PÖFF 2008

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Forzelius » 21. November 2008, 23:00

Jussu kirjutas:Sain ka täna raadiomajast oma kaelakaardi kätte.
Homsest läheb filmitamiseks! :))


Huvi pärast küsin? Mis asjus see tore ese sulle anti?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Soprano » 22. November 2008, 00:50

Minu võite leida järgnevatelt seanssidelt:

Reede, 28.11.2008
17:30 Külmunud jõgi (Coca-Cola Plaza 2)
19:30 Luba sisse see õige (Kosmos I)

Laupäev, 29.11.2008
23:59 Hea, halb ja kummaline (Kosmos I)

Pühapäev, 30.11.2008
16:30 Pimedus (Kosmos I)
20:00 Vicky Cristina Barcelona (Vene Teater)
22:30 Mees köiel (Kumu auditoorium)

Esmaspäev, 01.12.2008
19:30 Lämbumine (Kosmos I)

Teisipäev, 02.12.2008
19:00 Maadleja (Kosmos I)

Neljapäev, 04.12.2008
19:00 Tagaajaja (Kosmos I)

Laupäev, 06.12.2008
20:00 Rachel abiellub (Coca-Cola Plaza 2)

Pühapäev, 07.12.2008
22:30 Eliitrühm (Kosmos I)


Pikemalt blogis: http://filmsmusic.blogspot.com/2008/11/pff-2008.html
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 22. November 2008, 02:52

Soprano kirjutas:Minu võite leida järgnevatelt seanssidelt:

Reede, 28.11.2008
17:30 Külmunud jõgi (Coca-Cola Plaza 2)
19:30 Luba sisse see õige (Kosmos I)

Laupäev, 29.11.2008
23:59 Hea, halb ja kummaline (Kosmos I)

Pühapäev, 30.11.2008
16:30 Pimedus (Kosmos I)
20:00 Vicky Cristina Barcelona (Vene Teater)
22:30 Mees köiel (Kumu auditoorium)

Esmaspäev, 01.12.2008
19:30 Lämbumine (Kosmos I)

Teisipäev, 02.12.2008
19:00 Maadleja (Kosmos I)

Neljapäev, 04.12.2008
19:00 Tagaajaja (Kosmos I)

Laupäev, 06.12.2008
20:00 Rachel abiellub (Coca-Cola Plaza 2)

Pühapäev, 07.12.2008
22:30 Eliitrühm (Kosmos I)


Pikemalt blogis: http://filmsmusic.blogspot.com/2008/11/pff-2008.html

Mul peaaegu kõik samad pluss mitu veel.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jussu » 22. November 2008, 13:09

Forza kirjutas:
Jussu kirjutas:Sain ka täna raadiomajast oma kaelakaardi kätte.
Homsest läheb filmitamiseks! :))


Huvi pärast küsin? Mis asjus see tore ese sulle anti?


Olen vabatahtlik piletikontrolör kuuel õhtul.
Algul mulle öeldi ära, aga paar peäva tagasi võeti kõne, et mind on ikka hädasti vaja. Isegi kontorisse pakuti mulle eile juba mingit ametit. Korraldajatel on vist suht häda käes. :))
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas LiveForThis » 22. November 2008, 17:33

Suunan ennastki PÖFFile seekord.
28.11 - Blindness CCPlazas
Tundub üsnagi huvitav pluss veel näitlejad ja lavastaja. Ootan sellelt päris palju. Vist lähen ka vaatama Luba sisse see õige.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 23. November 2008, 01:19

Olid ka Blindnessiga ülisuured ootused, aga sitad arvustused on natu hoogu maha tõmmanud. Vaatan sellegi poolest.

Käisin Justi avamisel ja vaatasin ära Rambikrambi. Hea teostus, norm idee ja suht lihtne narratiiv. Lühifilmi tõttu jäi vist liiga pealiskaudseks.
Vaatasin otsa kohe Cannesi Palmi oksa võitnud Laurent Cantenti "Entre les murs'i". See on ikka mingi prantsuse oma teema, mis mind jättis suht külmaks. Tegevus ühes kohas, dokumentaalne, keskplaanid, liiga palju tavalist dialoogi, struktuuri puudus jms ei avaldanud eriti muljet, aga see integratsiooni teema oli ilmselt asi, mis Cannesi ära võlus.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 23. November 2008, 01:40

Minu selle-aastane PÖFF sai hea sissejuhatuse väga karmi noortefilmi "Skin" näol. See on korraliku sisuga realistlik ja küllaltki vägivaldne draama. Nüüd siis 20 põhiprogrammi filmi jäänud. Alguse teeb lahti "Külmunud jõgi" järgmisel reedel Plaza 2. saalis. Ootan huviga.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Jussu » 23. November 2008, 11:38

Vaatasin eile samuti Skinni ja Rambikrampe, millest esimene valmistas kerge pettumuse eelkõige oma liigse lihtsuse pärast. Ta küll näitas punkarite ja skinheadide subkultuurides valitsevaid pingeid ja vägivalda, mis võivad viia säärase sündmuseni nagu juudipoisi muutumise skinheadiks, aga kõigest hoolimata oli antud filmi igav vaadata.
Ma arvan, et film oleks mõjunud paremini, kui tegevustik oleks näidatud lineaarses ajalises järjestuses. Filmi lõpuosa ette ära näitamine võttis filmist igasuguse pinge või üllatusmomendi.

Rambikrambid mõjus lühifilmina hästi, kasutatud oli põnevaid kaameranurki ja näitlejad olid tasmel, kuid üldiselt oli film veidi liiga klišeerohke. Läbiv mõte oli hea, aga milleks toppida sisse kulunud jama terrorismist?

