16. PÖFF

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas Spellbound » 20. November 2012, 02:34

PÖFF-i 4. päev sai läbi ja seni on vaadatud 9 filmi.

1. "Ilmvõimatu" ("The Impossible"; dir. Juan Antonio Bayona) 7/10
Hispaania õudusfilmi "Orbudekodu" režissööri teine film keskendub India ookeani õudustäratavale tsunamile 2004. aastal. "Ilmvõimatu" on äärmiselt tõhus näitamaks tsunami tekitatud laastamistööd inimlikus kontekstis. Film ei ole perfektne ega originaalne, aga ometigi pakutakse füüsiliselt valusat vaatemängu, mis ei lähe kiirelt meelest.
Arvustus. (Spellbound)

2. "Jess + Moss" ("Jess + Moss"; dir. Clay Jeter) 8/10
Tegemist on kauni ja poeetilise filmiga lapsepõlve muretusest ja muredest. Kui soovid kaduda koos palava suve, lagunenud farmi hoonete ja lõputute kollaste heinamaadega tagasi lapsepõlve, siis see film on just sulle mõeldud. Natuke sooja päikest ja lapsepõlve taaselustamist muidu väga eestilikku sügis-talve.
Arvustus. (LiveForThis)

3. "Ainult tuul" ("Just the Wind"; dir. Bence Fliegauf) 9/10
Vaadatud 9 hulgast tõstaks kohe esile kogu PÖFF-i jooksul ainult ühe korra linastunud filmi "Ainult tuul". Tegemist oli juhusliku filmiga, mida sattusime kiirustades vaatama pärast "Varaste" läbikukkunud seanssi ja nüüd ei kahetse midagi. Üks suur favoriit tekkis kohe kui viimased kaadrid sulgusid ja saalis võttis võimust vaikus. Minimaalse dialoogiga puhtalt misantstseenide peale üles ehitatud meisterlik jutustus mustlaste elust Ungaris mängib väga pingeliselt sellega, mida vaataja teab talle ette söödetud info põhjal ja kuidas film suudab vaatamata eelteadmisele haarata sind kaasa nii sügavale, et lõpp saabub ikka ootamatult ja väga valusa pingelõdvendusega. Aeglaselt, kuid väga sihikindlalt nappide vahenditega pinget kasvatav režiitöö katkes alles lõpus kui kõlasid oodatud, kuid ikka ootamatult mõjunud püssipaugud ja siis saabus vaikus.
Arvustus. (Spellbound)

4. "Pungad" ("Flower Buds"; dir. Zdenek Jirasky) 7/10
Arvustus. (LiveForThis)

5. "Saladus" ("Mystery"; dir. Mystery) 8/10
6. "Viimne õhtusöök" ("The Last Supper"; dir. Lu Chuan) 7/10
7. "Väikesed olendid" ("Small Creatures"; dir. Martin Wallace) 5/10

8. "Udus" ("In the Fog"; dir. Sergey Loznitsa) 9/10
Arvustus. (LiveForThis)

9. "Su õe õde" ("Your Sister's Sister"; dir. Lynn Shelton) 8/10
Aeg on naljakas asi. Mõnikord seda lihtsalt pole ja seetõttu ei jõudnudki pärast Loznitsa filmi "Sügaviku" seansile, vaid suundusime pool tundi hiljem filmile "Your Sister`s Sister". Kui indie filmi puhul on tegu Mark või Jay Duplassiga, siis ei saa viltu minna ja nii oligi. Emily Blunti, Mark Duplassi ja Rosemarie DeWitti omavaheline oivaline mäng ning režissöör Lynn Sheltoni kindlakäeliselt minimalistlik ja puhtalt karakterite peale üles ehitatud lavastus suutis üllatada nii süžeeliselt kui ka väga ladusa (impro?) dialoogiga. Puhas stsenaariumi, näitlejate ja režissööri film, kus puudub kõik üleliigne.

PÖFF kestab veel 8 päeva ja kui sama tempoga edasi minna, siis on vaadata veel umbes 24 filmi. Jee :))

Homme üritame end Cloud Atlase seansile sisse suruda, kuid ilmselt on see lootusetult välja müüdud.

EDIT: Cloud Atlase jätame vahele. Esimestes ridades istuda ei viitsi ja kinno tule see niikuinii.

Täna hoopis:
Kell 19.00 "Ginger ja Rosa" ("Ginger & Rosa"; dir. Sally Potter)
Kell 20.45 "Löök" ("Punch"; dir. Han Lee)

EDIT:
Vahepeal lisandunud filmid:
Ginger & Rosa (2012) 7/10
Punch (2012) 8/10
My Father's Bike (2012) 8/10
Blackbird (2012) 7/10
The Weight (2012) 7/10
For Ellen (2011) 7/10
Compliance (2012) 8/10
Loving (2012) 7/10

VAHEKOKKUVÕTE
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas rauls » 24. November 2012, 01:28

Hetkeseisuga 11 film nähtud:
Argipäev ("Everyday") - 6,5/10
Armastus ("Love") - 7/10
Barbara - 6,5/10
Head võnked ("Good Vibrations") - 7,5/10
Oh sa poiss ("Oh Boy") - 7/10
Reetmine ("Betrayal") - 7/10
See valss on sinu ("Take This Waltz") - 8/10
Sina, jumal ("You Are God") - 5/10
Turvalisus pole tagatud ("Safety Not Guaranteed") - 7/10
Viimane ilus päev ("The Last Fine Day") - 6/10
Väikesed olendid ("Small Creatures") - 4/10

Tegin blogis ka vahekokkuvõtte.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas eerik » 25. November 2012, 02:28

Nonii. PÖFF on siis minu jaoks läbi, aeg kokkuvõtteks.

Tunnuslause "PÖFF üllatab" õigustas ennast igati, paraku oli üllatus ainult negatiivne. Okei, sooduspileti hinna kallale pärast mullust 40% hinnatõusu ei mindud, küll aga on kadunud tasuta kohv, mida iga ostetud piletiga varem sai. See teeb varjatud hinnatõusuks umbes kaks eurot. Kadunud on ka tasuta baltimaade filmide seansid, mida ma varem lõunanaabrite filmidega tutvumiseks agaralt kasutasin.

Positiivse külje pealt pean mainima, et kõik need kolm adekvaatses seisindis nähtud filmi mulle meeldisid. Samas olid need mulle juba ammu enne PÖFFi huviorbiiti jäänud, nii et oli tore neid festivali kavas näha. The Masteri puudumist ma muidugi ei andesta mitte kunagi.

Ja lõpetuseks veel ka väike pasarahe Coca Cola Plaza nimelise asutuse suunas. Olin sunnitud oma kavasse võtma ühe just seal kinos toimuva seansi, sest teistes Tallinna kinodest Kuulekust lihtsalt ei näidatud, ja oh imet, Plaza toimkond suutis just selle seansi toimumist saboteerida. See oli just nimelt Plaza, mitte PÖFFi süü, sest nemad olid otsustanud, et PÖFFi asemel võiks saalis toimuda hoopis ühe jõmpsika sünnipäevapidu. Ja nii pididki 200 inimest pool tundi tuima näoga umbses koridoris või trepi peal passima. Oma partnerite ees võetud kohustusi/lubadusi võiks ikka veidi täpsemalt järgida, eks ju.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas Spellbound » 25. November 2012, 13:50

eerik kirjutas:Nonii. PÖFF on siis minu jaoks läbi, aeg kokkuvõtteks.

Tunnuslause "PÖFF üllatab" õigustas ennast igati, paraku oli üllatus ainult negatiivne. Okei, sooduspileti hinna kallale pärast mullust 40% hinnatõusu ei mindud, küll aga on kadunud tasuta kohv, mida iga ostetud piletiga varem sai. See teeb varjatud hinnatõusuks umbes kaks eurot. Kadunud on ka tasuta baltimaade filmide seansid, mida ma varem lõunanaabrite filmidega tutvumiseks agaralt kasutasin.

Positiivse külje pealt pean mainima, et kõik need kolm adekvaatses seisindis nähtud filmi mulle meeldisid. Samas olid need mulle juba ammu enne PÖFFi huviorbiiti jäänud, nii et oli tore neid festivali kavas näha. The Masteri puudumist ma muidugi ei andesta mitte kunagi.

