Raamatud

Siia kõik muud jutud, mis mujale ei sobi. Lubatud on rääkida kõigest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 24. August 2010, 03:43

Tuesdays with Morrie
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas rauls » 29. August 2010, 22:04

Sai ostetud "Sügisball". Ei, mitte see Mati Undi romaan. See raamat räägib nii Mati Undi raamatust kui ka filmist. Juttu tuleb ka lihtsalt tolle aja elust Mustamäel, kui romaan valmis. Hetkel olen vaid kergelt sirvinud raamatut.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Garli » 10. September 2010, 18:09

Pilt
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas kbong » 10. September 2010, 18:29

Kawabata Yasunari "Mäe hääl" (Yama no oto)

Tuntud jaapani kirjaniku (1899-1972), Nobelli preemia laureaadi (1968) psühholoogiline romaan (1953), mille peategelane on ametnikust perekonnaisa, kes vaeb elu loojangupäevil mõttes minevikku ja selle seoseid olevikuga.


Järjekordne hea saak ühest vanakraamipoest - vana raamat 3 krooni eest on minu arust sobilik.
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas JazZ- » 10. September 2010, 20:25

Garli kirjutas:Pilt


'Hea raamat' pole kõige õigem väljend, aga on esimene, mis pähe tuleb.
Ehk siis lugesin "Choke'i" ka üsna hiljuti (jee). Aga on sul see läbi või niisama ässad, et said raamatu? (Kui vähemalt 2 lehekülge on loetud, siis) kumb on parem, kas "Fight Club" või "Choke", DISCUSS. Küsin põhiliselt sellepärast, et enne "Choke'i" lugemist mul "Fight Club'i" raamatu suhtes väga suurt huvi ei olnud, kuna enamus räägivad, et film pidavat palju parem olema. Samas mulle Palahniuk'i kirjutusstiil üsna meeldis, nii et kui "Fight Club" just mingil kummalisel põhjusel "Choke'ist" 2939829830928 korda halvem polnud, tšekiks selle ka paberkandjal üle.

Hetkel käsil "Tõde ja õigus". Põnev raamat on põnev.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas IlseV » 10. September 2010, 20:58

Bryan Lee O'Malley
- "Scott Pilgrim's Precious Little Life"
- "Scott Pilgrim vs. the World"
- "Scott Pilgrim & the Infinite Sadness"
- "Scott Pilgrim Gets It Together"
- "Scott Pilgrim vs. the Universe"

.., et enne filmi raamatud ka läbi saaks. Kuues on lugemisel.
Muidu, väga awsum seltskond.
Pilt
Kasutaja avatar
IlseV
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1816
Liitunud: 13. August 2008, 20:12

PostitusPostitas Garli » 10. September 2010, 22:18

JazZ- kirjutas:
Spoiler :
Garli kirjutas:Pilt


'Hea raamat' pole kõige õigem väljend, aga on esimene, mis pähe tuleb.
Ehk siis lugesin "Choke'i" ka üsna hiljuti (jee). Aga on sul see läbi või niisama ässad, et said raamatu? (Kui vähemalt 2 lehekülge on loetud, siis) kumb on parem, kas "Fight Club" või "Choke", DISCUSS. Küsin põhiliselt sellepärast, et enne "Choke'i" lugemist mul "Fight Club'i" raamatu suhtes väga suurt huvi ei olnud, kuna enamus räägivad, et film pidavat palju parem olema. Samas mulle Palahniuk'i kirjutusstiil üsna meeldis, nii et kui "Fight Club" just mingil kummalisel põhjusel "Choke'ist" 2939829830928 korda halvem polnud, tšekiks selle ka paberkandjal üle.


