Klass

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas lostinthemist » 03. Aprill 2007, 17:16

Minu silmis on samuti tegu ühe Eesti parima filmiga. Koolivägivald on väga tõsine probleem ning seda kajastati filmis suurepäraselt. Näitlejatööd olid samuti üllatavalt head ning sama ütleks kaameratöö kohta. Rannastseen ja lõpp olid tõepoolest šokeerivad. Tavaliselt mingi USA film ei kõiguta mind nii palju, kui keegi maha lastakse.. kuid selles filmis, väga šokeeriv ja julm oli lihtsalt. Pärast vaatamist oli mul umbes tund aega suht *freaky* tunne, ikka veel šokeeringus (ei, ma ei ole nõrganärviline!).
Lõpp oleks tegelikult mulle veelgi paremini mõjunud, kui seda haledat ning viletsat laulu poleks olnud. Rikkus osaliselt ära, minu meelest - kuid on inimesi, kelle arust sobis see ülimalt hästi.

8/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

PostitusPostitas Kertu » 05. Aprill 2007, 20:27

Tegelt see film ajas nutma. Paljud ütlevad et nii ebareaalne aga ennem kui midagi teed peaks mõtlema, muidu lõppebki ju kõik halvasti. See on kohutav ja kohutavalt hea film. Koolis peaks seda kohustuslikult näitama.
hiih
Kertu
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 04. Märts 2006, 19:38

PostitusPostitas Kertu » 05. Aprill 2007, 20:30

Näitlejad olid väga head ka :))
hiih
Kertu
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 3
Liitunud: 04. Märts 2006, 19:38

PostitusPostitas Ralf » 06. Aprill 2007, 17:32

Käisin eile vaatamas ja meeldis. Stsenaarium ei olnud küll suurem asi, või oli see sihilik, et kõik tegelased iga küsimuse peale "Ma ei tea" vastasid? Mis aga meeldis, oli see, et kõik näitlejad paistsid olevat nagu üksteisega õiges kontaktis ja režissööriga/kaameramehega samuti, paistsid mõistvat, mida teevad ja said rollidega hästi hakkama. Samuti lõpp, pole vist nii julget filmi peale "Brokeback Mountaini" näinudki ja tegu veel Eesti asjaga ka... Koht, kus too sööklast väljuv emo küsis: "Kas ma jään sisse või lähen välja?" oli minu arvates nagu kirss vahukoore peal. Viimased hetked meenutasid kangesti "Taxi Driveri" lõppu, vist ka seepärast, et too tütarlaps, kes kehastas Theat, oli veidi Jodie Fosteri moodi, kui ta noorelt seal mängis.
Pilt oli natuke kehvavõitu, DVD pealt näidati (Pioneer, LOL). Aga jah, mina nautisin ja masendav oli muidugi ka.

Hinnet ei hakka panema, sest ma ei oska.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Liz » 07. Aprill 2007, 14:03

Robert kirjutas:Seda on juhtunud ka Saksamaal.. Ja mingis Euroopa riigis veel. See "Kuskil Ameerikas" on ikka väga piiratud ja loll mõtlemisviis.

Tänan väga, tark ja ülilaia silmaringiga inimene!
Selle "kuskil Ameerikas" all pidasin silmas seda, et Ameerika on lihtsalt nii kaugel- Eestis ja üldse lähiriikides sellist asja pole ju olnud, et lihtsalt suvalt õpilased lähevad ja tapavad. Eestlaste temperament, elulaad ja kõik muu on samuti teistsugused, kui ameeriklastel. Seetõttu ei sobinud minu meelest just Eesti filmi see lõpp, natuke liiga, liiga oli.
Aga kes mina üldse siin suurte filmikriitikute juures olen, et julgen midagi arvustada... :pööritus:
Kasutaja avatar
Liz
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 75
Liitunud: 06. September 2005, 17:17
Asukoht: Kagu

PostitusPostitas Ralf » 07. Aprill 2007, 15:39

Liz kirjutas:
Robert kirjutas:Seda on juhtunud ka Saksamaal.. Ja mingis Euroopa riigis veel. See "Kuskil Ameerikas" on ikka väga piiratud ja loll mõtlemisviis.

