Küsitlus Nr. 1 - Vanusepiirangud telekavades!

Siia pikem arutelu Filmiveeb.ee küsitluste vastuste kohta.

Moderaator: Meeskond

Küsitlus Nr. 1 - Vanusepiirangud telekavades!

PostitusPostitas Robert » 25. September 2006, 16:24

Kas telekavades võiks olla märgitud filmi vanusepiirang?
Jah?
Ei?
Põhjendused!
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 25. September 2006, 16:31

Ma arvan, et kõik sõltub, kui ranged on vanemad ja kuidas nad arvavad oma last vägivallast, seksist jms. aru saavat. Nimelt minu vanemaid pole iial eriti huvitanud, kas ma vaatan vägivaldseid/õudseid filme või mitte, va. üks kord "Predator"-iga, mille ma lindistasin ja mille kasseti ema ära peitis, kui samal õhtul veel lõppu nägema juhtus (ma käisin siis esimeses klassis ja nägin järgmine päev kordust, kuna tunnid lõppesid väga vara :D). Seega pole minul üldiselt vahet, kas telekavas on mingi isiklik soovitus vanematele või mitte. Küll aga - Ekspressi TV-kava fännina - oleks see päris huvitav, kui telekava mehed taolise hinnangu filmi vägivalla-seksitasemele annaksid.

Ühesõnaga, "Ei huvita", aga juhul, kui taoline idee teostataks, võiks see päris huvitav olla. See oleks parem variant, kui filmide reklaamidesse seda panna. Mitte, et mind seegi kuidagi kõigutaks, aga kunagi "Thursday" reklaamis öeldi, et ei soovita alla 15-aastastele - see oli ka muidugi parajalt jõhker teos.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Robert » 25. September 2006, 16:44

Ma ütlen jah, sest väiksemad lapsed ei pea nägema telekast igasugust seksi ja vägivalda. Enamus vanemaid näiteks ei tea, et see film võib lapsele halb olla vms, aga kui on hoiatus juures, siis osa võivad muret tunda ja keelavad lapsel vaatamise ära. Kusjuures Soome telekavadel ma olen näinud filmidel reitinguid. Ja Ameerikas on näiteks üldse ennem igat filmi, seriaali, saadet jne, vanusepiirang ja seal paistab see suhteliselt mõjuvat.

Kuigi ma olen täielikult vanusepiirangute vastu, siis siiski võiks telekavades vanusepiirang või soovitus/hoiatus olla.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LadyBug » 25. September 2006, 18:18

Selles suhtes tõesti võiks olla et igasugu asju ei tasu lastel näh...see mõjub arengule kõvasti kaasa...kuidas siis kellele...aga teisest küljest on see mõttetu kuna nagunii ei peeta sellest kinni.
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 25. September 2006, 18:44

Minu arust võiks telekavades küll olla vanusepiirangud, Robert on siin eespool juba minu mõtted välja toonud. Minu vanemaid eriti ei huvita, mida ma telekast vaatan või mis DVD-sid oman (Carrie, The Exorcist, Blue Velvet - kõigil peale märgitud vanusepiirang 18), aga telekavades võiks küll selline asi olla.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas Forzelius » 25. September 2006, 20:14

Võiksid olla küll, kuid ega see midagi ei muuda. Kui nad ei õpi seda filmist, siis nad kuulevad seda lihtsalt kuskilt mujalt. Muidu minu vanemaid kah ei huvita, mis filmid mul on, või, mida vaatan...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Priit » 25. September 2006, 20:14

Ei tea, olen selles suhtes ükskõikne. Väiksena sai igasuguseid Freddy'si ja Exorciste nähtud, kuid see-eest mingeid vaimseid hälveid ei ole tekkinud.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Robert » 25. September 2006, 20:15

Kui asi juba jutuga sinna läks, siis minu vanematel on kah suhteliselt ükskõik, mida ma vaatan. Minu arust on selliste asjadega nii, et vanemad ise otsustavad, kas nende laps on võimeline reaalsusel ja filmil vahet teha. Sellepärast ma olengi vanusepiirangute kinodes vastu, sest võiks olla nagu Ameerikas, kus põhimõtteliselt saavad kõik kõike näha, kuid osadel filmidel peab alla 16-aastastel olema vanemate luba või niisama keegi vanem isik kaasas.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 25. September 2006, 20:40

See süsteem Ameerikas on ebameeldiv ainult selles osas, et tahad õudukat nautida ja mingi väike laps nutab üle saali. Sest mitu inimest on IMDb's kurtnud, kuidas emad oma lapsi "Hostel"-it ja "Mägedel on silmad" vaatama viisid.

Vanemate asjast, samuti IMDb's, noorukid tulevad küsima, kui palju on selles filmis vägivalda-seksi ning ütlevad, et on 12-14 a. ning vanemad ei taha lubada vaadata. ;)

http://www.imdb.com/title/tt0180093/board/flat/50214655
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Robert » 25. September 2006, 20:43

Ei kujuta ette, mis siis veel Lätis toimub. Seal pole ühtki filmi keelatud, kõik on MS. Näiteks Hostel oli MS-18, Silent Hill MS-12 jne.
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaido » 25. September 2006, 20:49

tegelikult ei ole oluline, aga kui midagi vastata, siis pigem jah. Nii või naa ei pea see ju alla vanuse filmivaatajat kinni..
Kasutaja avatar
Kaido
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2223
Liitunud: 28. Detsember 2004, 23:57

PostitusPostitas kbong » 25. September 2006, 22:11

Kas kellelgi alaealisel on üldse vanusepiirangu pärast mingi film nägemata jäänud??
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas crackhead » 25. September 2006, 23:08

kbong kirjutas:Kas kellelgi alaealisel on üldse vanusepiirangu pärast mingi film nägemata jäänud??



Kui ma väike olin siis ma vaatasin küll külma kõhuga kõik veresaunad ära.
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

PostitusPostitas kbong » 26. September 2006, 11:50

crackhead kirjutas:
kbong kirjutas:Kas kellelgi alaealisel on üldse vanusepiirangu pärast mingi film nägemata jäänud??



Kui ma väike olin siis ma vaatasin küll külma kõhuga kõik veresaunad ära.


Sama siin, isegi 'The Exorcist' sai ära vaadatud, kui vanust mingi 10 ringis oli aga ai kuidas hirmutas :D
Kasutaja avatar
kbong
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1882
Liitunud: 25. Detsember 2005, 20:14
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Mihkel » 26. September 2006, 14:40

Mul on see ükskõik, kuna väga väheseid hoiab filmi vaatmast mingi vanusepiirang. Muidugi oleks see hea, kui väga noored lapsed ei vahiks telekast seksi ja vägivalda.
Kasutaja avatar
Mihkel
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 957
Liitunud: 20. Veebruar 2005, 22:08

Järgmine

Mine Küsitlused

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist

cron