Teie tehnika?

Siia jutt, näited, mõtted amatöörfilmidest.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Karupettus » 03. Mai 2007, 22:01

Montaaziks Final Cut Pro, sügiseks katsuks Canoni XH A1 kaamera lukku panna, seni peab turisti seebikaga läbi ajama.
Karupettus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 45
Liitunud: 03. Mai 2007, 21:57

PostitusPostitas SpanG » 10. Juuli 2007, 11:53

albski kirjutas:seoses selle küsimusega oleks mul ka enda oma. Nimelt ehk keegi teab nimetada professionaalseid filmi editimis/monteerimis programme. Pinnacle ja movie maker on alguseks hea aga kui greenscreen valmistada oleks vaja programmi mis tausta vahetamisega hakkama ka saaks,




Jap, Downtown stuudio ja ka Pro Lab, kasutavad Avid Adrenaline, see on täis versioon ja kõige proffesionaalsem programm/studio edition. Teine, minu arust avidist järgmine on Adobe Priemire Pro, see on montaazi jaoks. Ja muidugi igasugused Adobe graafika/disaini programmid, photoshop, after effects, audition jne. Isiklikult olen proovinud Priemire-t, on ikka hea küll. Oleks parem arvuti kasutaks isegi Avid-i. Aga ka kõige paremad arvutid jooksevad Avidiga kokku :?.
SpanG
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 7
Liitunud: 10. Juuli 2007, 11:42

PostitusPostitas matjusm » 10. Juuli 2007, 17:17

Sony Vegast soovitan. Väga lihtne kasutada, aga samas ka väga professionaalne.
Kuid lõppude lõpuks pole sel eriti vahet, kas kasutad Avidit, Vegast, Premiere'i või Final Cut'i sest kõigiga saab ikkagi enam vähem samu asju teha. Vahe on enamasti vaid selles, et mida on sul endal lihtsam kasutanud.
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas Karupettus » 14. Oktoober 2007, 01:22

Lisaks Final Cut pro-le on nüüd Apple Motion ja Canon XL1S kaamera. Nende kolmega saab juba suhteliselt ilusa pildi, graafika ja montaazi. Ise suht rahul.
Karupettus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 45
Liitunud: 03. Mai 2007, 21:57

PostitusPostitas matjusm » 14. Oktoober 2007, 12:08

Karupettus kirjutas:Lisaks Final Cut pro-le on nüüd Apple Motion

Kas oskad öelda, kuidas on Motion võrreldes teise suure compositing programmi, Adobe After Effectsiga? Ise kasutan seda ning olen väga rahul. Ning on kellegil ehk kogemusi Eyeon Fusioni või Autodesk Combustioniga?

Muuhulgas, proovisin ka Adobe Premiere CS3 Pro ära ning pean ütlema, et üldiselt meeldib. Lihtne kasutada (millele aitab kaasa muidugi see, et olen nii palju Adobe After Effectsiga töödanud) ning mõnes mõttes üpris lähedane Sony Vegasele. Annab väga palju tööd ära teha timeline´il ning annab pildiga väga hästi manipuleerida otse preview aknas. Üks tüütu asi on aga see, et tal võtab natuke kaua aega, et play nupu vajutamise järel videot mängima hakata, ning ühe väga levinud video formaadi puhul, ei tahtnud ta sound´i lugeda. Muidu aga täitsa normaalne programm.
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

PostitusPostitas Karupettus » 14. Oktoober 2007, 22:10

Töötan ainult Mac-i peal, niiet ei oska võrrelda. Aga võimalusi on lõputult ja alati leiab midagi uut ja huvitavat mida teha saab.
Karupettus
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 45
Liitunud: 03. Mai 2007, 21:57

PostitusPostitas UFO TV » 28. Oktoober 2007, 19:24

Piraat filmitöötlus tarkvara (kasutan kolme erinevat) ja üks DV kaamera ning statiiv.
UFO TV
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 10
Liitunud: 28. Oktoober 2007, 19:21
Asukoht: Paide

PostitusPostitas matjusm » 30. Oktoober 2007, 01:16

SpanG kirjutas:
Jap, Downtown stuudio ja ka Pro Lab, kasutavad Avid Adrenaline, see on täis versioon ja kõige proffesionaalsem programm/studio edition.
......
Aga ka kõige paremad arvutid jooksevad Avidiga kokku :?.


Oot, oot, oot. Kas kõige vingem pole mitte Avid Symphony Nitris? (mis maksab muide 90,000 dollarit aga see on ka koos ülivinge hardware-iga)

Ise jooksutan Avid Media Composerit suhteliselt keskpärase arvuti peal (samal arvutil on ka Sony Vegas ning Adobe Premiere peal) ning ei mingeid probleeme. Kui muidugi välja arvata see, et kõvaketast jääb alati väheseks sest, Avid convertib iga importidava faili ümber endale sobivaks failiks, mis on originaalist alati kordades suurem.
matjusm
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 80
Liitunud: 27. Veebruar 2007, 22:35
Asukoht: Pääsküla/Inglismaa

Greenscreen

PostitusPostitas Kent » 26. November 2007, 14:35

Mul õnnestus kokku panna üks kena stuudioke, mille keskmes greenscreen ja vajalik valgustus. Tegemist firma stuudioga, nii et selle kasutamine teistele päris tasuta olla ei saa, aga neile, kes Filmiveebi nime mainivad, annab päris asjalikud soodustused välja rääkida. Kui on huvi mingeid projekte teha või lihtsalt asi ära proovida, andke teada. Ise oleme ära proovinud ja töötab nagu kuld. Kui mingi oma filmi/sketši greenscreeni kasutades valmis saame, paneme siia ka postituse.
Vt. http://www.kalaruudus.ee/index.php?id=5&uid=24

Eelmisele Motion vs After Effects jutule lisan, et AE on kindlasti võimalusterohkem ja pean tunnistama, et minu kogemuste põhjal ka töökindlam. Kogemused on Motion 2-ga, mis küll G5 Mac'il sageli hanguma ja veidraid renderdusvigu kipub tegema. Samas on ka sellega võimalik VÄGA ilusaid asju teha :)
Kent
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 1
Liitunud: 24. Märts 2006, 10:36
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas taanielm » 19. August 2008, 16:07

Tehnika :

Sony HDR-SR5E
Sony ECM-...... (ei mäleta) stereo mic
Statiiv velbon cx-640

Montaaži tarkvara Sony Vegas Pro 8c
Ja erieffektide tarkvara Adobe After Effects CS3
+Bluescreen
Kas on turvaline osta greenscreen internetist ? , et kas jõuab ikka eestisse kohapeale või peab ise USA-se minema ?
Kasutaja avatar
taanielm
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 24. Juuni 2008, 12:22

Greenscreen

PostitusPostitas Otto » 26. August 2008, 10:56

ma arvan et on küll, ohutu tellida ameerikast, aga pead vaatama et see firma kust tellid et see saadab ka eestisse oma kaupa, kui eesti on riikide nimistus olemas kui oma aadressi sisestad siis jõuab ka kohale (ma vähemalt ise loodan) :)

Ise tellisn 9. aug, lubati et riie toodetakse valmis 4-7 tööpäevaga, ja siis 22. aug tuligi postkasti teade et teie pakk on väljunud USAst Los Angelesest. Kuna pakk tuleb kohale postiga, siis on see veidike aeglasem kui kulleriga ja peaks kohale tulema 10 päevaga kuni 2 kuuga. viimasel ajal tulevad aga posti saadetised eestisse suhteliselt kiiresti. siis tuleb veel ajada mõned tolli asjad (kaubale lisandub tollimaks ja käibemaks). Muidu läks riie maksma 1100 krooni +käibemaks ja tollimaks ja on 5x8m suur.