Ning Taavi Peterson & Sõprade muusikalisest etteastest niipalju, et pärast tuli neil "Texases" laulmine lahedamalt välja. :))
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas Forzelius » 23. November 2008, 11:40

Markus Dvinjaninov on mu endine klassivend ja sõber btw..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Hülss » 23. November 2008, 14:22

Vaadates eelnevaid Pöffi teemasid Üritused foorumi all, on huvi festivali suunas kasvanud ikka märgatavalt. Praegu, kui festival pole veel täis tuure sisse võtnud, on teemal juba 38 vastust. Millest selline tõus ?

Kõik on vanemaks saanud loomulikult, aga kas nüüd vaatate rohkem filme ? Käite rohkem kinos ? Rohkem oma raha (töökoht) ? Isiklik maitse on laienenud ? Filmiblogimise/arvustuste kirjutamise tagajärg ? Liiga palju vaba aega, miks ka mitte ?

Mul isiklikult pole olukord palju muutunud, aga nüüd lähen lõpuks esimesele Pöffile, sest tahan Miyazaki uut filmi näha võimalikult ruttu. Erinevalt tema eelnevast filmist, mida nägin aasta hiljem. Pärast seda, kui teda oli Pöffil näidatud loomulikult. Kirusin ja sõimasin ennast lolliks hiljem, et loll loom ei läinud vaatama. Let The Right One In pakub samuti suurt huvi, mis on nö boonus Gake no ue no Ponyo kõrvale. :-)
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Shotgun » 23. November 2008, 14:56

Keerutasin ka uksepeal oma kaardikest ning saanud edukalt sisse, siis langes mu ohvriks film Skin ning kuna sai koos Jussuga tegutsetud, siis on muljed ka samad. No Rambikrambist nii palju, et hästi tehtud. "Texases" sai pärast napsi ka käristatud.
Kasutaja avatar
Shotgun
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 376
Liitunud: 03. Detsember 2007, 02:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 23. November 2008, 16:52

Hülss, täiega õigus sul... mõtlesin mõned päevad tagasi just sama, statistikat päriselt küll teha ei viitsinud.

Ma ise olen PÖFFil käinud juba alates ajast, mil Tallinnasse kolisin, Hiiumaal polnud teoreetilistki võimalust (nüüd on seegi muutunud, Kärdlas toimuvad ka mingid seanssid suisa). 9. klassis avastasin, et kirjanduse tunni raames oli mul kohutus novembris vähemalt ühel seanssil käia ja seejärel nähtu kohta arvustus kirjutada. Kuulasime mida õpetaja JUST'i mandi hulgast soovitas ja valisime tema reklaami alusel. Juba esimesel aastal sai ette võetud veidi enam kui üks film... Arvustuse kirjutasin vist "Punane võidab" kohta aga vaadatud sai ka Monsters Inc'i. Tolle filmi puhul olime koos kolme klassivennaga suht ainsad selles vanuses tüübid, nii palju kui silm seletas. Enamus tegelasi olid väikesed mummud koos isade-emadega.

Ning sealt on asi kergelt hüperboleerinud... alguses valisin teiste jutu põhjal; siis hakkasin ise lugema, mida kava sisaldas; nüüd esitan festivalile juba palju ootusi, see aasta täitusid päris paljud. IMÕ (isemajandavaks (üli)õpilaseks) tõusmine on ka muidugi kaasa aidanud.

Filmiveebi sisese üleüldise populaarsustõusu taga on vast mitu tegurit samaaegselt... mõndade aktiivsemate kasutajate jaoks on festivali kättesaadavus paranenud, teised on küpsemaks saanud, ning on tekkinud ka uusi veidi laialdasema filmimaitsega uusi liikmeid.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 23. November 2008, 17:04

Jolt kirjutas:mõndade aktiivsemate kasutajate jaoks on festivali kättesaadavus paranenud

nagu mina
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Hülss » 23. November 2008, 18:00

Jolt. Elukoha faktor ununes täiesti, see tegelikult kõige olulisim tegur. :))

Ja eks too populaarsuse tõus ole jah pigem tingitud mitme teguri kokkulangevusest. Nüüd tänu Cinamon'ile tõuseb ta kindlasti veelgi, kuigi ma ei tea, kui palju on siin aktiivseid kasutajaid Tartu piirkonnast.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 23. November 2008, 19:21

Minu esimene PÖFF oli täpselt 2003, kui Tallinnasse ülikooli tulin, siis vaatasin ainult "Vanad ja kobedad saavad jalad alla".
Järgmine aasta mõtlesin ka midagi vaadata ja valisin režissööride järgi: Elephant, A Hole in My Heart (pettumus) ja "Eesti ajalugu", mis oli Õ-Fraktsiooni (Malev) dok. Lisaks valisin huupi ühe võõrkeelse filmi Little Men.

2005 käisin lausa 10 filmi vaatamas: Millions, The Delicate Art of Parking, Last Days, C.R.A.Z.Y., A Bittersweet Life, Broken Flowers, BMW: The Hire, Thumbsucker, Matando Cabos, Hawaii, Oslo. See oli väga hea aasta. Soovitan kõiki neid filme. Last Days tegelikult mitte.

2006 jäi mul sõjaväe tõttu vahele.
2007 ei leidnud programmist eriti midagi, kuid 5 filmi ikkagi: This Is England, A Dirty Carnival, 2 Days in Paris, Ex Drummer, Sukiyaki Western Django. Lisaks neile olin varem juba näinud Black Sheep, Interview ja Sügisball. Nendest kirjutasin ka blogis.

Tean seda ajalugu nii täpselt, sest mul on kinokülastused kõik excelis kirjas :P

Sel aastal tuleb rekord 11+ filmiga. Kõige parem valik siiani.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

EelmineJärgmine

Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist