Kool

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

ModeraatorCOLON Meeskond

BUTTON_POST_REPLY
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
PostitusiCOLON 486
LiitunudCOLON 19. Jaanuar 2007, 16:02

Postitus Postitas Hea Aasta »

Teemad olid jah suhteliselt head. Tundus, et praktiliselt igale inimesele leidus see "oma" teema, millest kirjutada.
Kahju, et nüüd on selle traditsiooniga lõpp (70 aasta järel!). Järgmisest aastast siis uus eksamiformaat: lugemisosa ja 300-400 sõna pikkune lühikirjand.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
PostitusiCOLON 1740
LiitunudCOLON 22. Aprill 2007, 17:12

Postitus Postitas Pixie »

Ja kas see uus süsteem peaks olema lihtsam, keerulisem või samaväärne? Mille poolest see praegusest korraldusest parem on?
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
PostitusiCOLON 486
LiitunudCOLON 19. Jaanuar 2007, 16:02

Postitus Postitas Hea Aasta »

Pixie kirjutasCOLONJa kas see uus süsteem peaks olema lihtsam, keerulisem või samaväärne? Mille poolest see praegusest korraldusest parem on?
Tänapäeva noorte lugemus ja tekstist aru saamine olevat vilets. Seetõttu oli väidetavalt vaja muutusi. Pidavat andma parema võimaluse ka neile, kellel kirjutamisannet tõepoolest on minimaalselt antud.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
PostitusiCOLON 4788
LiitunudCOLON 01. Detsember 2009, 23:12

Postitus Postitas uLtImAtEcRiTiC »

Dream kirjutasCOLONMinu arust on väga head teemad, iga pealkirja peale hakkas mõte jooksma kohe. Mäletan, et minu aastal oli konkreetselt ainult kaks teemat, millel kirjutamist kaalusin. Nüüd läheks tõenäoliselt valimise peale oluliselt rohkem aega.
Tundub palju parem valik, kui eelmisel aastal. 90 peale läheks kirjutama kolmel teemal: Igal ajal on oma nägu, „Ajaloost õpime seda, et inimene ei õpi ajaloost.“, Kuidas kirjandus on mõjutanud minu tõekspidamisi?; aga häid oli veelgi.

Sotsmeedia teemat ei valiks, kindlam on originaalne olla, kui kulunud mõtteid välja käia.

+
eerik kirjutasCOLONJärgmisel aastal on eksam hoopis teistsugune. Olin eelmisel aastal testija...
Jeps, tegin ka seda proovikat, tulemust teada ei saanud, aga üldiselt isiklik arvamus on, et läheb lammastele kergemaks parem tulemus saada ja tugevad õpilased pigem kaotavad.
guest1869
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
PostitusiCOLON 209
LiitunudCOLON 05. August 2010, 02:29

Postitus Postitas guest1869 »

...
Viimati muutis 1, guest1869, muudetud 25 korda kokku.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
PostitusiCOLON 13222
LiitunudCOLON 22. Mai 2005, 21:22

Postitus Postitas Forzelius »

Ülihead teemad on, joppas nendel, kes see aasta tegid.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
PostitusiCOLON 3827
LiitunudCOLON 19. Aprill 2009, 19:19
AsukohtCOLON Tallinn

Postitus Postitas JazZ- »

Forza kirjutasCOLONÜlihead teemad on, joppas nendel, kes see aasta tegid.
Jah, seda ütlevad kõik, kes ise sellel aastal kirjutama EI pidanud. Üks asi on rahulikult kodus (või kusiganes) teemasi kuulata ja siis targutada, kui lihtne nendel kirjutada oleks, hoopis teine aga, kui neid ise värisedes eksamisaalis kuulata ja mõelda, et kogu ülejäänud saatus oleneb nüüd sellest jurast, mis sinna paberile saab kirjutatud. Ma oleks jälle väga õnnelik olnud, kui sellel aastal mõni "Argipäev vajab muinasjutte" teema oleks olnud, aga ei JOPANUD nii.
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
PostitusiCOLON 2599
LiitunudCOLON 22. Mai 2005, 13:41

Postitus Postitas Zinera »

pff iga aasta on kirjutatavaid teemasid ja siis vingujaid, kellele miski ei sobi. :)) :))
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
PostitusiCOLON 3774
LiitunudCOLON 29. Juuli 2009, 19:53
AsukohtCOLON Tallinn

Postitus Postitas Kickflick »

Kui ma lõpueksameid tegin, siis kirjand oli minu jaoks kõige lihtsam osa üldse, kirjutamine möödus lausa rõõmuga. Ülejäänud eksamid olid palju närvesöövamad.
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
PostitusiCOLON 13222
LiitunudCOLON 22. Mai 2005, 21:22

Postitus Postitas Forzelius »

Kickflick kirjutasCOLONKui ma lõpueksameid tegin, siis kirjand oli minu jaoks kõige lihtsam osa üldse, kirjutamine möödus lausa rõõmuga. Ülejäänud eksamid olid palju närvesöövamad.
Tõde - kirjand on overrated.
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
PostitusiCOLON 3667
LiitunudCOLON 06. Märts 2008, 16:38

Postitus Postitas Rain »

Minu jaoks on kirjand nagu üks suur õudusunenägu. Mu mõttearendus on ... lohakas ja tihtipeale ei oska ma oma mõtteid suures plaanis vaadata ning neid kokku komponeerida. :? Mitte, et mul kõik kirjandid oleksid võssa läinud, aga enamustega olen ma kahjuks sellist asja kogenud.

Aga jah, uurisin eesti keele õpetaja käest järgmise aasta eksami kohta, tema oskas nii palju öelda, et järgmisel aastal on kirjandi sõnade arvu alumine piir 400 sõna.
Kasutaja avatar
Rebellion
Raevunud härg
Raevunud härg
PostitusiCOLON 116
LiitunudCOLON 10. Jaanuar 2010, 23:40
AsukohtCOLON Rakvere

Postitus Postitas Rebellion »

Ise valisin 7. teema.
Minu arvates olid sel aastal teemad liialt ümmargused, st liialt laiali valguvad (konkreetsusest jäi puudu). Endalgi läks kirjand küllaltki normaalselt, kirjavigu leidis õpetaja kaks ning tuleb vaid loota kõige paremat, kuigi enda arvates kukkus kirjand välja laialivalguv löga - analoogne Salvador Dali maalil, "Mälu püsivus", olevate kelladega.

Järgmiseks matemaatika eksam vast, mis kõigi ootuste järgi on minu jaoks katsumus (inglise keele eksam tuleb lebo).
Eestlane
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
PostitusiCOLON 41
LiitunudCOLON 15. August 2008, 11:07

Postitus Postitas Eestlane »

ei olnud see inglise eksam midagi nii piece of cake. suht raskemapoolne oli võrreldes eelnevate aastatega. mingid hullult mõttetud kuulamisülesanded: järjesta ja kui ühega eksid, on kogu ülesanne vale... ja ega sellele järgnenud ülesanne parem polnud. tekstid ka mingid suht jamad (mingi kuradi False või No Info) ning viimane grammatikaül. tundus samuti kahtlane (kuidagi palju tuli neid ridu, kus kirjaviga ei leidnud).
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
PostitusiCOLON 3827
LiitunudCOLON 19. Aprill 2009, 19:19
AsukohtCOLON Tallinn

Postitus Postitas JazZ- »

Ei ütleks, et võrreldes eelnevate aastatega oluliselt raskem eksam oleks olnud, kui ehk tõesti see totakas viimane grammatikaülesanne välja arvata. Lugemisosa oli muidu üsna lihtne, aga see true/false/no information ülesanne oli tõepoolest lollakas, kuna see oli nii mitmetimõistetav ja ei põhinenud minu arvates isegi niivõrd inglise keelest arusaamisel, kui lihtsalt oskusel ridade vahelt lugeda. Kui onu enda raamatus kirjutab, et merevesi ravib kõikvõimalike haigusi ja küsimus on, kas ta ravis kõiki enda patsiente mereveega, siis kust ma peaks teadma, kas nende meelest on see iseenesestmõistetav, et ta seda tegi või on see "no information" ???
Kirjutamisisosas kirjutasin essee teemast veidi mööda, aga loodetavasti pole see nagu kirjand, kus teemast mööda = 0 p. ja mingid punktid selle eest, et enda väärt mõtteid nendega jagada suvatsesin, ikka kätte saab.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
PostitusiCOLON 486
LiitunudCOLON 19. Jaanuar 2007, 16:02

Postitus Postitas Hea Aasta »

Keegi homme ränkraskele matemaatika eksamile ka vastu läheb? Ise ei julgeks elusees matemaatikas eksamit teha - esesetapp! Aga kivi kotti muidugi neile, kes reedel, 13. kuupäeval, midagi ära teha püüavad!
BUTTON_POST_REPLY