2010-2019 parimad seriaalid

Siin räägime seriaalidest, tv-showdest jms.

Moderaator: Meeskond

2010-2019 parimad seriaalid

PostitusPostitas Ronet » 06. Jaanuar 2020, 20:00

Pilt

Võib ehk isegi vaielda, et telemaastik oli möödunud kümnendil parem kui filmimaailm! Minu top 10 kriteeriumiteks oli see, et ca 50% sarja episoodidest mahtusid antud kümnendi sisse ja lõppenud sarjad said ka vääriliselt lõpetatud.

1. Bob's Burgers (2011-????) - Sõber, kes ei vea kunagi alt, KUI siis ainult esimene hooaeg, mil oli selline sarnane jalgade alla saamise sündroom nagu The Office'il ja Parks and Rec'il.
2. Justified (2010-2015) - 6 hooaega mõnusat andmist. Suurepärane dialoog ja suurepärased tegelased.
3. The Americans (2013-2018) - Järjekordne FXi sari, mis suutis algusest lõpuni kvaliteeti hoida. Matthew Rhysilt ilmselt eelmise kümnendi top 5 rollisooritus.
4. The Leftovers (2014-2017) - Kohati nii masendav, et karju appi, kuid siis hoopis LOLid. Carrie Coon ja Justin Theroux on lihtsalt meeletu powerhouse duo.
5. Mad Men (2007-2015) - Kamp mehi kontoris suitsetamas.
6. Breaking Bad (2008-2013) - inb4 miks nii madalal.
7. BoJack Horseman (2014-2020) - Feelbad komöödia #1.
8. Fringe (2008-2013) - Kui üldiselt on sarjadel kahe inimese vahel hea keemia, siis antud sarja puhul oli see 4 inimese ja 1 lehma vahel.
9. You're the Worst (2014-2019) - Feelbad komöödia #2.
10. Orange Is the New Black (2013-2019) - Kuigi siin mõned vahepealsed hooajad olid nii ja naa, suutsin ma peaaegu iga hooajaga sattuda selle Netflixi paduvaatamise lõksu ja hooaeg sai 1-2 päevaga läbi. Tänu headele karakteritele, ja neid oli siin terve sarja jooksul vist enam kui poolsada (!), sain ka sellistest halvematest sisuliinidest jagu.

Honorable mentions: Agents of S.H.I.E.L.D. (tegi ilmselt suurima arenguhüppe ja seda lausa mitmel korral), It's Always Sunny in Philadelphia (Oleks ehk kõrgemal kohal, kuid ma olen nende tegelastega juba nii harjunud, et nad ei suuda mind enam šokeerida), Rectify (vaikne, südamlik ja sünge väikelinna draama), Community (äkki kunagi rewatchides satub põhitabelisse, gaasilekkehooaeg rikkus asja ära), The Good Wife (sari, mille puhul lasid paljud ennast nimest heidutada) ja Banshee (hoole ja armastusega tehtud arthouse action).
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: 2010-2019 parimad seriaalid

PostitusPostitas Rasmus » 11. Jaanuar 2020, 19:50

mis asjad on seriaalid?

kümmet sarja ma küll algusest lõpuni näinud pole, aga kui mingit tabelit on vaja, siis:

Game of Thrones
Stranger Things
Mindhunter
(esikolmiku järjestust võib suvaliselt muuta)

Roadies

Revenge - tegelt vist oli kehv sari, aga ei mäleta

Bates Motel
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: 2010-2019 parimad seriaalid

PostitusPostitas Ronet » 12. Jaanuar 2020, 14:02

Rasmus kirjutas:mis asjad on seriaalid?

Ärge plõksige. Kuna sarjad ei jookse pelgalt televisioonis, ei hakanud ma mingi "parimad veebi- ja teleseriaalid" pikalt välja kirjutama.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: 2010-2019 parimad seriaalid

PostitusPostitas Kadii » 12. Jaanuar 2020, 22:55

Kammisin Cati nimekirja läbi, et meelde tuletada, mida ma üldse vaadanud olen ja sain aru, et üsna veider hobi see filmide ja sarjade vaatamine. Ilmselt aastates asju vaadanud, aga midagi nagu ette pole näidata :D
Igastahes, paremusjärjekorras pole, pigem nii nagu meelde tuli.

Schitt's Creek on minu jaoks ilmselt üks parimaid komöödiasarju, mida ma kunagi vaadanud olen. Korralik tasakaal normaalsuse ja veidruse vahel, südamlikud hetked, ajas kasvavad ja arenevad tegelased. Lisaks praegune hooaeg viimane, ei venitata seda rahalaeva, vaid lõpetatakse heas - alati minu jaoks kvaliteedi märk.
Doctor Who (2005) algas küll ammu, aga jooksis kogu eelmise kümnendi ja laseb edasigi, pealegi mina hakkasin vaatama kuskil kümnendi alguses. Kahjuks on kunagine ahvivaimustus üle läinud, sest kvaliteet hakkas kuskil kuuenda hooaja ümber väga laperdama ja nüüd ma pole juba mitut hooaega vaadanud. Siiski on tegemist minu jaoks väga tähtsa sarjaga.
This Is Us on minu jaoks peredraamade lipulaev, mis ka praegusel neljandal hooajal veel emotsioone tundma paneb.
Girls on uue aja "Seks ja Linn" ning tore oli kunagi noorena kellegagi samastuda.
House of Cards on ilmselt kõige tõsisem sari, mida ma kunagi vaadanud olen ja on võib-olla natuke ka sellepärast siin nimekirjas. Vaatamata Spacey skandaalidele on tegemist siiski kvaliteetse ja põneva sarjaga.
Cougar Town oli ilmselt puhtalt Scrubsi tühja koha täitmine. Olen seda viimase aasta-kahe jooksul telekast uuesti vaadanud mitu ringi ja see on erinevalt HIMYMle ajahambale väga hästi vastu pidanud. Tore ja armas, natuke veider, mida veel tahta.
Derek ja After Life on nüüd natuke küll petmine, aga suva. Lihtsalt, Gervais on suht geenius ja paneb nii palju tundeid tundma oma asjadega, et mõlemad väärivad kohta, aga mitte eraldi.
Fleabag tuli, üllatas ja läks. Mingi hetk hakkas tulema hunnikutes sarju, kus peategelane oli suht tont, aga Fleabag võttis selles kategoorias esimese koha. Eriti teine hooaeg ja Andew Scott :pööritus:
The Good Wife/Fight teevad jälle natuke petukaupa, aga kuna üks teise spinoff, siis pole väga hullu. Ma poleks elusees arvanud, et ma mingit juurasarja hakkan vaatama, aga üks lõppes ära ja võtsin teisegi ette.
Black Mirror tuli ja tegi midagi täiesti uut. Neil muidugi see jama, et igas hooajas on ainult üks hea osa kolmest, aga need jäävad alati väga pikalt kummitama.

Veel: Kidding, Letterkenny, Orange is the New Black, Queer Eye, Stranger Things
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58


Mine Telejutud

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist