Pulp Fiction

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas _eesti999_ » 26. Juuli 2010, 11:18

Suurepärane film. Oleks võinud pikem kah olla pisut. Tundub, nagu oleks Tarantino sellest "Kill Bill'i" jaoks inspiratsiooni saanud. See koht jäi meelde, kus Butch valib kurika ja mootorsae kõrval suure mõõga.

10/10
Kasutaja avatar
_eesti999_
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 548
Liitunud: 04. Detsember 2007, 21:18
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Highlander » 26. Juuli 2010, 20:38

10/10
Highlander
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 22
Liitunud: 03. Jaanuar 2010, 00:55

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas CM-Girl » 12. Juuni 2012, 21:05

Sai siis lõpuks see film nv-l ära vaadatud. Hea, aga filmi lõpp venis natuke. Jacksoni roll meeldis enim, kõige meeldejäävam. Tore oli näha ka Roth'i ja Rhames'i. Oli häid ja põnevaid stseene, oli ka igavamaid stseene. Kokkuvõttes siiski meeldis.
Hea muusika kh.

8/10
Kasutaja avatar
CM-Girl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4885
Liitunud: 16. Juuli 2009, 22:48
Asukoht: Paide

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas brixxx » 21. September 2012, 11:12

Vaatasin eile ''Pulp Fictioni'' ära ning üldse ei meeldinud. Film oli ülesehitatud erinevate piltidena, mis olid omavahel väga nõrgalt seotud ja ajalised hüpped ning stseenid olid liiga pikkad, sellist süžeed vihkan. Kui film oleks loogiliselt läinud ja stseenid ei oleks olnud nii pikad, siis võibolla isegi natuke rohkem oleks meeldinud. Film oli igav ka, eriti pinget ei olnud ja tundus, et filmil eriti pointi ka ei olnud. Mind häirisid kaks naistegelase poolt antud stseeni: kui Bruce Willise tegelaskuju nõudis, et naine kiiresti istuks mootorrattale, hakkas too hoopis nutma ning kui kui kohvikut rünnati, siis kui Samuel L. Jackoni tegelaskuju ründas meesröövlid, siis läks naisröövija paanikasse ja ainult lolli juttu ajas. Seda filmi vaadates pean tunnistama, et palju huvitavam näitleja on Bruce Willis kui John Travolta. Seda filmi vaadates mõistsin, et naudin rohkem vaadata inimeste emotsioone kui žeste, mis oli terve film täis. Endiselt arvan parim John Travolta film on ''Face/Off'' ning pean ütlema, pigem ''Pulp Fiction'' üks halvemaid filme.

Kaks head asja oli ka: huvitav stseen oli kui Quentin Tarantino tegelaskuju oli vihane, et Samuel L. Jacksoni ja John Travolta tegelaskujud tõid probleemid ta majja ning hea muusika ka oli, aga see oli ka kõik.

Huvitav, mis sümboolika see oli, et Ving Rhamesil pidi kaela peal plaaster olema.

Sisututvustuses on kirjas, et sai omalajal Oscari originaalsisu kohta, originaalsisu ilmselt toob välja see, kuidas on neli erinevat lugu jaotatud filmi peale, aga tänapäeval ei saa küll öelda, et see enam väga originaalne sisu on, on mitmed Tarantino enda filmid sellise sisu kasutavusega ja on ka nt. ''Vantage Point'', mis mulle enam vähem meeldib, aga siiski arvan, et kui see film oleks loogilise aja üleehitusega ning näitaks kõiki tegelasi paralleelselt, oleks ka see film parem.

Hindeks 1/10.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 21. September 2012, 12:05

üpriski intrigeeriv kommentaar to say the least :|

aga igaühele oma, I guess...
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas damon » 21. September 2012, 16:08

To: Brixxx - tavaliselt sul on täiskasvanulikumad kommentaarid.
Film on kindlalt maha jätnud oma verstaposti filmitööstuse ajalukku. Nii ülesehituselt, ebaloogilisuselt, karakteritelt, kui ka "otsade" kokku tõmabamise osas (ja küllap võib seda jada veel jätkata).
Võrrelda sellist filmi tavalise actioniga nagu Face/off on suhteliselt mõttetu (mitte, et mul midagi John Woo teoste vastu oleks).

DaydreamDiamond muidugi viitas juba, et su kommentaar on intrigeeriv, kuid pean veel lisaks toonitama, et sinu hinne 1/10 on võrreldes sinu teiste filmiarvustustega ebaloogiline.

Pulp Fiction on kindlalt üks omapärasemaid ja stiilsemaid filme ning on minu arust oma juba peaaegu 20 aasta vanusele hästi vastu pidanud.
Kasutaja avatar
damon
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 352
Liitunud: 29. Jaanuar 2010, 13:06
Asukoht: Pärnu

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas Emba Kumba » 21. September 2012, 23:09

Seda filmi ei saa objektiivselt kommenteerida kui vaadatata seda esmakordselt aastal 2012.Filmis nähtud stiili on aastaid juba jäljendatud mistõttu see ajaga manipuleerimine tundub vaatajale iganenud eputamisena.Meenub ammune sõber kes pidas end filmikunsti suureks austajaks ja laenutuse videokassette hoolega omale kogusse ümber keevitas.Käesoleva filmi puhul kasutas hoolega paus-nuppu et monteerida "igavad" (actionita) stseenid oma suurteosest välja.Ise seejuures kiites et vaat selline oleks pidanud film välja nägema-kahest ja poolest tunnist sai alla kahetunnine actionfilm.
Kasutaja avatar
Emba Kumba
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 2
Liitunud: 21. September 2012, 21:55

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas brixxx » 24. September 2012, 10:36

damon kirjutas:To: Brixxx - tavaliselt sul on täiskasvanulikumad kommentaarid.
Film on kindlalt maha jätnud oma verstaposti filmitööstuse ajalukku. Nii ülesehituselt, ebaloogilisuselt, karakteritelt, kui ka "otsade" kokku tõmabamise osas (ja küllap võib seda jada veel jätkata).
Võrrelda sellist filmi tavalise actioniga nagu Face/off on suhteliselt mõttetu (mitte, et mul midagi John Woo teoste vastu oleks).

Minu arust ei ole mõtetu võrrelda seda filmi ''Face/Off'', okei sisu küll ei liigu samamoodi, aga võrdlen lemmikut filmi ja toon nt. kuidas mulle meeldib, kuidas sisu liigub. Võin muidugi võrrelda ''Pulp Fictionit'' ''Vantage Point''ga, sisu liikumisest on need suht sarnased, ainult rohkem seotud on lood ''Vantage Pointil'', ''Vantage Point'' küll meeldis rohkem, aga ikkagi oleks võinud sisu liikuda kronoloogiliselt ning tegelased ja tegevused oleksid võinud liikuda paralleelselt. Ma ütlengi minu filmi maitse on selline, et mulle üldse ei meeldi sellised filmid, millel puudub üks lugu ning mis ei liigu tegelaste ja tegevuste puhul kronoloogiliselt. Ajasliikumist veidi võib olla nt. meenutused nagu nt. filmis ''A Guide to Recognizing Your Saints''.

damon kirjutas:DaydreamDiamond muidugi viitas juba, et su kommentaar on intrigeeriv, kuid pean veel lisaks toonitama, et sinu hinne 1/10 on võrreldes sinu teiste filmiarvustustega ebaloogiline.

Miks see hinne on ebaloogiline, ma ütlesin põhjenduse miks ma nii vähe andsin kuna ei meeldinud sisu liikumine ning sel korral ei suutnud ka selletõttu head hinnet panna kuna mängis viis lemmikut näitleja: John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Ving Rhames ja Christopher Walkmen.

damon kirjutas:Pulp Fiction on kindlalt üks omapärasemaid ja stiilsemaid filme ning on minu arust oma juba peaaegu 20 aasta vanusele hästi vastu pidanud.

See on sinu arvamus, aga see ei ühti minu arvamusega. Mulle tundub, et ''Pulp Fiction'' ja ''No Country for Old Men'' on sellised filmid, mis kõikidele meeldivad või ei meeldi kellegile, mulle pigem ei meeldi, kuigi ''No Country for Old Men'' on parem film kui ''Pulp Fiction''.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas P2ppin » 24. September 2012, 16:34

Soovitan sulle Mementot ja Sin Cityt. 100%, et ühed lemmikud oleks sul.
Kasutaja avatar
P2ppin
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 254
Liitunud: 08. Jaanuar 2011, 21:58

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas Pixie » 03. November 2012, 15:15

'Why do we feel it's necessary to yak about bullshit in order to be comfortable?'

Raske midagi lisaks kommenteerida, kõik kiidusõnad on juba öeldud. Väga hästi töötavad dialoogid, omavahel põimuvad erinevad peatükid, muusika, ootamatud sündmused, huumor ja tegelased. Meeldis, et peatükke ei näidatud kronoloogilises järjekorras. Justkui vägisi pandi kaasa mõtlema, et mitte detaile maha magada ja kokku panna suurem pilt ekraanil toimuvast. 10/10
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas TheGoodTheBadTheUgly » 04. Detsember 2012, 23:28

4/10

Miks? Kuna stoorit polnud. Film venis, rääkiti täiesti mõttetutest asjadest.

Filmid nagu: The Shawshank Redemption, Cloud Atlas, neis toimub midagi aga selles Pupl Fictioni filmis on mõttetu mula.
See, et filmis oli say what again, see ei tee filmist automaatselt väga head filmi, kui ülejäänud film on pask.
(N)
Kasutaja avatar
TheGoodTheBadTheUgly
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 123
Liitunud: 02. Detsember 2012, 23:20

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas Equitis » 29. Detsember 2012, 23:43

Olen nõus eelmistega kellele see ei meeldinud. Üks kõige igavamaid filme üldse.
2/10. Sellepärast 2/10, et seal olid vähemalt normaalsed näitlejad.
Equitis
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 21
Liitunud: 25. Detsember 2012, 12:06

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas adi » 30. Detsember 2012, 08:24

Täiesti OFFTOPIC aga mis seal ikka, viimaste kommentaaride valguses peab meenutama neid kuldaegu kuidas sai ise kunagi PF'i nähtud.

Aastal 94 näitas TV3 uudised, et kellegi Quentin Tarantino film on võitnud Canne filmifestivali. Näidati umbes 30 sekundilist juppi kuidas veriste särkidega Samuel ja Travolta ja Tarantino kohvi jõid.
Kirjutasime nime üles paberile. Esitasime tellimuse oma Tallinnas käivale sõbrale kes siis läks kadaka turule, näitas nime paberil ja sai vastu CD plaadi. Maksis kui ma ei eksi siis kogu lõbu 25 krooni.

Ja siis me vaatasime seda filmi minu juures umbes 15 korda (ma olin ainuke arvutiomanik tol ajal oma sõpruskonnas). Siis müüsin plaadi edasi.
Kasutaja avatar
adi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1030
Liitunud: 05. September 2009, 13:05

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas Rasmus » 03. Mai 2013, 17:42

No nii, saingi lõpuks vaadatud. Tarantino filmid ei ole minu jaoks just alati kindla peale minekud, kuid olenemata sellest, et "Pulp Fictionit" päris parimaks filmiks ever made ei pea, oli see siiski päris huvitav vaatamine. Kui näiteks "Death Proofis" hakkas tegevuse puudumine ning sisutu ja mitte kuhugi jõudva dialoogi tugev domineerimine mingil hetkel häirima, siis "Pulp Fictionis" on kõik täiesti tasakaalus. Huumor töötab, tegelased on vahvad ning igavaks läks ainult peatükk Uma Thurmaniga ― muidu möödus see 2,5 tundi küll üllatavalt kiiresti. Tarantino roll oli minu meelest tema andekaim, sai endale päris palju häid liine. :irw:

Mõned andekamad kohad:
Spoiler :
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
(I know, palju teksti)

Hinne on 8/10, aga tundub, et tegu on üsna korduvvaadatava filmiga, nii et küllap see number veel suureneb.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Pulp Fiction

PostitusPostitas Brialy » 03. Mai 2013, 18:11

brixxx kirjutas:Sisututvustuses on kirjas, et sai omalajal Oscari originaalsisu kohta, originaalsisu ilmselt toob välja see, kuidas on neli erinevat lugu jaotatud filmi peale, aga tänapäeval ei saa küll öelda, et see enam väga originaalne sisu on, on mitmed Tarantino enda filmid sellise sisu kasutavusega ja on ka nt. ''Vantage Point'', mis mulle enam vähem meeldib, aga siiski arvan, et kui see film oleks loogilise aja üleehitusega ning näitaks kõiki tegelasi paralleelselt, oleks ka see film parem.

Hindeks 1/10.


Noh, tänapäeval ei saaks sel juhul peaaegu mitte ühegi filmi puhul originaalne öelda, kui neid võrrelda uuemate filmidega. Originaal tähendab ikkagi midagi algupärast ja see algupärasus ei kao, kui keegi seda uuesti teeb - Griffith on endiselt filmi isa, mis sest, et Spielberg teeb hetkel täpselt samasuguseid melodraamasid nagu tema. Aga see pole siin teemas oluline. Pulp Fiction polnud nii või naa väga originaalne - kui vaadata Godard'i, siis näed, kust see kõik tuli. Ning siis vaatad Dziga Vertovit, Sergei Eisensteini Streiki, Itaalia neo-realismi või Robert Bressoni ja näed omakorda, kust Godard oma algmaterjali sai. Muidugi Godard ei võtnud teistelt nii palju üle kui Tarantino. Pulp Fiction mulle iseenesest väga meeldis. Tarantino sai filmiga lausa hiilgavalt hakkama, aga see on pelgalt minu arvamus ja igati tervendav on lugeda hoopis teistsuguseid arvamusi ;-)

Selle filmi geniaalsus või idiootsus sõltub täielikult sellest, mida keegi filmist otsib. Mina ootan meeliülendavalt head dialoogi, hüplikku montaaži, vastuolulisi karaktereid, head muusikat, stiili, oskuslikku ja tunnetuslikku kinematograafiat ja-ja.. palju muudki. Mistõttu oli see film mulle lihtsalt ideaalne :) Kaugeltki mitte parim, mis ma näinud olen - oh, ei! Seda kindlasti mitte, aga lihtsalt ideaalne.
Film-making is combining images and sounds of real things in an order that makes them effective. - Bresson
Kasutaja avatar
Brialy
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 67
Liitunud: 16. Aprill 2013, 19:56

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 169 külalist