tulge joonistama ja loengutele nn. "eesti ajast"

On tulemas mõni lahe üritus? Anna sellest meilegi teada, kirjuta sellest siia.

Moderaator: Meeskond

tulge joonistama ja loengutele nn. "eesti ajast"

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 28. Jaanuar 2008, 16:05

Eduard Vilde Muuseumis / Kastellanimaja Galeriis saab vaadata näitust “Eesti aeg läbi isikliku ja intiimse”, mille on kokku pannud Krista ja Maarja Roosi. Näitusel on väljas ühe perekonna liikmetele kuulunud isiklikke esemeid 20. sajandi algusest 1940. aastateni alates pisividinatest ja müntidest, kommikarpidest, toosidest, lauanõudest ja binoklitest omapäraste rõivaesemete, sisustusdetailide ja mööblini, samuti fotosid, eestiaegseid maakaarte ja sügavtrükis kirjapaberiplokke. See on ainulaadne ja kordumatu väljapanek, mida mujal ei näe. Kutsume kõiki näitusel olevate esemetega tutvuma ja soovi korral muuseumis pikemalt aega veetma esemeid üles visandades ja joonistades. Kunstitudengitele, kunstiklasside õpilastele ja õppejõududele tasuta sissepääs. Muuseum on avatud kolmapäevast esmaspäevani kella 11 – 18. Suurema grupina tulles teatage endast ette (tel. 6013181). Näitus on avatud 29. veebruarini.Peale selle saab jaanuaris-veerbuaris kuulda ka “eesti aega” tutvustavaid loenguid ja erilisi ringkäike muuseumis. 2., 8., 15. ja 29. veebruaril kell 14.00 saab kuulata Rein Saarna loenguid Eesti aja ühiskonnast ja inimestest. Rein Saarna on hariduselt jurist ja vastab meelsasti ka teile huvipakkuvatele küsimustele.

28. veebruaril teeb muuseumis ettekande Liivi Soova, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu esinaine, kes räägib oma organisatsiooni, kunagise Eesti Kodutööstuse Edendamise Keskseltsi ajaloost ja tänapäevast, kodukaunistamiskampaaniatest ja käsitöö rollist meie elus minevikus ja praegu.

Huvitavaid loenguid võib lisanduda, lisainfot kellaaegade, loengutele registreerumise ja kõige muu kohta saab Eduard Vilde Muuseumi kodulehelt http://www.linnamuuseum.ee/vilde või telefonilt 6013181.


P.S. jumala imelik et ükski filmitegija pole neid esemeid küsimas käind ju siis pole midagi töös praegu sellist ajaloolist. need on nagu loodud prop´ideks
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

Mine Üritused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron