Kõrvitsapea

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kõrvitsapea

PostitusPostitas Ralf » 23. Juuli 2007, 21:06

Kõrvitsapea
Pumpkinhead

Kibestunud iseloomuga isa Ed Harley tabab šokk, kui kamp mootorratastega kihutavaid teismelisi tapavad tahtmatult tema poja. Mees laseb kohalikul nõial Haggisel kutsuda kauast välja Kõrvitsapeaks kutsutava olendi, kes noorukitele kätte maksaks.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Priit » 23. Juuli 2007, 21:09

Mäletan kus minu hoovi tüdrukud (ma ei taha sellega öelda, et ma oman neid) rääkisid mulle, kui ÕUDNE ning hirmus film on. Peab siis ära vaatama, kui juba niiviisi räägitakse. :D
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

Re: Kõrvitsapea

PostitusPostitas LiveForThis » 01. November 2012, 15:39

Mõtlesin eilse Halloweeni puhuks selle lapsepõlvetüki taas ette võtta. Kuigi Halloweeni ei ole ma kunagi pühitsenud, sobis Winstoni "Pumpkinhead" täpselt õhtuseks vaatamiseks.

Hmm, film on kenasti ajale vastu pidanud. Kõik, mis teeb klassikalisest USA horrorfilmist selle kõige õigema klassikalise USA horrorfilmi on selles Lance Henrikseni juhitud kättemaksuhimulises õudusdraamas vägagi olemas. Jah, tegemist on pigem õudusdraama kui monster slasher-iga.

1988. aasta kohta on film küllaltki tõsimeelne näitamaks maa-ja linnarahva väga otsekohest erinevust. Erinevus, mis peabki linnalastele häda kaela tooma. Mida ma aga ei mäletanud, oli rõõmustav tõsiasi, et film on palju tõsisema suhtumisega kui uuesti vaatama asudes oleksid osanud loota.

Psühholoogiliselt põhjendatud Hendrikseni karakteri ja tema motiveerituse pingestatus oli kogu kättemaksu teemalise loo selgrooks ning tema mängis oma rolli teatavas teatraalses toonases õuduselemendis suurepäraselt. Ja kõigele lisaks oli ka noor linnarahvas midagi enamat kui jookse, karju ja sure tüüpi inimesed. Winston suutis raskuskeseme asetada korraga nii Henriksenile kui samastumisvõimelise protagonistiga kui ka linnalastele, kelle mõtlemine ja teod kutsusid esile pigem tõsist haletsust kui nende vastu tekkivat viha.

Režii suhtes ei peta aga taolised horrorfilmid lootusi. Mitte, et "Pumpkinhead" nüüd teistega väga sarnane oleks, aga tossumasinaga üle külvatud teatraalsed metsateed ja surnuaiad ning prožektorivalgusega välja joonistatud groteskne irvitav olevus tõid ainult rõõmu minu filmisüdamesse. Eriti rõõmustas mind Kõrvitsapea käsitlusviis. Ilus oli vaadata julgelt sirge seljaga mööda metsa ragistavat ja omaette sisisevat välgurikast tormi esile kutsuvat olendit, kelle kõnnak meenutas natuke Scotti "Alieni" legendaarset tulnukat. Teadagi miks, eks? ;-)

Henrikseni ja tema poja suhe ning tema tegelase üldine areng garanteeris palju mõjuvama horrorfilmi kui ma enam mäletasin.
8/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Kõrvitsapea

PostitusPostitas Rasmus » 26. Oktoober 2013, 20:32

Ka nii andekas näitleja nagu Lance Henriksen ei suuda idioodist rednecki meeldivaks mängida. Kõik muu kannatas selle arvelt.

4/10

Ja tal isegi ei olnud kõrvitsast pead! :vihane:
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Kõrvitsapea

PostitusPostitas Ralf » 18. Veebruar 2014, 03:41

Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Kõrvitsapea

PostitusPostitas Ralf » 04. August 2016, 17:43

Saw franchise executive producer Peter Block has acquired the rights to the Pumpkinhead franchise and plans on shooting a reboot of the horror series in 2017. Block is currently looking for a filmmaker to direct the project, which he will produce, and which he plans to be a theatrical release.

http://www.ew.com/article/2016/08/02/pumpkinhead-reboot

Selline lugu...
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 115 külalist