Mu lapsepõlv, mu kodumaa – 20 aastat Afganistanis

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mu lapsepõlv, mu kodumaa – 20 aastat Afganistanis

PostitusPostitas Aixi » 27. November 2022, 17:32

Mu lapsepõlv, mu kodumaa – 20 aastat Afganistanis
My Childhood, My Country: 20 Years in Afghanistan (2021)

Afganistan on juba nii palju kordi maailma sündmuste sõlmpunktis olnud ning dokumentaalfilmides kajastatud, et üllatusmomenti on siit justkui raske leida. Siiski on filmitegijatel õnnestunud teha mastaapne, läbi mitme aastakümne kulgev ning samas vahetult inimlik film. Loo alguspunktiks on 2001. aasta ning Afganistani jaoks niivõrd märgilise tähtsusega koht nagu Bamiyani org, kus Taliban on äsja õhku lasknud unikaalsed Buddha kujud. Phil Grabsky kohtab sealsetes koobastes elavat tollal kaheksa aastast hazari poissi, kelle nimi on Mir Hussein ning kelle silmad ja naeratus on niivõrd läbitungevalt kütkestavad nagu vist ainult kõikenäinud Afganistani lastel olla võivad. Mirist saabki loo peategelane ja minajutustaja ning filmigrupp järgneb talle läbi tema elu keerdkäikude kuni 2021. aastani. Selle käigus saame väga lähedalt ja n-ö rohujuure tasandilt jälgida, kuidas USA vägede poolt Talibanist vabastatud riik püüab end taas ülesehitama hakata. Selle aja jooksul jõuab Mir käia koolis, selle pooleli jätta, töötada isetekkelises söekaevanduses, abielluda, kolida linna ning lõpuks saada tööle Kabuli uudisteagentuuri kaameramehena. Siis saab ring täis ning Taliban tungib taas peale ähvardades mahalõigata kõik, mis vahepealse hingetõmbe pausi ajal kasvama on hakanud.


Loe täielikku tutvustust siit
Aixi
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 11608
Liitunud: 15. Juuli 2011, 20:44

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 69 külalist

cron