Legend

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Legend

PostitusPostitas Ralf » 30. Jaanuar 2010, 13:06

Legend
Legend (1985)

"Legend" on Ridley Scotti lavastatud meeleolukas fantaasiaseiklus, mille peategelane, noor metsapoiss Jack (Tom Cruise) peab päästma maailma, mida kuri deemon (Tim Curry) tahab igaveseks pimedaks muuta, ja printsess Lili (Mia Sara), kellega ta abielluda soovib.

"Legend" sai grimmi eest Oscari nominatsiooni ning sellest on aja jooksul saanud kultusfilm. PS! Filmist on välja lastud 113-minutiline director's cut, milles on taastatud suur hulk Jerry Goldsmithi kirjutatud muusikat.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 30. Jaanuar 2010, 17:05

Üdini nauditav ja leidlik fantaasiafilm nii lastele kui ka vanematele inimestele, kes austavad kultusfilme (nagu mina). Kui palju ma ka "The Fly"-d ei armastaks, oleks see film pidanud pälvima parima grimmi Oscari, sest Darkness ja Meg Mucklebones nägid oma aja kohta ikka tõeliselt vägevad välja - Rob Bottin on ilma naljata oma ala ekspert.

Isegi Tom Cruise ei olnud kangelase Jackina üllataval kombel ärritav, vaid pigem üsna meeldiv, ehkki tema "vapruse usutavus" natuke kaheldav oli. Ja kuna kaheksakümnendatel tohtis lastele tunduvalt vängemat kraami näidata, siis jagus sellist PG-tüüpi horrorit ka päris korralikult, eriti just seoses Meg'iga, kelle stseen on üks filmi muhedamaid episoode. Ja Tim Curry peamise kurjamina on siin oma vanas tuntud headuses.

Ammu pole mulle üks film niivõrd palju meeldinud. Meenutas kangesti neid seiklus- ja fantaasiafilme, mida juhtusin nooremast peast pühapäeviti telekast nägema ("Return to Oz", "Hokus Pokus").

Pilt Pilt

Cruise ise muide häbeneb "Legendit" täiega.

Pilt

9/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 84 külalist