Küsitlus nr. 50 - 3D filmid

Siia pikem arutelu Filmiveeb.ee küsitluste vastuste kohta.

Moderaator: Meeskond

Küsitlus nr. 50 - 3D filmid

PostitusPostitas Kaido » 30. Detsember 2009, 21:11

Kuidas sulle meeldivad 3D filmid?

Väga, rohkem kui 2D filmid
Meeldivad, kuid eelistan siiski 2D filme
Ei meeldi üldse
Pole ühtegi 3D filmi näinud

Küsitluse kommentaarid, arutelu siia!
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas Ralf » 30. Detsember 2009, 21:32

3D seebiks minu arvates. Filme tuleb vaadata kuskil tahmases keldris päevinäinud kinekast ja VHS'ilt. 8)

Tegelikult on asi niikuinii minus, kuid mul hakkavad silmad 3D'st valutama. Ja kui näiteks "Avatar" on kaks ja pool tundi pikk, siis teatud hetkel hakkan juba mõtlema, et millal film ometi lõpeb. Pooleteisetunnise filmi puhul on veel talutav. Aga üldiselt eelistan tavavarianti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas kbong » 30. Detsember 2009, 21:44

Meeldivad, kuid eelistan siiski 2D filme.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 30. Detsember 2009, 22:03

Ei meeldi üldse
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas rauls » 30. Detsember 2009, 23:26

Meeldivad, kuid eelistan siiski 2D filme.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Kaido » 30. Detsember 2009, 23:37

mõnele filmile see sobib, täiesti oleneb. Avatari puhul oli näiteks väga vinge :)
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas LauraOlen » 31. Detsember 2009, 03:19

Ausalt õeldes arvan ma, et minu jaoks ei eksisteeri sellist asja, nagu 3D üledoos, kuigi eks ''Alice Imedemaal'' vaadates saab selle ka teada.

Avatar oligi mu esimene 3D film (või siis kogemus?) ja ei hakanud kordagi valutama - v.a siis, kui ma keskendusin uudishimu pärast spetsiaalselt udusele kohale ja muidugi algus, mis oli äärmiselt ebamugav. Ma arvasin isegi, et okei, see on liiga võõras ja ma ei harju kunagi ära, aga juhtus vastupidine. ;-)


Seosest teemaga ka üks küsimus,
Paljud räägivad, et 3D efekte üldse ei näe või märkagi (vähemalt Avatari vaadates) või siis väga nõrgalt, aga mul on võibolla vasutupidine efekt - näen neid võimendatult (läätsede pärast võibolla?).
Näiteks ''Oceanworld'', ma olen seda trailerit 3D'na näinud kolm korda, ning kunagi pole ära harjunud. Kuidagi äärmiselt tugev on ja ei tea kuhu fookus suunata, pea hakkab ka ringi käima.
Kas teistel on ka nii või kõik näevad seda täiesti loomulikult?
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas Soprano » 31. Detsember 2009, 03:52

Olen näinud 6 filmi 3D's. Meeldib, et see annab pildile sügavuse, aga näiteks ei kaotanud Up mitte grammigi 2D's, enamgi veel, pilt on tavalisel ekraanil värvilisem. Eelistaksin 2D filme ka seetõttu, et koos tavaprillidega on väga ebamugav. 2h kannatab ära küll, aga kõiki filme nii vaadata - tänan ei. Muidu Cinamoni prillid pidid veidi mugavamad olema.

LauraOlen kirjutas:Seosest teemaga ka üks küsimus,
Paljud räägivad, et 3D efekte üldse ei näe või märkagi (vähemalt Avatari vaadates) või siis väga nõrgalt, aga mul on võibolla vasutupidine efekt - näen neid võimendatult (läätsede pärast võibolla?).
Näiteks ''Oceanworld'', ma olen seda trailerit 3D'na näinud kolm korda, ning kunagi pole ära harjunud. Kuidagi äärmiselt tugev on ja ei tea kuhu fookus suunata, pea hakkab ka ringi käima.
Kas teistel on ka nii või kõik näevad seda täiesti loomulikult?

Mul oli selle treileriga sama "probleem", silmad väsisid kiirelt ära. Võib-olla filmi vaadates harjuks pikapeale ära, aga jah see olnud siiani kõige intensiivsem 3D.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas raiz » 31. Detsember 2009, 03:55

3D's toodetud filmid võivad ju normaalsed olla, kuid siiski eelistan mina tavalist varianti.
raiz
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 214
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 18:32

PostitusPostitas KiiZ » 31. Detsember 2009, 12:59

2D meeldib rohkem. Kõvasti.
Kasutaja avatar
KiiZ
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1637
Liitunud: 09. Juuni 2007, 09:06

PostitusPostitas ingrids » 31. Detsember 2009, 13:28

Oceanworld oli mul just esimene 3D kogemus ja väga meeldis, mingeid kõrvalmõjusid ei tekkinud. teine oli siis Avatar ja rohkem neid polegi. eelistamisest rääkides, siis ikkagi oleneb täiesti filmist.
Kasutaja avatar
ingrids
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 165
Liitunud: 15. Märts 2009, 13:17

PostitusPostitas JazZ- » 31. Detsember 2009, 15:09

Heh, mu esimene 3D filmikogemus oli vist "Spy Kids 3". Igal juhul anti kinos selle vaatamiseks kaasa ka erinevat värvi "klaasidega", (sest päris klaasideks neid nimetada ei saanud, rohkem nagu midagi paksu kile laadset), prillid. Lisaks reklaamiti seda ka kui 3D'd.
Siiski nüüd, kui 3D filmid üldiselt popimaks muutusid, oli esimeseks kogemuseks "My Bloody Valentine", mis polnud pooltki nii vinge, kui lootsin.
Anyways, jääks mu valik kuskile "Eelistan 2D filme" ja "Ei meeldi üldse" vahele. Sest siiani pole ma veel ühtegi 3D filmi seanssi läbinud, ilma et silmad või pea valutama ei hakkaks või lihtsalt kuidagi ebamugav poleks olnud.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kickflick » 31. Detsember 2009, 15:27

Esimene kord oli lõbus kogeda seda sügavuseefekti ja kuidas asjad välja lendasid ekraanist. Aga järgmistel kordadel muutus mulle jamaks. Pealegi on Eestis olevad 3D filmid kas mingid multikad või muud jamad filmid. Vot nii.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Zinera » 31. Detsember 2009, 15:29

Pole ühtegi 3D filmi näinud :))

Pole leidnud piisavalt head filmi, mis sellist rahakulutust ja aega vääriks. :)
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas LiveForThis » 31. Detsember 2009, 17:16

Aga Avatari poster on sul ikka avatariks? :P Ja ikka pole filmi näinud, huvitav. ;-)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Küsitlused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist