Ülisuur mina

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Ülisuur mina

PostitusPostitas Robert » 21. Oktoober 2005, 11:51

Ülisuur mina
Super Size Me (2004)

Oma debüütfilmis tunneb dokumentalist Morgan Spurlock sügavat muret Ameerika elanike üha suureneva vööümbermõõdu pärast. “Kõigi unistuste täitumise maal” on kaks täiskasvanut kolmest ülekaalulised või tüsedad. Põhjuste selgitamiseks satuvad tema kaamera ette tervishoiuseaduste loojad, toitumiseksperdid, treenerid ning mitmed arstid. Tõestamaks oma püstitatud hüpoteesi, et ameeriklaste lainetavate rasvavoltide tekitajaks on suhkru- ja rasvarikkad suurte toidukontsernide ülereklaamitud tooted, sööb katsejänes Morgan Spurlock 30 päeva ainult McDonald’si menüüs olevaid toite. Kolme arsti, toitumiseksperdi ja personaalse treeneri igapäevase jälgimise all tõdetakse fakti, et iga järgneva “dieedipäevaga” katsejänese tervis halveneb. Kolesterooli tase lendab pilvedesse, algavad peavalud ning väsimus süveneb päev-päevalt. Katsealune kaotab huvi seksi vastu ja kehakaal tõuseb suure hooga, tuleb ette valusid rinna piirkonnas. Juba enne eksperimendi planeeritud lõppu küsivad kõik kolm arsti härralt, kas on ikka vaja enda tervist rikkuda ühe filmi pärast. Eriti mures oldakse tema maksa pärast, mis on mürgitatud, ning analüüsid näitavad sarnaseid tulemusi paadunud lausjoodikutega. Et Ameerika trendid jõuavad kohutava kiirusega ka Euroopa mandrile, on igati tark tegu õudustäratava tulevikuvisiooniga tutvuda, et seda aegsasti vältida.

Loe täielikku tutvustust siit
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Robert » 09. November 2005, 19:24

Üks parimaid dokumentaalfilme, mida olen näinud. Filmi plussideks on kindlasti aktuaalsus ning samas oli ka kasutatud animatsioone jms, mis teevad filmi vaatamise huvitavamaks.

8/10
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaisukaru » 09. November 2005, 22:30

Ma käisin kahh seda vaatamas. See oli nagu palju huvitavam kui ma arvasin, et on. Peale filmi vaatamist nagu küll ei olnud isu mõne burgeri või chipside järgi. Väga lahe oli, kui aus olla :)
See on minu arvamus ja keegi ei solvu ;)
Kaisukaru
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 154
Liitunud: 12. August 2005, 11:50
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Edvard » 23. Märts 2006, 19:04

Mul oli just vastupidi, pärast filmi tahtsin ainult rämpstoitu süüa, ma ei teagi miks.
Igatahes oli see üks pönevamaid dokumentaalfilme.Väga hea.
Edvard
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 286
Liitunud: 19. Mai 2005, 20:21
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas Kickflick » 09. Aprill 2011, 23:32

OMG, see lastelaul alguses oli ikka nii piinlik. :D Muidu oli vaimukas, terav ja samas asjalik dokumentaalfilm. 30 päeva McDonaldsis pakutavast toituda oli küll täielik idiootsus, aga vähemalt oli see eksperiment ja kogu film tehtud üllal eesmärgil. Ma ise olen McDonaldsist üsna võõrdunud, heal juhul luban korra kuus endale ühe juustuburgeri, seega minu toitumusharjumusi see film ei mõjutanud, aga rämpstoidusõbrad paneb kindlasti mõtlema.

8/10
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 196 külalist