Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

Siia pikem arutelu Filmiveeb.ee küsitluste vastuste kohta.

Moderaator: Meeskond

Mida arvad Kosmos IMAX kinost?

Suurepärane, kõik kinod peaksid sellised olema
9
18%
Hea, aga liiga kallis
7
14%
Pole midagi erilist
2
4%
Pole veel külastanud
30
59%
Ei huvita üldse
3
6%
 
Hääli kokku : 51

Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Soprano » 27. Detsember 2014, 11:28

Jään tehniliselt esimese kahe variandi vahele, aga panen lukku Suurepärane, kõik kinod peaksid sellised olema, sest nagu ma blogis kirjutasin, et 7,6€ seansi eest elab üle kuna seal nagunii eriti tihti käima ei hakka.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Ralf » 27. Detsember 2014, 15:21

Ühest küljest mind ei huvita üldse, sest mind ei tõmba kõik need "ägedad vigurid", millega tänapäeval üritatakse kinoskäimise elamust paremaks teha - mulle sobib, et on ainult mina ja suur ekraan ning ma vaatan filmi, ja ma ei tarvitse 3D-prille, kõrgemat kaadrisagedust, 4K'd või IMAX'i, et et end paremini tunda (esimesed kaks tekitavad praeguse seisuga pigem vastumeelsustki). Selle asemel, et üritada uuendatud tehnoloogiaga inimestel susse jalast lüüa, võiks keskenduda hoopis filmide paremaks muutmisele, sest seal on ilmselgelt arenguruumi praegu. Aga ma pole vist kunagi kinos ka 'elamuse' pärast käinud, minu jaoks see on niisugune pragmaatilisem tegevus.

Aga eks ma külastan millalgi kindlasti.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas JazZ- » 27. Detsember 2014, 15:53

Soprano kirjutas:... panen lukku Suurepärane, kõik kinod peaksid sellised olema, sest nagu ma blogis kirjutasin, et 7,6€ seansi eest elab üle kuna seal nagunii eriti tihti käima ei hakka.


Mulle tundub, et eeldus läheb järeldusega pisut vastuollu või mis asja?


Ralfi postitus võtab mu senised tunded üsna hästi kokku, aga hääletama veel ei hakka, sest võib juhtuda, et oma silmaga üle kaemine muudab üht-teist.

edit: Aa, nüüd märkasin, et "pole veel külastanud" variant on ka, aga ei hakka enda hääletamise suhtes pool minutit tagasi tehtud lubadust nii kiiresti murdma.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Soprano » 27. Detsember 2014, 16:37

Kõik on ju õige. Pean seda suurepäraseks kinoks, aga IMAX filmivalik on väike puhtalt sellepärast, et selle tehnoloogiaga filme tehakse vähe ja kõiki ei taha ka näha. Seega ei satu sinna a la iga nädal. Nö. põhikinoks jääb mul siiski vana hea CC-Plaza.

Fail, JazZ-
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Ronet » 27. Detsember 2014, 16:40

Ma arvan, et ma pole veel külastanud.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas LiveForThis » 27. Detsember 2014, 17:43

Võtsin selle ülevalt teise variandi. Vaatasin kolmandat "Kääbikut" teist korda just nimme IMAX-i formaadis ja jäin kinoelamusega väga rahule. Mugav ja mõnus saal, suur-suur ekraan, vinge pilt ja heli ning see kõik ka 3D HFR-is. Mulle jäi mulje, et IMAX-i 3D on märgatavalt teravam ja efektiivsem + ma ei jõua neid 3D prille ära kiita. Kallis on tõesti ning usun, et hakkan seal vaatama eriliselt oodatud suurfilme.

Usun, et IMAX, HFR ja 3D (tavalise kaadrisagedusega 3D jääb 48 FPS-3D kõrval lausa häbisse) on edaspidigi piisavad põhjused, mis mind võiksid ikka ja jälle kino poole kutsuda. Eesti oma IMAX on lausa õnnistus ja ka piisav põhjus, et suurfilmide vaatamise suhtes isegi ahneks minna.

Minule isiklikult meeldib kui nähakse kõvasti vaeva, et rahvast taas kinno meelitada. Jacksoni äge HFR ja IMAX-i pakutav kinoelamus oli minu jaoks igati nauditav. Tahaks veel.

Kuigi ma Ralfiga nõus, et algul võiks sedasamust kvaliteeti taga ajada jne.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas rauls » 27. Detsember 2014, 19:52

Olen nii Ralfi kui ka Live'ga suures osas samal arvamusel. Kino on iseenesest suurepärane, aga see ei tähenda, et kõik kinod peaksid just sellised olema. Valisin ikkagi kõige ülemise variandi. Hind ei kohuta, kuna ei hakka Kosmos IMAXi väga tihti külastama. "Kääbik" andis mulle tegelt suht OK elamuse, kuigi sisu poolest on film üsna nigel. IMAXi suurepärane pilt päästis palju ja kohati täitsa nautisin vaatemängu just visuaali pärast. Saal oli kena ja tool mugav, ekraan mõnusalt suur. Jäin igati rahule, aga lemmikkinoks on endiselt Artis.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Kickflick » 27. Detsember 2014, 23:35

Pole veel külastanud

Kui midagi head tuleb, lähen kindlasti külastama. Lihtsalt käimise pärast küll ei raatsi 10 euri välja käia.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 28. Detsember 2014, 17:05

Kickflick kirjutas:Pole veel külastanud

Kui midagi head tuleb, lähen kindlasti külastama. Lihtsalt käimise pärast küll ei raatsi 10 euri välja käia.

Sekundeerin.
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas eerik » 29. Detsember 2014, 19:37

  • Pole veel külastanud
Halenaljakas lugu. Ootad kaks aastat pingsalt IMAXi valmimist ja kui see lõpuks kohal on avastad, et lähima viie kuu jooksul pole kavas midagi vaatamisväärset. Interstellarit nad raisad näidata ei kavatse ja kui mingit ägedat loodusdokumentaali kavasse sisse ei panda, siis enne maikuu lõpus ilmuvat Tomorrowlandi mul sinna asja pole.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Küsitlus nr. 109 - Kosmos IMAX

PostitusPostitas Jolt » 29. Detsember 2014, 20:59

  • Pole veel külastanud

IMAXi kogemus on tegelikult käes, vaatasin väidetavalt maailma suurimalt IMAXi ekraanilt TDKRi. Ilmselt just seetõttu pole Kosmosesse sedavõrd suure kiiruga veel läinud. Peale TDKRi vaatamist tundus väga selge, et kui alusmaterjal ei kanna, siis ei aita igasugused filmivälised helipilditehnilised viled ning kellad elamust oluliselt kergitada.

Eerikuga kinouudistes ettekantud kokkuvõtetega olen suure maani nõus, paljud asjad tunduvad Kosmose puhul väga toored.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02


Mine Küsitlused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist

cron