Batesi motell

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderator: Meeskond

User avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
Posts: 13222
Joined: 22. May 2005, 21:22

Re: Batesi motell

Post by Forzelius »

Jaa, olen 100% suht kõigega nõus.
Spoiler :
1. Arvasin, et Norma leiab otsa seal, kus antiklimaatiline kallistus oli magamistoas, Normanil relv käes. Selline classic kuul kõhtu moment tundus.
2. Highmore näitas täna huvitavat range'i samas mitte midagi väga tehes. Kummaline.


See osa oli juba nagu Psühho peaks olema. Kohati mõjub liiga tiinekana ja see narkojura ka viib fookuse täiesti mujale. Sellised lõpukolmandikud-pooled nagu tänases osas olid, panevad sarja tunduma nagu õige õuduka, mis tekitab mõnusat närvikõdi. Mu pulss oli suht üle keskmise, ilmselt.
ImageImageImage
User avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
Posts: 5071
Joined: 08. March 2012, 15:26
Location: Hawkins
Contact:

Re: Batesi motell

Post by Rasmus »

4x07

Norman on ikka väääga manipulatiivne. Lootsin, et dr Edwards hammustab läbi, aga Highmore'i näitlemist arvestades tundub täitsa realistlik, et isegi psühholoog (psühhiaater?) Normani valesid ära ei taba.

Normani kojusaabumine mõjus kuidagi väga suure sündmusena - umbes nagu "Psühho 2" alguses. Nagu alustaks kohe mingit suuremat sorti tapatööd. Hetkel on ohus eelkõige Romero, aga loodan, et ta suudab ka Normani läheduses oma külma närvi ja selget mõtlemist säilitada ning, noh, üldisemas plaanis lihtsalt elus püsida. Ehkki ma ei üllatuks sugugi, kui selle hooaja n-ö tähtis surm olekski Romero oma. Siiski loodan, et see jäetakse viimase hooaja jaoks.

Üldiselt väga korralik hooaeg, kolmandast hulga parem.
User avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
Posts: 5071
Joined: 08. March 2012, 15:26
Location: Hawkins
Contact:

Re: Batesi motell

Post by Rasmus »

4x09, massiivsed spoilerid

Huh, mu betid läksid täpselt ühe hooaja võrra mööda. Lõpp mind emotsionaalseks ei muutnud, aga Dylani ja Norma sõnelus oli tõsiselt vinge - äkki neljanda hooaja tipphetk -, Dylani näitleja on nelja hooaja jooksul korralikult arenenud (pean just nimelt näitlejat silmas, karakteri areng on muidugi ka kõva) ja sümpaatseks muutunud. Ma ei tea, kuidas ma suhtun varianti, et Dylan ja Emma kolivadki minema ja jäävad loost edaspidi kõrvale, aga õnnelik lõpp oleks neile igati teenitud.

Viies hooaeg tuleb igatahes huvitav, kõigi eelduste kohaselt täiesti teistsugune asi. Betin seda ka, et sari lõppeb niimoodi, et Marion Crane jõuab motelli ja Norman naeratab kaamerasse.

Finale peal mul erilisi ootusi pole, tuleb ilmselt rahulik osa. Matused, maybe?

Elagu Romero (otseses mõttes)!
User avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
Posts: 13222
Joined: 22. May 2005, 21:22

Re: Batesi motell

Post by Forzelius »

4.9 Spoilers ahead

Ma mõtlesin ka juba 1.1 ajal timeline-wise, et tuleb ehk 3nda hooaja lõpus. Et kui sarjad kestavad tavaliselt 6 or so hooaega, siis et äkki on Norman pool ajast emaga, pool ajast emata. Läks isegi kaua. Igatahes hea osa. Natuke rohkem draamat jälle ja Sandman tuli küll tegelikult vähemalt minu jaoks väga tühja koha pealt. Ei näinud seda absoluutselt ette. Rassu mainitud Crane-series finale lõpulahendina omaks teatavat huzzaaaa-momenti, aga ise loodan, et jätkavad reimaginingu ja teevad midagi vähe kavalamat ja teistsugust. Eks näis, kuhu asjaga jõuavad, ruumi lõppu välja mõelda on neil nagu küllaga olnud. Olen ka sarjaga senimaani väga rahule jäänud. Kohati on kiskunud staatiliseks ära, aga siis 4.9 sugused vintpallid näitavad, miks kunagi Batesi motellis ja elamus liiga rahulikuks jääda ei tohi.
ImageImageImage
User avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
Posts: 5071
Joined: 08. March 2012, 15:26
Location: Hawkins
Contact:

Re: Batesi motell

Post by Rasmus »

Mul pole veel päris läbi, aga mis kuradi geeniuse idee see oli Chick nii prominentseks tegelaseks kirjutada? Ilgelt rõve juhkam, kohmakas ja kehva diktsiooniga, jube vaadata, ei saa absoluutselt aru, miks teda siia sarja ikka veel vaja on. Pole kunagi midagi juurde andnud ega anna nüüdki. Muidu on kõik hea.
User avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
Posts: 5960
Joined: 08. November 2008, 08:40

Re: Batesi motell

Post by Ronet »

Lol. Nii hea neid vanu kommentaare siin lugeda. Jõudsin alles eelmine kuu vms 4ndat hooaega vaatama hakata ja täna lõpetasin viimase.

Ryan Hursti metsavana oli suurepärane rollisooritus - Sons of Anarchy aegadel tundus, et sellel mehel pole mingit range'i.

Kõige tähtsam on muidugi see, et.. SUUR SPOILER
Spoiler :
Kuulus dušistseen nii stiilselt lahendati. Austin Nicholsi resümeele huvitav lisa.


Niivõrd erinevaid emotsioone pakkuv sari - kurb, traagiline, hilaar, ebamugav etc, ja vahel seda kõike lühikese aja jooksul. 5 hooaega oli ideaalne run.

AEG ON NESTOR CARBONELLILE OMA SARI ANDA! KAUA VÕIB?!
Päevik | 2021
Image
Image
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
User avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
Posts: 3695
Joined: 23. December 2008, 17:19

Re: Batesi motell

Post by Garli »

Paar mõtet seoses viimase hooajaga:

Spoiler :
Romero lõpp tuli kuidagi liiga lihtsalt. Ta oli viimases hooajas põhimõtteliselt Jack Bauer ja Jack Bauer ei laseks ealeski ennast niimoodi maha koksata. Samas ei oska ma ka ühtegi muud lahendust välja käia, mis mu arust paremini oleks sobinud. Võib-olla isegi Jack Baueri tähelepanu hajuks, kui ta näeks oma abikaasat, kes kaks aastat surnud on olnud.

Teiseks, miks Chicki ja ta raamatu teema nii järsult pooleli jäi? Ja miks sellele nii palju ekraaniaega anti, kui see täiesti suvalise lõpu sai? Tundus nagu seal oleks viimasel sekundil ümber mõeldud selle tegelase lõpp. Oleks ju tore olnud, kui ta oleks lõpus Psycho raamatu välja andnud. Ta isegi ütles, et õigetes kätes saaks sellest loost hea filmi!

Muidu need momendid viiendas hooajas, mis natuke Hitchcocki filmi remake'isid või sellele viitasid, olid suurepäraselt tehtud. Meeldis, et ei hakatud midagi väga otseselt kopeerima ja tehti rohkem enda moodi. Shot-for-shot uusversioon Psychost on juba tehtud ja teist pole vaja.


Ronet wrote:Niivõrd erinevaid emotsioone pakkuv sari - kurb, traagiline, hilaar, ebamugav etc, ja vahel seda kõike lühikese aja jooksul. 5 hooaega oli ideaalne run.

(Y) Enam paremini ei oskakski öelda. Jään puudust tundma sellest sarjast.
Post Reply