Star Wars: Jõud tärkab

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Star Wars: Jõud tärkab

PostitusPostitas Rasmus » 25. Jaanuar 2015, 17:42

Star Wars: Jõud tärkab
Star Wars: The Force Awakens (2015)

Legendaarne Luke Skywalker on jäljetult kadunud ja nii vastupanuliikumine kui ka Esimene Ordu otsivad teda. Andekas piloot Poe Dameron saab kätte osalise kaardi Luke'i asukohaga ning peidab selle BB-8-nimelise droidi sisse. Droid satub juhuslikult vaese Rey ja endise rünnakrühmlase Finni kätte. Üheskoos galaktika kuulsaima smuugeldaja Han Sologa asutakse raskele teekonnale, et leida üles Luke Skywalker ja lõpetada Esimese Ordu hirmuvalitsus.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 20. Oktoober 2015, 11:19

ja siis aasta lõpuks veel selline väike filmike ka..

Teaser trailer #1
Teaser trailer #2 (minu lemmik nendest)
Trailer (final)

(Y)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Spellbound » 20. Oktoober 2015, 19:59

Viimane treiler tärkas...

Loo kohta midagi ei tea, aga siin ennustatakse treileri põhjal http://www.polygon.com/2015/10/20/95727 ... y-han-leia
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Pixie » 18. November 2015, 18:21

Kuu veel...

Üllataval kombel olen suutnud vältida treileri vaatamist. Olin kindel, et kinos käies ma sellest ei pääse, aga vot, seni pole mu valitud seanside ajal näidatud. Loodetavasti suudan spoilereid ja liigset infot veel kuu aega vältida. :)

Olgu Jõud minuga?
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Ronet » 18. November 2015, 19:33

Pixie kirjutas:Kuu veel...

Üllataval kombel olen suutnud vältida treileri vaatamist. Olin kindel, et kinos käies ma sellest ei pääse, aga vot, seni pole mu valitud seanside ajal näidatud. Loodetavasti suudan spoilereid ja liigset infot veel kuu aega vältida. :)

Olgu Jõud minuga?


Peaks mainima, et see treiler on väga hästi tehtud. Ei reeda filmi kohta suurt midagi. Täpselt õige kogus õrritust, mis ootusärevust tekitab. ^_^
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Rasmus » 18. November 2015, 21:14

Level kirjutas:
Pixie kirjutas:Kuu veel...

Üllataval kombel olen suutnud vältida treileri vaatamist. Olin kindel, et kinos käies ma sellest ei pääse, aga vot, seni pole mu valitud seanside ajal näidatud. Loodetavasti suudan spoilereid ja liigset infot veel kuu aega vältida. :)

Olgu Jõud minuga?


Peaks mainima, et see treiler on väga hästi tehtud. Ei reeda filmi kohta suurt midagi. Täpselt õige kogus õrritust, mis ootusärevust tekitab. ^_^

Aga see, et
Spoiler :
Luke on paha?
Tahaks loota, et tegu on ainult teooriaga, kuna muidu oleks liiga konkreetne spoiler. Samas on raske treilerist saadud vihjeid kuidagi teisiti mõista.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Jolt » 19. November 2015, 12:02

Ise olen ära vaadanud mõlemad trailereid kuid ei enamat. Ma muidugi saan aru, et süsteemi reeglid on sellised, et reklaamiga ei saa nii mastaapse filmi juures koonerdada... Kuid osaliselt on see siiski ebavajalik ja mõistmatu ka. Seda filmi minnakse vaatama hordidena ja sabad lohisevad kõikjal, see on sisuliselt aksioom.

Aga ühinen Leveli hinnanguga. JJ ja tema "mystery box" lähenemise peale võib kindel olla, et traileris midagi täiesti põrutavat ära pole antud ja SW-VII teeb vähemalt paar käänet, mida hetkel on raske ette ennustada. Tõsi on küll see, et internett meenutab SW teemas kergelt nagu miinivälja. YouTube ja filmiuudiste vood pressivad peale kõiksuguseid spekulatsioone, teooriaid ja a'la SW lego-komplektide analüüse, kus koltsi geomeetria alusel üritatakse lõpupööret ennustada. Õnneks on filmiuudiste kanalid, mida mina igapäevaselt jälgin, sarnased jõuga lahti muugitud infokillud peitnud mittemidagiütlevate pealkirjade taha ja olen kõikvõimalike teooriate osas unsullied.

Ma ei ole nii radikaalne nagu mõned, kes hoiduvad traileritest täielikult. Hästi tehtud trailerid on suurepärased ja filme puhul, mida ootan suure elevusega, võin neid vaadata kümneid kordi. Küll aga ei naudi ma filmide vaatamist läbi kristallkera. Spekuleerimine ja nii sügav analüüs käib minu jaoks pigem sarjade juurde. Aga noh, sealne narratiiv keritaksegi lahti jupi kaupa ja seega on loomulik, et vahepealses ootusärevuses tahaks arutada. Filmi kui tervikut vaataks parema meelega sellise eelhäälestuseta ja kellegi poolt seatud raamideta.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Pixie » 30. November 2015, 14:28

Jolt kirjutas:Ma ei ole nii radikaalne nagu mõned, kes hoiduvad traileritest täielikult.

Hahahh, ainus, mis ma teinud olen, on YouTube'ist video mitte välja otsimine ja artiklite juures play-nupu eiramine. Kui ikka kinoekraanilt treiler tulema hakkaks, ega ma silmi kinni ei kataks ega saalist välja ei jookseks. ;-)

Kohe detsember käes, aeg vist broneeritud pilet ära osta. Muidu veel unustan enne õiget aega.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Jolt » 01. Detsember 2015, 14:08

Mu kommentaar ei käinud ka tegelikult sinu kohta ja selles mõttes on see üleüldse teemast mööda, et ma ei pea silmas mitte SW-VII trailereid vaid filmitrailereid tervikuna.
Konkreetsete filmide puhul olen isegi kaugemale läinud, et hoiduda trailerite vaatamisest. Olen kinos silmad kinni pannud, näpud kõrva lükanud ning mõmisenud, et pilt ning heli minuni ei jõuaks. Ja sellele vaatamata ei jaga ma seisukohta, et kõik trailerid on kurjast ning kinos ei tohiks neid filmide eel üleüldse näidata. Aga jah, selle kohta on foorumis eraldi teema.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Hea Aasta » 18. Detsember 2015, 01:01

See oli minu arust igatahes kahetsusväärne, et
Spoiler :
Han Solo otsustati maha tappa. Ja veel hullem - kui lihtlabaselt seda tehti. Ei olnud selle tegelaskuju staatusele vääriline.
Hea Aasta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 486
Liitunud: 19. Jaanuar 2007, 16:02

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas Rasmus » 18. Detsember 2015, 04:19

Hea Aasta kirjutas:See oli minu arust igatahes kahetsusväärne, et
Spoiler :
Han Solo otsustati maha tappa. Ja veel hullem - kui lihtlabaselt seda tehti. Ei olnud selle tegelaskuju staatusele vääriline.

Täiesti nõus. Puhtalt sellepärast jäi pärast filmi kuidagi kehv maik suhu.
Spoiler :
Oskan nüüd aimata, mida "Screami" fännid 1997. aastal kinodes tundsid.

Üldiselt olen täitsa rahul, aga ei suuda veel oma mõtteid kuidagi ritta seada, kuna tegu on nii mahuka ja tähtsa teosega. Paha igatahes polnud, kuid olen kindel, et J.J. Abrams oleks ka terviklikumaks esituseks suuteline. Üsna samal pulgal tema "Star Treki" filmidega. Arvustus ilmub homme-ülehomme.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Star Wars: Osa VII - Jõud tärkab

PostitusPostitas P2ppin » 18. Detsember 2015, 16:54

Awesome ! Lõpuks originaal triloogia vääriline Star Wars ! Film täitis igati minu ootused ning saan üle mitme aasta filmile 10/10 anda (Y) . Empire Strikes Back järel parim SW film.

Olen üllatunud, et kuigi kriitikud ning vaatajate skoorid on väga head, siis leidub ikkagi nii paljusid (IMDB board), kellele ikkagi miski ei meeldinud ja on pettunud. Kinost välja tulles kuulsin küll ainult positiivset. Pühapäeval ilmselt juba uuele ringile.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Star Wars: Jõud tärkab

PostitusPostitas Pixie » 19. Detsember 2015, 12:22

Ei hakka osa VII teemal pikalt heietama (sest kes seda ikka lugeda tahaks), aga emotsioonide virr-varr oli küll võimas! Nii palju äratundmisrõõmu ja nostalgiat. Ka 10 aastat tagasi tundsin, kuidas kollase teksti roomamise ajal vajun läbi kinotooli, ainult et nüüd oli see veel võimsam. Iga kord kui ekraanile ilmus tuttav nägu, koht vms. Mõni publikust hõiskas kaasa, mingis mõttes häiris, aga pigem tore kaasa elavate fännide seas istuda.

Sellest, mis ülevalpool postitustes salaja räägitakse... Ma ei tea, ma nägin juba kaugelt, et nii läheb. Kurb ikka, aga samas ta sai piisavalt ekraaniaega ja tegevust. Uued tegelased olid ka nii toredad. Finn ja Rey võtsin kohe omaks, BB-8 ka muidugi. Ei olnud lugenud uute kohta midagi, tagantjärgi vaatasin treileri ära ja hea meel, et seda enne ei teinud. Kõik lahingud, üllatused, kohad olid nägemata.

