Angel

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee seriaalide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Angel

PostitusPostitas JazZ- » 01. Veebruar 2012, 03:02

Pilt
Brace yourselves...

The dance of joy is coming!
Spoiler :
Pilt

Ehk teisisõnu - Joss Whedon omas elemendis. Mitte ainult figuratiivses mõttes - nimelt on see roheline tantsu vihtuv koll härra Whedon isiklikult!

Kuigi tihtilugu osutuvad sarjade teised hooajad parimateks, sest esimene kulub tegelastel oma koha leidmiseks ja nendevaheliste suhete dünaamika kehtestamiseks ning hilisemates hakatakse liiga suuri ja tõsiseid story arce arendama, siis "Angeli" puhul jäi teine hooaeg minu silmis esimesele õige pisut alla. Põhiliselt seetõttu, et suurema osa episoodide üldrõhk oli kas Darlal või Wolfram & Hartil, kellest/millest kumbki mulle just väga korda ei lähe. Ilmselt "Buffy" tõttu, kus iga hooaja kohta on üks Big Bad, kes pärast oma hooaega sarjast välja kirjutatakse või suurema tähtsuse kaotab, arvasin, et Wolfram & Hart on ka rohkem ühehooajaline kergsuhe... Aga kolmas hooaeg käib ja nende kadumisest pole märkugi. Huvitav, kas Whedonil on kunagi advokaatidega väga valus kokkupuude olnud?

Ilmselt mängib selles oma osa see, et mul "Buffy" 2. hooaeg, milles Angelil "Buffy" mastaabis kõige suurem roll oli, veel nägemata on, aga Angel mõjus mulle varem alati tall-dark-mysterious'i ja äärmiselt IGAVA karakterina. Tänu "Angelile" on nimitegelane aga väga sümpaatseks vampiiripoisiks muutunud - seda aitasid saavutada näiteks tema tagasihoidlikud mõtteavaldused, et ta vaikne ja müstiline olek muudab ta cooliks, umbes samal tasemel viisipidamine nagu mu onul pärast viiendat õllepudelit ja kerge obsessioon oma soengu seiskorra üle.

Teise hooaja suureks plussiks on Lorne'i ja tema karaokebaari mängu toomine, kes/mis kõik nendega kaasatud stseenid mitu korda muhedamaks muudab. Tundub, et "Angelil" on peal mingit sorti needus, mille tulemusel vähegi vingemaid deemoneid kehastanud näitlejad pärast seriaalist lahkumist surma saavad. :(

Frediga olen näinud paari-kolme episoodi, aga siiani on ta mulle nii välimuselt kui ka olekult/käitumiselt väga River Tami meenutanud - mis toimub?
Lindsay läks minu jaoks Spike'iga ühte paati - Spike on küll kordades vingem ja huvitavam karakter, kuid mõlema puhul andis tunda, et isegi kui nad pahade tegelastena mõeldud olid, siis miski pani neile alati kaasa elama. Ilmselt see, et mõlemad suurepärased lauljad on.

Pilt Pilt
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Angel

PostitusPostitas 0ll » 01. Veebruar 2012, 23:57

Väga lahedad "Angeli" postid, JazZ-! Saan ma õigesti aru, et oled hetkel kolmanda hooaja alguses?
Poolspoiler: Varsti peaks korralikult hoo sisse saama need whedonlikud pöörete ja käänetega pikad (sünged?) teemaliinid, millest mõned kestavad sarja lõpuni. Ja nagu ilmselt isegi aimad, muutub Wolfram & Harti roll veel tähtsamaks. Paljude arvates moondub "Angel" lõpuhooaegadel mingiks täiesti uueks sarjaks, minu arust on tegemist täiesti loomuliku arenguga...
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

Re: Angel

PostitusPostitas JazZ- » 19. Veebruar 2012, 23:24

Kõigepealt, et mitte tekitada segadust ja panna foorumirahvast 0ll'i detektiiviskillides kahtlema - viimase postituse tegemise ajal olin tõepoolest 3. hooaja esimeste episoodide juures. See seis muutus aga väga kiiresti, sest viimased hooajad ei lasknud enam pärast ühegi episoodi vaatamist konksu otsast lahti, nii et olin sunnitud jätkama tempos 1 hooaeg per 2 päeva. Ehk seriaaliga on nüüd ühel pool. Ja kes veel vaadanud pole - VAADAKE. Ja kes vaadanud on - öelge ka paar sõna sekka! Sellepärast on nende tolmu kihi all olevate seriaalide vaatamine natuke nukker, et põhilised arutluspartnerid on 5 aasta tagused IMDb boardid.

Aga nüüd - quickly, to the Angel-mobile!
Arvestades, et "Angel'i" Wiki lehel mainitakse see kuskil esimese paari lause sees ära, on üsna üllatav, et mul Wolfram & Hart'i nii grandioossest rollist varem aimugi polnud, samas kui suurem osa twistidest ammu enne nende ekraanil materialiseerumist teada olid. Üsna võimatu on seriaaliga poole peal olles nähtud episoodide kohta infot otsides mitte teada saada, et selle viimati nähtud episoodi filmimise ajal oli juba teada, et <sisesta eepiline twist> või vastavaid kommentaare lugedes mitte peale sattuda mõnele stiilis "OMG, nii hea episood, kahju, et <sisesta tähtis tegelane> hiljem ära sureb". Okei, selle viimase võin andeks anda, sest lõpuks ei pidanud ma enam pingele vastu ja pidin ise IMDb'st järele vaatama, kui palju armuaega veel tegelastele antud on.

Pilt

Kui aga enda lemmikepisoodide TOP 10 kokku panna üritasin, (mis 110 osast koosneva tugeva sarja juures sugugi lihtne tegevus pole), selgus, et 50% lõpptulemusest moodustasid episoodid, mis mõne võtmetegelase surmaga seotud olid (vihje: mitte sellepärast, et keegi neist mulle meeldinud poleks - tegelikult ainuke ebasümpaatne tegelane seriaalis ei kavatsenudki ära surra, sest nagu "Titanic'u" aegadest kombeks - Kate'id ei sure). Ehk - kui mina Whedoni asemel oleks ja tema hirmuäratavalt suurepärased surmade kirjutamisskille valdaks, poleks "Angelisse" jäänud ühtegi elavat tegelast (jah, mittesurnud kaasa arvatud).

Mõned tegelaste eripreemiad:

Tegelane, kellega ekraani vahendusel kõige sagedamini suhelda olen üritanud -

Põhiliselt küll miimika ja ägeda žestikuleerimisega, aga siiski - palju õnne, Connor! Ilmselt vajab iga korralik seriaal ühte vihast teismelist. Siiski peab mainima, et need vähesed episoodid/stseenid, kus Connor rahumeelne ja õnnelik oli, eesotsas näiteks selle kauni Jasmine'ile pühendatud duetiga, aitasid alati suuotsi pisut ülespoole kergitada.
Minu arvates oleks 4. hooaja lõpp sobinud suurepäraselt "Mad Men'i" prequeliks. Teisisõnu - kui "Mad Men'i" uues hooajas Pete Campbell enda kaotatud mälestused lõpuks tagasi saaks ja tuleks välja, et Streling Cooper Draper Pryce'i nime all ei varja end keegi muu kui Wolfram & Hart ja Don Draper lisaboonusena veel vampiiriks osutuks, võiks sari minu pärast ka järgmised viis aastat kõik Emmy'd endale krabada.

Tegelane, kellele kõige rohkem kaasa elanud/tundnud olen -

Alates ebakordineeritud rogue demon hunterist kuni viimaste hooaegade badassini - daamid ja härrad - Wesley Wyndam-Pryce! Wesley oli üks nendest tegelastest, kes algselt esimese paari episoodi jooksul surma pidi saama, kuid kellel mingi ime läbi siiski Whedoni vikati eest pääseda õnnestus. Kummaline, sest sama kehtis ka Spike'i kohta ja nüüdseks on mõlemad ühed fännide armastatuimad Whedonverse'i karakterid. Ilmselt tegi Wesley ("Buffy" ja) "Angeli" jooksul läbi kõige drastilisema arengu, mis siiski kõiki asjaolusid arvestades kordagi ebaloomulik ei tundunud. Ainuke küsimus, mis mind selle juures tegelikult vaevama jäi, oli Wesley prillide kadumine. Kas siis, kui tegelased otsustavad badassiks hakata, kaob automaatselt ka nende lühinägelikkus? Või kandis Wesley prille varem ainult sellepärast, et need sobisid hästi ta poshi watcheri imidžsiga? Ma ei tea, miks, aga läätsed või laseroperatsioon tunduvad kuidagi ebatõenäolised...
Igatahes murdis Wesley pea igas episoodis natuke mu südame.

- "What happened to you, man?"
- "I had my throat cut and all my friends abandon me."


- "I've been unreasonable, because I've lost all reason."

Okei, ilma kontekstita kõlavad need tsitaadid umbes selliselt, mida Helvetica fondis mõnelt vihma käes seisvat musta siluetti kujutavalt pildilt leida võiks. Aga neid live'is kuuldes kiskus nägu alati väga (eelnevalt demonstreeritud) jamesvanderbeekilikuks.

