Silent Hill: Ilmutus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2013, 04:56

Silent Hill: Ilmutus
Silent Hill: Revelation (2012)

Pärast isa salapärast kadumist satub Heather Mason (Adelaide Clemens) oma 18. sünnipäeval süngesse ja võikasse alternatiivreaalsusesse, mis peidab endas vastuseid teda lapsepõlvest saati kimbutanud kohutavatele košmaaridele.

Järg 2006. aasta filmile "Silent Hill".

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Spellbound » 27. Jaanuar 2013, 00:35

See film on minu kõigi hirmude summa. Esimene osa oli ja on senini suurepärane kui ainuke tõeliselt hea mänguadaptsioon ja üleüldiselt kõiki minu žanrilisi ja twisted nuppe vajutav horror.

Teist osa võeti vastu veel halvemini kui esimest. Esimese puhul jooksis kriitika mööda külgi maha, aga nüüd, kus Basset on rooli taga ja Gans ja Avary eemaldatud ei teagi, mida arvata. Kas kriitika vastab tõele? Oeh...
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

6/10

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2013, 00:37

lostinthemist polegi veel kommenteerinud :shokeeritud:

Ei mõista, miks see järg nii palju furoori tekitanud on, decent oli ju. Peamiselt laidetakse mu arusaamist mööda segast ja arusaamatut süžeed, aga mis see 2006. aasta filmi oma siis nii väga arusaadavam oli? Plotwise on mõlemad üks paras tohuvabohu, vähemalt neile, kes mänge mänginud pole (mina nende seas). Imagery on "Revelation"-is minu meelest palju parem kui eelkäija pakkuda suutis, õhkkond on klaustrofoobilisem, ähvardavam ja süngem ning Heather tunduvalt sümpaatsem protagonist kui Rose. See ei tähenda muidugi, et film nüüd HEA oleks, sest dialoog oli häirivalt kohmakas ja iga kord, kui keegi suu lahti tegi, et seda esitada, tekkis mul tunne nagu vaataksin telekast ilmateadet. Isegi sellised veteranid nagu McDowell ja Sean Bean olid nirud. McDowell kohe eriti.

Ühesõnaga "Revelation" taarus kuidagi totakalt suurepärasuse ja kohutavuse vahepeal ega leidnud seda õiget sobivat sagedust. Aga asi seegi, et kõik need stseenid passisid, kus värdnäolised mölirgajad ringi komberdasid ja peategelast vagaseks teha püüdsid. Ehk siis ca 50% filmist. Absull ei tea, kas anda 5 või 6... jään hetkel 5 juurde.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Spellbound » 27. Jaanuar 2013, 00:44

lostinthemist pole veel näinud. Kinodesse see meile ju ei tulnud ja nüüd on ta siis alles saadaval. Basset oli pärast Solomon Kane`i vähemalt minu jaoks kui selline tüüp, kes lavastada nagu oskab, aga kirjutada või siis kirjutisi valida ei suuda.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas lostinthemist » 27. Jaanuar 2013, 01:01

Tegelikult SH: Revelations sai nähtud juba poolteist nädalat tagasi küllaltki kehva kvaliteediga TS näol. Ei suutnud kuidagi kiusatusele vastu panna. Ega eriti kõige parem esmamulje polnud.. väga palju mõtteid tekkis, rohkem kui pooled neist pigem negatiivsed ning ma pean selle filmi uuesti üle kaema enne lõpliku hinnangu andmist. (Esmamulje põhjal annaks vist 4/10, aga ma ei tee seda praegu)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Ralf » 27. Jaanuar 2013, 02:24

Meeldis muide, et praktilisi erieriefekte oli "Revelation"-is rohkem kui 2006. aasta "Silent Hill"-is, vähemalt mulle tundus nii.

See roosa jänes oli äge. Olen teda varem vist neljanda mängu screenshotidel näinud. :)

Edit: Lubame siis 6.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Spellbound » 03. Veebruar 2013, 16:36

Kohutav jama. Esimese Silent Hilli taga seisnud režissöör Gansi stiili kopeerimine ja stsenarist Avary mänguadaptsiooni solkimine. Film ei pakkunud midagi uut. SH mängudel on igal osal oma lugu ja tegelased. Nad ei korda üksteist. Revelation seda teebki - filmi lugu on peaaegu üks ühele esimese osa kordus. Isegi lõpp on loodud samas võtmes.

