Ponyo mäe otsas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ponyo mäe otsas

PostitusPostitas Soprano » 01. September 2009, 15:46

Ponyo mäe otsas

Ponyo on the Cliff



Pärast raskemeelset, sügavamõttelist ja kohati lausa morni "Howli liikuvat kindlust" valmis Miyazaki käe all helge muinasjutt igale vanusele. Sisuliselt on "Ponyo mäe otsas" Hans Christian Anderseni "Väike merineitsi", mille tegevus on kantud üle kaasaegsesse Jaapanisse. Siin põgeneb kalake Ponyo ära oma isa, meremaag Fijumoto eest, satub ühe poisi Sosuke juurde ning armub temasse nii tugevalt, et otsustab tüdrukuks muutuda. Nii algavadki imed, lõbusad ja õudsed: äkitselt ligineb Kuu Maale, hiidlained uputavad ära maja rannakaljudel, segamini läheb terve maailma tasakaal - kõik seetõttu, et Ponyo tahtis meeletult olla oma sõbra kõrval.

"Väike poiss ja väike tüdruk, armastus ja vastutus, ookean ja elu - just sellest ja ka sellest, millel püsib üldse maailm, räägibki see väga lihtne lugu. See ongi minu vastus meie aja muredele ja ebastabiilsusele," ütleb Hayao Miyazaki. Sellest piisab täiesti. Ent peamisest elukogenud re�issöör siiski vaikib. Nimelt avastab pärast "Ponyo" lõputiitreid iga vaataja, et maailm on ootamatult muutunud natuke paremaks, natuke helgemaks ja natuke lahkemaks.

http://www.kino.ee



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas eerik » 02. November 2009, 20:59

Alates 13. novembrist kinos Artis! Eesti keeles!
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 02. November 2009, 21:24

eerik kirjutas:Alates 13. novembrist kinos Artis! Eesti keeles!


Fuck that then.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas lostinthemist » 07. November 2009, 18:12

Selle aasta JAFF-il näidati seda originaalkeeles ja lugedes kataloogist, et sügisel saabub see kinodesse hoopis eesti keeles, ei jätnud ma võimalust kasutamata.
"Ponyo mäe otsas" on visuaalselt vapustav film. Paljud animetegijad kasutavad tänapäeval filmide tegemisel arvutiefekte, kuid selle filmi puhul on absoluutselt kõik joonistatud käsitsi ja stseen, kus Ponyo jooksis tormistel lainetel, oli vapustavalt ilus. Täpselt nagu Totoro filmi puhul oli sellel filmil armsuse faktor lakke tõstetud. Kogu aeg käisid peast läbi mõtted, et appi, kui armas ja võluvalt ilus kõik on ning selline tunne oli algusest kuni lõpuni. Fantaasiaga piiri ei peeta ja mõnes kohas hakkasid pisaradki jooksma oma armsuse tõttu, näiteks siis, kui Ponyo hakkas esimest korda rääkima ja ütles, et...
Nimelt avastab pärast "Ponyo" lõputiitreid iga vaataja, et maailm on ootamatult muutunud natuke paremaks, natuke helgemaks ja natuke lahkemaks.


Täpselt nii oli, pärast vaatamist oli sees pikemat aega soe tunne.
Kui üldse millegi üle viriseda, siis minu puhul häiris ainult see, et film jäi lühikeseks (täpselt nii, 1 tunnist ja 43 minutist jäi väga väheks, tundus, et olin seda vaatanud kõigest tund aega).
8.5/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas eerik » 09. November 2009, 23:40

Imelik, et Artise kodulehel oleva info järgi näidatakse ka ingliskeelse dubleeringuga versiooni. Miks mitte originaaldublaažiga?
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Malcolm » 13. November 2009, 19:12

Ma arvan, et antud teos kannatab natuke Miyazaki eelmiste filmide ülikõrge taseme all. Minu jaoks on Hayao Miyazaki loomemaailm ideaalse animatsiooni- ja filmimaagia epitoomiks ning tema viimased kolm täispikka filmi olnud niivõrd mitmekihilised ja lati nõnda kõrgele tõstnud, et "Ponyo mäe otsas" jäi natuke liiga lihtsaks. Muidugi on igati arusaadav, et ta ongi suunatud konkreetselt nooremale vaatajale, ent vaatamata ohtratele igati armsatele ning lavastaja käekirja omavatele võluvatele detailidele jäi üldpilt tema enda kõrgete standardite järgi keskpäraseks. Aga korralik vaatamine igal juhul. 7/11
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas Hülss » 15. November 2009, 13:06

Malcolm kirjutas:Ma arvan, et antud teos kannatab natuke Miyazaki eelmiste filmide ülikõrge taseme all.


You're funny.

Malcolm kirjutas:7/11


Kas mul jäi mingi koosolek vahele ?
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Jolt » 15. November 2009, 13:31

Hülss kirjutas:
Malcolm kirjutas:7/11


Kas mul jäi mingi koosolek vahele ?


JAH! Juba teine tüüp, kes seda küsib. Aww, so cute when snarky.

Burn After Readingu teemast:

hau kirjutas:Et päris mitmele filmile oled järjest pannud 8/11. Ma eeldan et sul on mingi oma põhjendamata 11 punktiskaala, aga ikkagi, peculiar.


Malcolm kirjutas:hinded:

1 - praktiliselt ei klassifitseeru filmi alla
2 - igas nüansis uskumatult nõrk
3 - kohutav
4 - väga halb
5 - halb
6 - kehvapoolne, aga vaadatav
7 - igati korralik üldjoontes hea, aga mitte kuigi meeldejääv elamus
8 - vägagi tasemel, hea, soovitatav
9 - suurepärane, väga soovitatav
10 - meistriteos, paremaid nähtud filme
11 - era- ja ainukordne elamus
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas eerik » 15. November 2009, 13:49

9/11 on kõige huvitavam hinne, mida anda saab. Nine-eleven nine-eleveeeeen.....
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Trash » 15. November 2009, 15:33

eerik kirjutas:9/11 on kõige huvitavam hinne, mida anda saab. Nine-eleven nine-eleveeeeen.....


See hinne justkui näitaks, et täitsa hea asjaga tegu aga tegelikult põhineb kõik valel.
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

PostitusPostitas Malcolm » 17. November 2009, 00:18

Oo. Nii palju teenimata tähelepanu. Rohkem lausa kui filmil endal. Joltile teistkordselt aitäh.
Kasutaja avatar
Malcolm
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 111
Liitunud: 06. November 2009, 15:14

PostitusPostitas eerik » 15. Detsember 2009, 18:39

Alates 18. detsembrist Cinamonis.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Kidd » 09. Märts 2010, 09:44

Kõlbas vaadata küll, selline nunnu-ninnu-nännu lastefilm, aga haaras kaasa vaatama. Pärast oli tuju ka parem.

7/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 162 külalist