P2 - terror parkimismajas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

P2 - terror parkimismajas

PostitusPostitas Rasmus » 28. November 2022, 01:42

P2 - terror parkimismajas
P2 (2007)

Ärinaine Angela (Rachel Nichols) püüab jõuluõhtul pärast pikale veninud tööpäeva pere juurde sõita, kuid avastab, et peale tema pole kontorihoones enam kedagi ning uksed on lukku keeratud. Maa-aluse parkla kaudu väljapääsu otsides selgub, et naine pole siiski päris üksi ning algab verine kassi ja hiire mäng.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: P2

PostitusPostitas Rasmus » 28. November 2022, 13:48

Olin rotteni madala reitinguga kursis ega lootnud sellest filmist suurt midagi. Alguses ehk nappiski pinget ning antagonist tekitas ennekõike lihtsalt vastumeelsust, mitte ühtki positiivsema varjundiga negatiivset emotsiooni (noh, näiteks hirmu või midagi), aga mida aeg edasi, seda rohkem see film mulle meeldima hakkas. Imestasin, kui päevakohane selle sisu 15 aastat hiljem on – inceli kommuunide õitsengu valguses vast isegi aktuaalsem kui kunagi varem. Üllataval kombel kommenteerib film tabavalt ka #MeToo liikumist, mida toona ei eksisteerinud. Seejuures tehakse kõike tüütult targutamata, millega tänapäeva filmides enam millegipärast hakkama ei saada. Sotsiaalsete sõnumitega tuleb väga delikaatselt ümber käia, muidu mõjuvad need tehisliku moraalilugemisena. "P2" läbib selle proovikivi fantastiliselt.
Spoiler :
Esialgu ei jõudnud ma ära oodata, millal peategelasest kujuneb kannatuste kaudu karm badass, kellesuguseid oleme sellistes filmides nägema harjunud ("Evil Deadi" Ash on vist kõige tuntum näide, aga sobib ka Sidney "Screamist"), aga lõppkokkuvõttes hindan hoopis rohkem, et Angelast seda kunagi ei saanud. Oleks igati ootuspärane karakterikaar, kui kinni seotud ja piinatud naine lõpuks oma stalkeri sama sadistlikul kombel sihikule võtaks (mis seal salata, seda oleks ka lõbusam näha), aga Angela tegelaskuju on bad bitch täpselt sellisel moel, nagu ise tahab, ega loobu oma tõekspidamistest ka surmasuus. Jah, ta teeb seda, mida vaja, et end kaitsta, aga ta ei ole nõus olukorraga "kohanema" ega vägivallaga kaasa minema (koera tapmise stseen on selle suurepärane näide – Angela püüab viimase hetkeni vägivalda vältida). Sellist kangelannat on vahelduseks äge näha.

Võib-olla annan ma liiga palju au asjade eest, mis kukkusid filmitegijatel välja juhuslikult (või näiteks eelarve nappuses), aga mulle tõesti väga meeldib, millist sõnumit see film – kas tahtlikult või mitte – edasi annab. Ainsa tõsise kaebusena tuleb tõdeda, et kui postril on kirvega naine, siis on täiesti lubamatu, et seda kirvest kellegi poolitamiseks ei kasutata.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 62 külalist

cron