Scape saal päris kena ja shiny, mõne muu olulise filmi pileti võib ka just sinna saali osta. Ja mõtlen minna antud filmi ka teist korda vaatama... :P
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Star Wars: Jõud tärkab

PostitusPostitas Rasmus » 19. Detsember 2015, 16:24

Arvustus - ei viitsi seda filmiveebi-keelde tõlkida, lugege parem tervikuna. Spoilerivaba ka, aga soovitaks sellise filmi puhul ikka arvustust pärast vaatamist lugeda.

Arutlen veidi pikemalt selle põhispoileri üle.
Spoiler :
Niisiis, "Star Warsi" universumi kõige ägedam tegelane on surnud. Võite öelda mida tahes, aga ka pensioniealisena on Fordi sarm ja energia uute tulijate omast kordades üle ning ta on (erinevalt Hanist) elav legend. Tean nüüd, et Hani surma kohta liikus internetis uudiseid juba ammugi ning on suhteliselt tuntud infokild, et Ford lootis juba VI osa lõpus surma saada, kuid uut "Star Warsi" vaatama minnes poleks iial osanud oodata, et lugu nii traagilise pöörde võtab. Hollywoodis ju ei tapeta tegelasi, halvimal juhul saavad nad lihtsalt mõneks ajaks viga või kirjutatakse tegevustikust mõnel muul moel välja. Hakkasin mõtlema, kas filmiajaloos üldse on kunagi mõnda nii olulist karakterit tapetud, ja ega kedagi väga meelde tulnudki. Enamvähem ekvivalentne sellega, kui John McClane oleks "Live Free or Die Hardis" surma saanud. Kui "Star Wars I-III" oleks ajaliselt tehtud varem kui praegune originaaltriloogia, oleks Obi-Wani surm võinud sama efekti omada, aga nii see ju ometi polnud. Seega ei oleks suur stretch Hani surma kogu filmiajaloo tähtsaimaks surmaks nimetada. ← DISCUSS

Nüüd olen vaikselt Hani surmaga juba leppima hakanud, aga esialgu olin ikka täiesti šokis, isegi kui seda umbes minuti jagu ette suutsin näha. Kui Han sillale läks, siis oli tegelikult ju teada, et ta sealt enam elusana tagasi tulla ei saa, aga raske oli seda uskuda sellegipoolest. Pole mitte kunagi kinosaalis midagi šokeerivamat (ja samaaegselt masendavamat) näinud. Vähemalt kasutati teda filmis nii palju kui võimalik ja tapeti suhteliselt hilja, siinkohal tänusõnad J.J. Abramsile. Minu jaoks oleks Hani surm aktsepteeritav olnud ainult siis, kui ta oleks selle abil kellegi teise (eelistatavalt Leia) elu päästnud, aga vähemasti teostati see visuaalselt päris kenasti ja väärikalt. Kahju on ka sellest, et meile ei antud võimalust uuesti Luke-Leia-Han kolmikut koos näha. Meeldis, et Han ütles filmi alguses Chewie'le, et ta suudab end alati igast olukorrast välja rääkida, aga sel korral see enam ei aidanud. Kui eesmärk oli publik Kylo Reni südamest vihkama panna, siis sellega tuldi igatahes hiilgavalt toime. Obi-Wanist on alati suhteliselt savi olnud, kuna tema puhul on selline "ta ju peabki surema" hoiak, nii et Darth Vaderi vastu pole (vähemalt mul) kunagi reaalset viha olnud, aga Kylo puhul on see täiesti võimalik. Ootan juba 2019. aastat, mil ta hukku näeme!

Pärast ööseanssi oli mul une jaoks jäetud umbes kolm tundi ja need möödusid üsna rahutult, kuna olin Hani surmast ikka väga tugeva trauma saanud. Ta oli tegelastest üks väheseid, kellel mitte mingeid supervõimeid polnud, kes rohkem oma heaolu kui teiste eest hoolitses, ning sellega igavese fännide poolehoiu võitis. RIP.

Kindlasti oli mingeid mõtteid veel, aga hetkel midagi olulist ei meenu. Pärast teist kinoskäiku räägin ilmselt veel.

Pixie kirjutas:Ei hakka osa VII teemal pikalt heietama (sest kes seda ikka lugeda tahaks)

Sellises mõtteviisis peitubki põhjus, miks see foorum võrdlemisi surnud on. Postituse tegemisel peab võtma eelduseks, et absoluutselt kõik tahavad seda lugeda.

btw, 1500. check!
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

7.5/10

PostitusPostitas Ralf » 20. Detsember 2015, 03:12

Võrratult vaatemänguline ja kvaliteetne kosmoseooper, mis kannab ilusti "Star Warsi" vaimu. Oleks ehk tahtnud näha midagigi, mida juba varasemates filmides kohanud pole, aga üldiselt väga õnnestunud seiklus, mida saab nautida nii "uustulnuk" kui saaga põline fänn.
Arvustus
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 123 külalist