Ma täna hakkasin Choke'i lugema ja olen hetkel alles ~50nda lehekülje peal ja siiani on päris mõnus olnud, kuid kui selle ja FC võrdlemiseks läheb, siis... ei oska ma veel midagi kindlat öelda.
Ma olen ka üks neist kelle arust oli FC film parem kui raamat, kuid halva raamatuga mingil juhul tegu pole ja soovitaks kindlasti lugeda. Eriti kui sul Choke'i näol juba Palahniuk'iga positiivne kogemus/elamus olemas on.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas Kickflick » 11. September 2010, 17:58

Mis kokkusattumus, ma ise hakkasin lugema täna Palahniuki romaani "Kaklusklubi". Filmi olen juba näinud, kuid huvipärast mõtlesin siiski ka selle raamatu läbi lugeda.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 11. September 2010, 23:16

Garliga päri, kvaliteedihüpe raamatult filmile ei ole meeletu... kuigi Fight Club on alati esimene näide, mis tuleb meelde, kui rääkida adaptsioonidest, mis on lähtematerjalist isegi tugevamad. Värk lihtsalt selline, et igal meediumil on oma eripärad ja Fincher suudab filmis realiseerida mitmeid asju, mis raamatus olnuks võimatud. Ja tulemuseks ongi mugandus, mis sisaldab kogu Fight Clubi olemust and then some.

Endal käsil Gabriel Garcia Marquez'i "Kaksteist kummalist palverändurit". Lugusid loetud 2/12, esimene oli lihtsalt muhe, teine oli väga mõnusalt kompaktne näide sellest, miks maagiline realism mulle sedavõrd meeldib. Hea+hea.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas CM-Girl » 16. September 2010, 15:22

Lugemises W.Marsdeni ja J.Sheri raamat "Põrguinglid-Tsiklimeeste kuritegelik impeerium".
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

PostitusPostitas Ralf » 16. September 2010, 23:04

Hetkel taas käsil Ameerika kirjandusloo üks olulisimaid romaane: William Goldingu "Lord of the Flies". Kunagi oli see eestikeelse tõlkeversiooni näol üks mu lemmikraamatuid, kuid seda nüüd inglise keeles üle lugedes on vahe selgesti tuntav... originaalkeelne versioon on oma väga vilunud keelekasutuse poolest üle mõistuse kaasahaarav. Usina bussislugejana tekitab tihtilugu probleeme peatusest kogemata peaaegu möödasõitmine, sest nii nauditav on. Sellised üksiku saare lood on alati meeltmööda. Allegoorilises aspektis pole ma seda romaani aga kunagi kuigi palju väärtustanud, ometigi peetakse seda raamatu kõige tabavamaks küljeks... ei tea jah.

Bret Easton Ellise verivärskest "Imperial Bedrooms"-ist umbes pool loetud, no ei ole hea. :(
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Kickflick » 20. September 2010, 15:21

Eile öösen sai mul "Kaklusklubi" läbi. Ütleks, et väga vinge oli ja filmist kõvasti mõjuvam. Mingeid tähtsaid detaile küll eriti juures polnud, kuid raamatus oli hulganisti psühholoogilisi aspekte, mis panid mõtlema ja mõjusid inspireerivalt. Ja raamatu lõpp oli ka vaimselt tervislikum ja kavalam, kui filmi oma.

Kui eelmine aasta esmakordselt nägin seda filmi, panin kohe kiiremas korras 10/10. Kuid peale raamatu läbilugemist alandaks linateose hinnet 2,5 punkti võrra. Raamat saab hoopis minu poolt 10/10.

Täna alustasin Ingo Normeti koostatud "Lavastajaraamatut". Eesti lavastajate nimekirja vaadates ja esimese viieteistkümne lehekülje põhjal paistab huvitav olevat.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 26. September 2010, 04:20

Pilt

Igati nauditav lugemine oli - tänan Jolti, kes mulle seda laenas. Palahniuk on alati olnud äärmiselt tabav jutuvestja ja sestap polnud mul ka hirmu, et raamat mind külmaks võiks jätta. ;-)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Shotgun » 30. September 2010, 22:43

Pasternaki "Dr. Živago" pooleli hetkel ja kohe võtan Monika Hunniuse "Minu onu Hermanni" vahele.
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas null » 01. Oktoober 2010, 09:25

tšehhovi näidendid hetkel pooleli.
so what
Kasutaja avatar
null
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 593
Liitunud: 31. August 2007, 19:14

EelmineJärgmine

Mine Vaba teema

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist