PÖFF 2008

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas hau » 02. Detsember 2008, 02:34

Kopin eeriku stiili. (Olen kaua aega oodanud pöidlaid siia foorumisse.)

kaks viimast päeva:

Moskva, Belgia PiltPilt
Blindness PiltPilt
Vicky Christina Barcelona Pilt
Man on Wire: Film PiltPilt Linastus: PiltPilt

Kolm Ahvi Pilt
Walz with Bashir Pilt
Ma olen alati tahtnud olla gängster PiltPilt

Blindnessi ja The Roadi kohapealt praegu lühidalt, et Blindnessis oli ka seda koledust ja jõhkrust, mida The Roadis ilmselt on. The Road tuleb ilmselt rohkem kõledam ja südamlikum. Kõledam maailm ja südamlikumad tegelased. Kaose idee on mõlemas ja mõlemas läheb maailm samas suunas kui Blindnessi lõpp välja arvata. Blindnessi filmis osad kohad meeldisid osad ei meeldinud kohe üldse. The Roadi raamatu lõpp oli aga motherfuckin tearjerker. The Road võib olla liiga üksluine, see aina mööda maad ringi käimine. Aga tegelased on seal head ja tähtsad. Täiega McCarthy. Blindnessis oli terve teine akt kärbeste jumal kinnises asutuses. Terve filmi olekski võinud seal teha. Nagu mingi õudukas vms. Lõpus sai alles näha seda päris maailma. Teema oli ka suht What If. Võiks teha järje kus kõik jäävad kurttummaks näiteks. Vahet pole mis juhtub.

nonii

Viki Kristiina oli hea. Film kajastas sellist elu, mida elaks hea meelega isegi seega oli seda väga nauditav jälgida. Hea vaheldus ka tavalistele Hollyka romcom'idele. See oli ikkagi Woody. Naised olid ilusad, Bardem on tasemel. Sellist otsekohest dialoogi olen ma tükk aega ootanud. Üldse vist tundsin puudusest nii vabast romantilisest filmist. Ei mingeid USA komplekse ja materialismi. Three-some, girl on girl ain't no thing. Hää vabameelne film.

Kolm Ahvi jääb minu jaoks kindlasti Ceylani eelmisele filmile - Uzakile kõvasti alla. Too oli ikka väga kõva. See film jäi aga natuke igavaks ja vahepeal oli raskusi keskendumise ja süvenemisega, kuna subtiitrid panid ka vahel segast. Kujutad sa ette see oli nii igav, et isegi Forza jäi magama. Visuaalne külg oli selle eest tip-top. Super kaameratöö.

Valss Bashiriga oli ka suht hea. Filmina iseenesest midagi uut ei pakkunud kui välja arvata muidugi zanr - animeeritud dokumentaal. Päris mitmes kohas tuli meelde tuletada, et see on ikkagi dokumentaal, mitte mängufilm. Selle meelde tuletamisega tuli meelde Last house on the lefti tagline : To avoid fainting, keep repeating "It's only a movie...It's only a movie..." Oh my god it's a documentary. Animatsiooni külje pealt midagi väga revolutsioonilist polnud, selles suhtes eelmise aasta Persepolis oli huvitavam. Mõned sõjastseenid olid selle eest päris huvitavad. Sisu oli muidugi tõsine. Kuigi film oli üdini subjektiivne, siis see ikka haris ka. Ilmselt Wall-E põhiline konkurent Oscaritel.

Olen alati tahtnud olla gängster. Geniaalne! Nii hästi pole kinos tükk aega naernud. Film koosnes neljast episoodist ja epiloogist, mis jutustasid neli erinevat lugu tegelastest, kes proovivad saata korda kuritegusid, aga see ei õnnestu eriti hästi. Kõik on seotud ühe dineriga ühe prantsusmaa maantee ääres. Üks parimaid kaasaegseid mustvalgeid filme, mis viimasel ajal näind. See oli nagu Jarmusch koos suurepärase huumoriga. Esimeses osas proovis üks vend röövida seda dinerit aga see ebaõnnestus, sest talle meeldis väga teenijanna ja hakkas temaga rääkima ja siis tuli igasugu huvitavaid asju välja. Huvitav, kuidas esimesest kaadrist alates teadsin, et see film hakkab mulle täiega meeldima ja olin veendunud, et sellest saab üks mu PÖFFi lemmikuid. Saigi. Top 3. Teine episood oli kõige parem ja naljakam. Kaks keskealist venda - üks paks ja teine täiesti tavaline prillidega vend, kes oli parajalt siiras ja jobu - röövisid enesetappu plaaniva tiineri ja tahtsid ta isalt raha välja pressida, aga see polnud enam oluline. Vendade dialoog ja omavaheline suhestus ja tegevus oli ülikõva ja koomiline. Kolmas episood jäi kõige lühemaks ja nõrgemaks - kaks bandi liidrit saavad dineris kokku ja üleolevalt kiidavad kui hea elu neil on - midagi sarnast Kohvi ja sigarettide Molina vs Cooganile. Viimane episood oli ka päris koomiline, kuidas 4 penskarit varastavad haiglast oma sõbra, kuna arvavad, et ta on suremas ja tahavad ta viia ühte nooruspõlve kohta, kus too surev vanamees olla tahtnud surra, et seal ta ära tappa. Kolmekümne aastaga on nende peidukoha asemele ehitatud aga Diner. Lõpuks otsustavad nad vanade aegade mälestuseks röövida panka, aga panga asemele on ehitatud McDonalds ja jälle neil ei vea.
Igatahes super film. Stiilne ja sitaks naljakas.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas hau » 02. Detsember 2008, 16:44

Täna kutsuti ootamatult Good Dicki vaatama. Festivali alguses isegi plaanisin minna, aga ei leidnud õiget aega, aga täna ikkagi oli aega ja sai ära vaadatud.
Pilt
Mõnus indie. Noorte sekskomöödia friikidele ja giikidele. Naistegelane oli mingi kompleksiga weirdo. Mees oli aga väga pealetükkiv ja mõnusa huumoriga. Nende vaheline suhe kujunes huvitavaks. Sellist filmi ega suhet pole veel näinud.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 02. Detsember 2008, 17:29

Valisin Good Dick välja, kuid raha pani piirid :(
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Storm » 02. Detsember 2008, 20:56

Küsin igaks juhuks, sest ei taha aega ja raha millelegi kehvale ka kulutada, et järsku on keegi kuulnud midagi positiivset/negatiivset "Fermat' toa" kohta? Matemaatika ja nuputamine on küll temaatika, mis pakub mulle huvi, aga esmamulje võib petlik olla.
Legalize IT!
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas eerik » 03. Detsember 2008, 00:38

Homme teen vast lühikese kokkuvõtte oma nädalavahetusest aga esmasp. vaatasin Choke ja Tropa de Elite. Mõlemad olid nii-ja-naa minu jaoks. Viimast peaksin hiljem uuesti vaatama, sest Kosmose seansil oli subtiitritega räige jama, eriti alguses ning sellega oli mu tuju rikutud.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas hau » 03. Detsember 2008, 01:26

Wrestler, raisk. Ma teadsin, et see on väga hea, nii hea et võiks isegi mu aasta top 3 olla. Ja oligi. Praegu selline tunne, et teisi pöffi filme enam ei viitsikski vaadata sest see pani lae paika. See aasta sellest paremat ei näe. Kahju, et Il Divo peale seda oli. Ei suutnud üldse tollele keskenduda. Ponyo ka juba vaikselt ununenud. Praegu keerlen ümber Wrestleri orbiidi.
lõpuspoiler included

Aga Wrestler.. Aronofsky läheb järjest paremaks. Suurepärane karakteri draama. Umbes nagu eelmise aasta TWBB (mille puhul teadsin ma ka enne, et tollest saab aasta lemmik). Nagu ka TWBBs, keerles ka siin tegelase tegevus ümber huvitava tegevuse - wrestlingu. Kuna ma ise olen olnud suur wrestlingu fänn, siis oli huvitav jälgida wrestlingu telgitagust elu. Vahepeal oli isegi koomiline, kuidas kõik ette plaanitakse. A haavad ja kõik hardcore ja veri on tõene.
Rourke tegi elurolli. See on see, mille nimel ta siiani on elanud. See toob ka teenitud auhinna. Ta sobis ja sulas siia rolli nagu valatud. Endine poksijakarjäär ja mitu kuud maadlus ettevalmistust tasusid ära. Ja Randy eraelus oli tõeline teema. Super!
Marisa Tomei ja Evan Rachel Wood ületasid ka ennast. Mõlemad naised olid väga tugevalt esindatud.
Kaameratöö oli super. Tegelastele järel käimine ja üldse realistlik ja cinema verite'lik look oli väga õige selle filmi jaoks. Täpselt nagu Hustoni Fat City (mis on üks alahinnatumaid filme nii Hustonil kui spordifilmides). Muidugi oli veel sarnasus Rockyga, aga see oli peajagu Rockyst üle.
Montaaz oli samuti ülihea. Üldse filmi ülesehitus oli lihtne ja kerge. Ja rääkides lõpust. Kogu matchi ajal oli pinge tipus, et kohe juhtub midagi ja siis see lõpp.. Fakk! Nii geniaalne ja nii õige lõpp. Ma ei näinud seda tulemas. Aronofskyt teades mõtlesin varakult kas siin on ka samas stiilis lõpp nagu Requiemil ja Fountainil, kus viimased 10 minutit ehitab muusika ja pilt järjest üles ja siis lõppeb suure pauguga. Teades filmi stiili ja lugu, siis oli selge, et siin sellist ekstravagantsust ei tule, aga ei osanud sellist lihtsat lõppu ka ette näha. Isegi Rocky lõpp, kus ta kaotab ja "Adrian Adrian" on selle kõrval cheesy. Rocky on pro-ameerika, see räägib hoopis teistel teemadel. See, et kõik jäi lahtiseks on loogiline ja parim lahendus sellele filmile. Ram saades aru, et päris maailmas pole tema jaoks kohta, otsustas ennast ohverdavalt teha viimase suure matši, kuigi lõpus Pam valis töö asemel Randy, siis läks Ram ikka ringi ja otsustas teha seda, mida ta on eluaeg teinud. Lõpus kui süda hakkas juba alla andma ja nägi, et Pam oli ta siiski hüljanud otsustas oma show lõpuni viia ja tagajärjed polegi enam olulised.
Igatpidi suurepärane film.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 03. Detsember 2008, 11:47

Argh... kirjutamine töö kõrvalt venis nii pikale, et logis välja. Pool juttu läks kadus. Proovime veelkord.

Minu viimased paar kinopäeva:

Choke - normaalne adaptsioon aga täpselt nii keskpärane kui ma eeldasingi. Film jooksis minu jaoks ilusasti, endale mulle midagi ebaselgeks ei jäänud. Samas, olen ka raamatu läbilugenud ju. Lõpp tehti loogilisemaks ja ambivalentsemaks, mis oli minu jaoks kerge let-down. Paljudest ilmsetest naljakohtadest - mis raamatus töötasid täiega - ei osatud naeru välja lüpsta, kuigi püüti.

Tropa de Elite - Olin samal seanssil mis Eerik. Alguses tekitasid subtiitrid täismasendust ja tahtmatuid naeruhetki "Nii pikk lause?" ja asi. Film ise oli muide vene- ja veel mingikeelsete subtiitritega, lives lisatakse eesti ja ing keelsed. Kes esimest kahte valdab sellel on korras, teistel on kehvem.
AGA edaspidi läheb vist paremini, sest et möödusin väljudes veidi tõmmumast piigast, kelle juttu paratamatult kuuldes jäi mulje, et tema neid ketraski. Filmi lõpuks sai ta selle üsna käppa ning telefonis rääkis, et edaspidi saab paremini hakkama.
Film ise oli niisama hea nagu mäletasin, üks selle aasta kindlaid lemmikuid. Third-cut'ga mingit vahet ei märganud. Va ehk mingi imelik piiksumine taustamuusikaks, teatud ebasobivatel hetkedel.

Ponyo - väga siiralt positiivne film. Murrab oma (minu jaoks üllatusliku) sõnumiga igast takistusest läbi, kelleiganes südamesse. Kordagi pole liigselt sentimentaalne ega imal. Mitte küll Miyazaki parim, aga lagi on ta enda poolt niivõrd kõrgele seatud ju. Mulle meeldis, et lendamise teema oli jällegi siin filmis sees, lahendatud a'la pingviin. Vanad head äratuntavad elemendid uue spinnina. I dig it.

The Wrestler - olen nõus sisuliselt kõigega, mida Hau rääkis. Oma poolt ütleks vaid seda, et Wood oleks võinud veidi rohkem taustalugu või eetriaega saada. Aronofsky suutis seks-raha-eest teema JÄLLE nii glamuurikuivaks tõmmata, et mul hakkas füüsiliselt ebameeldiv neid Tomei'd s.steene vaadates. Pole kunagi sellises asutuses käinud ja nüüd olen täiesti kindel, et ei lähe ka. Dokumentalistlik - või kui soovite, cinema verite'lik - fiil oli jeh väga sobiv, mõnusalt malbe ja mitte liiga INYOURFACE. See esimest korda lihaletti tööle mineku stseen oli eriti hea ja teine, mis vägaväga meeldis, oli apteegi oma. Ja need stiliseeritud elemendid olid ühtlaselt jaotatud kogu filmi ulatuses, asi mida liiga tihti kahjuks ei näe. Ja Hau, JUST! Lõpp oli täiesti fckn ideaalne! Bruce Springsteeni muusika... uhh, sõnulkirjeldamatult sobiv.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Forzelius » 03. Detsember 2008, 12:05

hau kirjutas:Kujutad sa ette see oli nii igav, et isegi Forza jäi magama.


Minu tegu ei ole võrreldavgi selle idiootsusega, millega sa peale Il Divot hakkama said.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas hau » 03. Detsember 2008, 12:14

Filmi ajal EI jääda magama. Not Cool. Ja see oli ainult alkohol. Ja sa ei joonud seda.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 03. Detsember 2008, 12:21

Rääkides veel Forza ämbritest kinos. Oli vist Blindness ajal kui tegelane ekraanil ütles "Good evening" ja Forza ütles väga kõva häälega üle saali "Good evening, ladies and gentlemen". Sel hetkel tahtsin võimalikult kaugel istuda...
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Forzelius » 03. Detsember 2008, 14:19

Soprano kirjutas:Rääkides veel Forza ämbritest kinos. Oli vist Blindness ajal kui tegelane ekraanil ütles "Good evening" ja Forza ütles väga kõva häälega üle saali "Good evening, ladies and gentlemen". Sel hetkel tahtsin võimalikult kaugel istuda...


Ma ei tea, minu arust see sobis sinna, aga ok..
Ja kui sa ikka ootad Coca-Colat ja sulle antakse mingit sooja jama, siis ikka eriti cool see ka ei ole. Ja don't tell me, et sa pole kunagi filmi ajal magama jäänud..

P.S. Vene Teater suhteliselt nõme koht ka filmivaatamise jaoks, olen nüüd järeldusele jõudnud..
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas kbong » 03. Detsember 2008, 15:50

Ega see kino mingi pühamu pole - kui uni ikka tuleb, siis tukastamine olla abiks. Rahunege maha...

Teemasse:
The Wrestler Pilt ja Mickey Rourke Pilt Pilt Pilt
Ponyo Pilt
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 03. Detsember 2008, 16:08

kbong kirjutas:The Wrestler Pilt ja Mickey Rourke Pilt Pilt Pilt
Ponyo Pilt


Esiteks: Ülilahe on kedagi tsiteerida, kes neid pöidlaid kasutas, kogu aeg näeb teksti foorum.hinnavaatlus.ee/...
Teiseks: Mickey Rourke oli tõesti kõva. Üks parimaid spordidraamasid oli film ka. Ponyo oli samuti hea. Kas sa, huvi pärast küsin, oled Miyazaki varemisi saavutusi ka näinud?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas rauls » 03. Detsember 2008, 16:39

Tegin blogis väikse vahekokkuvõtte PÖFFist, kus kirjutasin oma arvamusest seni nähtud 10 filmi kohta. Loe siit.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas LiveForThis » 03. Detsember 2008, 18:19

Kirjutasin ka lõpuks Blindnessit veidike:
9/10
http://liveforthis90.blogspot.com/2008/ ... -2008.html
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist