brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

Küsimused, soovitused ja üldine jutt FILMIVEEB.EE kohta. NB! Muu jutt siia ei kuulu!

Moderaator: Meeskond

brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas Ralf » 05. Veebruar 2013, 18:18

Arutluse alla brixxx minu arusaamist mööda ei vaata, seega tal endal jääb see post tõenäoliselt nägemata, aga pole hullu - jutt ei olegi otseselt talle mõeldud. Ja see pole kindlasti mingisugune otsene kamandamine, lihtsalt minu isiklik arvamus ning jah, mõnes mõttes ka kerge manitsus minu enda perspektiivi põhjal.

Osad on ehk märganud, et on saanud minult hoiatuse postituste eest stiilis "Oeh..." või "*sisesta siia sõim/roppus*". Ma ei saa endale sellist teguviisi pahaks panna, kuna need tõesti rikuvad reegleid. Aga igasugune brixxx'i-vastane leiliviskamine, mis leiab aset suures osas teemades, kuhu ta oma arvamuse või suisa arvustuse postitanud on, hakkab minema ülekäte. Osa sellest on sõbralikult nöökiv ja vaimukas (milles ma ei näe midagi halba... üks selle foorumi kasutajaskonna tugevusi on hea huumorisoon), ent osa lihtsalt õel. See alafoorum ongi mõeldud filmide kommenteerimiseks ja seda brixxx ka teeb. Igaühel on muidugi vabadus otsustada, kui mõistlik või asjalik või hästi sõnastatud kellegi arvamus on. See ei saa aga väljendada grammatikat puudutavate mõnituste või sõimu kirjutamises. On suisa neid, kes leiavad, et brixxx vääriks bänni foorumi risustamise eest, kuigi tegelikkuses on tema see, kes teeb sisukaid postitusi, samas kui teised väljendavad mõtlematult oma sallimatust roppuste või tigetsemisega.

Keegi ei tee pane siin foorumis peale kohustust kõiki vägisi sallida (või armastada), aga palun - jätke oma mittesallimine enda teada. Targem annab järele. Diskussioon on teretulnud, ent katsugem seda teha üksteist halvustamata. brixxx on nendes teemades Delfi artikli kirjutaja ja nii mõnigi, nimesid nimetamata, Delfi kommenteerija. Delfi artiklid võivad sageli rumalad olla, aga nende kommenteerijad - teate isegi. Mitte just kuigi mõistlikumad tegelased. Arvad, et brixxx on loll? Mind ei huvita. Aga katsugem sellest üle olla ja mitte õli täiesti asjatult tulle visata. Muidugi ei saa salata, et ma olen mõnes mõttes silmakirjalik, sest olen ka ise brixxx-ile aeg-ajalt nähvanud, aga olen püüdnud end selles osas parandada. Püüa sinagi.

PS. Edaspidi ei tee ma hoiatusi neile, kes kellelegi sellisel moel nähvata võivad. Jään parem lootma, et inimesed on ise tolereerivama suhtumisega ja hoiavad oma viha või vastumeele enda teada.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas Rasmus » 05. Veebruar 2013, 18:38

Ammu juba aeg, et keegi midagi ette võtaks sellel teemal. Alguses ajas ennast ka närvi, kuid tuleb õppida asju naljaga võtma, sest brixxx ise on ju ka nii heatahtlik ega soovi kellelegi halba - muidu teda siin foorumis enam tänaseks päevaks ei oleks. Mulle jääb endiselt arusaamatuks, kuidas muidu nii toredate ja rahulikena paistvad kasutajad brixxxi peale, kes ei tee muud, kui lihtsalt avaldab oma arvamust (olgugi, et kirjavigadega ja teistest erinevalt, arvamuse avaldamine on see siiski), nii kurjaks saavad. Olge ikka normaalsed ja suhtuge kõigisse inimlikult. (Y)
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas CM-Girl » 05. Veebruar 2013, 18:51

Õige. Mulle tundub ka kummaline, et brixxxi nii halvustavalt suhtutakse ja need vastukommentaarid on ikka päris õelad. Kummaline kuidas üks inimene oma postitustega naha alla poeb. Tema postitustes leidub kirjavigu jne, aga siiski kenasti pikalt kirjutatud.Ma ise olen ka tundnud seda, et kui arvamus ei kattu teiste omaga, siis kohe tuleb negatiivne vastukaja. Nii ei julgegi enam oma arvamust avaldada.

Nagu tõsiselt. Olgem tolerantsemad. Pole ju palju palutud. Kuigi tundub, et mõndade isikute puhul ON palju palutud. Suht masendav.
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas lostinthemist » 05. Veebruar 2013, 19:12

Tõsi, vahepeal kipub see üle piiri minema. Eks minagi olen vahepeal kaine mõistuse kaotanud ja paar kurja sõna tema suunas visanud. Üritan mõnda aega juba tema kommentaare naljana võtta, kuid mõnikord on ikka tõesti väga raske olla tolerantne, kui paljud postitused on nii rõvedat ja lolli hämamist täis, mis ei meiki senssi lihtsalt... Aga samas polegi olemas ilma konfliktita ühiskonda. :irw:
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas Pixie » 05. Veebruar 2013, 20:25

Teemaalgatajaga igati päri. (Y)

CM-Girl kirjutas:Ma ise olen ka tundnud seda, et kui arvamus ei kattu teiste omaga, siis kohe tuleb negatiivne vastukaja.

Aeg-ajalt täheldan sama asja. Võimalik, et olen ka ise libastunud, kuid programmi raames üritan end parandada. ;-)
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas 0ll » 05. Veebruar 2013, 21:27

Hear, hear.
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas LiveForThis » 05. Veebruar 2013, 22:02

No jah, seda ma ütlesin mõnele siin juba esimestel päevadel kui Brixx saabus. Aga noh kui vaba aega on palju siis pole midagi teha.
Olen vist ise ka tema kallal võtnud. Ma ei ole kindel. Puhas ma kindlasti ei ole. Kahetsen nati, et pole varem tema kaitseks välja astunud. Sellised avalikud mõnitamised jäävad mulle alati meelde. Aga mis seal ikka. Passiivne pealtvaatamine ja nõutu peavangutus oli mu tavaliselt reaktsiooniks. Enam vist pigem mitte.

Väärikas samm sinu poolt, Ralf.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas Ronet » 06. Veebruar 2013, 03:41

Ma olen arvanud, et olen muidu tolerantne jm tavaline foorumlane, aga brixxx..ta suudab endast välja viia. Pärast stalkimit kahtlen endselt, et kas äkki keegi lollitab... siis saan kaineks ja aru, et seda sorti inimenen ka inimene. Tahaks kedagi sõimata jms, aga ma lihtsalt ei jaksa enam. Kas keegi teeb nalja või mitte.. ma lihtsalt ei jaksa enam..
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas Forzelius » 06. Veebruar 2013, 10:16

Naljakas vaadata, kuidas nüüd järsku kõik nii sallivad on.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas ruut » 06. Veebruar 2013, 11:22

CM-Girl kirjutas:Ma ise olen ka tundnud seda, et kui arvamus ei kattu teiste omaga, siis kohe tuleb negatiivne vastukaja.

See juhtub sellepärast, et vahel esitatakse enda arvamust nagu see oleks vankumatu fakt. Ja see käib paljude inimeste kohta, olen tõenäoliselt isegi selle vastu eksinud.

Teemasse minnes...leian, et otsene sõim ei ole tõesti kena, aga samas toetan ka Forza kommentaari.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas CM-Girl » 06. Veebruar 2013, 12:35

ruut kirjutas:
CM-Girl kirjutas:Ma ise olen ka tundnud seda, et kui arvamus ei kattu teiste omaga, siis kohe tuleb negatiivne vastukaja.

See juhtub sellepärast, et vahel esitatakse enda arvamust nagu see oleks vankumatu fakt.


Hmm..mina küll pole esitanud enda arvamust nagu vankumatut fakti. Minu arvamus on minu arvamus ja see ei tähenda, et kõik peavad minuga nõustuma vms. Pigem on nii, et kui mu arvamus on teistsugune kui enamusel, siis olen ma rumal. :pööritus:


Arusaamatu kuidas ühe inimest postitused nii endast välja võivad viia mõned inimesed. Probleemid enda elus ja siis elatakse seda brixxxi peal välja v?
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas P2ppin » 07. Veebruar 2013, 08:33

Forza kirjutas:Naljakas vaadata, kuidas nüüd järsku kõik nii sallivad on.

Täiesti tavaline käitumine. Alguses pekstakse sõnadega uimaseks ja hiljem tekkivad miskised süümekad ning moodustatakse päästearmee :)). Pole esimene foorum, kus sellist käitumist märganud.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas Forzelius » 07. Veebruar 2013, 14:23

P2ppin kirjutas:
Forza kirjutas:Naljakas vaadata, kuidas nüüd järsku kõik nii sallivad on.

Täiesti tavaline käitumine. Alguses pekstakse sõnadega uimaseks ja hiljem tekkivad miskised süümekad ning moodustatakse päästearmee :)). Pole esimene foorum, kus sellist käitumist märganud.


Nojah, kõik käib tsüklites. Varsti jälle vastupidi nagunii.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: brixxx'i teemal... ehk Olgem Sallivamad 2013

PostitusPostitas Defexer » 07. Veebruar 2013, 22:42

P2ppin, pigem asi selles, et pole vaja siin õelutseda ja oleme üksteise vastu ikka sõbralikud.
Kasutaja avatar
Defexer
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1175
Liitunud: 31. Juuli 2008, 21:29

Re: brixxx'i teemal...

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Veebruar 2013, 22:37

CM-Girl kirjutas:
ruut kirjutas:
CM-Girl kirjutas:Ma ise olen ka tundnud seda, et kui arvamus ei kattu teiste omaga, siis kohe tuleb negatiivne vastukaja.

See juhtub sellepärast, et vahel esitatakse enda arvamust nagu see oleks vankumatu fakt.


Hmm..mina küll pole esitanud enda arvamust nagu vankumatut fakti. Minu arvamus on minu arvamus ja see ei tähenda, et kõik peavad minuga nõustuma vms. Pigem on nii, et kui mu arvamus on teistsugune kui enamusel, siis olen ma rumal. :pööritus:



Tegelikult selliseid minu arvamus = absoluutne tõde stiilis postitusi on viimasel ajal küllaltki tihti filmiveebis olnud. Ma ei mõtlegi praegu brixxxi. Nimesid ei hakka nimetama, aga tuletagem näiteks meelde, kuivõrd põnev ja intelligentne... ää.. "arutelu" toimus The Amazing Spider-Mani teemas. :)
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Järgmine

Mine Arutlus

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

cron