Ja lõpetuseks veel ka väike pasarahe Coca Cola Plaza nimelise asutuse suunas. Olin sunnitud oma kavasse võtma ühe just seal kinos toimuva seansi, sest teistes Tallinna kinodest Kuulekust lihtsalt ei näidatud, ja oh imet, Plaza toimkond suutis just selle seansi toimumist saboteerida. See oli just nimelt Plaza, mitte PÖFFi süü, sest nemad olid otsustanud, et PÖFFi asemel võiks saalis toimuda hoopis ühe jõmpsika sünnipäevapidu. Ja nii pididki 200 inimest pool tundi tuima näoga umbses koridoris või trepi peal passima. Oma partnerite ees võetud kohustusi/lubadusi võiks ikka veidi täpsemalt järgida, eks ju.


Piletiga kohvisabas istujaid oli kogu aeg. Kõik said tasuta.

Plaza suhtumine on kogu aeg null olnud. Ah et te tulite õigel ajal ja piletiga inimesed hilinevad 20 minutit? Ah et pielti peal on kirjas, et hilinejad kaotavad oma õiguse kohale? Oodake siis palun, äkki lähevad kohad siiski täis. Astun saali, mis on pooltühi :shokeeritud:

Kavaga olen väga rahul. Seni ainult üks fail "Small Creatures", aga see oli ka juhuslikult valitud kavaväline film.

The Masteri suhtes pole mõtet vihastada. Mida ei saanud, seda ei saanud. Võideldi küll, aga ei antud kätte. :'(
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas eerik » 27. November 2012, 22:51

Spellbound kirjutas:Piletiga kohvisabas istujaid oli kogu aeg. Kõik said tasuta.

Kus see oli? Solarise esimesel korrusel nägin ainult neid Cupsolo automaate ja ausalt öeldes ei söanda ma nendest tulevat lurri kohviks nimetada. Eelmisel aastal sai paar korda proovitud... Baristasid ja kohvimasinaid ma seal kahjuks ei näinud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas Spellbound » 28. November 2012, 16:07

eerik kirjutas:
Spellbound kirjutas:Piletiga kohvisabas istujaid oli kogu aeg. Kõik said tasuta.

Kus see oli? Solarise esimesel korrusel nägin ainult neid Cupsolo automaate ja ausalt öeldes ei söanda ma nendest tulevat lurri kohviks nimetada. Eelmisel aastal sai paar korda proovitud... Baristasid ja kohvimasinaid ma seal kahjuks ei näinud.


PÖFFil on ju viimastel aastatel kogu aeg olnud need Cupsolo masinad. Ega mujalt ja teistmoodi tasuta kohvi saagi...
Pole neil häda midagi...saab teed ja kakaod ka kui kohvi lürpimine üle viskab.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas eerik » 28. November 2012, 16:43

Need Cupsolo automaadid olid esimest korda alles eelmisel aastal ja siis oli veel samaaegselt ka barista koos masinaga. Mullu lootsin, et need automaadid on vaid ühekordne promoüritus, aga nüüd viimaste aastate tendentsi vaadates järele mõeldes tundub, et PÖFFikohv on ajalugu...
2010 - mitu baristat/kohvimasinat
2011 - üks barista/kohvimasin + Cupsolo automaadid
2012 - ainult Cupsolo automaadid
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas Forzelius » 28. November 2012, 22:19

2009 olid ka baristad. Siis abusesin suht korralikult seda.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: 16. PÖFF

PostitusPostitas rauls » 04. Detsember 2012, 23:12

2012. aasta PÖFFil sai siis kokku kaetud 17 filmi. Top 5 oleks selline:
1. Välgatus ("Flicker", Rootsi)
2. See valss on sinu ("Take This Waltz", Kanada)
3. Teised on alati süüdi ("Shifting the Blame", Saksamaa)
4. Halima teekond ("Halima's Path", Horvatia)
5. Head võnked ("Good Vibrations", Suurbritannia, Iirimaa)

Minu teine kokkuvõte blogis.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

Eelmine

Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron