1. leht 1-st

Jumala linn

PostitatudCOLON 13. Aprill 2005, 00:21
Postitas Taavi
Jumala linn
City of God (Cidade de Deus) (2002)

Brasiilia. Kuuekümnendad. Rio de Janeiro linna ehitatakse elamurajoon nimega "Cicade de Deus" (Jumala linn). Õigepea peale valmimist hakkab kohalik jõuk varastama hotellide vara ning röövima kütuseautosi. Sealsed noored võtavad nad endale eeskujuks ning "õpivad" neilt hästi.
Seitsmekümnendad. Lil Ze-st (Leandro Firmino) on saanud uus kohalik kambapealik - tema võimu all on pea kogu linn. Vaid tema parim sõber, Bene (Phelippe Haagensen), pakub talle veel "kõvade meeste" seas konkurentsi.
Kaheksakümnendad. Lil Ze ning Bene lähevad lõplikult tülli. Elanikud jagunevad kaheks suureks rivaalitsevaks rühmituseks. Linnast saab kogu riigi ohtlikuim paik ...

Loe täielikku tutvustust siit

PostitatudCOLON 16. Jaanuar 2006, 00:59
Postitas kbong
Sain selle filmi Videoplanetist vaid 99.-'ga ja ytleks, et asi vääriks suuremat hinda, kui see.. sest tegemist oli täesti HEA filmiga. Kõik see geto elu ja yldse väga stiilselt tehtud.
9/10

PostitatudCOLON 16. Jaanuar 2006, 01:31
Postitas tam
lahe film. eelmise aasta PÖFF. tore.
aga kas mitte "Cidade de Deus"?

PostitatudCOLON 16. Jaanuar 2006, 18:40
Postitas kbong
Kirjaviga teil siin jah.. Cidade de Deus peaks olema

PostitatudCOLON 20. Juuni 2006, 10:39
Postitas Mortena
City of God on tõesti üks parimaid välismaa filme, mida ma näind olen. Hea gangsteri film. Põnev sisu oli. Tore! 9/10

PostitatudCOLON 28. Juuli 2006, 03:31
Postitas Milenko
Kindlasti väärib vaatamist!

PostitatudCOLON 25. September 2006, 00:11
Postitas lostinthemist
Tegemist on väga hea filmiga. Hea sisu, hea teostus, kõik hea. Ent kogu sündmustik pani samas ka mõtlema, sest nendele lastele tundusid relvad justkui mänguasjad, päris karm... Minu jaoks ka üks välismaa parimaid filme ning see film tõepoolest väärib kohta raamatus "1001 filmi, mida elu jooksul peab nägema."
8,5/10

PostitatudCOLON 10. Detsember 2006, 21:24
Postitas Kaido
Supper film. Venitasin selle vaatamaasumisega tükk aega, kuna mingil põhjusel arvasin, et järjekordne sügavmõtteline draama, mille vaatamine on küllaltki raske. Kuid peale filmi vaatamist sain aru, miks on tegemist nii kõrgelt hinnatud filmiga: seal oli lihtsalt kõike.
Üks lemmikfilme.

PostitatudCOLON 07. Aprill 2007, 18:32
Postitas Storm
Film mis t6usis minu edetabelis v2ga k6rgele kohale. Filmi vaadates imestasin ma, kuidas kogu selline syndmustik oli 2ra mahutatud vaid kahte tundi, sest filmi l6puks oli mu silme eest l2bi jooksnud praktiliselt 10 aastat v2ga mitmete inimeste eludest. Isegi p2rast filmi vaatamist magama minnes toimus syndmustik edasi, mis on minu jaoks filmide puhul suureks plussiks. T6esti, geto on ikka v2ga probleemne yhiskond, kus g2ngide v6imuv6itluses on erapooletuks ikka v2ga raske j22da. Filmil on erakordselt tugev sotsiaalne s6num, mis ei tohiks kylmaks j2tta yhtegi v22tajat.

Filmi plussiks veel erakordselt elutruu stsenaarium, film siiski ju t6sielulool p6hinev. N2itlejad m2ngisid m2ngisid ka h2sti, syndmustik oli ka nii tihe ja p6nev ning k6ik pisidetailid olid suurep2rased. Seda filmi soovitan ma vaadata umbes alates 13-14 eluaastast, sest muidu v6ib selle filmi m6ttest mingi osa v2lja j22da. Lihtsalt super film, mida peab n2gema 10/10