Tänan väga, tark ja ülilaia silmaringiga inimene!
Selle "kuskil Ameerikas" all pidasin silmas seda, et Ameerika on lihtsalt nii kaugel- Eestis ja üldse lähiriikides sellist asja pole ju olnud, et lihtsalt suvalt õpilased lähevad ja tapavad. Eestlaste temperament, elulaad ja kõik muu on samuti teistsugused, kui ameeriklastel. Seetõttu ei sobinud minu meelest just Eesti filmi see lõpp, natuke liiga, liiga oli.
Aga kes mina üldse siin suurte filmikriitikute juures olen, et julgen midagi arvustada... :pööritus:

Pean nõustuma, eriti viimase lausega. Põhimõtteliselt suuremat sorti koolitulistamise on läbi pidanud elama Saksamaa (Gutebergi koolis, kus väljaheidetud õpilane tappis 18 inimest ja seejärel enda), Eesti lähisriikides ma tõesti ei tea, et midagi seesugust oleks aset leidnud.
Jääb aga üle vaid oodata, mil mõni nooruk vaatab filmi lõpustseeni, peab seda võimsaks ja üritab seda matkida.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas LadyBug » 12. Aprill 2007, 19:19

Tohutult hea film. Eesti filmi kohta ikka väga hea. Ja nüüd ka üks minu lemmikutest. Film tekitas nii palju emotsioone, et siia maani on täiesti laastav tunne. Peale filmi ei olnu tuju rääkidagi. Eriti jõhker oli see rannatseen. Seal segunesid öök ja pisarad. Jõhker. Ja kui mõelda et paljud asjad põhinevad tõsielu sündmustel siis tekib eriti kurb tunne. Kuidas on võimalik niii jõhker olla. Aga näitlejad olid väga head. Kõik olid nii ehtsad ja tõetruud. Eriti meedis Vallo Kirsi kehastatv Kaspar. Tahax veel näha. Paljud kõndisid peale filmi saalist välja pisarad silmis. Aga kõige nõmedam oli see et mõni naeris kohe mõnuga ja kommenteeris kohtatel mis tegelikult ei olnud üldsegi naljakad. Haiged! Aga jah kiitus kõigile kes filmis osalesid,seda teha aitasid või kasvõi pisimatki rolli seal juures mängisid. Respect!


9,5/10
And really bad eggs.. Drink up me hearties yo-ho!:) Savvy?
Kasutaja avatar
LadyBug
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 662
Liitunud: 22. Aprill 2006, 12:36
Asukoht: oleneb olukorrast!:P

PostitusPostitas Storm » 22. Aprill 2007, 16:25

LadyBug kirjutas:Kuidas on võimalik niii jõhker olla?





T2pselt!? Kogu aeg, kui ma vaatasin stseene, kus need kuradi rullnokad Joosepit kiusasid, m6tlesin, et see on ju T2IESTI haige, et kas saab olla m6ni selline kool, kus analoogselt k2itutakse...Mind ajas nii n2rvi need kuradi tibid, kes suure suuga naersid ja irvitasid. Samas oli see aga naelapea pihta! T2nap2eva yhiskond lihtsalt hakkabki j2rjest rohkem ja rohkem selliseks muutuma.

K2ies t2na kinos "Klassi" vaatamas, oli kyll hea t6deda, et iga natukenegi endast lugupidav inimene oli filmi ajal vait, ning EI NAERNUD stseenide ajal, kui SPOILER! oli seksistseen, ning kui Joosepi isa Joosepit l6i!SPOILERI l6pp KUID leidus ikkagi debii*ikuid, kes pidasid seda v2ga humoorikaks. Nagu kurat, kas ei oska lugeda, et film alla 12-aastastele keelatud!?

6nneks oli siiski film niiv6rd hea, et elamus j2i rikkumata. Ma arvan, et ei tasu norida n2itlejate m6ningate apsude puhul, sest yldkokkuv6ttes suutsid nad kogu syndmustiku ja filmi s6numi super-h2sti minuni tuua. K6ige suuremaks plussiks oligi minu jaoks see, et k6ik oli kajastatud nii elutruult, ning see, et julgeti v2lja tuua k6ige 22rmuslikum, oli lihtsalt nii v6imas. Filmi vaadates valdas mind kyll masendus ja h2bitunne, et kuidas kyll leidub selliseid... Minu jaoks siiani vaadatud Eesti filmidest parim.