Lihtsam on kaupa tellida ameerikast läbi http://www.netikuller.ee aga pole veel kindel kas see tuleb kasulikum, eks siis näha ole kui mulle mu oma kaup kohale jõuab siis saan öelda kas ise tellides on odavam. Aga läbi netikulleri on muidugi endal mugavam.

Pood kus mina tellisin oli http://www.eefx.com . Valisn selle firma, sest väga palju on seda internetis kiidetud ja lisaks on see firma teinud koostööd nii mõnegi tuntud filmi kompaniiga.

Loodan et minust oli abi:)
Otto
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 12
Liitunud: 13. September 2007, 18:33

Greenscreen+

PostitusPostitas Otto » 26. August 2008, 10:58

ja üks asi veel!
Kui tahad ameerikast tellida peab sul olema krediit kaart. Kui sul seda pole siis Ühispanga kliendina ja kui oeld vähemalt 18. a siis saad u-netis teha virtuaalse krediit kaarti mis kehtib 40 päeva ja ei maksa ka midagi ning ei võtta mingeid intresse ka kui seda kasutad , nagu tavalised krediit kaardid.
Otto
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 12
Liitunud: 13. September 2007, 18:33

Re: Greenscreen+

PostitusPostitas eerik » 26. August 2008, 12:35

Otto kirjutas:saad u-netis teha virtuaalse krediit kaarti mis kehtib 40 päeva ja ei maksa ka midagi

Kaardi avamine maksab 10 krooni.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas taanielm » 28. August 2008, 13:59

Tänan.

.Krediitkaart on , nüüd mõtlen ja vaatan mida osta.
Kasutaja avatar
taanielm
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 24. Juuni 2008, 12:22

PostitusPostitas Otto » 28. August 2008, 14:59

Kui greenscreeniga kiiret pole siis võid oodata kuni minu pakk kohale jõuab (vähemalt 2 nädala jooksul). Siis saan öelda kas iseseisvalt tellides tuleb odavam tellida või läbi netikuller.ee kes teeb kõik asjad sinu eest ära. Kui raha pole faktor siis vahet pole, sest ega see vahe eriti suur ei tule, kui saa just hiiglasliku greenscreeni ei telli.

Osteti foto-objektiive hinnaga $65.90
Netipood lisas hinnale $7 USA-sisese saatmise kulu
Netipood oli valmis saatma kauba otse Eestisse $29.00 kuluga.
Kauba kaal: 0.7 kg

Netikulleri kaudu tuues:

Tootehind + USA transport: 962 EEK
Krediitkaardi kasutamine: 114 EEK
Transport Eestisse: 197 EEK
Vahesumma: 1,274 EEK
Euroopa Liidu toll: 43 EEK
Tollivormistustasu: 100 EEK
Käibemaks 18%: 255 EEK
KOKKU: 1,672 EEK

Lastes otse saata:

Tootehind + USA transport: 1,253 EEK
Krediitkaardi kasutamine: 0.00 EEK
kuigi enamus poode ei aksepteeri Eesti krediitkaarti, on võibolla see pood erand ja saate enda kaarti kasutada. Netikulleri poolt võetav krediitkaardi kasutamise tasu sisaldab tööd ja internetis kaardiinfo jagamisega seotud riske.
Transport Eestisse: 0.00 – on juba kauba hinna sees
Vahesumma: 1,253 EEK
Euroopa Liidu toll 6.7%: 84 EEK
Netikuller lisab kõigile kaupadele statistilise keskmise tollimäära, tegelik määr on objektiividel 6.7%
Tollivormistustasu: 250 EEK – kui lähete ise postimajja deklareerima
Käibemaks 18%: 285 EEK – tasute tollis
KOKKU: 1872 EEK
Otto
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 12
Liitunud: 13. September 2007, 18:33

EelmineJärgmine

Mine Amatöörfilmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

cron