Läbi aegade õõvastavaim tegelane -

Congrats, Archduke Sebassise ori!
Pilt

Kõigi eelduste kohaselt viies hooaeg minus eriti suurt vaimustust poleks pidanud tekitama - selline suurte kurjade firmade, kelle haarde tegelik võimsus kerge uduloori varju jäetakse, keskne roll pole mulle kunagi väga istunud - üks põhjuseid, miks "Dollhouse" minu jaoks Whedoni sarjadest nõrgim on. AGA ... Spike'i mängu toomine (kes Whedoni enda sõnul suurepärase keemia tõttu Angelile perfektne "girlfriend" on) + jutti rodu tugevaid episoode nagu "Smile Time", "A Hole in the World" ja "Shells", mis emotsiooniskaala täiesti eri osadele rõhuvad ja kas ma juba mainisin - tugevaid episoodid - suutsid eelarvamustele vastupidist tõestada. Viimane episood jättis oma äkilise lõpu tõttu küll alguses pisut nõutuks, kuid mida rohkem selle üle järele mõelnud (ja noh, erinevaid kommentaare lugenud) olen, seda paremini on see paika loksunud.
Pean tagasi võtma enda esimeses postituses tehtud statementi, et "Angel" ja "Buffy" üsna sarnased on - "Angel" on kordades süngem seriaal, kuid mõlemal on minu jaoks olemas see kirjeldamatu perfektse seriaali x-faktor - rõhk sellel viimasel sõnal, sest on väga palju nö. paberil perfektsemaid ja viimistletumaid seriaale, kuid milles pole deemonite karaokebaari, fantoomist toakaaslast, ägedaid arutelusid koopameestest ja astronautidest ning paremail päevil vampiiri-nukust peategelast.

Pilt

+
"I mean, Rog's always had a thing for those disgusting "Alien" movies, with all that slime and teeth. Ugh, he just can't get enough of them. Except for that last one they made - I think he dozed off. " I see what you did there! :irw:
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Angel

PostitusPostitas Ronet » 20. Veebruar 2012, 00:15

Mul on nii hea meel, et sa Angel'i (sarja) fänn oled. Kui ma kaineks saan, siis ma loen su postituse kindlasti läbi!
Võin pea pakule panna ja öelda, et see on seda väärt! :*
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Angel

PostitusPostitas Hurmet » 21. Veebruar 2012, 11:03

Wesley puhul olid prillid ehk rohkem mõeldud lugemisprillidena? Ei viitsi üle vaadata, kuidas need kattusid, st kas badassina raamatuid nähes kasutas prille või mitte. Igatahes, pärast surma kujutati teda jätkuvalt prillidega.

Kogu franchise'i puhul oli muljetavaldav tegelaste areng, mis minu arvates Buffy-s jäi ikka puudulikuks. Vahepeal Buffys tegelased liikusid edasi ning seejärel jälle tagasi nii-öelda vana mina juurde.

Kohati tüütu ja natuke ettearvatav oli Angeli puhul see, et kogu aeg võis oodata kellegi poolt reetmist. Teleseriaalist tuntud tegelastest ei olnud reeturi rollis kunagi vaid Fred. Kuigi mingil määral võiks teda reeturiks pidada Illyria vabastamise osas. Ülejäänud kõik seadsid alati meeskonna või isegi kogu maailma saatuse ohtu. Kuigi minu jaoks ei reetnud Angel kedagi, kui ta vallandas oma tiimi ja alustas sõda W&H-ga. Vallandamine oli puhtalt nende kaitseks, rääkimata sellest, et kogu seriaal sai uue hoo sellega, kuna nad ei sõltunud enam vampiirist.

Connor muutus franchise'i lõpuks kohati väga vastikuks juba. Mitte tegude pärast, aga lihtsalt kogu storyline hakkas tema ümber tiirlema. Spike'i fännamist pole ma kordagi mõistnud, minu jaoks oli ta ainuke "bad" vampiir, kellega ei kardaks kokku sattuda. Kas teda üldse nii hullu tegelasena Buffy ajal kujutati? Pigem oli kogu aeg armuvalus.

Siit saab edasi minna üldisesse kujutisse, mida maaliti Angelusest. Kõik need võitlusstseenid ja eriti Buffys tekitasid probleeme. Angelus oli ülikarm ja kuri ja salakaval ja kõike muud ainult lugudes. Kui reaalselt teda kujutati, siis polnud ta midagi nii karm ning kuigi oleks ideeliselt pidanud olema igas mõttes Buffyst üle, jäi võitjaks see osapool, kes pidi loo mõttes peale jääma. Angeli seriaalis Angelust ei kujutatud minu meelest kordagi hullu badassina ning lõpuks kasutati teda "halva tegelasena, kes teeb kogu meeskonnale head". Kogu kahe seriaali jooksul kestnud haip Angeluse kohta ei saanud minu arust kordagi õigustatud.

Muidugi keegi ei saa end tõsiseks Angeli fänniks pidada, kui pole liikunud edasi koomiksi kallale. Motivatsiooni võin anda väikeste märkustega:
- Angel kaotab oma vampiirivõimed ja saab inimeseks
- Teleseriaalist naasevad kõik tegelased, kaasa arvatud Wesley ja Gunn
- Seekord on paha rollis Gunn, kellest tehti vampiir, et tema elu päästa
- Valmistuge traagilisteks sündmusteks, mis on täidetud surmade ja reetmistega

See on siis puhtalt nii-öelda kuuenda hooaja täidis, kui Los Angeles on saadetud Põrgusse. Eriti peaks meeldima kogu lugu Spike'i ja Connori fännidele.

Kui aga kogu franchise'iga lõpule jõuab (puhtalt vaid Angel: After the Fall koomiksisarjaga), siis õpib paremini tundma Illyriat ning seda, et maailmas on isegi suurem oht kui Wolfram & Hart.

Mainimata jäi veel see, et naasevad veel Groosalugg, Kate, Cordelia, Anne ja Gwen. Eriti kahju on, et seriaaliga ei jätkatud, kuna Kate'i ja Anne'i lood olid juba siis huvitavad. Gweni puhul ootasin juba seriaali ajal, et jätkatakse tihedamalt, kuna tal oma erivõimed.

Eriti kahju oli sellest, et Faithi ei seotud tõsisemalt Angeli sarja/franchise'iga. Minu arust kuulus Faith rohkem Angeli storyline'i kui Buffy omasse. Aga vähemalt praegu peaks vist käima koomiksisari, kus Angel ja Faith koos tegutsevad, ainult see pole seotud enam Angeli franchise'iga.
Hurmet
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 20. Veebruar 2012, 23:02

Re: Angel

PostitusPostitas JazZ- » 25. Veebruar 2012, 01:05

Seda, et Spike'i fännamine üldse legaalne termin on, mitte mu ajutalitluse järjekordne düsfunktsioon, sain teada kuskil 7. klassis (ehk teisisõnu ajal, mil mu internetikasutusskillid olid lõpuks e-mailide lugemisesest ja Delfis mängude mängimisest kaugemale arenenud). Nimelt näitas varem mu klassikaaslastest moodustatud valim, et Spike EI ole populaarne karakter - sest, mis geeli kasutamisesse puutub, siis selle abil juuste turri ajamine oli HOT, aga maha silumine NOT. Ja iseloomu või muu tähtsusetuga seotud argumente ei viitsinud keegi kuulamagi hakata. Igatahes hirmuäratavana ei ole ta ka minu jaoks kunagi mõjunud - nahkmantil all peidus olev pooedihing annab siiski üsna tugevalt tunda - aga julgen isikliku kogemuse põhjal arvata, et Spike'i fännamine polegi niivõrd ta "badass" olemisest tingitud, kui lihtsast tõsiasjast, et tal on rohkem karismat kui tervel Cullenite dünastial kokku. Lisaks on Spike analoogselt Wesley'le sarja(de) jooksul üsna tähelepanuväärse arengu läbi teinud - mis tegelikult meie rogue demon hunteriga suures osas üsna sarnane on: prillidega kohmakast naerualusest totaalse badassini ja siis lõpuks mõned sammud inimlikuma oleku suunas tagasi.

Angeluse kohta nii palju, et minu arvates näidati vähemalt flashbackides teda siiski üsna julmana, aga ta naljakas parukas juhtis kogu tähelepanu inimeste mõrvamiselt kõrvale. Ja mis nö. reaalajas aset leidnud Angeluse stseenidesse puutub, siis lasteaedades veresaunade korraldamise ja muu sellise asemel pandi rohkem rõhku ta manipuleerimisoskuste peale - mis tegelikult isegi mõnevõrra hirmuäratavamad on. Igatahes (reaalaja) Angelusega episoodid meeldisid mulle väga - Angelus on üks seriaali lõbusamaid tegelasi, tänu kellele mu arvamus Boreanazest näitlejana taaskord mitme pügala võrra tõusis.
Ja nüüd küsimus: Kui Angel on iirlane ja Spike inglane, siis miks Spike endiselt aktsendiga räägib, kuid Angel mitte? Spike on mu umbkaudsete arvutuste järgi küll enam-vähem 100 aastat "noorem", aga see ei saa ainult vanusevahest tingitud olla (sest see oleks igav).

Connor mind üllataval kombel väga häirima ei hakanud, aga sellel on ilmselt seos sarja vaatamiskiirusega - kui see ühtlaselt pikema ajaperioodi peale ära oleks jaotunud, võiks emotsioonid hoopis teistsugused olla. Sest "täna kell 10.00 oli Connor enda isa vihkav teismeline ja täna kell 19.00 on ta seda endiselt" ei ole ilmselt nii häiriv kui "...3 kuud ja ta pole ikka tegelasena edasi arenenud". Lisaks oli ta viiendas hooajas juba täitsa vahva ja ilmselt ainuke positiivset tooni lisav element finaalepisoodis. Ja mis Connoriga seotud stooriliinidesse puutub, siis tean, et see mis Cordeliaga tihedas seoses oli, šokeeris väga paljusid, aga isiklikult olin selle lõpplahendusega väga rahul - sellised for greater good ajupesud on mu jaoks alati paeluvad olnud.

Angeli koomiksid oleksid ka ilmselt ammu läbi loetud, kui nende kättesaadavus pisut... kättesaadavam oleks. Kunagi üritan need endale siiski kindlasti hankida.

Illyria on karakter, kes sarjaga kuidagi "poolikuks" jäi - potentsiaali tal kindlasti oli, aga 7 episoodi jäi selle realiseerimiseks natuke väheseks, seega pakub tema edaspidine käekäik väga huvi. Groosalugg ja Cordelia olid ka päris vahvad tegelased, Anne'i suhtes olen neutraalsel arvamusel, aga Kate'i ja Gwen'i teemaliinid, vähemalt seriaalis, minu arvates eriti huvipakkuvad polnud. Kate jäi lihtsalt väga ühekülgseks tegelaseks, kelle kogu olemus piirdus vampiirid-tapsid-mu-karmikäelise-isa-kellega-mul-niiiii-keerulised-suhted-olid-ok-ma-nüüd-vihkan-kõiki-üleloomulikke-olendeid. Isegi Merl oli mitmedimensioonilisem tegelane ja oleks võinud tunduvalt rohkem ekraaniaega saada (Skipist rääkimata). Gwen'i suurimaks fänniks ennast samuti ei nimetaks - esiteks tundus natuke imelik, et umbes kolmeks episoodiks suvaline kõrvaltegelane valmis meisterdati, kes loo arengusse otseselt midagi juurde ei panustanud ja ma olin üsna üllatunud (ja salamisi kergendatud), et ta etteaste ainult paari episoodiga piirdus, sest minu jaoks oli Gwen natuke liiga "X-meestest" välja astunud wannabe Faith. Ja mis viimasesse puutub, siis olen nõus, et tal Angeli kambaga parem "klikk" oli ja nendega koos pisut kauem tegutseda oleks võinud.

Ei hakka googeldama, et mitte jälle soovimatuid lisaspoilereid saada, aga kas Lorne tuuakse ka koomiksites tagasi?
Minu arvates väljendas seda süngust, kuhu sari viimaseks episoodiks jõudnud oli, kõige paremini just Lorne'i tegelaskuju, kes varem kogu ülejäänud gängist alati pisut vähem "sügavama" ja rõõmsama olekuga oli olnud, seega mõjus tema viimane stseen väga muserdavalt.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Angel

PostitusPostitas Hurmet » 25. Veebruar 2012, 15:06

Lorne tuuakse koomiksis tagasi, aga vaid nii-öelda kuuendaks hooajaks, kus Los Angeles on põrgusse saadetud. Pärast seda kaob ta märkamatult ja kogu sündmustik areneb esialgu rohkem Angeli ning seejärel Connori ümber.

Koomiksite leidmises võin loomulikult aidata. :)

-Ahjaa, Lorne on toodud koomiksis ikka rohkem rõõmsameelsena, või noh, kellegina, kes peab taas lootust kogu tiimile andma. Nii et süngemat poolt päris ei näe, aga jutustatakse lühidalt lugu, kuidas selline laulja ning heasüdamlik deemon peab toime tulema "allilmas", kus kõik kollid on valla päästetud.

Kindlasti soovitan väga koomiksite kallale asuda, kuna minu arvates läks kogu värk ainult paremaks. Ma ise pole veel kõrvallooga koomikseid (kus näiteks Gunn ja Illyria omaette seiklevad) veel lugema hakanud.
Hurmet
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 20. Veebruar 2012, 23:02

Re: Angel

PostitusPostitas Pixie » 04. Mai 2012, 00:56

Esimene hooaeg ei kulgenud just kõige ladusamalt. Tihti mõtlesin, et kas antud seriaal on ikka minu jaoks - deemonid ja maagia pole just minu rida. Samuti polnud ma tegelastest vaimustuses. Vähemalt ei seganud mind paralleelselt Angel'i ja uue Bones'i hooaja vaatamine -- David Boreanaz suutis väga hästi mängida täiesti erinevaid tegelasi. Ja välimuski tundus hoopis teine. Must be the hair. :P

Aga vot teise hooajaga olin ma hooked. Kindlat piiri tõmmata ei saa, sest järjest vaadates pole erinevate hooaegade algused ja lõpud nii eristatavad. Lood muutusid väga huvitavaks, ning tegelaste arengud olid hästi välja mängitud. Parajaks pinnuks silmas olid suurepärased cliffhanger'id, millega paljud episoodid lõppesid. Ma lihtsalt ei saanud enne rahu, kui oli alustanud järgmise osaga.

Võin seda öelda vist iga tegelase kohta, et esialgu olid nad pigem vastumeelsed (eriti Lorne, Gunn ja Fred), kuid aja möödudes võtsin nad omaks. Sama kehtis isegi halbade tegelaste kohta. Nad võisid olla vihatud, kuid nad suudeti huvitavaks ja inimlikuks teha, mingil moel oli neid kahju näha lahkumas. Pole tükk aega kohanud nii hästi arendatud peategelasi; nende muutus läbi hooaegade on tase omaette.

Just selle tõttu osutus minu jaoks kõige huvitavamaks tegelaseks Wesley. Kindlasti ei saa mainimata jätta Cordelia arengut, kuid peale tema kõrgemale tasandile tõusmise vääriliselt üliheaks muutumist, liikus mu tähelepanu Wesley'le, kus see püsis sarja lõpuni. Naljakas küll, aga Angel'i (tegelase) fännamiseni ma ei jõudnudki. Kõige lähemal olin ma sellele siis, kui toimus kogu jama Darla'ga ning ta oma töötajad vallandas. Šokeeriv ja ootamatu pööre.

Veidi oli probleeme Buffy sarja tegelaste ning nendega toimuva mainimine. Mõlema sarja austajatele kindlasti meeldis, kuid mulle valmistas vaid segadust. :| Mitmel korral pidin netist infot otsima, et aru saada, kes on kes ja kust pärit. Tänu sellele sattusin mitme spoileri otsa, mida oleks hea meelega vältinud. Aga nüüd tahakski küsida, et kui mulle Angel meeldis, kas tasub ka Buffy seriaali proovida? Aastaid tagasi telekas nähtud üksikud episoodid ei lähe vaatamisena eriti arvesse.

Lemmikuim episood oli "Lullaby", hands down. Võib-olla pole ma vaadanud nii palju seriaale, kui mõni tõsisem filmiveeblane, kuid see oli tõesti üks parimatest episoodidest, mida ma kunagi näinud olen. "You're Welcome" osa muutis ilusaks just lõpp, mil sai teada pealkirja tähenduse. :( Üldiselt olid kõik hooajad enam-vähem võrdselt head. Teine ja kolmas püsivad meeles kõige parematena, kuna neljanda ja viienda ajaks oli vaimustus veidi vaibunud.

Viimane episood oli võimas, sisaldas just neid õigeid elemente, mis tegid Angel'ist suurepärase seriaali. Lõpp oli huvitava efektiga - osa fännidest nägid selles suure peatüki lõppu, teised aga tervikliku loo järsku katkemist. Ma kaldun nende arvamuste vahepeale. Kuigi oleks eelistanud, et peategelane oleks siiski muutunud inimeseks või muu resolutsiooni saanud. Kas sarja tegijad teadsid piisavalt ette, et "Never Fade Away" jääb series finale'ks?

Aga lõpuks ometi sain Angel'iga ühele poole. Mitte et elamus oleks halb olnud, aga nüüd saan taas pöörata tähelepanu ka kooliasjadele. :D Samuti satuvad kõige filmivaesemad perioodid ajale, kui mul on käsil mõni väga hea seriaali vaatamine. Siiski eelistaks praegu alustada 6.hooajaga, kuna Spike hakkas meeldima ning tahaks näha, mis saaks Illyria'st. Nähtud viis hooaega teenivad tubli 9/10.

Fuk kui pikk tekst.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Angel

PostitusPostitas JazZ- » 05. Mai 2012, 23:36

Pixie kirjutas:Kas sarja tegijad teadsid piisavalt ette, et "Never Fade Away" jääb series finale'ks?


Kuskil Smile Time'i ilmumiseks oli vist teada, et hooaeg jääb sarjale viimaseks ja Not Fade Away oli täiesti intentsionaalselt sellise lõpuga ja mingit konkreetset otsade kinnisidumist ei toimunud, kuna sarja tegijad leidsid, et just selline lõpp jääb Angeli ideed - lunastus ja igikestev võitlus - kõige paremini edasi kandma. Kui sari kuuenda hooaja oleks saanud, oleks nii mõnedki tegelased pisut kergemalt pääsenud...
Aga nagu Hurmet siin juba promoda on jõudnud, läheb terve lugu koomiksiseerias edasi ja kuigi meediumivahetus on algul pisut harjumatu, siis võin enda praktiiliselt olematu koomiksikogemuse põhjal väita, et tegu on igati korraliku meisterdisega ja mõnes mõttes võimaldas ilmselt tegijatel ka rohkem fantaasiat rakendada kui see neil teleekraanidel puhtfinantsilistel põhjustel võimalik oleks olnud.

Pixie kirjutas:Aga nüüd tahakski küsida, et kui mulle Angel meeldis, kas tasub ka Buffy seriaali proovida?


Kahe sarja sisulist vahet iseloomustab ilmselt kõige paremini SFX'ist näpatud lause "Buffy was about growing up; Angel was about dealing with being an adult." Ehk Buffy üldtoon on tunduvalt kergem ja lõbusam ning tegelastevahelised suhted ei muutu kunagi päris nii süngeks nagu Angelis, kuid SAMAS on sarjadel siiski ühised juured ning seega võib nende vahel leida ka küllaltki palju sarnasusi. Lisaks tuleb pärast Buffy nägemist ilmselt kõige paremini välja, kui suure arengu Cordelia, Wesley ja Spike tegelikult läbi on teinud. Ja kui sulle Spike meeldib, siis Buffys on tema tegelasele tunduvalt rohkem ekraaniaega pühendatud!
Aga siinkohal hoiatan kohe ette ära, et kui Angel'i esimene hooaeg just eriti ei sümpatiseerinud, siis kaldun arvama, et Buffy vastaval episoodigrupil selleks ka just väga suurt lootust pole. Nii et ära pärast esimest hooaega alla vannu! :)
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Angel

PostitusPostitas Pixie » 06. Mai 2012, 01:23

JazZ- kirjutas:
Pixie kirjutas:Kas sarja tegijad teadsid piisavalt ette, et "Never Fade Away" jääb series finale'ks?


Kuskil Smile Time'i ilmumiseks oli vist teada, et hooaeg jääb sarjale viimaseks ja Not Fade Away oli täiesti intentsionaalselt sellise lõpuga ja mingit konkreetset otsade kinnisidumist ei toimunud, kuna sarja tegijad leidsid, et just selline lõpp jääb Angeli ideed - lunastus ja igikestev võitlus - kõige paremini edasi kandma. Kui sari kuuenda hooaja oleks saanud, oleks nii mõnedki tegelased pisut kergemalt pääsenud...

Olen jõudnud juba netis paari Whedon'i intervjuud lugeda ning sain teada, et lõpp pidigi selline... avatud olema. Saan aru põhjendustest, miks tehti just selline valik. Arvatavasti on tegemist isikliku maitsega, aga ma lihtsalt eelistan konkreetsemaid seriaali lõppe, see oleks justkui pikale vaatamisele "tasuvam". Episoodina ja hooaja lõpetuseks on "Not Fade Away" väga hea osa, eks ma üritan seda hinnata veidi teistsuguse sarja lõpetajana, sest Angel oligi ju julge ja ebatavaline. :)


JazZ- kirjutas:
Pixie kirjutas:Aga nüüd tahakski küsida, et kui mulle Angel meeldis, kas tasub ka Buffy seriaali proovida?


Kahe sarja sisulist vahet iseloomustab ilmselt kõige paremini SFX'ist näpatud lause "Buffy was about growing up; Angel was about dealing with being an adult." Ehk Buffy üldtoon on tunduvalt kergem ja lõbusam ning tegelastevahelised suhted ei muutu kunagi päris nii süngeks nagu Angelis, kuid SAMAS on sarjadel siiski ühised juured ning seega võib nende vahel leida ka küllaltki palju sarnasusi. Lisaks tuleb pärast Buffy nägemist ilmselt kõige paremini välja, kui suure arengu Cordelia, Wesley ja Spike tegelikult läbi on teinud. Ja kui sulle Spike meeldib, siis Buffys on tema tegelasele tunduvalt rohkem ekraaniaega pühendatud!

Aitäh vastuse eest. Ausalt öeldes pole mulle Spike kunagi meeldinud, ei saanud aru, mis ta nii vingeks tegi. Isegi viiendas hooajas kulus peaaegu terve hooaeg, et ta minu jaoks enam vastumeelne poleks. :P Oehh, kujutan juba ette, kui huvitav (ja kurb) saab olema näha vanu tuttavaid tegelasi. Panen su soovituse kõrva taha ja Buffy vaatamisnimekirja.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Angel

PostitusPostitas Hurmet » 07. Mai 2012, 12:10

Ma tõenäoliselt loen koomiksid uuesti suvel läbi, miskipärast ei turgatanud esimesel korral pähe, et laptopi ekraani kuvamist keerata 90 kraadi ja lugeda nagu raamatut. Koomiksite arvutis lugemine muudabki tüütuks vaid see, kui pead hiirega kerima kogu aeg.

Angeli lõpp pakub jah enam-vähem piisava lahenduse. Koomiks on rohkem selleks, et tõsisemad fännid näeksid ka kõik asjad ära, mida seriaal puudutas (Angeli inimeseks tegemine, W&H häving). Ilmselt tuleb ette võtta ka Buffy ja Faithi koomiksisarjad, kuna Angeli puhul jäi häirima Drusilla kajastamine vaid ühes numbris mitte mingil erilisel põhjusel.

Hooaja lõpp oli jah põhimõtteliselt nii planeeritud, aga minu jaoks oli see rohkem cliffhanger. Veebruaris kinnitati ametlikult, et seriaali ei pikendata ning maikuus oli viimane episood. Põhimõtteliselt pannakse juba algul paika, mis episoodides mida teha tahetakse (nagu näiteks on olemas info Stargate Atlantise ärajäämata kuuenda hooaja kohta). Ma usun, et koomiks järgnes Angeli seriaalile täpselt samasuguse jätkuga, nagu see oli ka planeeritud (Whedon vaatas ning tegeles ju nii või naa selle koomiksiga). Hilisemad lood lasti ilmselt vabamaks, aga Wesley tagasitoomine ja Gunni ümber toimuv värk oli kindlasti paigas. Ma kahtlen, kas seriaali jätkates oleks Wesley ja Gunn niisama minema kirjutatud.

Põhimõtteliselt Angel jäeti ära sedasi, et stuudio ei olnud kindel, kas nad soovivad seda edasi toota. Selle peale koputas Whedon pidevalt tegevjuhtide uksele, et saada otsust. Angeli pikendamisega oli stuudio ka eelnevatel hooaegadel venitanud ja alles kevadel teatanud, kas jätkavad või mitte. Whedon oli aga nii kindel, et sarja pikendatakse, aga tahtis kiiremas korras saada kindla sõna, kuna sarja stsenaristid pidid kogu aeg teistest projektidest ära ootama ning elama lootuses, et Angeli sari ikka jätkub.

Kõik on veendunud (stsenaristid), et maikuus oleks seriaali ikka edasi pikendatud. Tegu oli lihtsalt võimuvõitlusega ning pole midagi imestada, et Whedonile selline venitamine viskas üle, kuigi sari iseenesest kogus väga häid reitinguid.

Minnes nüüd aga Buffy telesarja peale, siis kui ma ei eksi, nägin Eesti kanalitelt rohkem Angelit kui Buffyt. Arvutist neid asju algusest lõpuni vaadates alustasin kindlasti Buffyga, aga mingil hetkel jätsin pooleli, et minna edasi Angeliga. Põhimõtteliselt lõpetasin Angeli enne, kui Buffy, kuna teatud hetkedel on Buffyt väga raske vaadata. Buffy vaatamisel tuleb väga palju kannatust säilitada ning kõige lihtsam seda kõike vaadata on siis, kui sulle meeldivad kõrvalosatäitjad. Kui järele mõelda, siis minu arust Buffy tegelaskuju arenes kogu seriaali jooksul kõige vähem (näiteks too kord, kui ta Angelile läks uhkustama, et on eluga edasi läinud = meenutamiseks Faithiga seotud episoodid). Põhimõtteliselt, nagu sa näed Buffyt esimeses hooajas, näed suures osas ka viimases. Tema õe sissekirjutamine on nimetatud üheks läbi aegade hullemaks tegelaskujuks üldse (keda mängib Michelle Trachtenberg). Erinevalt Angelist sai aga Buffy seriaal korraliku lõpu, kuigi seda jätkati ka koomiksites. Lihtsalt vahepeal keeras kogu sündmustik imelikuks ära ning vampiirisarjast sai rohkem kollisari. Kui sulle meeldis Angel, siis tasub ikka vaadata selle hetkeni Buffyt, kui Angel sealt lahkub, kuna selle jooksul näed natukene Angelust ja tema minevikku. Selle hetkeni tasub kindlasti vaadata, sellest kaugemale saad juba ise otsustada, kuidas Buffy meeldib.
Hurmet
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 9
Liitunud: 20. Veebruar 2012, 23:02

Re: Angel

PostitusPostitas Ronet » 05. Märts 2014, 00:58

Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Angel

PostitusPostitas Rasmus » 27. Juuni 2016, 01:17

Olen praegu teise hooaja alguses ja suhteliselt suren (nagu Doyle). Kui õigesti mäletan, siis esimene hooaeg täitsa passis (erinevalt Doyle'ist, kui teiste elusid päästa tarvis oli) ja mullused logid kinnitavad seda, aga 2x01-03 oli küll märksa halvem, kui sedasorti seriaal olla tohiks. 3. episoodi ajal nägin tõsiselt vaeva, et seda üldse lõpuni vaadata - umbes sama katastroofiline dialoog kui "Buffy" kolmandas hooajas ja mõned otsesed sisuaugud veel juurde. 2x04 oli õnneks korralik (kui poleks olnud, oleksin "Angeli" hiatusele saatnud) ning kõigi eelduste kohaselt läheb samas joones ka edasi, aga hooaja esimesed episoodid andsid mulle ikka paraja ehmatuse. Bethany oleks võinud regulariks jätta, armas tüdruk.

1. hooaja mõtted:

30. mai 2015
<Rassu> kas angelis jääbki igavesti see CSI:NY montaaž

8. juuni 2015
[18:26] <+Rassu> ei geti miks angel buffys kunagi nii äge pole olnud

9. juuni 2015
[21:34] * +Rassu np: Angel - 1x05 - Rm With A Vu
[21:34] <+Rassu> palju parem kui buffy

<Rassu> CORDELIA: How come Patrick Swayze's never dead when you need him?
<Jaz> too soon
<Jaz> see oli minu meelest päris õudne osa muidu
<Rassu> sitaks hea osa jep
<Rassu> parim siiani vb
<Rassu> kuigi kõik on hea olnud
<Jaz> kas angel tundub parem kui buffy
<Rassu> ofc
<Jaz> kas see spike'i monoloog oli tore või
<Jaz> mis angeli 3. osa alguses oli
<Rassu> jh
<Rassu> mind häirib, et kõik vihkavad spike'i seal
<Rassu> võiksid sõbrad olla

10. juuni 2015
<Rassu> hea seriaal
<Rassu> buffy tuli

13. juuni 2015
<Rassu> angel 1x08
<Rassu> kõige kurvem asi ever
<Jaz> mulle miskipärast eriti ei mõjunud, kuigi loetakse väga tugevaks angeli osaks
<Rassu> ma ka ei nutnud
<Rassu> mis on huvitav
<Rassu> sest kui sari nii kaua kestnud on, siis nutan kõige peale
<Jaz> tervelt 8 osa ve
<Rassu> see oli rohkem buffy osa tho
<Rassu> meeldis see dialoog "kle sul oma sari, me ju leppisime kokku, et üksteise sarjadesse ei tule"
<Rassu> angel on ikka palju lahedam nüüd
<Rassu> cordelia on ikka mõttetu tho
<Rassu> ma isegi ei tundnud tast puudust buffy uue hooaja jooksul, kui ma veel ei teadnud, et angel samal ajal käib
<Rassu> nagu ei tulnud kordagi meelde, et ta üldse olemas peaks olema
<Rassu> kas cordelia üldse tegi midagi buffy s1-s3

15. juuni 2015
[01:50] <+Rassu> telekast tuli üks päev kondid
[01:50] <+Rassu> angel oli ka seal
[01:50] <+Rassu> käis päevavalguses ja puha

[18:32] <+Rassu> fuck @ angel 1x09
[18:32] <+Rassu> MIKS
[18:33] <@Level> dem feels?
[18:33] <+Rassu> jep
[18:34] <+Rassu> poleks seda küll oodanud kuidagi
[18:34] <+Rassu> whedoni süü ve
[18:34] <@Level> mhm
[18:38] <+Rassu> wut, näitleja on ka surnud

<Rassu> MIKS
<Rassu> angel 1x09 emotsioonid
<Rassu> ma ei näinud seda tulemas üldse
<Rassu> buffys pole nagu ükski tegelane surnud
<Rassu> imo pigem raiskamine, mitte mingi andekas võte
<Rassu> ei olnud isegi mid season finale

20. juuni 2015
[16:41] <+Rassu> angeli 1x14 on suht nagu michael myersi lugu
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Angel (spoilerid!!!)

PostitusPostitas Rasmus » 19. August 2016, 01:27

Pilt

1. Võta imelise seriaali kaks halvimat tegelast ning anna neile oma spin-off!
2. Tapa kõikide vaatajate lemmiktegelane ära juba 9. episoodis!
3. Too Faith tagasi ainult selleks, et ta juba järgmises episoodis sarjast välja kirjutada!
4. Näita, kui lahe on Lindsey ja Angeli koostöö, ning muuda nad kohe jälle vaenlasteks!
5. Pane Kate, niigi ebasümpaatne tegelane, Angelit arusaamatutel põhjustel vihkama!
6. Too tagasi vihatud ja tüütu antagonist Darla!

7. Kirjuta kohutavat dialoogi!
8. Jäta kasutamata võimalus sümpaatne ühe-osa-tegelane Bethany regulariks muuta!
9. Anna oma sarja protagonistile armulugu vihatud ja tüütu antagonisti Darlaga!
10. Anna tüütule antagonistile Darlale oma isiklik armulugu Lindseyga!
11. Muuda Angel hullumeelseks!
12. Pühenda vihatud ja tüütule antagonistile Darlale terve episood!
13. Jutusta üksikasjalikult vihatud ja tüütu antagonisti Darla taustalugu!
14. Muuda Drusilla, kõige salapärasem ja skisofreenilisem vampiir, koomiliselt hullumeelseks ja häirivaks comic reliefiks!
15. Lase Angelil kõik armastatud kõrvaltegelased vallandada ning nendega tülli minna!
16. Too Harmony tagasi ainult selleks, et ta juba samas episoodis sarjast välja kirjutada!
17. Näita teist korda, kui lahe on Lindsey ja Angeli koostöö, aga ära lase sel üle ühe episoodi kesta!
18. Kirjuta Lindsey, Wolfram & Harti sisuliini sümpaatseim tegelane, lihtsalt sarjast välja!
19. Muuda oma sarja vahvaim deemontegelane tüütuks argpüksiks!
20. Anna Cordeliale tüütu love interest!

21. Too Darla - sisuliin, mida vaatajad unustada lootsid - rasedana tagasi!
22. Pane sümpaatsed tegelased igasuguse põhjenduseta Darlale, kes on endiselt hingetu vampiir, kaasa tundma!
23. Sünnita Angelile laps - maailma päästmine pole ju piisavalt põnev!
24. Pane Fred, Wesley armastatu, paari Gunniga ning murra järjekordselt Wesley süda!
25. Too Groosalugg - peamängija Pylea sisuliinist, mida vaatajad unustada lootsid - tegevustikku tagasi!
26. Murra järjekordselt Angeli süda!
27. Muuda sarja ägedaim tegelane Wesley reeturiks!
28. Lõika sarja ägedaimal tegelasel Wesleyl kõri läbi!
29. Hävita täielikult meeskonnadünaamika, milles terve "Angeli" võlu seisnebki!
30. Lase Angelil sarja ägedaimat tegelast Wesleyt, kes läbilõigatud kõriga haiglavoodis lamab, kägistada!
31. Ära lase sarja ägedaimal tegelasel Wesleyl oma endiste sõprade ees isegi vabandada!
32. Lase kõigil Wesleyle süümepiinadeta selg pöörata!
33. Too Angeli kadunud poeg - sisuliin, mida vaatajad unustada lootsid - põrgust tagasi!
34. Lase Connoril, Angeli küllalt sümpaatsel pojal, oma isa põhjuseta vihata!
35. Lase Connoril, Angeli varasemalt küllalt sümpaatsel pojal, oma isa elusalt matta!

36. Saada Cordelia taevasse, kus tal muud peale inisemise teha pole!
37. Lase Cordelial veel iniseda!
38. Pane Fred, äärmiselt sümpaatne tegelane, iseenda ilmselgelt suurepärases armusuhtes kahtlema!
39. Muuda Fred närviliseks hüsteerikuks!
40. Pane Wesley ja Gunn, kunagised parimad sõbrad, üksteist vihkama!
41. Muuda Gunn armukadedaks värdjaks!
42. Tekita tegelastele ajutine mälukaotus ja tuleta vaatajale meelde, kui toredad nad kunagi olid!
43. Pane vaataja lootma, et Gunn, kunagine sümpaatne tegelane, zombide rünnakus vägivaldselt sureks!
44. Lase Gunnil igasuguse põhjuseta Wesleyt alatasa mõnitada!
45. Pane Cordelia Angeli 18-aastase pojaga seksima!
46. Lase Angelil pealt näha, kuidas tema armastatu 18-aastase Connoriga seksib!
47. Pane Cordelia arvama, et ta ei teinud midagi valesti!
48. Lase Cordelial veel möliseda!
49. Lase Cordelial rääkida!
50. Lase Cordelial Angelile öelda: "Get over it!"
51. Lase Cordelial elada!
52. Pane Connor Angeli suhtes tobedaid mõnitavaid kommentaare pilduma!
53. Muuda Connor tüütuks tiinekaks!
54. Pane Connor Angeli surma ihkama!
55. Tekita vaatajale illusioon, et meeskonnadünaamika on taastatud, ja purusta see illusioon mõne minutiga!
56. Pane Gunn, kunagine sümpaatne tegelane, oma naist lööma!
57. Jäta vaatajale mulje, nagu oleks lootus, et Cordelia sureb!
58. Too Faith tagasi ainult selleks, et ta juba ülejärgmises episoodis minema saata!
59. Jäta kasutamata võimalus sümpaatne kolme-osa-tegelane Gwen regulariks muuta!
60. Too mängu häirivalt malbe mustanahaline naine, kes kõik sümpaatsed tegelased aru kaotama paneb!
61. Pane kõik sümpaatsed tegelased aru kaotama!
62. Muuda Connor veelgi ebameeldivamaks!

63. Too Spike tagasi kummitusena, et tal poleks võimalik tegevustikku mõjutada!
64. Anna Fredile uus silmarõõm ning süvenda Wesley depressiivsust!
65. Too Lindsey - tegelane, kes saavutas oma parima vormi Angeliga koos töötades - tagasi villainina!
66. Too Andrew tagasi vaid selleks, et ta juba samas episoodis välja kirjutada!
67. Vii Wesley ja Fred kokku vaid selleks, et üks neist järgmises episoodis ära tappa!
68. Kasuta positiivse tegelase keha negatiivse tegelase manifesteerimiseks!
69. Jäta surnud tegelast kehastanud näitleja sarja, et surma emotsionaalset efektiivsust devalveerida!
70. Pane Wesley Gunni pussitama ja hävita jälle meeskonnadünaamika!
71. Too Connor tagasi!
72. Seo Willow, Buffy ja Giles tegevustikuga, aga ära näita neid!
73. Too Andrew teist korda tagasi vaid selleks, et ta juba samas episoodis välja kirjutada!
74. Lase Angelil oma sõpradega halvasti käituda!
75. Lase Angeli sõpradel arvata, et Angel käitub nendega põhjuseta halvasti!
76. Näita jällegi, kui lahe on Lindsey ja Angeli koostöö, aga ära lase sel üle ühe episoodi kesta!
77. Pane Harmony Angelit reetma!
78. Pane Angel Lindseyt reetma!
79. Tapa Lindsey - ainus tegelane peale Angeli, kes on olnud sarjas esimesest episoodist saati!
80. Tapa Wesley - vaieldamatult sarja parim tegelane!
81. Lõpeta hooaeg julma cliffhangeriga!
82. Juhata sisse hüpoteetiliselt fantastiline hooaeg, mis reaalselt kunagi teoks ei saa!
83. Lase imelisel seriaalil lõppeda!

Ole nagu mina! Ole Joss Whedon!


Pilt


Uitmõtted

2x03
mulle tundus, et pean seppuku sooritama kui cordelia ütles gunnile, et "vaenlased pole mitte deemonid, vaid sa ise"
NII s*tta kirjutamist ei tohiks küll sellises sarjas olla
samas osas veel paar cordelia momenti, mis olid otseselt piinlikud
nagu mingit kättemaksukontorit vaataks
ja mitte esimese hooaja kättemaksukontorit!

2x04
kle see bethany
ikka väga pandav ju
pakkus angelile seksi jne
angel muidugi vana m*nn otsustas rita kasuks

2x09
darla on veits parem kui rita vähemalt

2x15
holy shit kui depressiivne -- VALUS LAKS (hell on earth teema eks)
kate on isegi suht okei kusjuures

2x19
miks lorne NII imelikult käitub? ta mulle üldjuhul ikka väga sympathisch tegelane, aga kuidagi täiesti out of character argpükslik pabistamine praegu -- SNAP OUT OF IT, LORNE

2x21
oh fuck off cordelia, mis oled mingi printsess nüüd -- su sõbrad muretsesid su pärast ju!!
ei meeldi mulle see cordelia, kapriisne naine
angel jälle buffy season 3 mode'is
rip lorne

2x22
tegelt teadsin, et lorne elus! kui oleks päris surm, oleks kurbuse peale mängitud, praegu mängiti puhtalt shock value peale

3x01
heh, amy acker juba regulariks, aga andy hallett ootab ikka oma aega --- kus on õiglus???

3x02
rassismivastane sõnum

3x06
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=75208045
mõnusalt shining

3x09
RITA LÕPUKS SURNUD THANK GOD

3x11
plot hole'ikesed!!!!!
kuidas see cordy esimene visioon ära sai lahendatud, kui kogu seda osa, kus ta visiooni ära lahendas, tegelikult ei toimunud ?
cordy sai visiooni, et see black chick sureb -> siis lahendas oma alternatiivreaalsuses selle visiooni ära -> kui üles ärkas eelmisesse reaalsusesse, siis oli see visioon ikka lahendatud
kuigi ta selles reaalsuses oli koomas terve vahepealse aja
wesley, gunn ja cordelia päästsid selle black chicki ära
aga cordelia ei saanud wesile ja gunnile tegelikult öelda, keda päästma peab, ja cordelia ise oli üldse koomas
nii et seda päästmist ei saanud kuidagi toimuda
also kuidas cordelia oma alternatiivreaalsuses leidis seinalt kirjutise, mille angel oli kirjutanud cordelia mõjul, kui cordelia polnud angeliga isegi selles reaalsuses kohtunud
plothole'isem kui bttf
(muidu vahva osa, aga otsige uued stsenaristid)
(skip on fun!)

3x19
inb4 wesley sureb (episoodi nimi on The Price)
"Look out. He has Ebola or something." - "This Ebola is a weapon forged in magic?" - "Forged in monkey poo." --- angel on nii ajast ees!

4x06
tuletab meelde, kui lahedad need tegelased kunagi olid :(
vana hea wimp wesley
angel üritab oma aktsenti tagasi saada, kutsub gunni orjaks :D
fred otsib kanepit???

4x08
whedon ikka ilge m*nn
lihtsalt n*kub neid tegelasi
rip glenn quinn

4x09
jee, gwen!!!

4x10
vihkan cordeliat täiega
episoodi lõpp: täiesti epic troll, naeran koos angelusega

4x11
huuuh paras ime
angelus lihtsalt roastib järjest kõiki tegelasi
vihkan praktiliselt kõiki sealt juba praeguseks, nii et angeluse mõtted = minu mõtted suures osas
nii satisfying lihtsalt
ja pingeline as hell ka, angelus on isegi trellide tagant ohtlikum kui beast vabana
angel ikka hea (sari)

4x13
täiesti fucking perfektne episood
kui dushku nime avatiitrites nägin, olin juba hyped, aga kui faith esimest korda ekraanile ilmus, siis olin täiesti taevas!!!!
FAITH ON IMELINE!!!!!!!!!!!!!!!!!
faith: "you fine, wesley?" wesley: "five by five"
peaaegu et rõõmupisarad kõigest mida faith teeb ja mida ütleb
faith marsib hotelli ja kõigil meestegelastel on instant crush talle
beast peksab faithi täiesti läbi ja mõtlen, et "kle whedon, kui nüüd faithi ära tapad, siis quitin kohe sellest sarjast!!"
angelus tapab beasti ja on selle üle nii siiralt õnnelik -- ta nii tore kurjana
võib vabalt olla "angeli" parim episood siiani
also, faith

4x14
ärge pekske rohkem faithi :(
Andy Hallett holds the record for the actor who took the longest to become a regular. He guest starred in over 40 episodes during the second, third, and fourth seasons before finally being added to the main opening credits of the 14th episode in the fourth season. -- he he
kui cordelia hooaja lõpus ellu jäetakse, olen väga pissed

4x15
väga ei viitsi neid angeluse flashbacke enam vaadata
willow jee!!!
lol see willow' ja fredi sebimine
lol see willow' ja wesley sebimine
traaaaa, unustasin täiesti ära, et faith peab buffy viimasesse hooaega tagasi minema -- vähemalt ei surnud ära! äkki viiendaks tagasi?

4x16
jee, gwen!!!
kahjuks lugesin juba wikist, et see gweni viimane episood
vähemalt cordelia on cornered!

4x17
tra küll, kui raske on ühte rasedat naist ära tappa
vihkan cordeliat juba nii hullumeelselt, et pole enam kindel, kas see on hea, et villainit vihkan, või halb, sest vihkan automaatselt ka igat hetke, kui ta ekraanil viibib
connor on loll
miks skipi villainiks tegite :s
also, mingi black bitch tuli cordelia seest välja?? tõsiselt??? MIS TOIMUB

4x18
tahaks lihtsalt, et see hooaeg juba läbi saaks, et saaks viienda juurde minna
traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nüüd on küll päriselt halb
vähemalt cordelia on semi-surnud

4x19
cordelia on õnneks endiselt koomas (loodetavasti sureb)
angel lõikab noaga koomas olevat cordeliat -- maailmas on endiselt veel natuke õiglust
black bitch on endiselt väga häiriv
connor pääseb nõidusest välja ja on endiselt sama tard nagu nõiutuna

4x20
oeh, lõppegu ära juba see jama
iga jasmine'iga osa tõmbab hooaja keskmist taset alla lihtsalt, õnneks nüüd toimub team angeli poolelt mingitki progressi

4x21
ding dong the bitch is dead
oli ka aeg, et connor mõistuse pähe võtaks, aga tard on ta ikkagi
ding dong another bitch is not dead!?!? (lilah)
also kui cordelia sellest kõigest elusana välja pääseb, olen NÄRVIS

4x22
whedon: "hmm, kuidas see hooaeg ühe episoodiga lunastada?" whedoni käsilased: "kirjutame connori välja, jätame cordelia koomasse!" whedon: "suurepärane!"
igatahes lahe ja paljutõotav lõpp
wolfram & harti teema sobib mulle ka hästi

5x01
ilgelt hea avastseen, classic angel/buffy võte
jess, cordelia avatiitritest läinud!
jess, spike avatiitrites!
harmony on kinda tüütu juba
spike!!!!!!!!!!!!! (cannot express my happiness enough)
eve on nunnu

5x02
norm

5x03
norm

5x04
oh, esimene õudukaosa since forever
kohati isegi täitsa creepy
spike on lahe, fred on armas
eve on nunnu

5x05
jee, nii lõbus ep!
angel paljalt eve'i ees! nii tore!
lorne nõustub: "You two, really. The sexual tension? With a knife you could cut it."
wes ja fred purjusena on nii tore!
(legitiimselt hea purjus-näitlemine kusjuures)
positiivne spike!
lorne'ile ka veits psühholoogilist tausta juurde
üleüldse suht perfektne episood
+ hodgins bonesist
eve on nunnu

5x06
norm
mehhiklased ei koti mind (trump presidendiks!)

5x07
wow kui depressing
wesley on daaaaaaark
wesley + fred = <3
knox on kahtlane, loodetavasti villain
eve on nunnu

5x08
jee, spike on corporeal!!
seekord oli flashbackidel isegi mingi mõte, dru muutus veel ebasümpaatsemaks
spike vs angel nägi äge välja, aga halb vaadata neid võitlemas
lahe, et spike võitis!
whooaaa lindseyt küll enam tagasi ei oodanud, ei tundnud teda habemega äragi
enivei, lindsey on siis seekordne big bad?
eve oleks võinud ilma love interestita jääda, niigi flirdib suht kõigiga, armusuhe kuidagi devalveerib ta tegelase tugevust (ja seksapiilsust, ilmselgelt)
eve vs gunn oli veidralt erutav
also, miks te fred + spike stseeni tegemata jätsite, spike lubas teda ju kallistada kui corporealiks muutub, ja nende vahel lahe keemia
eve on nunnu

5x09
harmonyst hakkas kohati täitsa kahju
fred on täiesti teine tegelane nüüd, rohkem willow kui kunagine fred
need vinjid ja sahrvinid, nii mõnus koomika nende keele ja läbirääkimistega jne
spike

5x10
frediga hallukas oli hea, fredi kõrvale ilmub suvalt mingi karu jne IRW
Vigilante reportedly killed two vampires at a gas station and then asked the women he saved if they'd like to get a bottle of hooch and listen to some Sex Pistols with him -- :D :D classic spike
lol see "sa vahetasid küll oma riided, aga sa ei vahetanud oma kõrvarõngaid"-stiilis detektiivitöö episoodi lõpus -- no way, et sellist sorti järelduste tegemine irl läbi läheks
mis mängu lindsey küll mängib !?!?!?
miks buffy cameot ei teinud ?!?!?!?
eve pole enam nii nunnu

5x11
ANDREW! reaalselt pisarad silmas, kui teda nägin
teadsin ette, et andrew tuleb, aga poleks osanud oodata, et sellisel kujul -- TÄIEGA LAHE
kui andrew ütleb "vampires" ja ma olen lihtsalt nagu :O :O :O
"Yes, attractive, slender woman." hihihihihii
wow, spike'i ja angeli vestlus episoodi lõpus -- SPIKE ON NII HEA TEGELANE
slayeri teema oli ka täitsa huvitav
ja FUCKING ANDREW, INIMESED -- FANTASTILINE

5x12
alguses olin pettunud, et cordelia üles ärkas, aga in the end väga kena sendoff talle -- nüüd jääb ta vähemalt positiivselt meelde
"You honestly think you have any control over my comings and goings? Well, maybe not my goings... you had a way with my comings at the Halloween party." -- !quote kergelt sek
cordelia ja angel vaidlevad, kas tohib eve'i piinata :D :D :D
eve vs harmony, nii lahe (mulle ikka meeldib vaadata, kuidas noori armsaid tütarlapsi lüüakse)
lindsey ja eve võetigi nii kergelt maha? no way
also miks lindsey nüüd üldse villain oli? ta läks ju angeliga suht heade suhete pealt lahku - ARUSAAMATU MOTIVATSIOON
rip cordy, olid vähemalt kahes hooajas enamvähem sümpaatne
eve oli nunnu

5x13
Fred: "I have to redo the Trask experiment. Knox really dropped the ball on that." Wesley: "Yes, he is unreliable. Good point." - hihihihihihi
lahe ep, aga olevikus toimuv tegevustik jäi väga mittemidagiütlevaks
iseenesest ilusalt sümboolne, et lawson niimoodi surema tuli, aga fredi, wesley ja gunni n-ö pantvangi võtmine oli ikka väga random
ja kuidas need pantvangid üldse leverage oli -- angel oleks võinud vabalt lawsoni kohe ära tappa ja siis iseseisvalt wesleyd ja asjad vabastada ju
lol need allveelaevavampiirid, prince of lies jne -- alati veits kahju, kui mingi vanem vampiir randomly ära dustitakse
natsi-Spike :D :D :D
"Don't ever go to a Free Virgin Blood party. Turns out it's probably a trap." :D :D :D
heh, natsid panid omaenda suicide squadi kokku
Angel: "We don't kill the humans till we reach land. Is that clear?" - Spike: "Heil Hitler!"
lawson = tom cruise ?

5x14
angel on puppet!!!!!!!!
väga fun episood ikka, pole midagi öelda
knoxist isegi kahju veits
müstika ja maagiaga minnakse veits üle piiri ikka, absoluutselt mingeid boundareid ei ole mütoloogia suhtes -- käpiknukud, kes imevad läbi teleka laste hingesid? nagu come on
kõige hullem nudity, mis angelis kunagi olnud on! (nina on hot)
fred ja wesley lõpuks ometi koos <3 <3 <3

5x15
arvasin kohe, et fred või wes võetakse peagi rajalt maha -- see armulugu oligi liiga hea, et tõsi olla
väga depressiivsetes toonides ep ikka
knox oligi villain, what do you know
ee, kas wes reaalselt tulistaski mingit venda jalga lihtsalt?
lol see "ära küsi mult küsimusi" gatekeeper-tüüp
"to hell with the world" angeli poolt, nii võimas
spike oli kuidagi deep siin
cavemen vs astronauts :D :D :D
kas fred nüüd ongi surnud nagu ve ?
igatahes mõttetu episood, palju kära ei millestki
eve on nunnu

5x16
wes jätab kinda fake'i mulje selles mase-mode'is, selline tryhard
Wesley: "You tied Knox up." Harmony: "We're gonna torture him." Wesley: "Good. Why?" - hihihihihi
oeh, tegelased jälle nõmedad -- MIKS ME LIHTSALT LÕBUSAT "ANGELIT" EI VÕIKS TEHA TERVE HOOAJA
lol see angel peab kõnet, et võitleb inimkonna eest, ja wesley lihtsalt tulistab knoxi kõhtu
tra küll whedon, nagu protagonisti antagonistiks muutmine oleks sul eelmistel kordadel nii hästi välja tulnud
kõige mõttetumalt realiseeritud peategelase surm üldse, isegi cordy oma oli kurvem ja teda ma fucking vihkasin
parem oleks, kui see hooaeg kohe sellest depressioonist üle saaks, sest praegu tundub, nagu whedonil oleks täiesti reaalne võimalus perfektne hooaeg ära rikkuda
SUCH A WASTE, WHEDON, SUCH A WASTE
dialoog on kohati väga klišee
rip fred

5x17
njaa, täitsa okei save -- alustati kohe lõbusa stseeniga
millegipärast ei naudi enam väga lindsey ekraanilolekut
ikka halb, et amy acker sarja edasi jäeti, temaga stseenid on automaatselt downerid
gunnist pole väga kahju
lol mis teema shrimpidega on buffyverse'is :D
eve on nunnu

5x18
ükski sõna ei suuda kirjeldada minu pettumust, kui connorit uuesti nägin
tegelikult lahe episood, connor on sellises vormis jumala okei
nõme, et wesley oli nagu valmis tagasi normaalse elu juurde minema, ja siis angel lihtsalt hakkas blokkima

5x19
norm

5x20
okei, acker on tegelt norm isegi sellises vormis -- viskas eva greeni veits, kui illyria end fredi kehas ilmutas
andrew jälle!!!!
tundub kuidagi imelik see, et buffyt juba teist korda selja tagant näidatakse, võiks ju SMG tagasi kutsuda või buffyt üldse mitte kasutada
drusilla ikka täiesti batshit crazy -- ei geti, kuidas teda varem suurtes kogustes taluda suutsin, praegu lihtsalt nii tobe
spike'i ja angeli koomika on natuke forced juba
miks ninat ei näidata, kui angel temaga väidetavalt sebib????
also, mingit suurt apocalypse'i ei tulegi seekord?

5x21
eh, nina, nagu tellitud
spike + illyria on lahe kombo
drogyn ja illyria videomänge mängimas :D :D
ee, kas lindsey pandi vangi eelmine kord või? üldse ei mäleta
drogynit poleks küll tasunud ära tappa!!
nice twist, mehed
okei, nii palju siis "sel hooajal polegi suuri panuseid" teooriast

5x22
see oligi või?
viis aastat sarja ja siis lõpetate niimoodi?
nii lahe näha lindseyt angeliga koos töötamas jälle!
... okei, nii palju siis sellest
hmm, mu lemmiktegelane sureb kõige südantlõhestavamal viisil üldse ja ma ei nuta?
TAHAN KUUENDAT HOOAEGA T*RAPEAD
rip lindsey
rip wesley
eve on nunnu


Pilt


Sõit oli hea, mis siin salata. Veetsin praktiliselt terve oma suve "Angeliga" ja kahetseda pole midagi (kui ehk vaid see õhtu Hispaanias välja arvata, kui otsustasin linna peale minemise asemel "Angelit" vaadata). Sellegipoolest on mul tunne, et potentsiaalselt perfektne sari kannatas järjepidevalt Joss Whedoni maniakaalse kalduvuse all parandada asju, mis tegelikult parandamist ei vaja. Jah, mees on geenius, sest ta lõi kõik need imelised karakterid, kelle seltsis olemist ma parematel hetkedel tõesti väga nautisin, aga kui ta neid imelisena hoida ei suuda, läheb tema teenete väärtusest lõppkokkuvõttes vähemalt pool kaduma. Tüübil on karakterite arendamisest ikka väga väärastunud arusaam, mis more often than not sellises mõõdus probleeme tekitab, mida isegi Whedonil endal hiljem raske parandada on. Ja kui Whedon on osaliseltki süüdi selles, et "Angel" endale kuuendat hooaega ei saanud, siis on igasugune viha tema suunas täiesti õigustatud (k.a see).

Nii et kui "Angelil" üldse mingeid probleeme on, siis need tulenevad otseselt sellest, et Whedon ei tahtnud lasta täiuslikul sarjal eksisteerida. Viiendaks hooajaks olin ma juba nii emotionally detached, et ei tundnud vähimatki kurbust, kui peategelasi maha notiti, ja see on puhtalt Whedoni räige hävitustöö vili, millega ta neljandas ja mööndustega ka kolmandas hooajas hakkama sai. "Buffy" ajal proovis ta Spike'iga midagi sarnast ja see õnnestus suurepäraselt ‒ tulemusena saime kõige mitmekesisema, huvitavama ja südamlikuma comic relief'i, keda teleajalugu iial näinud ‒, aga "Angelis" backfire'ib samasugune teguviis täielikult ja resultaadiks on telemaailma ekvivalent enesetapule.

Vähem on mõnikord rohkem, Whedon. Vähem on mõnikord rohkem.


Pilt


Mõtlesin seda juba "Buffy" ajal ja mõtlesin seda ka nüüd: kui "Angeli" postitust kirjutan, pean kindlasti ära mainima ka montaaži. Nii et
Pilt.

Rohkem nagu selle kohta öelda polnudki.


Pilt


1. hooaeg - 8/10 (lõpetasin 22. juuni 2015)

Hea. Lihtne. Lõbus. Võib-olla retrospektiivis isegi tugevaim hooaeg, aga kes seda enam mäletab. Highlightidena ongi meeles vaid esimese episoodi lõpp ja Doyle'i surm, millele siiani natukene valus mõelda on.

2. hooaeg - 7/10 (lõpetasin 25. juuli 2016)

Algul ei saanud vedama ja pärast ei saanud pidama (vms). Ülesehituse poolest mõnusalt lihtsakoeline nagu hea "Angel" (või "Buffy" for that matter) ikka, aga olen Julie Benzi alati vihanud ega suuda temast mööda vaadata siingi. Darla pole küll päris nii hull kui Rita, kuid Angel on armununa alati oma halvimas vormis (jah, isegi Angelus on armunud Angelist parem) ja teine hooaeg kannatab selle arvelt täpselt ühe punkti võrra (vt hinne). Wolfram & Harti tegevusliin kogub tuure ja see ilmselt teise hooaja tugevaim kvaliteet ongi. Lorne'i karaokebaarist ei saa muidugi ka üle ega ümber.

3. hooaeg - 7.5/10 (lõpetasin 5. august 2016)

Kolmas hooaeg on minu raamatus täiesti okei (neljas paneb igasuguse negatiivsuse kohe perspektiivi), aga mul on siiski raske mõista, miks peaks keegi siin maailmas arvama, et ühelegi tegelasele oleks mõistlik beebi sünnitada. Ma ei räägi siinkohal ainult "Angelist", vaid üleüldse filmi- ja sarjamaailmast: millal on kunagi laps tegevustikule kuidagi positiivselt kaasa aidanud? Vaatame siis olukorda konkreetselt "Angeli" näitel: Connori eksistentsi tõttu tõstab Angel raha prioriteedina esikohale, seab ohtu nii iseenda kui ka oma lähedaste elu, praktiliselt tapab Wesley ja pealekauba jääb veel pojast ilma ka. Absoluutselt iga kolmanda hooaja probleem on tingitud otseselt sellest, et Connor eksisteerib. Jah, pisut kiitust võib talle anda ehk selle eest, et Connor hävitab paljaste kätega neljanda hooaja suurima probleemi, aga sellegi eksistents on algupäraselt Connori olemasolust tingitud.

Muus osas pole hooajal suurt viga.

4. hooaeg - 6.5/10 (lõpetasin 8. august 2016)

Olgu öeldud, et 4. hooajas on minu kaks lemmikut "Angeli" episoodi üldse. Seda enam olen vihane, kui kohutavasse olukorda see hooaeg teiseks pooleks tüüris ‒ polegi vist varem sellist olukorda olnud, kus binge'in sarja puhtalt sellepärast, et hooaega võimalikult kiiresti seljataha saada. Teadsin ette, et viies hooaeg tuleb imeline, ja ega see neljanda vaatamisele eriti kaasa aidanud ‒ kui üksikud hetked Faithi ja Willow' seltsis välja jätta, vihkasin nähtut ikka üsna kirglikult. Ma tõesti loodan, et kui mõne aasta pärast "Angelile" tagasi vaatan, mäletan Cordeliat kui seda toredat ja rõõmsameelset tüdrukut, kellega esimesed kuus aastat veetsin, mitte kui seda rõvedat värdjat, kelleks ta neljanda hooaja lõpuks saanud oli. Pole niivõrd hullumeelsetes mõõtmetes karakteri assassinatsiooni näinudki...

Ja selle peale olen ma tõesti pahane. Meil on suurepärased tegelased, üldjoones üldse täiesti suurepärane sari, aga millegipärast on keegi kaadri taga olnud piisavalt rumal või lihtsalt isekas, et see kõik totaalselt ära rikkuda. Kui ma peaksin kunagi kohtama inimest, kes julgeb avalikult tunnistada, et tema oli see, kes Jasmine'i sisuliini välja mõtles, siis ma olen valmis talle igasuguse süütundeta tegema täpselt seda, mida Connor nimetatud villainile finale's tegi. Klassikaline "Whedon mõistab alles siis, kui hea ta sari oli, kui ta on selle suutnud totaalselt ära rikkuda" case. Lihtsalt masendav.

Pilt

5. hooaeg - 8.5/10 (lõpetasin 16. august 2016)

Eeldan, et Whedon sai ise ka aru, kui rojaalselt pekki ta asjad eelmiste hooaegade keeranud oli, ja mõtles viienda hooajaga fännidelt vabandust paluda. Korralik back to the roots stiilis asi, mis rõvedalt depressiivsed sisuliinid ja üleliigsed konfliktid edukalt seljataha jätab, ning "Buffy" neljanda hooaja võtmes uue lehekülje pöörab. Leidub ka fillerit, aga eelistan väheütlevaid monster of the week episoode iga kell sellele hullumeelsusele, mida Whedon aasta varem oma loomingu fännidele pakkuda julges. Lisaks Wolfram & Harti ressurssidele, mis panused ilmselgelt instantselt kõrgemale tõstavad, on viiendal hooajal varuks ka äraütlemata sümpaatne cast: Lindsey on tagasi, Eve on armas, Gunn on parem kui kunagi varem, Wesley on mõnusalt pehme, Harmony on lõpuks ometi regular, Fred on täiesti teine tegelane ja selle arvelt veelgi vahvam, Andrew teeb kahekordse cameo ja Spike on lihtsalt Spike. Põhimõtteliselt Buffyverse'i dream team.

Ainukese otseselt nõrga lülina jääbki meelde kaheosaline Fredi ärasaatmislugu (5x15-16), mis kontseptuaalselt küll südamlik ja kurb võinuks olla, aga tegelikult hoopis ülejäänud hooajaga loodud meeleolule tugeva põntsu paneb, mille tagajärjed ka kõiki hilisemaid episoode varjutavad. Kui muidu oleks võinud uskuda, et "Angel" pidigi täpselt niimoodi lõppema, siis just Fredi surmast alguse saanud Illyria storyline on see, mis reedab, kui poolikuks see sari ikkagi jäi. Tulemuse üle siiski ei kurda ‒ vabandus vastu võetud, Whedon.


Pilt


Päris hea, eks? 8) Nüüd magad minuga, Jaz?
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Eelmine

Mine Seriaalid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

cron