Puudu on stiilist, austusest algmaterjali vastu, headest efektidest ja sellega kaasnevast košmaarse maailma loomisest. Lugu on NULL ja lavastus igav soigumine ilma igasuguse omapärata.
Kõik nägi väga fake välja. Olendid võisid kohati praktilised olla, aga udumaailm jättis vägisi halvasti tehtud efekti mulje. (Esimeses osas oli tuhk reaalne ja seda rõhutati ka läbi reaalse kontakti).

Alessa sünge maailm oli täis korduvaid motiive esimesest filmist ja lisatud efektsed kohad ämblikmannekeeni juures või karuselli all olnud varjupaiga juures meenutasid kõige odavamat B filmi. Halvasti tehtud B filmi.

Näitlejatööd olid lihtsalt halvad. Silent Hill 3 loetakse mänguseeria parimaks ja survival horror mängude seas suureks eeskujuks. Seda mitte siis horrori pärast, vaid lugu ja tegelased teevad SH3-st meistriteose.
Praegusel juhul jätab Basset ja tema Revelation mänguseeriast mulje kui mingi ajuvaba looga ja kahtlase väärtusega "mäng". Ehk siis selle filmi järgi saab järjekordselt rõhutada seda, et mängudel pole häid lugusid ja nende suhe loo jutustamisse on hoopis teine, aga ei ole. Lugusid jutustatakse samade reeglite järgi ja kohati isegi paremini kui filmides.

Oeh...totaalne pettumus. Selline tunne, et Basset on loll ja mina veel lollim, et üldse uskusin tema võimekusse kohelda algmaterjali või siis jätkata suurepärast esimest osa viisakalt ja tugevalt.
Gansi ja Avary Silent Hill on elamus, mis paneb ka mõtlema ja mis ei sunni vaatajat teadma mängude lugusid. Tegemist oli mängudest sündinud iseseisva nägemusega. Revelation oli aga mingi mõttetu järg, mida regi mingi mõttetu mees. Gans võiks vihaseks minna ja luua oma pimeduse maailma, kus elaks ainult Basset.

Ja Adelaide Clemens ainult karjus ja küsis küsimusi või vastas neile. Näitleja kohta pole midagi halba öelda. Pigem hävitas idiootne dialood igasuguse soovi tegelasele kaasa elada.

Plusspunktid siis äkki lahedate koletiste eest?

3/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas brixxx » 04. Veebruar 2013, 12:27

Ma vaatasin selle filmi juba novembris ära ja hindeks andis 7/10.

Mingil määral oli parem film kui esimene, aga teisest küljest halvem. Loo jutustamise seisukohast oli parem, aga õuduka seisukohalt kehvem. Üldiselt oli huvitav vaadata, eriti meeldis, et nüüd näidati Sean Beani tegelaskuju rohkem, aga olulisem miks meeldis see film rohkem kui esimene ''Silent Hill'' kuna siin jutustati linna lugu selgemini välja ning Silent Hillist saadeti üks elanik peategelast tagasi siia linna tooma.

Lõpp annab lootust, et tuleb ka kolmas film.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas Spellbound » 04. Veebruar 2013, 13:36

Tuleb ainult loota, et Gans ja Avary naasevad või siis keegi võimekas.

Lõpp vihjas miskipärast Silent Hill 2 mängule, kus oli sisuks siis see, kuidas mees läks oma naist SH-sse otsima. Anyway...Revelation on pudru ja kapsad selle kõige haigemas tähenduses.

Vaatasin meenutamiseks natuke esimest osa uuesti ja kohe esimesest kaadrist on näha ja tunda, et loo jutustamine ja SH filmikeelde tõlkimine on käinud läbi režissööri ja stsenaristi omavahelise suhtluse ja tulemuseks oli mängust sündinud oma maailm mitte aga refereeringuid täis arusaamatu "õudus", mis on solvang algmaterjali vastu.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas lostinthemist » 06. Veebruar 2013, 02:02

