Asjad, mis võiks Eestiski olla...

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Nestonia » 14. August 2006, 21:10

Õppida on tõesti palju, kotid on samuti rasked... kuid siiski ma näen, et see kõik polnud siiski mõttetu, iga loll saab lihtsalt hakkama kui oskab, tuupida ei ole vaja, eesti koolides pole vaevaline hakkama saada. Meil andis kunagi üks USA-st tulnud õpetaja inglise keelt, ausalt õeldes olid tema tunnid ajaraisk... ma tean, et USA-s on iga päev kuus tundi, ja nii iga päev, üks ja see sama, mul tuttav elab USA-s ja ta rääkis mulle. Kuid see-eest olen ajanud juttu sealsete õpilastega, ausalt õeldes tundus, et koolis nad vist ei käigi, sest mina tean kus asuvad USA osariigid, milline jaotus on Kanadas ja mis erinevus on Lõuna- ja Põhja-Ameerikal aga nemad ei tea sedagi kus asub Rootsi või veel vähem Iraak. Ning mina ei ole seda endale ise pähe ajanud vaid koolis õppinud, 10ndas klassis.
Nestonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 320
Liitunud: 24. Juuli 2005, 00:05

PostitusPostitas Priit » 14. August 2006, 21:17

Tegelikult kui tunnis rahulikult kuulata ja süveneda, jääb osa tunnist pähe ja hiljem pead ainult kordama. :wink:
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas LadyBug » 14. August 2006, 21:58

Priit kirjutas:Tegelikult kui tunnis rahulikult kuulata ja süveneda, jääb osa tunnist pähe ja hiljem pead ainult kordama. :wink:


Mõnes klassis on se praktiliselt võimatu...nt meie klassis :x
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas V » 14. August 2006, 22:02

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas Nestonia » 14. August 2006, 22:05

Kordama peab nagunii, õppimine ongi kordamine, rääkigu õpetaja nii hästi ja vaikses klassis kui tahes. Korra koha pealt olen nõus, õpilaste vastu ollakse liialt leebe, õpetaja täidab pigem kaltsu kui inimese, kes lastele tarkust jagama peaks, rolli.
Nestonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 320
Liitunud: 24. Juuli 2005, 00:05

PostitusPostitas LadyBug » 14. August 2006, 22:13

V kirjutas:
Nestonia kirjutas:Õppida on tõesti palju, kotid on samuti rasked... kuid siiski ma näen, et see kõik polnud siiski mõttetu, iga loll saab lihtsalt hakkama kui oskab, tuupida ei ole vaja, eesti koolides pole vaevaline hakkama saada. Meil andis kunagi üks USA-st tulnud õpetaja inglise keelt, ausalt õeldes olid tema tunnid ajaraisk... ma tean, et USA-s on iga päev kuus tundi, ja nii iga päev, üks ja see sama, mul tuttav elab USA-s ja ta rääkis mulle. Kuid see-eest olen ajanud juttu sealsete õpilastega, ausalt õeldes tundus, et koolis nad vist ei käigi, sest mina tean kus asuvad USA osariigid, milline jaotus on Kanadas ja mis erinevus on Lõuna- ja Põhja-Ameerikal aga nemad ei tea sedagi kus asub Rootsi või veel vähem Iraak. Ning mina ei ole seda endale ise pähe ajanud vaid koolis õppinud, 10ndas klassis.
lollus...minulgi tuttavaid usas elab,kas sa tõesti arvad,et kui nii on ühes koolis,on see nii igas koolis.Pealegi,isegi su tuttav vast ei mõelnud,et 1. ja 12. klassi õpilastel on 6 tundi. :lol:



Kanada jaotust teavad väga vähesed...ning 10ndas seda küll ei õpetatud(ning vaevalt 2 aastaga asjalood muutusid.

Iraagi ja Rootsi koha pealt niipalju,et....oleks minu valida,ma ei tahaks teada,sest see ei anna mulle mitte sittagi juurde,see teadmine.
Ning neil õpitakse maailmageograafiat 11ndas.lühemalt ka põhikoolis(basic school).

Ning geograafia põhjal,mis on üks aine ainult...ei tee keegi mitte mingeid järeldusi üleüldse.

Põhja- ja Lõuna-Ameerika koha pealt niipalju,et sa vist rääkisid tõepoolest rumalatega,kuna enamus,nagu ka eestis,siiski teevad vahet.
Paljude probleemiks on lugeda Mehhiko Lõuna Ameerika mandri hulka.
Maailmajagu on sama,kuid mandrid on erinevad.



V tead...palun võta vabamalt...ma ei suuda enam vahtida enam su piki targutamis tekste...kül ma koolis seda niigi kuulen...
Sa võiksid tulevikus minna advokaadiks, ajaloteadlaseks või õpetajaks!
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas Nestonia » 14. August 2006, 22:16

V kirjutas:lollus...minulgi tuttavaid usas elab,kas sa tõesti arvad,et kui nii on ühes koolis,on see nii igas koolis.Pealegi,isegi su tuttav vast ei mõelnud,et 1. ja 12. klassi õpilastel on 6 tundi. :lol:


Ma ei rääkinud ühest koolist, peale selle ei järeldanud ma midagi. 1ses klassis oli minul 4 tundi ja 12ndas klassis ühel päeval 8, teisel päeval aga 6., "arvad, et kui nii on ühes koolis, on see nii igas koolis?"

V kirjutas:Kanada jaotust teavad väga vähesed...ning 10ndas seda küll ei õpetatud(ning vaevalt 2 aastaga asjalood muutusid.


Vähesed, on sul andmeid selle kohta? 10ndas õpetati, sest mul oli geograafia keskkoolis vaid selles klassis, "arvad, et kui nii on ühes koolis, on see nii igas koolis?"

V kirjutas:Iraagi ja Rootsi koha pealt niipalju,et....oleks minu valida,ma ei tahaks teada,sest see ei anna mulle mitte sittagi juurde,see teadmine.
Ning neil õpitakse maailmageograafiat 11ndas.lühemalt ka põhikoolis(basic school).


Annab ikka, väga palju annab juurde! Mis vahet seal on, millises klassis nad maailmageograafiat õpivad.

V kirjutas:Ning geograafia põhjal,mis on üks aine ainult...ei tee keegi mitte mingeid järeldusi üleüldse.


Ei tee jah, ütlesin juba, et järelda sellest midagi!

V kirjutas:Põhja- ja Lõuna-Ameerika koha pealt niipalju,et sa vist rääkisid tõepoolest rumalatega,kuna enamus,nagu ka eestis,siiski teevad vahet.
Paljude probleemiks on lugeda Mehhiko Lõuna Ameerika mandri hulka.
Maailmajagu on sama,kuid mandrid on erinevad.


Ei rääkinud rumalatega... "teevad vahet" misasja?

V, ma ausalt ei taha Sind ja USA õpilasi maha teha, ma lihtsalt püüan vastu puigelda sellele, et USA koolisüsteem on ideaalne ning Eesti oma seevastu liialt karm ja mõttetu. Kujutage ette nt. prantslasi, kes käivad esmaspäevast laupäevani koolis, iga päev 8:00 - 17:00 koolis, koju jäetakse niivõrd palju õppida, et kümneni istud laua taga.

---------------------------

Kordama peab nagunii, õppimine ongi kordamine, rääkigu õpetaja nii hästi ja vaikses klassis kui tahes. Korra koha pealt olen nõus, õpilaste vastu ollakse liialt leebe, õpetaja täidab pigem kaltsu kui inimese, kes lastele tarkust jagama peaks, rolli.
Nestonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 320
Liitunud: 24. Juuli 2005, 00:05

PostitusPostitas tam » 15. August 2006, 00:15

Virgin Megastores. HMV. H&M. Planet Hollywood.
coffeshopid à la amsterdam.
ja kirsimaitselised tubakapaberid. sest need on liiga lahedad lihtsalt. eriti coolide kirsipiltidega ja kirsimaitselised ja jätavad huultele magusa kirsikommi maitse ka. ka amsterdamist.

aga tegelt ongi äge, kui kõiki asju eestis ei ole. siis kui kuskile mujale lähed, on erilisem tunne.
tam
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 215
Liitunud: 10. Jaanuar 2006, 11:36

PostitusPostitas kbong » 15. August 2006, 00:29

tam kirjutas:...
coffeshopid à la amsterdam.
...


ojaa :wink:
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas V » 15. August 2006, 11:33

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

PostitusPostitas kbong » 15. August 2006, 14:24

Seda nimetatakse silmaringiks..
Jõle piinlik on ikka, kui seltskonnas läheb jutt näiteks Pakistani vabadusvõitlejate peale ja siis mainid kogemata, et "aa, Pakistan, see on see riik seal Lõuna-Ameerikas vä?"
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 15. August 2006, 14:37

Surmanuhtlused.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Weirdo » 15. August 2006, 15:24

Fletchu kirjutas:Surmanuhtlused.


Seega on ka üks asi, mis võiks Eestis olla. Olen seda varemgi mõelnud. Samas on see üks riskantne asi. Peaks olema suhteliselt haruldane ja siis kui võib ikka päris kindel olla, et kurjategija on tegelikult süüdi.
Kasutaja avatar
Weirdo
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 802
Liitunud: 02. Mai 2006, 18:28

PostitusPostitas Ralf » 15. August 2006, 15:45

Aga ma lihtsalt mõtlen süsteemi peale. Mees tapab kellegi, istub 8 aastat kinni ja saab vabadusse, et jälle keegi tappa. Teadmine kuriteoga kaasnevast surmanuhtlusest vähendaks kuritegevust ennast samuti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas V » 15. August 2006, 21:13

V
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 905
Liitunud: 16. Märts 2006, 15:24

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist

cron