Videomängud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

Re: Videomängud

PostitusPostitas lostinthemist » 03. Juuli 2014, 23:55

Lõuna-Koreast kahjuks tagasi ja esimene mäng, mis konsooli lendas:
Pilt

Ojaa! Jah! Jah!
Esimese Dark Souls'i mängimine tuli kindlasti kasuks, kuna võitlussüsteem ja -mehaanika on juba tuttavad ning harjusin kiiremini ära. Seni väga-väga hea. Kuigi olen hetkel alles alguses, tundub maailm esimesest veelgi rusuvam ja süngem. Suutsin vastu pidada ainult kaks ja pool tundi ilma ropendamiseta. See tähendab seda, et mäng sai minu jaoks hoo sisse alles pärast kahte ja poolt tundi mängides. 8)

Dark Souls 2 oskab mõnitada. Sured esimest korda, tuleb
Achievement unlocked: This is Dark Souls - Die for the first time :irw:

Pean tõdema, et Koreas olles igatsesingi vist ainsa asjana enda konsooliga mängimist. Eestist, eesti toidust ja kõigest muust oli valdavalt suva.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 04. Juuli 2014, 19:53

The Forest

Kukkusin lennukiga alla (koos pojaga, kes kohe rööviti) tundmatule saarele täis kannibalistlikke metsalisi. Pidasin vastu 5 päeva - tegin laagri, vaatlesin kohalikke, põgenesin kui nad ründasid öösel mu laagrit, veetsin kaua aega, et leida endale uus laagripaik, asusin nende vastu võitlusesse ning mul õnnestus 2 neist tappa. Üks lõi mu uimaseks ja vedas mind koopasse. Grotesksed muteerunud ja väga pimedad olendid ründasid mind, üritasin neid tappa Molotovi kokteile loopides, kuid üks plahvatus mu käes ja see põrguline olend tallas muu maatasa.

Avatud maailmaga ellujäämismäng, kus ellujäämine põhineb mängija oskustel ise oma ümbrust tajuda ja seda maksimaalselt ära kasutada. Kannibalid on väga jõhkrad - luuravad puulatvades, jälgivad kaugelt ja siis korraldavad starteegilise rünnaku.

Tegijad on malli võtnud filmist "The Descent" ja eelmise aasta indie-hitist "Don't Starve". Väga huvitav elamus, sest see, kuidas mängid, sõltub ainuil mängijast endast.
Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas eerik » 28. August 2014, 02:38

Pilt
The Walking Dead: Season Two
Kellele esimene hooaeg meeldis, sellele meeldib ilmselt ka teine. Ülesehitus on sama. Visuaalselt näeb mäng ehk veidi parem välja ja tehnilisi vigu ma ei märganud. Küll aga on mõned suured vajaka jäämised, et seda kahe käega mitte soovitada.

Esiteks, võrreldes eelmise hooajaga on teine tunduvalt lühem. Steami andmetel ja enda mälu järgi läks esimese hooaja läbimiseks 12 tundi või rohkemgi. Paar episoodi olid lausa nii pikad, et ühe istumisega ei jõudnudki läbi mängida. Teine hooaeg on vaid 8 tundi pikk, episoodid 80 kuni 100 minutit pikad.

Teiseks, mäng on palju enam "rööbastel". Esimesest hooajast on meelde jäänud, et üsna palju oli vabalt ringi liikumist, isegi mõned mõistatuste moodi olukorrad, kus pidi lahenduskäigu üle veidi mõtlema, valikuid sai teha näiteks toidu jaotamisel jms. Teises hooajas on seda sorti valikute tegemist ja vabalt liikumist palju vähem ning see on enamasti vaid punktist A punkti B liikumine.

Kolmas ja vast kõige fundamentaalsem probleem: Clementine ei ole kuigi kandev peategelane, eriti sellises realismi ja usutavust taotlevas mängus. 11-aastane tüdruk on äkitselt ülioluline liige selles post-apokalüptilises universumis -- kõik tahavad tema arvamust kuulda, ta peab aitama zombihordidega võidelda, aitama autot parandada ja lepitama keerulisi inimsuhteid. Esimeses hooajas Lee puhul see toimis, tema oli elujõuline ja kogenud mees, väikese tüdruku täpselt samasse rolli panemine tundub lihtsalt tobedana.

