Cloverfield

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas silx » 21. Jaanuar 2008, 16:42

Tahaks ka selle filmi ka ära vaadata.Arvan et see on täiega hea film. :)
Are You Watching Closely?
Kasutaja avatar
silx
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 321
Liitunud: 07. Detsember 2007, 22:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas LauraOlen » 22. Jaanuar 2008, 00:37

mad3in3stonia kirjutas:aga ma ei taha kellegi filmi ootamist ära rikkuda

Kas tõesti?
Neid spoilereid lugedes küll nii ei ütleks.
Kasutaja avatar
LauraOlen
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 543
Liitunud: 06. August 2007, 14:44

PostitusPostitas eerik » 22. Jaanuar 2008, 00:54

Lazerest kirjutas:IMDb reiting 8,1 peaks siiski ju midagi tähendama.

IMDb kasutajate hinnang ei näita suurt midagi. Paljud hääletanutest pole nagunii seda filmi näinudki.
Kasutaja avatar
eerik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4876
Liitunud: 05. Märts 2006, 00:59

PostitusPostitas Forzelius » 22. Jaanuar 2008, 17:59

LauraOlen kirjutas:
mad3in3stonia kirjutas:aga ma ei taha kellegi filmi ootamist ära rikkuda

Kas tõesti?
Neid spoilereid lugedes küll nii ei ütleks.


Täiesti nõus, seal ainult spoilerid ongi ju. Kui tahad ette öelda, siis spoili niimoodi nagu Wisegirl õpetas ühes teemas. Paned viitesse ja kirjutad valge värviga:

Näiteks niimoodi, et aru ei saaks, mõistad?
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas mad3in3stonia » 22. Jaanuar 2008, 18:21

Forza kirjutas:
LauraOlen kirjutas:
mad3in3stonia kirjutas:aga ma ei taha kellegi filmi ootamist ära rikkuda

Kas tõesti?
Neid spoilereid lugedes küll nii ei ütleks.


Täiesti nõus, seal ainult spoilerid ongi ju. Kui tahad ette öelda, siis spoili niimoodi nagu Wisegirl õpetas ühes teemas. Paned viitesse ja kirjutad valge värviga:

Näiteks niimoodi, et aru ei saaks, mõistad?

haha ei ma tahtsin lihtsalt infot anda aga eks ma siis järgmine kord tean :)
Kasutaja avatar
mad3in3stonia
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 348
Liitunud: 04. Jaanuar 2008, 23:21
Asukoht: Helsingi

PostitusPostitas Risko » 24. Jaanuar 2008, 23:42

Jõudsin just esilinastuselt tagasi ja peab ütlema, et sellist kinoelamust pole ammu olnud. Ei mäletagi mil viimati säärase põnevusega mõnda filmi jälgisin. Osalt ehk tuleb tänada seda, et ma suutsin spoileritest täielikult hoiduda, kuigi viimasel nädalal oli kiusatus suur. Oleks olnud eriti kõva, kui enne filmi ära nägemist poleks ma sellest mitte midagi kuulnud ega trailereid näinud, aga nojah. Linateos on kõik, mida lubati ja mida mina ootasin, seega ei olegi ühtegi olulist asja, mille üle viriseda. Üpris soliidselt välja arendatud tegelased, sujuv sündmustik ja rahuldav lõpp (kuigi muid arvamusi lugedes sai mulle selgeks, et sellega erit paljud nõus ei ole). Mõned pisiasjad ehk siiski: film on ikka üpris lühike ning mulle tundus, et viis, kuidas koletist lõpus oma täies hiilguses näidati, oli üpris jabur. Kahju oli ka sellest, et koletise tekitatav omapärane hääl, mis esimeses traileris kõlas, on filmis asendatud mingi tüüpilise möirgega.
Kasutaja avatar
Risko
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 218
Liitunud: 20. Juuni 2007, 23:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 25. Jaanuar 2008, 19:38

Käisin siis ka seda mitu kuud oodatud filmi lõpuks vaatamas ning jäin igati rahule, käsikaamera oli päris nutikas lahendus, võttis ära hollywoodilikkust ja samas tekitas tunde, nagu oleksid ise ka seal ja jookseksid. Oleksin küll oodanud natuke rohkem passiivsemat jälgimist, tundus pisut ebausutav, et sõbrad koguaeg eluka nina alla satuvad ja Clovie'l õnnestus kuidagi väga märkamatult seda ka teha, tundub, nagu õhk oleks puhas, kuid siis avastavad, et oh, ta on meie kohal. Samuti häiris mind Clovie liigne näitamine, kui uudistes näidati kopteriga filmitud kaadreid, kus ta rahulikult majade vahel askendas, ja just alguses, pärast esialgset rünnakut, ta suitsu vahelt mööda lipsas, siis oli see just perfektne, lõpus aga morjendati täisvaatega asja kergelt. Igatahes super elamus, lähen järgmisel laupäeval uuesti!

8/10
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 25. Jaanuar 2008, 20:03

Okei, siit see tuleb ja sisaldab vähemal ja suuremal määral SPOILEREID:
Cloverfield on kõvasti üle keskmise film. Tal on omad miinused, neid oli. Aga plusse oli kindlasti rohkem.
Meeldis see, et kogu film oli tehtud käsikaameraga ja vähemalt seal saalis, hakkas peaaegu ropsima ainult üks inimene, kui näitas "Bad Robot" Production Company logo, aga ma arvan, et temaga sai kõik korda. Veel meeldis see, et näitlejad olid kõik B-kategooria, tegi stoori usutavamaks. Veel meeldis mulle see, et neid koletisi oli mitu, oleks neid üks olnud, oleks asi kõvasti igavam olnud. Kasvõi see stseen, mis meenutas veidi filmi "Aliens"´i, kus see mees vaatab laeplaatide peale ja näeb seda tulnukate hulka...Samuti see, et Clovie oli ikkagi suhteliselt ootustele vastav. Üks kõige lahedamaid stseene oli see, kus filmi lõpus oli ta juba tule all ja tõmbas käega pool pilvelõhkuja seina maha. Seal oli kõige paremini ta tegelikke võimeid näha. Lahe oli veel see, kuidas algul suudeti salapära hoida (Lady Liberty pea, silla purunemine ja kuidas helikopteripildiga ei olnud ikkagi piisavalt näha monsterit.) Ja millest ma enne rääkisin, oli ka filmis mainitud: "Ookean on lai ja sügav", mille mõte oli siis see, et keegi ei tea, mis maailmameres tegelikult pesitseb. Ja nagu Peeter mu paralleelklassist ütles, et maailmameres olevatest liikidest on teada vaid 8 %. SPOILER Lõpp oli ka järelemõeldes suhteliselt hästi lahti jäetud. Keegi ju ei tea, mis Cloviest tegelikult sai. Vot! Rohkem häid asju ei meenu.
Mis aga oli mitteniihea, oli see, et nagu chello mainis, see lõpustseen, kus koletist terviklikult näitas, oli nõrk. SUUR SPOILER Esiteks: kust ta nii järsku neile ligi hiilis, enne oli teda ju kilomeetrite kauguselt näha. Teiseks oli film liiga lühike ja stoori oli kuidagi nõrk. Kogu see film ehitati nagu üles Bethi päästmisele- vähemalt selline mulje jäi. Siis oli halb veel see, et koletist näidati ikka liiga palju, see osa põimub natukene ka selle lõpustseeniga.

Kokkuvõte. Tegu on hea filmiga ja kindlasti ei tohiks võtta kuulda nende USA-kate arvamusi, et mitte vaatama minna. Selle peab ära nägema, sest minu jaoks ümbritses seda nagu teatav maagia. Arvatavasti ostan ka DVD...

Hinne: 7/10
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

PostitusPostitas Lazerest » 26. Jaanuar 2008, 15:42

Forza kirjutas:Märgatud? Tead sa ka, kui palju on maakeras asustamata punkte. Ega ta ei pruugi selle Lady Liberty kõrval vees olla ju. Ta võis rännata....
Aga savi, ma ei viitsi vaidlema hakata, see kõigest teooria...

EDIT: Oleks küll pettumus, kui ei näitaks..


Okei, sinu võit ei vaidle enam. Avastasin hiljuti huvitava seose. 1997 aasta "Bloop" http://en.wikipedia.org/wiki/Bloop

Muidugi tõenäoline, et see monster ennast veepeal ei näita, sest nagu ma juba mainisin, nii suur asi lihtsalt ei saa märkamata jääda. (aga samas jällegi, kui sa näeksid kas siis sind usutaks?)
Lazerest
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 65
Liitunud: 04. Mai 2007, 17:12

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2008, 17:24

Mina arvan, et ta kukkus kunagi ammu-ammu kosmosest Manhattani kõrvale vette, kasvas seal paar aastat ja tema nahk tugevnes vee poolt avaldatava rõhu tõttu. Siis kukub alla Tagruato satelliit (mida peaks nägema lõpus näidatavates kaadrites Robist ja Bethist lõbutsemas kuu aega varem), mis ta äratab, ja natuke aega hiljem läheb käraga põhja õlitanker, mis ta päris tigedaks ajab. Kuidagi "järgneb" ta tankerile Manhattani äärde, tuleb pinnale, tekitab mingi hirmus suure plahvatuse (mida Rob ja sõbrad tema katuselt näevad) ning rebib küljest SOL'i pea, visates selle sinnasamasse tänavale. Võimalik, et Clovie on amfiibne ja oli seal meres juba aegade alguses ning lihtsalt kasvas suuremaks (vt deep-sea gigantism).

J. J. Abrams has said "Cloverfield" lay dormant in the Mid-Atlantic Ridge, until it was hit by a falling satellite owned by the fictional Japanese drilling company Tagruato.


Parim pilt seni koletisest: http://img109.imagevenue.com/view.php?i ... _840lo.jpg
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas kigents » 26. Jaanuar 2008, 18:05

Käisin ka ka siis täna vaatamas...
Tegelikult päris hea...
Lugu oli hea ja see mõte, a see et käsikaameratega filmiti oli nata halb sest suht filmi ajal hakkas natukene halb... Ja kuidagi seekord oli vist kõllid täiesti põhja pandud, sest kui see plahvatus toimus siis tool värises..:D

7/10
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas kigents » 26. Jaanuar 2008, 18:06

kas mul on midagi viga või see link viibki Võluväe wallpaperi juurde??
kigents
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 741
Liitunud: 02. Jaanuar 2007, 17:10
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2008, 18:10

Mul töötab, aga eks võin mujale ka laadida.

Pilt
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Ralf » 26. Jaanuar 2008, 18:12

kigents, 1. saalis on nüüd uus helisüsteem, seepärast müriseski.

Muuseas, kas ma olen ainus, kelle meelest CGI oli 25 miljoni dollarilise eelarve kohta suurepärane?
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Forzelius » 26. Jaanuar 2008, 18:14

Minu meelest oli see koletis küll väga hästi tehtud, vaatamata eelarve väiksusele, samuti ka majade purustamine jne... Eiei väga hea oli küll jah...
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 224 külalist