Kuu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas 0ll » 14. Detsember 2009, 01:36

Ei saanud päris seda, mida lootsin ja ootasin. Isegi Manselli muusika ja Spacey hääl ei suutnud piisavalt efektset meeleolu luua. Jäi lõpuni liiga rahulikuks ja loogiliseks... paradoksaalselt oligi kõige rahulikum jupp (sissejuhatus) parim osa filmist. Üleüldine ebamugavustunne ja kerge värin hinges.
Edasi läks kahjuks allamäge.

6/10
Fact is, the law says you cannot touch! But I think I see a lotta lawbreakers up in this house tonight...
Kasutaja avatar
0ll
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 795
Liitunud: 07. Detsember 2009, 23:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 14. Detsember 2009, 02:33

Sam Rockwell :shokeeritud:
Muusika :shokeeritud:
Kuu :shokeeritud:

Jones, Rockwell ja Mansell lõid koos maagilise filmi, mis tekitab tunde, et oled ise ka Kuu uhkes üksinduses ja vaatad kauguses kumavat Maad.
Intelligente, mõtlemapanev, vägagi kaasahaarav ja tugev etteaste Rockwellilt.
9/10
Laupäeval nägin, kuid juba praegu annab miski tunda, et vaataks kasvõi uuesti.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas JazZ- » 27. Detsember 2009, 22:08

eerik kirjutas:Korralik ulmefilm ja Hollywoodi ulmemärul on kaks VÄGA ERINEVAT asja.

Kust otsast see nüüd märul oli? (Heas mõttes) uimasemat filmi pole ma juba ammu näinud.

Spellbound kirjutas:Rockwell rokib.

Üks mõtteid, mis mul samuti filmi ajal pähe tuli. Pole vist erilist mõtet omakorda pikemalt takka kiitma hakata, kui hea näitlejatööga Sam Sam'i mängides hakkama sai.
SamII reaktsioon avastusele, et ta tegelikult kloon on, oli umbes sama, mis "Dollhouse'i" järjekordse isiku oma, kes on just teada saanud, et ta doll on. See identiteedi ja "mina" teema on viimasel ajal ikka päris hot stuff.


Lõpetuseks tsiteeriksin veel lõiku Jolt'i arvustusest, mis minu arvates filmi idee päris hästi kokku võttis:
Seoses "Moon"-s käsitletud teemaga tuli meelde küsimus, mille Enn Kasaku esitas ühes oma ööülikooli loengutest. Kus asub ja kuidas piiritleda inimeses "mina"? Kui kuskil panna kokku täpselt sarnane hulk aatomeid, täpselt sarnase struktuuri järgi, kas siis on ikkagi tegu sama inimesega?
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas LiveForThis » 29. Detsember 2009, 14:48

Ei noh, vinge film :P 9/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas aeroc » 01. Jaanuar 2010, 21:28

Super (Y) Kena algus aastale 9/10
Kasutaja avatar
aeroc
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 24
Liitunud: 30. Jaanuar 2007, 20:28

PostitusPostitas Highlander » 03. Jaanuar 2010, 18:41

Alguses arvasin et on midagi rohkemat ja tegevust on rohkem. Aga lõpuks tuli välja päris normaalne film.
8/10
Highlander
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 22
Liitunud: 03. Jaanuar 2010, 00:55

PostitusPostitas Spellbound » 03. Jaanuar 2010, 20:10

Küsimus seoses filmi kõige suurema twistiga.
Räigemat sorti spoiler. Kes pole filmi näinud, rikuvad järgneva teksti lugemisel enda jaoks ära viimase aja parima psühholoogilise ulmeka.
Mina sain aru, et originaalne Sam on Maal kodus pere keskel ja tema teadmata (või teadis ta seda?) kasutati tema kloone. Algul arvasin, et kompanii koristas ta lihtsalt ära ja tegi kloonid järgmisteks plaanipärasteks lepinguaastateks valmis, aga kui Sami kloon suhtles naisega, siis suhtles ta vanade salvestistega, mis olid jäänud originaal Sami aegadest baasi. Kui kloon aga pärast segajate maha võtmist koju helistas, sai ta tütrega ühendust, aga tütar mainis kõne ajal, et pilt on segi ja seetõttu ei näinud Sami tütar kellega ta tegelikult räägib. Tütar kutsus isa, et too uuriks, miks keegi helistab ja küsib ammu surnud ema kohta. Isa meile ei näidatud, aga hääl oli kuulda. Siit võib järeldada, et hääle omanik on päris Sam ise ja minu algne arvamus, et päris Sam lasti kompanii poolt maha ei pea sel juhul vett. Mina sain päris Sami olemusest niimoodi aru. Kas ma eksin?


Film ise 9/10
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 03. Jaanuar 2010, 20:22

Väga probabiilne, et see nii oligi^^
8/10
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Spellbound » 03. Jaanuar 2010, 20:25

Soprano kirjutas:Väga probabiilne, et see nii oligi^^
8/10


Nüüd olen selles enam vähem täiesti kindel, aga noh Jones annab ise ainult vihjeid. Meie asi on see, kuidas me neid enda jaoks tõlgendame. Eks igaüks omamoodi.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Forzelius » 03. Jaanuar 2010, 21:00

Ma sain samuti aru, Spell.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 03. Jaanuar 2010, 22:37

Forza kirjutas:Ma sain samuti aru, Spell.

Mul oli filmi vaadates täpselt samasugune mõttekäik kui teil kahel :)
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

PostitusPostitas LiveForThis » 03. Jaanuar 2010, 22:46

No mis te arvate, kas mul ka? 8)
No muidugi oli.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Spellbound » 04. Jaanuar 2010, 18:17

Samas kui hakata võrdlema Andrei Tarkovski Solarisega ja Kubricku 2001-ga, kas Jonesi vaimusünnitise väärtus langeb sel juhul tugevalt või suudab uhkelt seista kahe eelmainitu kõrval? Moon on mõttelt ja teostuselt suhteliselt erinev, aga paralleele on võimalik tõmmata küll. Moon on väheste rahadega tehtud suurejoonelisust taotlev psühholoogiline teos, mis psühholoogiliselt aspektilt langeb kokku justkui Solarisega, aga jällegi on temaatika ikkagi erinev. 2001 on mastaabilt tohutu saavutus, aga Moon on loomult minimalistlik, kuid suudab vägagi lummavalt muuta kõik maketid koos vähese CGI-ga omaette vaatamisväärsuseks.
Eksistentsialistlik arutelu inimese olemuse üle on korduvalt kasutuses olnud (Tarkovski ja Kubricku filmides samuti), aga taaskord ei korda Jones filmiklassikasse kuuluvate filmide mõtteid, vaid värskendab neid ja annab neile omaenda isikliku hinnangu või siis lähenemise.
Samas pole ammu 2001-es ja Solarises kasutuses olnud mõtteid nii hästi uude vormi valatud. Kuna mõlemad filmid on ka minu isiklikud lemmikud, siis võib öelda, et tänu nendele filmidele mulle Moon nii väga meeldibki, sest temaatika sarnasus viib selleni, et mõtted, mida nautisin juba kahe meisterlavastaja käsitluses, leiavad küll erineva käsitluse, aga taaskord on need samad mõtted nauditavad, mis siis, et teises vormis.

Mõningad mõtted, mis on viimasel ajal filmi suhtes pähe karanud
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas ZeMonsta » 04. Jaanuar 2010, 21:49

Hmm hmm hmm. Tõsi ta on, et saab mõningaid paralleele tõmmata Kosmoseodüsseia ja teiste ulmefilmidega. Näiteks kas või GERTY ja HAL 9000 vahel (keegi juba mainis seda siin teemas) - mõlemad on nii-öelda in control ning isegi kõlavad hämmastavalt sarnaselt, kuid on oma olemuselt siiski täiesti erinevad.

Ja muidugi on temaatikas sarnasusi Blade Runneriga (kloonimine, memory implants, life-span?)
Roy: "We're not computers, Sebastian, we're physical."
Sam: "We're not programmed, we're people."

Parem ütlen kohe ära, et ma pole mingi filmiekspert ja ei oska siin sügavamõttelist arutelu arendada, kuid arvan, et Duncan Jones lähenes oma minimalistlikkuses asjale uudselt ning lõi suurepärase linateose.

Ning otse loomulikult ei saa märkimata jätta Sam Rockwelli panust.

Loodan, et ei lähe siin väga off-topic, kuid mainiks veel seda, et hiljuti juhtusin Jonesi blogis nägema üht huvitavat postitust, kus Mark Kermode lahkas lühidalt filmides esinevat Kuu-temaatikat.
(Ja kui te juba seal olete, siis ei teeks paha toetada sellist ettevõtmist nagu Sam Rockwell Oscar Campaign. Praktiline väärtus on muidugi küsitav, aga noh, proovida võib ikka.)
Kasutaja avatar
ZeMonsta
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 419
Liitunud: 04. Jaanuar 2010, 01:05

PostitusPostitas bangbang » 04. Märts 2010, 18:46

Minul ei olnud suuri ootusi sellele filmile ja ette ei aimanud ma ka, kuidas see kulgeb. Lihtsalt super film, stilistiliselt täiesti erinev teistest ulmefilmidest, mis võib-olla mitteulmesõpradele täiesti söödavaks tegigi. Kunstiline pool ei väsitanud ära nagu seda tegi minuga Blade Runner 8/10
GERTY oli lahe vana.
bangbang
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 15
Liitunud: 09. August 2009, 18:45
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 188 külalist