Esimene hooaeg seadis lati vast liiga kõrgele, sest järg on selle kõrval vaid kahvatu vari. Kui mõne väga hea pakkumise leiate, siis soovitan siiski ise järgi proovida. Hetkel Steamis -60% ja €9,19. Tasuks ehk veel oodata mõnda paremat soodukat või bundlet. Esimese hooaja sain omal ajal koos terve portsu teiste mängudega Humble Telltale Bundlest vaid mõne dollari eest.

Väike spoiler kahe viimase episoodi kohta:
Spoiler :
Neljanda osa lõpus tuleb mängu kleenukene poiss nimega Arvo, täiesti eesti/soome nimi, kes on... venelane. Räägib vene keelt ja tugeva slaavi aktsendiga vigast inglise keelt. Alguses tundus, et "ahah, jälle kujutatakse meid mingite vene kriminaalidena" aga hiljem loo arenedes tundus, et see tegelane peaks olema ikka täiesti puhas venelane. Õe nimi on Nataša ja sõpradel ka kõigil vene nimed. Huvitav, mis küll selle stsenaristi peas toimus tol hetkel, kui ta ühele venelasele otsustas sellise nime panna...


Suurem spoiler kahe viimase episoodi kohta:
Spoiler :
Kui jutt juba Arvo peale läks, siis kogu see sisuliin oli ikka väga sitasti kirjutatud. Kutt tuli meid terve kambaga relva ähvardusel röövima ja pärast pidime talle veel kaasa tundma? Mille kuradi pärast? Et tal jalg haige oli ja ta lonkas? Et tema tekitatud konfliktis said ta õde ja sõbrad surma? Kamoon...
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re:

PostitusPostitas Ralf » 28. August 2014, 04:27

LiveForThis kirjutas:Black Ops on kaunis katkendlik. Filmilik nagu alati, aga vastupidiselt eelnevatele osadele üsna emotsioonitu. Võimaluste hulk on muidugi kasvanud ja lokatsioonide kiire vaheldumine on loomulikult alati teretulnud, aga loo enda järjepidevus kannatab hüpliku tempo ning lühikeste ja mõnel juhul isegi ilma liigse kaasamõtlemisvajaduseta missioonide tõttu. WaW ja MW puhul oli side mängijaga olemas. Näiteks Berliini vallutamine WaW`is haaras kiirelt kaasa ja lasi ka tegelastele kaasa elada.

Mängin ka seda Black Ops'i, kui igav on... minu arust veelgi lapsikum kui teised kaasaegse settinguga Call of Duty'd, kohati mõjub žanri paroodiana, sest kõik on nii over the top ja by the books. Aga tempo on hea, kogu aeg toimub midagi... ja mulle ajuvabad kõmmutamised sobivad. :irw:
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Videomängud

PostitusPostitas LiveForThis » 28. August 2014, 15:04

Häh, Ralf, kingi oma vaba aeg hoopis intelligentsematele ja ühtlasi ka vajalikumatele mängudele nagu näiteks Metro seeria, Metro 2033 ja Metro: Last Light. Esimene osa ilmus just eile uuesti, täiesti ümbertöödelduna ja puha. Ukrainlased võtsid kätte ja timmisid esimese osa märgatavalt kaunimaks, sest Last Light graafikamootor on neil lihtsalt niivõrd hea.

Selles suhtes, et Metro seeria pakub ohtralt ägedat FPS tulistamist ja värki, aga samas ka senitundmatut atmosfääri ja seninägematut maailma. Aega on see väärt igal juhul. Mis puutub meelelahutusse, siis sedagi on seal kamaluga. Meelelahutus ja tõsine andmine käivad Metro seeriast rääkides alati käsikäes.


Ise mängisin üht pisikest õudukat Five Nights At Freddy`s, mis pakkus vägagi ergutavat elamust.
http://level1.ee/2014/08/five-nights-freddys-robotloomakeste-embuste-meelevallas/

+ asun kiiremas korras The Walking Deadi 2. hooaega lõpetama. Mul endal siiani esimesed kaks osa ainult läbi tehtud.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 28. August 2014, 15:14

Kui praegu tulistamismängudest üldse midagi mängida, siis kindalsti Wolfenstein: The New order. Suurepärane segu meelelahutusest (big fucking guns) ja tõsisest loost (Blazko on ka inimene).
http://level1.ee/2014/08/wolfenstein-new-order/
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas LiveForThis » 30. August 2014, 21:11

Hetkel mängin väga minimalistliku strateegilist metroosimulaatorit Mini Metro. Tegu on küll Steami Early Access versiooniga, aga hetkel pakutav töötab õlitatult. Tegu on väga nakkava mänguga. (Y)
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Ronet » 10. September 2014, 07:41

Pilt
https://itunes.apple.com/ee/app/run-for ... 55500?mt=8
https://play.google.com/store/apps/deta ... trun&hl=et

Forrest Gump ongi idee poolest kõikide runner-tüüpi mängude isa. Saab jälle aega surnuks lüüa.

btw, kas mõni mängur siit oskaks kogu oma plusside ja miinustega DayZ'i, 7 Days to Die' ja The Forest'i mingisugusesse paremusjärjestusse panna? Mõtlesin järgmine kuu ühe neist omale soetada.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 10. September 2014, 14:49

Kui tahad ülimassiivset mängu teiste mängijatega, mis on kogu aeg totaalne kadalipp, siis kindlasti DayZ, mille ostan nüüd ka ise ära, sest tahan sarnast kogemust https://www.youtube.com/watch?v=s2N8kMbqsbI

Kui tahad kinnisemat kogemust olles üksi suure saare peale (kus on väga palju teha), siis The Forest.
Minu kogemus: http://level1.ee/2014/07/lugu-ellujaami ... urma-sain/

7 Days to Die kohta ei tea ma midagi, tundub tüüpiline survival something something.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Ralf » 10. September 2014, 16:43

7 Days to Die on mu arust siiani üsna bugine ja arendusjärgus mäng. Vähemalt kui mina seda proovisin, oli see veel väga dodgy, aga potentsiaali on.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Videomängud

PostitusPostitas eerik » 26. Oktoober 2014, 01:44

Täna on Grand Theft Auto: San Andrease 10. aastapäev! Kuidas aeg alles lendab... Selle puhul tuleb välja ka veidi moderniseeritud versioon konsoolidel ja ilmselt patch PCl. Hea põhjus taaskord läbi mängimiseks. (Y)
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 29. November 2014, 15:28

Hetkel olen armunud "Dragon Age: Inquisition"-isse, mis on ka tõenäoliselt aasta parim 3xA mäng. "Far Cry 4", "AC: Unity" ja "CoD: Advanced Warfare" ei paku mingit huvi, aga see...see on tõesti suurepärane.

Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 30. November 2014, 15:02

13 tundi mängitud ja ma pole ikka algusest kaugemale jõudnud. Peab vist veel ühe puhkuse võtma :)

Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 13. Märts 2015, 17:56

Olen praegu Evolve'ist sisse võetud. Mulle pole juba ammu ükski suva FPS multiplayer meeldinud või tähendab mängisin kunagi oma kvoodi täis ja enam ei taha. EVOLVE on täpselt mulle ehk siis sellisele, kes tahaks mitmikmängult midagi enamat kui seda, mida kogu aeg pakutakse. Eesmärk on olla koletis ja hävitada 4 kütti või olla üks neljast kütist ja hävitada koletis. Lisaks veel erinevate eesmärkdega mängumoodid. Koletisena ja küttidena mängides peab rakendama ajusid ja meeskonnatöö on kõige kese. Nii koletise kui ka kütina mängides on iga lahing alati täis ootamatusi. Iga kaart on nii koletisele kui ka küttidele sealse eluslooduse tõttu ohtlik ning kogu aeg peab ümbritsevat jälgima.

Koos Survariumi ja Titanfalliga moodustab Evolve minu jaoks täiesti piisava MP mängude kogumiku, mida mängida veel pikalt.

Kahju, et mängu ümber käinud jamamine DLC-dega, krõbe hind ja mängu ootamatu MOBAlikkus on mängijad eemale peletanud. Samas on mapid kõigile tasuta. Enamus MP mängud seda ei tee, mistõttu on mängijate kogukond tihtipeale laiali jaotatud.

Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Videomängud

PostitusPostitas Spellbound » 18. Märts 2015, 13:38

Roguelike 2D side scrolling gothic survival horror RPG stiilis "Darkest Dungeon" algab nagu klassikaline Lovecrafti lugu - keegi avastab kirjeldamatu õuduse ning läheb hulluks. Edasi taandatakse see puhtalt mängumehaanikale omaseks elemendiks, kus tegelased võivad tõesti mõistuse kaotada kui nende eest ei hoolitse. Näiteks tahab rüütel palvetada või peab näiteks mõni teine naistes käima, et järgmise seikluse jaoks rahu taastada. Esimesed pool tundi olid väga nakkavad. Surmaoht oli kogu aeg õhus ning kartus kaotada parim tegelane jälitas iga nurga peal.
Spoiler :
Pilt
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist