Rentslimiljonär

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Rentslimiljonär

PostitusPostitas Soprano » 24. Jaanuar 2009, 21:52

Rentslimiljonär
Slumdog Millionaire

Mumbai slummist pärit pennitu, 18-aastane orb Jamal Malik (Dev Patel) on ühe küsimuse kaugusel võitmaks 20 miljonit ruupiat India telemängus "Kes tahab saada miljonäriks?". Kui aga mänguaeg saab läbi ja saade läheb vaheajale, arreteeritakse Jamal ootamatult kahtustatuna petmises. Lõppude lõpuks, kuidas saab harimatu tänavapoiss nii palju teada? Otsusekindel politseiinspektor veedab terve õhtu uurides Jamal'i uskumatut minevikku. Alates tema haaravatest lugudest slummist, kus ta koos oma venna Salim'ga püsisid elus tänu oma nutikusele kuni tema südamevaluni Latika vastu - unustamatu tüdruk, keda ta armastas ja kaotas.

Iga peatükk Jamal'i loos paljastab, kus ta õppis vastused mälumängu pealtnäha võimatutele küsimustele. Aga üks küsimus jääb mõistatuseks: mida teeb noormees, kellel pole mingit ilmset soovi rikkuste vastu, päriselt telemängus?

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Soprano » 24. Jaanuar 2009, 22:06

Ei suutnud kiusatusele vastu panna ja vaatasin ära. Aasta topis kindlalt sees - TOP 3 hulgas arvatavasti. Soovitan kõigil enne vaatamist soundtracki kuulata, sest see annab hiljem filmi vaadates ülihea elamuse. Pealegi oli M.I.A. - Paper Planes eelmise aasta üks parim lugu. Hoian täiega pöialt, et soundtrack ja üks lugudest Oscari saaks. Loomulikult olen parima filmi ja lavastaja eest väljas. Danny Boyle sa suudad seda! Andsin lubaduse, kui film ja/või lavastaja parimaks osutub, siis lähen 100% kinno uuesti vaatama. 13. märtsist siis.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 24. Jaanuar 2009, 22:25

Kokkuvõttes meeldis, aga ei oska sõnastada seda, mis ei meeldinud. Ta ei olnud nagu ehtne või terviklik või originaalne või maitea, mis õige sõna oleks.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas eerik » 24. Jaanuar 2009, 23:54

Soprano kirjutas:Pealegi oli M.I.A. - Paper Planes eelmise aasta üks parim lugu.

Paper Planes on 2007. aastal ilmavalgust näinud laul. :pööritus:
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2009, 00:06

eerik kirjutas:
Soprano kirjutas:Pealegi oli M.I.A. - Paper Planes eelmise aasta üks parim lugu.

Paper Planes on 2007. aastal ilmavalgust näinud laul. :pööritus:

Tean seda. Lugu hakkasin fännama 2007 a. sügisest. Numero Uuno 2008 oli see millegipärast sees ja sellepärast ka eelmise aasta parimaks valisin.
Sul pole mõtet mind parandada ;-)
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 25. Jaanuar 2009, 00:15

Hetk tagasi tekkis paralleel Crashiga. Omal ajal meeldis too ka päris palju, aga nüüd vaadata, siis suht lurr ja in yo feiss. Umbes nagu slumm praegu. Grr, ei saa oma rahulolematust sõnadesse. Miski painab mu hinge.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Gang-pae » 25. Jaanuar 2009, 15:28

Mul tekkis paralleel City of Godiga, aga nii kõrgele tasemele minu arust ei küüdinud. Vaadatav.
Boyle'lt meeldib mulle kõige rohkem Sunshine.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2009, 15:53

City of God võrdlus on väga kohane, panin ka seda tähele. Samas on erineva tooniga filmid. Isiklikult vaataksin enne Slumdog'i uuesti.

Mul on tegelikult Slumdog'i lõpu kohta üks spoilerdav küsimus:
Miks Jamal'i vend surra otsustas? Laskis vanamehe maha ja jäi vanni surma ootama. Oleks põgenenud vms...
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas hau » 25. Jaanuar 2009, 15:56

Mu meelest oli Jamali tegelane üldse sitasti kirjutatud. Aga eks see Jamali tegu oli nö moraalne otsus vms. Diip?
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2009, 15:59

See, kui ta Latika "üle võttis" ei omanud ka mingit loogikat.
P.S. mõtlesid Salim eks.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Jolt » 25. Jaanuar 2009, 16:52

Ma jään selle juurde, mida juba ammu ütlesin. Tegu on vägaüliväga kristliku filmiga. Paar mu sõpra viskaks seda nähes raudselt hundiratast.

Kaks venda, kaks äärmust ja vastavalt ka kaks väga erinevat elusaatust. Salimi tegu on seletatav just sellega, filmi siseselt on see täiesti loogiline. Muidu aga, pigem üleüldse mitte. Mis ongi mu suurim etteheide tollele filmile.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2009, 17:04

Raamatus on vist samuti kristlus sees? Kui erinevad või sarnased need üldse on...
Boyle tegi ikka super hea tuju filmi. Ja põneva.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Jolt » 25. Jaanuar 2009, 17:45

Raamatu kohta ei tea miskit, ent eks ta ilmselt on. Ja ega ma pole 100% kindel, kas kristlik on õige öelda. Lihtsalt kaks venda (Kain ja Aabel ntks); nende sedavõrd erinev elumoraal; milleni see välja viib; õige vastus esimesele küsimusele, tollele saate välisele siis - kõike seda summeerides saab midagi väga usust mõjutatut.

Mis on ilmselt täismahus stsenaariumi teema. Ning jah, Boyle'le pole minulgi miskit ette heita. Jääb vaid Soprano sõnu korrata, super töö tõesti. Mind veidi hämmastas, kui hästi too film jooksis... ses mõttes, et alguses toimus tegevus kolmes ajas, polnud aga sugugi tarbetult raske jälgida. Ja see Q & A ehk telesaade ja Jamali minevik oli väga hästi kokkupõimitud. Enne vaatamist pelgasin, et see võib veidi häirivaks muutuda, filmi liigselt osadeks jagada. Polnud aga sugugi nii, film lippas kiiresti ja sujuvalt.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2009, 17:06

Suurepärane film. Kohati küll tundus, et lõpp oleks võinud kompaktsem olla ja võttis alguses natuke aega, et film hoo sisse saaks (nautima hakkasin alates hetkest mil noor Jamal jõudis järeldusele, et on nõus hüppama hunniku sita ja kuse sisse ja olla sellega üleni kaetud vaid selleks et kohaliku lemmiknäitleja autogramm saada), kuid otsast lõpuni oli põnev, humoorikas ja kaasahaarav. Mind tegelikult häiris väga tantsunumber lõputiitrites. Meenutas pigem MTV musavideo kui kvaliteetfilmi. 8)

8/10, http://fletchujafilmid.blogspot.com/200 ... naire.html
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Hülss » 27. Jaanuar 2009, 19:58

hau kirjutas:Kokkuvõttes meeldis, aga ei oska sõnastada seda, mis ei meeldinud. Ta ei olnud nagu ehtne või terviklik või originaalne või maitea, mis õige sõna oleks.


Mul jäi sama järelmaik. Mingi spark oli puudu.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 171 külalist