1. leht 2-st

Tabamatu ilu

PostitatudCOLON 20. Veebruar 2005, 19:19
Postitas Kaido
Tabamatu ilu
American Beauty (1999)

Lester Burnham (Kevin Spacey) on keskealine mees, kelle elu ei lähe just kõige paremini. Lesteri päevad on üksluised ja igavad ning päeva tipphetkeks on dusi all onaneerimine. Tema abikaasa Carol (Annette Bening) ja tütar Jane (Thora Birch) peava teda täielikuks luuseriks.
Kõik see aga muutub ühel ilusal päeval kui Lester kohtab oma tütre klassiõde Angelat (Mena Suvari). Sellest hetkest mõtleb Lester vaid Angelast ja otsustab enda elu muuta. Ta hakkab ennast treenima, lahkub töölt jms.
film on võitnud terve rea auhindu, sealhulgas ka kuldgloobuseid ja Oscareid.

Loe täielikku tutvustust siit

PostitatudCOLON 18. Märts 2005, 13:47
Postitas Meelis
v'ga hea film , omamoodi

PostitatudCOLON 21. Märts 2005, 13:10
Postitas athen
Hea film. Küllaltki uudne aga samas kevin-spaceylik, mulle meeldis :)

PostitatudCOLON 21. Märts 2005, 15:18
Postitas Taavi
Väga omapärane on. Siuke omamoodi müstiline ka. Meelega tehtud ehk veidi raskesti mõistetavaks. Paljud tüüpilised eluprobleemid jooksevad tihedalt ja kohati ka korraga sisust läbi.
Keskmes on väga ebatraditsioonilised perekonnad. Ema tõmbab teiste meestega ringi, isale pakub huvi tütre sõbranna, tütrele naabripoiss, naabripoisi isa on väga kuri ja saab paljust valesti aru. See stseen, kus Spacey selle naabripoisiga savu garaazis tõmbad on hästi tehtud. Niisuguse mõttelaadiga, nagu naabrimees oli, võib tõesti selline arusaam jääda - nagu tal jäigi. (ma täpselt ära ei jutusta, nagu siin tehtud on. :P äkki keegi kes pole näind sooviks veel seda).
Üks väheseid filme, kus karakterid tulevad ülihästi välja ja kõikide tegelaste arusaamad on vaatajale selged ...

PostitatudCOLON 23. Märts 2005, 15:34
Postitas Hannibal
Suurepärane film. Naljakas ja samas traagiline. Kevin Spacey on siin filmis lausa omaette väärtus ja Oscar oli tal teenitud. Küll aga pean ütlema, et aasta parim film see polnud. Paremuselt kolmas ja Magnooliast ning Rohelisest Miilist jääb kilomeetripikkuselt maha. 8/10.

PostitatudCOLON 20. September 2005, 17:01
Postitas Edvard
Tõesti suurepärane film,see ületas mu ootused ikka kövasti ja ma arvan et see pn teenitult 1001 parima filmi seas ja köik oscarid olid ka völja teenitud (eriti spacey oma).

PostitatudCOLON 20. September 2005, 17:28
Postitas Forzelius
Väga, nagu Taavi ütles, müstiline, selline parajalt mõtlemapanev film, sisu nagu eriti polegi, aga samas ka on. Väga huvitav ning põnev.

PostitatudCOLON 14. November 2005, 22:58
Postitas Thuomas
siukene omapärane...aga väga hea film

PostitatudCOLON 15. November 2005, 18:33
Postitas Monk
Nõustun eelkõnelejatega.
Esimest korda seda filmi vaadates ei saanud ma kõigest eriti täpselt aru, kuid teist korda vaadates sai pilt väheke selgemaks...film meeldis just eriti teistkordsel vaatamisel.
Ootan põnevusega järgmist Sam Mendesi lavastatud filmi "Jarhead".

PostitatudCOLON 20. November 2005, 19:32
Postitas Buratino
tõsiselt hea resii kui ka näitlejatööd, unustamtu Kevin Spacey ja Chris Cooper, kes tõi välja suurepärase militaristist homofoobi kuju. hea algus, hea lõpp, head tseenid, eriti nurgataga joindi tõmbamine ja burgeri ostmine. uhh, lugematuid kordi vaadanud ja ilsmelt vaatan veel. hinne 5

PostitatudCOLON 31. Detsember 2006, 16:28
Postitas Peata Ratsanik
Väga tugev film, mis väärib oma Oscareid, eriti Kevin Spacey oma rollisoorituse eest!
Leidlik stsenaarium toob võimsalt esile inimeste rahulolematuse oma elu üle ja selle muutmiseks vajalikud pingutused ning katastroofilised tagajärjed. Lavastus on hiilgav, filmi muusika on tabav. Film tungib sügavale inimeste eraellu, paljastades karmi tõe, mida perekond varjab õnneliku abielu petliku loori varjus ning ise eitada proovib - see on suur saavutus filmis ning väärtus omaette.
Filmis leidub ka mõnusat huumorit, mida poleks oodanud, aga oli kohti, mis ajasid naerma. See muutis filmi üha nauditavamaks.
Kevin Spacey hiilgab Lesteri rollis, Mena Suvari oli parem, kui ootasin, kuid Anette Bening oleks pidanud Oscari samuti saama. Tema rollisooritus oli samuti jõuline ja ületamatu.

10/10!

PostitatudCOLON 31. Detsember 2006, 19:31
Postitas Ralf
Rõhutus, rahulolematus ja kurbus ühes perekonnas, traagilise kulminatsiooniga. Tegelased on kõik oma kiiksuga, head musta huumorit ja niisama naerukohti siin-seal (Carolyn koos Buddyga Smileys'is töötavale Lesterile vahele jäämas). Palju meeldejäävaid stseene, eeskujulik stsenaarium ning unustamatud tegelased ning hetked. Oli oodatust kümneid kordi parem.

9/10

PostitatudCOLON 19. Aprill 2007, 22:57
Postitas Twinkle
Väga hea- müstline, koomiline, kaasahaarav..

PostitatudCOLON 30. August 2007, 17:28
Postitas Goblin
üks parimaid filme minu silmis :))

PostitatudCOLON 22. Detsember 2008, 19:34
Postitas Immagination
Film, mida peab elu jooksul kindlasti nägema. Huvitava sisu ja lõpplahendusega. Ja väga hea soundtrack.

9/10