10/10
Storm
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 732
Liitunud: 28. Detsember 2005, 19:42
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Priit » 22. Aprill 2007, 16:40

"Kas lähen sisse või välja?" ajas mind küll naerma (muidugi ma ei naernud valjusti) ja need päevadele eelnevad niiöelda lööklaused nagu "Homsest peale hakkad sa iga päev jalaga perse saama" tekitas küll muie suule, kui alguses ei jaganud välja. Aga jah, muidu ei olnud millegi üle naerda.
There was a HOLE here. It's gone now.
Kasutaja avatar
Priit
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1973
Liitunud: 19. August 2005, 03:08
Asukoht: Kohtla Järve

PostitusPostitas Ralf » 22. Aprill 2007, 18:12

Priit kirjutas:"Kas lähen sisse või välja?" ajas mind küll naerma (muidugi ma ei naernud valjusti)

Mind samuti, nagu kirss vahukoore peal (nagu mulle meeldib öelda).
Lõpp oli oma julguse ja täie peale minekuga üldse väga vaimustav.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas suslike » 30. Aprill 2007, 16:29

Vaatasin ka lõpuks siis ära. Peaks mainima, et ma ei oodanud üldse nii palju sellest filmist. Ma mõtlesin, et jälle mingi tavaline eesti film, aga see film oli hoopis midagi muud. Sisu meeldis mulle väga, juba sellepärast, et tõsielu filmid on kuidagi paremad. Kuna ma ise ei ole just väga vana ja käin ka koolis, siis hakkasin kohe mõtlema. Hea, et siis minu koolis sellist assja pole.
Ma nagu ise ei teagi, et eestis ka sellist juhtumeid on olnud, aga mujal maailmas küll.

Ma anna filmile ikka oma 9 p
;)
"Remember, remember, the fifth of November, gunpowder treason and plot. I see no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."
Kasutaja avatar
suslike
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 89
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 20:41
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Twinkle » 01. Mai 2007, 00:25

Ohh, väga jõhker. Ma lohutan ennast sellega, et Eesti koolides olukord veel päris nii hull ei ole. Külmavärinad tulid seljale ja pisar kippus ikka silma küll selle peale mõeldes, et tänapäeval on see teema tegelikult väga päevakorras ja kohutavalt suur probleem ning et osad inimesed peavad mõnede teiste pärast nii palju kannatama ja enda elu elamata jätma. Sellest, et koolivägivalla teema on naljast kaugel, ei saa aga need kiusajad isegi mitte kinos suurelt ekraanilt taolist filmi vaadates aru- nemad ju seal kinosaalis naeravadki ja see on tõeliselt haiglane.
Film on igal juhul vaatamata mõningasele ülepingutatusele väga hea!
"What we have here is a dreamer, someone completly out of touch with reality"
Twinkle
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 130
Liitunud: 19. Detsember 2006, 04:13

PostitusPostitas Milenko » 01. Mai 2007, 11:42

Loodaks vaid, et m6nele "ahvile" l2heks ka see film hinge...
Kasutaja avatar
Milenko
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 626
Liitunud: 28. Juuli 2006, 01:45

PostitusPostitas suslike » 01. Mai 2007, 20:00

ma millegi pärast usun, et need mõned ''ahvid'' ei käigi eriti kinos. Seda filmi oleks pidanud kohustuslikult kõigis koolides näitama.
"Remember, remember, the fifth of November, gunpowder treason and plot. I see no reason why the gunpowder treason should ever be forgot."
Kasutaja avatar
suslike
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 89
Liitunud: 12. Oktoober 2006, 20:41
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas hau » 01. Mai 2007, 20:16

ma arvan ka et oleks võind kohustuslik olla, aga samas need Andersi-tüüpi vennad sellest ka aru ei saaks. Räägin kogemustest.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 64 külalist