Kõigepealt, vabandage minu subjektiivset objektiivsust.
Teistkordsel vaatamiskorral üritasin olla pisut avarama meelega, sest äkki viimasel korral olin halvas tujus. Isegi, kui ma tahan, et see film mulle meeldiks, siis nüüd just seda ka ei juhtunud. Sest "Silent Hill: Revelation" on halb. Lihtsalt halb.
"Silent Hill," vaatamata nõrgale (aga loogilisele) stsenaariumile, oli vähemalt artistilisest küljest igatipidi viimistletud - see säras eriti tugevalt atmosfääri ja muusika poolest. Bassett ei suutnud seda paraku "Revelation"iga teha, ja lisaks sellele solkis* ka esimese filmi ära. Sellest on tõepoolest väga kahju, sest ma jälgisin pidevalt lavastaja blogi ja ootasin innukalt uudiseid filmi valmimisest, ning blogi kohaselt jäi mulje, et mees on asjaga hinge juures.. Guess not then.
Kõige rohkem häiris, kuidas lugu jutustatakse nii tormakalt nagu narrator kõnniks söekivide peal ja üritaks võimalikult kiiresti teisele poole saada. Kogu film oli praktiliselt punktist A punkti B liikumine, ühest võtteplatsist teise, analoogiline näiteks filmiga "Wrath of the Titans," mille puhul tõi Ralf sama miinuse välja. Kuhu kiiret on noh? Ehk oleks aidanud tempo maha võtmine ja asjade rahulikum kulgemine, kuid siis jõudsin arusaamisele, et isegi aeglasem tempo filmi puhul ei kompenseeriks kõige tähtsamat osa - käsikirja, mis oli hägune, lohakas ja segane.
Bassett oskab enam-vähem korralikku filmi teha, kuid stsenaariumi kirjutamisega pani ta seekord valusasti puusse. Vaatamata halvale CGI'le (stseenid udus ja mil iganes pimedus võttis maailma üle kontrolli, nägid jõledad ja ebaloomulikud välja), nägi teispoolne õudusmaailm süngem ja hirmuäratavam välja. Tore tõesti, et see oli kõik praktiline. Silent Hilli mänguseeria eripära ongi see, et muusika tekitab hirmsa atmosfääri, mida suutis Gans oma filmi väga kenasti üle tuua. Bassett sellega kahjuks hakkama ei saanud ja toetus rohkem odavatele jump scare'idele. :/
Ja näitlejatööd... olid valdavalt kehvad. Mõtlesin vahepeal, kui vähe ekraaniaega said Bean, Moss ja McDowell, aga nüüd järele mõeldes muutsin meelt.

Spoiler :
* Nagu misasja, esimeses filmis "puhastati" Alessat tuleriidal, et ta pääseks kurjusest. Või midagi sellist. Aga siis "Revelation"iga tuleb välja, et Alessa valiti juba ammu välja, sest need fanaatikud teadsid, et ta oleks niikuinii põletamise üle elanud? WTF

Nagu ülejäänud vaatajad on tähele pannud ise juba, kõik Silent Hilli elanikud räägivad omamoodi, müstilisel toonil. Aga ma keeldun lihtsalt uskumast, et Vincent, kes on oma sõnade kohaselt sündinud ja üles kasvanud Silent Hillis, elanud otseses mõttes "kivi all" peaaegu 20 aastat, "that's all I've ever know," aga suudab nii lühikese ajaga reaalelust sotti saada, et tema aktsent ja käitumismaneer on muutunud. Rääkimata Interneti (ja Facebooki) tundma õppimisest. WTF

Ning nagu esimesest filmist nägime, Silent Hill pidi olema eraldatud piirkond, kuhu ei pääseksid tavalised inimesed ligi, sest kaevandus ikka põleb. Tee Silent Hilli, õigemini värav oli põhjusega suletud, et sinna ei sõidaks juhuse tahtel tavalised kodanikud, kuna vingugaas teeks neile otsa peale. Aga "Revelation"is on see värav pärani lahti, ning sealt natuke maad edasi sõites on veel isegi motell avatud. WTF


Aga vähemalt paar stseeni särasid, mis olid väga lahedad ja pingelised:
Spoiler :
1. Hullumaja stseen ruumis, kus olid haiglaõed ja Heather päästis Vincenti vabaks
2. Karussell filmi lõpus, ümbritsetud leekidest. Dialoog Heatheri ja Dark Alessa vahel oli pingeline.
"Go to hell!" - "Don't you see? We're already here!" :irw:
Ainsana asjana häiris Dark Alessa meik... nina juures... polnud ju vaja teda pandaks teha, või mis?


Ning paar reference'i tegid tuju heaks:
Spoiler :
1. Rekkajuht nimega Travis O'Grady, SH mänguseeria proloogi peategelane (Silent Hill: Origins), kus ta satub juhuse tahtel Silent Hilli ja päästab Alessa põlevast majast
Pilt

2. Just viimastel sekunditel näidati, kuidas politseiautod eskortisid vanglabussi, mis sõitis Silent Hilli poole.
Pilt
See oli aga noogutus kõige uuemale mängule, Silent Hill: Downpour, mis alles väljus mullu märtsis ja mis on mul siiani ainsana mänguseeriast mängimata.

3. Punane king motellis, mida sai mängus kasutatud ühe pusle lahendamiseks
4. Roosa jänes, Robbie, ilmus esimest korda välja Silent Hill 3's. Ning ta on ilmunud veel hilisemates mängudes. Jah, ta on omamoodi Silent Hilli maskott nüüd. Tahaks endale ka üht sellist. :irw:
Pilt

Hinne jääb endiselt samaks.
4/10

Tundub, et järgmisele filmile tõmmati kriips peale.
Otsad jäeti küll lahtiseks, aga ma jumala eest loodan, et kolmanda filmiga tehakse reboot. Sest sellist järk-järgult halvenevat iteratsiooni, nagu seda oli "Silent Hill: Revelation," ei taha ma näha.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Silent Hill: Ilmutus

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Veebruar 2013, 02:50

"Silent Hill: Revelation" on kõige selle vastand, mida Gans saavutas esimese osaga. "Silent Hill" on minu jaoks senini visuaalselt ja sisuliselt lummav õudusdraama. Väheke naiivset otsiskelu oli küll, aga eks see pahe kuulugi enamike USA õudusfilmile juurde. "Silent Hilli" mäng on väga creepy, aeglane ja põhjalik, et tutvustada keskkonda ja tegelasi. Mitte mingi hinna eest ei ole vaja õhustiku poolest vat et kõige tähelepanuväärsemat mängu solkida tormaka actioni, liigse CGI ja tiheda sisupuntraga, mis ei oma ekraniseeringus kui sellises mitte mingit tähtsust. Gans mõistis seda väga hästi ja lõi mängu põhjal oma versiooni. Ning see toimis. Mäletan, et esimesel vaatamiselt armusin kohe Radha Mitchelli ära ja poetasin mõttelise pisara
Spoiler :
kui politseinik põletati.
Kõik toimis: stsenaarium oli sirgjooneline ja rahumeelselt arenev, tegelased above average cliche jne.
Spoiler :
Kultuse teema ja süütu hinge kalestamine oli samuti mõtteainet tekitav ja sobitus ekraanile toodud looga kenasti.
Olen "Silent Hilli" vist 5-6 korda uuesti vaadanud.

Michael J. Bassetisse oli mul usku. Blogi järgi jäi mulje, et tegemist on siira, vahetu ja entusiastliku mehega, kuid õnnetuseks osutus kogu tema visioon liigagi tavapäraseks tobedaks õudusfilmiks, mille sisu ei jõua järgi mitte mingisugusele loogikale. Kõik see, mis ma vaatasin, meenutas mulle vana head arusaama sellest, kuidas mänge peaks filmideks tõlgendama - sisenen ruumi, võitlen ja leian eseme, mis aitab mind järgmise tasemeni. Peale rumala, tobeda ja igava stsenaariumi pakkus film palju tühja jooksmist, et tekitada minus pinget vastamata jäänud küsimuste pärast. Ei hoolinud, sest kõik detailid, mis mulle ette söödeti tekitasid sügavat ükskõiksust ainuüksi juba sellepärast, et infot oli mõttetult palju. Lugu ja selle mõte jäi tahaplaanile. Ja üldsegi ei kõlvanud keskne mõte mitte kuskile. Mõjus kui labane abivahend, et vaatajat ühest võttepaigast teise tirida. Lõpus toimunu oli Gansi lõpu kopeerimine. Loogikat kui sellist oli vahel ikka väga raske leida. Nimekate näitlejate kasutus oli samuti naeruväärne.

Silent Hilli õudustäratava ja klaustrofoobilise maailma loomise koha pealt jäin vägagi nõutuks. Kolle jätkus, aga kuna nad lihtsad ilmusid ja kadusid, siis ununesid nad kõik üsna kiiresti. Gansi "Silent Hilli" õhustik on kordades õnnestunum, sest ta võttis aega, et selles maailmas liikuda. Et näidata, mida Silent Hill endas tõeliselt peidab.

Kusjuures päris kurb oli vaadata, kuidas Basset püüdis Gansi õnnestunud finaali uuesti elama panna. Lambine, that is what it is.

Isegi suvalise õudusactioni standardite järgi on "Silent Hill: Revelation" kaunis nõrk. Väga kahju, et Basset sellisel kombel Gansi loodu ära lörtsis.

1/5

Minu ainus lootus on see, et Gans ja Avary naasevad asendusjärjega või loovad uute tegelastega täiesti värske loo. Seda viimast varianti pooldaks kõige rohkem.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist

cron