Pikk hüvastijätt

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Pikk hüvastijätt

PostitusPostitas Peata Ratsanik » 13. Oktoober 2007, 19:00

Pikk hüvastijätt
The Long Goodbye

Film põhineb Raymond Chandleri samanimelisel romaanil.
Ahelsuitsetajast kildu viskav detektiiv sõidutab oma sõbra Los Angelesest Tijuana piirini, kuid kui ta koju naaseb, ta arreteeritakse. Kui ta vabaneb, proovib ta aidata oma joodikust kirjanikku ja vabastada oma parimat sõpra mõrvasüüdistusest. Selgub, et tema sõber, kes Mehhikos väidetavalt enesetapu tegi, jättis mehele nii mõnedki hädad kaela.

Täielikku tutvustust loe siit.
Peata Ratsanik
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2036
Liitunud: 02. Märts 2005, 19:30

PostitusPostitas hau » 14. Oktoober 2007, 21:22

Ossa, ei oleks oodanud, et see film kunagi siia lisataks. Igatahes see on mu lemmik Altmani, Gouldi, Marlowe'i, Chandler'i, detektiivi film. Selle filmiga on vist nii, et kas see film lihtsalt meeldib või mitte ja nagu näha on see üks mu lemmik filme üldse. Minu jaoks töötas selle filmi juures kõik- Chandleri sisu, Altmani lavastus, Zsigmondi kaamera(mis jättis väga sügava jälje) ja Gouldi näitlemine, mis on peamine, miks see mulle nii istus. Tema portreteeritud Marlowe on väga vaba ja rahuliku olemisega pobiseja. Mulle Bogarti Marlowe The Big Sleepis nii palju ei meeldinud, ta tundus rohkem pinges ja tõsisem. Aga Gould on iseloomult juba selline oma Marlowe tegelaslik ja see roll oli tal küll naelapea pihta. Ta on umbes nagu The Dude Lebowski - oma põhimõtetega ja madala elu elaja, ajab oma asju, aga kui asjad lähevad tõsiseks siis tuleb olukorraga adapteeruda ja asjad paika panna.
Ülikõva film!
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 162 külalist