BlacKkKlansman: Must mees klannis

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas JazZ- » 12. Juuni 2018, 23:17

BlacKkKlansman: Must mees klannis
BlacKkKlansman (2018)

70ndate algus USA-s oli suurte ühiskondlike muutuste ja murrangute aeg, mil võitlus võrdsete kodanikuõiguste ees kogus järjest raevukamaid tuure. Ron Stallworth (John David Washington) oli esimene afroameeriklasest politseiuurija Colorado Springsi politseijaoskonnas ning tema saabumine meeskonda võeti vastu skepsise ja varjamatu vaenulikkusega. Külmast vastuvõtust hoolimata otsustab kohkumatu mees saavutada kõrge positsioon kolleegide seas ja imetlus kohaliku kogukonna silmis. Nii võtab mustanahaline mees ette vägagi ohtliku missiooni - imbuda sisse ja paljastada Ku Klux Klan.

Teeseldes rassistlikku paremäärmuslast võtab Stallworth ühendust KKK kohaliku üksusega ning ei lähe kaua kui kaval mustanahaline politseinik saab kutse klanni siseringi. Tal õnnestub luua suhe isegi klanni peavõluri David Duke’i (Topher Grace) endaga, kes kiidab noormehe pühendumust Valge Ameerika kehtestamisele. Salajase missiooni edenedes võtab Stallworthi rolli näost-näkku kohtumisteks üle mehe valge kolleeg, uurija Flip Zimmerman (Adam Driver), kes omakorda hangib väärtuslikku siseinfot saboteerimaks klanni kavandatavaid tapatalguid. Koos moodustavad Ron ja Flip täiusliku tandemi, et võtta maha organisatsioon, mille eesmärgiks on oma vägivallaretoorikat laiadele massidele sisendada.

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas Kadii » 23. August 2018, 10:05

Meiega samal seansil oli üks jõmmi sorti tüüp, kes iga kord naeris, kui öeldi "nigga" või muud sarnast ("housenigga" oli ta arust lausa hüsteeriliselt naljakas). Nii kui lõputiitrid jooksma hakkasid, tõusis ta püsti ja ära minnes ütles kõva häälega "Max kass film nah". Mis minu arust võtab päris hästi kokku, milline see film on.
Tahaks ennustada, et selle aasta kolm reklaamitahvlit. Ehk siis samamoodi vahepeal natuke veniv, aga üldkokkuvõttes lahutas meelt ja pani mõtlema. Ma pole varem väga Driveri näitlemisest väga midagi arvanud (tegelikult "Girlsis" oli ta päris äge), aga selles filmis jäi kuidagi eriti silma.
6/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas JazZ- » 23. August 2018, 13:46

Kadii kirjutas:Meiega samal seansil oli üks jõmmi sorti tüüp, kes iga kord naeris, kui öeldi "nigga" või muud sarnast ("housenigga" oli ta arust lausa hüsteeriliselt naljakas).


See võis olla mu sõber, kes sattus kummalisse vaimustusse iga kord, kui Jasper Pääkköneni tegelane oma suu avas.

Minu jaoks oli vist kerge pettumus (nii sõber kui film), sest ootasin treilerite ja muu promo põhjal midagi märksa hullumeelsemat. Ehk on asi selles, et olen Adam Driveri kehastatud tegelast varemgi undercover tegutsemas näinud ja Flip Zimmerman Ron Stallworthina ei toonud lihtsalt seda intensiivsust, mis Kylo Ren Matt the Radar Technicianina (link on küll rohkem süboolne žest, sest kui te seda videot juba näinud pole, siis mis mõte teie elul siiani üldse olnud on?). "Three Billboardsi" võrdluse peale küll ise ei mõelnud, aga natuke venitades leiab mingid sarnasused üles küll, ainult et "Billboards" ei üritanud minu meelest oma musta huumori taha mingit erilist poliitilist agendat peita - oli lihtsalt vihane film vihastest inimestest. Õigupoolest oli "BlacKkKlansmani" põhinõrkuseks minu jaoks hoopis see, et peitmisega keegi eriti vaeva näha ei viitsinud ja oma temaatika relevantsust kiputi nii üle mängima, et see lõpuks enam kuigi ehedalt ei mõjunud. Kui tegelaste lausetest käib umbes seitse korda läbi "America first!", siis kerkib vaimusilma paratamatult pilt filmi tagatubadest, kus meeskond omavahel võidukalt käsi kokku lööb ja "Panime ära!" hüüab. Seetõttu häiris mind eriti, et lõppu veel Charlottesville'i footage oli topitud - kõik saavad isegi aru, miks filmi temaatikal tänapäeva kontekstis oma koht on, selle puust ja punaseks tegemine tekitab mõnes inimeses (nimesid nimetamata minus) lihtsalt "Billboards 2" jaoks ainest. Kui eelnimetatud probleem(id) kõrvale jätta, siis huumor töötas jälle päris hästi ja ei saa teha nägu nagu näitlejad sama poleks teinud. Denzeli poiss oli väga tubli, Adam Driver on populaarne näitleja, kelles ma iial ei tüdine ja Topher Grace mõjus David Duke'ina nii usutavalt, et ma ei ole enam päris kindel, et ta seda pole.

Ja mis seal salata, kui ma varem veel Ku Klux Klani kurjuses päris veendunud ei olnud, siis pärast seda filmi kindlasti. Mitte keegi, kes oma hinge saatanale pole müünud, ei tohiks "Birth of a Nationi" lõppedes ärkvel olla, veel vähem sellele hingestatult kaasa elada.

6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas Kadii » 23. August 2018, 17:52

JazZ- kirjutas: "Three Billboardsi" võrdluse peale küll ise ei mõelnud, aga natuke venitades leiab mingid sarnasused üles küll, ainult et "Billboards" ei üritanud minu meelest oma musta huumori taha mingit erilist poliitilist agendat peita - oli lihtsalt vihane film vihastest inimestest.


Ma oleks vist pidanud mainima, et mõtlesin seda võrdlust rohkem pigem tähelennu kui sisu poolest.
Mulle väga meeldiks see iroonia, kui ainult Driver saaks selle osa eest Oscarinominatsiooni, aga Akadeemia ei saa tänapäeval vist enam sellist asja lubada.
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas JazZ- » 24. August 2018, 09:59

Kadii kirjutas:Mulle väga meeldiks see iroonia, kui ainult Driver saaks selle osa eest Oscarinominatsiooni, aga Akadeemia ei saa tänapäeval vist enam sellist asja lubada.

:D

Suht kaheldav tegelikult, et keegi sellest pundist selle filmi eest nommi saab, aga Jasper Pääkkönenil on vist kuuldu-nähtu põhjal kõige paremad šansid, mis on mõnes mõttes veel iroonilisem kui Driveri ära märkimine oleks.
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: BlacKkKlansman: Must mees klannis

PostitusPostitas Ronet » 30. August 2018, 20:15

Ootasin ka midagi hullumeelsemat, aga tuli hoopis midagi sellist, mida võiksid koolid klassidega vaatamas käia vms. Also, wat, Jasper Pääkkonen too? Algul vaatasin, et nagu mingi segu OItNB Pensatucky peikast, Joel Kinnamanist ja Scoot McNairyst. #ariannation #aboyhasmanyfaces

Muidu teemakohane film, kohati et liigagi - poleks vaja olnud nii lusikaga ette sööta seda. Muidu soliidne.

Kes veel Adam Driverit ei väärtusta, siis Silence ja Paterson (ning varsti ilmselt ka "Mees, kes tappis koioti Doni") ootavad vaatamist!

Also-also, esmane paralleel mu peas, kui musta pantrite president ekraanile ilmus..
Spoiler :
Pilt
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

4/10

PostitusPostitas Kickflick » 27. Veebruar 2019, 13:26

Suht random juust. Nagu "Favorite" puhul, jääb taas arusaamatuks, mis põhjusel see Oscarile kandideeris. Üleüldse see rassismi teema, mis iga aasta Oscaritel läbi käib, hakkab juba meenutama midagi sellist.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist