PÖFF 2008

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Jolt » 23. November 2008, 20:48

Ooojaaa, seda ka kindlasti. See aasta on minu meelest ka rekordiliselt palju häid filme, millel juba ette selge et kvaliteetkraam. Üks riskivabamaid aastaid vist. Kuigi kui mul oleks rohkem aega siis läheks heal meelel vahel rohkem ehku peale ka.

Mis filme lootsite, aga ei tulnud? Ise oskan lampi nimetada vaid Slumdog Millionaire'i, kuigi midagi oli nagu veel mõttes... kunagi. Vanade heade spaghetti westernide eriprogramm on ka asi millest olen juba paar aastat unistanud. See tõmbaks jalust ikka täitsa nõrgaks.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Soprano » 23. November 2008, 21:28

Samuti oleksin oodanud Slumdog Millionaire. Slashfilmi David Chen'i lemmik film sel aastal, tõsine Oscari kandidaat. Danny Boyle film Millions oli 2005 a. PÖFFil, et oleks võinud ka Slumdog olla, oh well.
Tegelikult arvasin, et Son of Rambow oleks väga sobilik PÖFFi film. Samuti [Rec] oleks võinud ju tulla, aga olen neid mõlemat näinud, et pole suur kaotus.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 24. November 2008, 00:28

Olin suht kindel, et üks kahest, kas siis Wrestler või Slumdog tuleb, õnneks tuli Wrestler. Slumdogi võin ka nats kauem oodata.

Käisin suht lambist mingeid tänavakultuuri programmi dokke vaatamas.
Esimene oli Favela Rising. Huvi äratas sellepärast, et selle teine seanss on juba välja müüdud ja täna oli mingi asendusseanss ehk siis suhteliselt lambist joppas. Film on noppinud ka kergelt auhindu - 36 vist. See rääkis mingist tüübist, kes Rio de Janero slummides hakkas tegema mingit bändi ja kaasas noori sellesse programmi ja meelitas neid narkotsist ja muust sellisest eemale. Dok ise oli natuke läila, aga huvitav oli võrrelda seda City of Godi ja Elite Troopiga (mis linastub ka tänavusel PÖFFil). Kui City of God näitas seda slummielu kurjategijate poole pealt ja Elite Troop näitab eriüksuse poolepealt, siis see dokk näitas reaalset slummielu, mis on põhimõtteliselt täpselt sama, mis neis kahes filmis, võib olla et isegi hullem.

Teine film pidi olema Beautiful Losers, mis räägib USA rahvakunstnikest, kes tegelesid kunsti ja rulatamise ja filmide jms-ga. Aga nagu PÖFFile kombeks, siis sellel filmil heli ei töödanud ja näidati hoopis Keith Haringu Universumit. Keith Haring oli 70-80 aastatel maailma kuulsaim grafiti artist ja see film ongi tema elulugu. Kasutatud on Haringu lindistusi ja arhiivimaterjale ning paljud ta sõbrad tuttavad räägivad temast. Varem ei teadnud ma temast midagi, nüüd tean päris palju. Huvitav vend.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 24. November 2008, 17:23

eerik kirjutas:
eerik kirjutas:Mul on praegu ostetud:
Låt den rätte komma in (28. nov Kosmos)
The Wrestler (29. nov limonaadikino)
Happy-Go-Lucky (7. dets Sõprus)

Huvipakkuvaid filme oli veelgi kuid aeg ja koht ei sobinud. Pean veel veidi uurima, äkki leian midagi huvitavat ja sobivat.

Keegi midagi juurde oskab soovitada? Sobivad Tallinna kesklinnas asuvad seansid alates reede õhtust - pühapäeva õhtuni.

Okei, kuna keegi ei soovitanud midagi siis vaatasin ise veidi juurde. Tegin esmaspäevaks ka aega vabaks.

Blindness (30. nov, Kosmos)
Afterwards (30. nov, Sõprus)
Choke (1. dets, Kosmos)
Le Silence de Lorna (6. dets, Kosmos)
Rachel Getting Married (6. dets, limonaadikino)

Midagi pole veel muidugi kindel, sest neid pileteid lähen alles homme ostma. Samas ootan veel soovitusi. Ma ei suuda ise valid. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas null » 24. November 2008, 18:43

kuidas siiamaani nt tartus rahavast on olnd. saab hea istekoha ka enne filmi algust piletit ostes või peab broneerima vms?
so what
Kasutaja avatar
null
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 593
Liitunud: 31. August 2007, 19:14

PostitusPostitas Jolt » 24. November 2008, 22:33

Eerik, sul pole ka teises listis ka veel Troda de Elite't ning see on küll patt. Kolmest ajast üks peaks ikka sobima (ei hakanud küll hetkel võrdlema, kas tekib konflikt su praguste valikutega). Kui sulle meeldib kas The Shield, The Wire ja/või Cidade de Deus, siis on elamus garanteeritud. Enda hinnangul on tegu suht ideaalne kombinatsiooniga neist kolmest.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas hau » 24. November 2008, 22:46

Eerik - Hea, halb ja inetu? Man on wire? The Visitor? Hunger? Ponyo? Valss Bashiriga? Vicky Christina Barcelona? Gomorra?
näiteks
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 24. November 2008, 23:18

hau kirjutas:Eerik - Hea, halb ja inetu? Man on wire? The Visitor? Hunger? Ponyo? Valss Bashiriga? Vicky Christina Barcelona? Gomorra?
näiteks

Hea, halb ja kummaline - öökino, mul on transpordiga probleeme.
Man on Wire - jällegi suhteliselt hilja ning seda veel pühapäeva õhtul. Esmaspäeval pean kell 9 koolis olema.
The Visitor - täiesti sobivad ajad, uurin lähemalt.
Hunger - nädala sees ning suhteliselt hilja õhtul
Ponyo mäe otsas - täiesti arvestatav
Valss Bashiriga - nädala sees, ei sobi.
Vicky Christina Barcelona - samaks ajaks planeerin Afterwardsi, lisaks on mul Vene Teatri kvaliteedi osas eelarvamused. Arvatavasti lähen jaanuaris Sõprusesse vaatama.
Gomorra - veidi liiga hilja ning liiga pikk, et ühistranspordiga ööpaika jõuda.

Eliitrühm ei sobi ajaliselt.


Aga tänan soovituste eest.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Jussu » 25. November 2008, 23:57

Tihedalt tööd täis päeva tõttu jõudsin täna üksnes "Ümberpiiratud linna" vaatama.
Hea film elu tühisusest suurlinna tänavalaste hulgas, mis pole erinev Hiinas, Honkongis, USA's või üheski teises riigis.
Tähtsa valupunktina tänapäeva linnaühiskonnas näidati ka mängusõltuvust, kus antud filmis olnud "WOW" suurepäraseimaks näiteks oli.
Üldiselt julgen soovitada, kõvasti parema filmikeele, heli ja suurema sügavusega film kui viimati vaadatud "Skin".

PS: Forza, kuidas Getolapsed kah olid?
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas eerik » 26. November 2008, 00:48

Minu praegused olemasolevad piletid:
* Lät den rätte komma in (28. november, Kosmos)
* The Wrestler (29. november, limonaadikino)
* Ponyo mäe otsas (30. november, Kosmos)
* Blindness (30. november, Kosmos)
* Afterwards (30. november, Sõprus)
* Choke (1. detsember, Kosmos)
* Happy-Go-Lucky (7. detsember, Sõprus)

Sinna juurde tulevad veel ka "Lorna vaikimine" ja "Rachel Getting Married". "Afterwardsi" osas kahtlesin ning otsustasin juba Vene Teatri üle kontrollida ja "Vicky Christina Barcelonat" vaatama minna aga näed sa - väljamüüdud. Vene Teatri mahutavus on vist üsna väike? Paar popima filmi seanssi on sinna suhteliselt kiiresti väljamüüdud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Jussu » 29. November 2008, 00:20

Kinomajas töötamise käigus vaatasin ära saksa filmi nimega "Vahepealsed päevad".
Filmi lõppedes tundus mulle, nagu ma oleks tollesarnast kuskil juba varem näinud, sest selliseid keskea melanhooliaga täidetud filme on saklased ikka üksjagu teinud.
Filmikeel oli üsna hea, aga mitte midagi erilist, sama võib öelda helikeele kohta.

Üheõsnaga keskmisel tasemel teostatud film keskmistest Kesk-Euroopa keskealistest.

Nüüd Fermat' Tuba vaatama. : ))

//Fermat' Tuba oli väga feil...
Kahju, et oma ametiposti tõttu täna seda ei näinud, mida algselt plaanisin. : (
"All you need for a movie is a girl and a gun."
Kasutaja avatar
Jussu
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 258
Liitunud: 16. Märts 2008, 00:42
Asukoht: Tallinn, Kadriorg

PostitusPostitas hau » 29. November 2008, 01:54

Värsked päevamuljed:

Frozen River - Kuna järgmised kaks nähtud filmi olid sitaks kõvemad, siis ei oska midagi erilist öelda. Väga põhja-ameerika indie'lik. Video peale filmimine eriti ei meeldinud.

Let The Right One In - Suure tõenäosusega maandus mu selle aasta TOP 3. Sellist vampiirifilmi olen ma ootanud väga kaua. Kõik teised vampiirifilmid ei ole mingit muljet avaldanud, aga see on tõeline pärl. Ühtlasi ka hea koolivägivalla film. Kunstiliselt hea, montaaz super, kaameratöö veel parem (kogu aeg oli väike fookussügavus, mis on väga mõnus). Väga palju ülihäid stseene, mis panid oma suurepärase visuaalse keelega lausa ahhetama. Lemmik koht oli see, kui tüdruk külastas haiglas isa. Samuti basseinistseen oli geniaalne. Õudust, huumorit ja sümpaatiat! Natuke imelik, et see R-rated film oli Just Filmi kavas. R-rating on kindlalt välja teenitud. Selle aasta teine Two-Face oli päris efektne. See seanss oli ühtlasi ka üks mu huvitavamaid kinokülastusi. Eriti spets oli kui ühe ehmatuskoha peal terve saalitäis 10-aastaseid tüdrukuid hakkas kiljuma. Nagu filmis.

Gomorra - City of God meets Goodfellas meets Godfather 2 in Italy. Aga see võrdlus on väga pealiskaudne. Gomorra on ikka Gomorra. 4 erinevat liini tänapäeva Itaalia mafiast. 1 noor nagla, kes tahab saada mafiasse; 2 Scarface-wannabe mafia-rebelit (kes olid filmi coolimad vennad); 1 rätsep, kes töötab mafia heaks ning üks vanem mafia boss, kes ajab prügiäri. Lokatsioonid olid ülivinged, selliste võttekohtadega can't go wrong. Montaaz erinevate liinide vahel oli hea. Kaameratöö oli täpselt selline nagu selle filmi puhul pidigi olema.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 29. November 2008, 02:04

3 filmi PÖFFil nähtud. Lisaks "Skin'ile" veel "Külmunud jõgi" ja "Pimedus". Igati õnnestunud valikud. Kõikidele võib anda hinnanguks vähemalt hea. "Külmunud Jõgi" ("Frozen River") on väga korralik draama. Ei imesta, kui naispeaosas olnud Melissa Leo kandideerib oscarile. "Pimedus" ("Blindness") aga on omapärane katastrooffilm. Pakkus väga võimsa elamuse, neist kolmest parim!
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Forzelius » 29. November 2008, 05:32

Frozen River - meeldis, oli lahe indiekas, kuid midagi uut ei öelnud.
Let the Right One In - miks see Just film oli?? Muidu igati rahul ning see kiljumiskoht küll eriti lahe ei olnud.
Gomorra - oli väga tegija, let the right one meeldis küll rohkem, kuid gomorra on kindlasti selline film, mida oleks uhke oma dvd kollektsioonis omada. Üks hea itaalia gängsterlusefilm, kus mitu erinevat väikest lugu moodustavad terviku..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Forzelius » 29. November 2008, 05:38

Jussu kirjutas:PS: Forza, kuidas Getolapsed kah olid?


Sa olid kontrolör? Väga hea oli, olen selle eest arvustuse veel võlgu. Suht unikaalne film. (Kes näinud, see teab). 8/10 panin..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

cron