Mees, kes jäi ellu

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Ronet » 31. Detsember 2015, 12:58

Mees, kes jäi ellu
The Revenant (2015)

Tõestisündinud lool põhinev karm seiklusfilm "The Revenant" ("Mees, kes jäi ellu") on raputav teekond, mille keskmes on ühe mehe võitlus ellujäämise nimel ning inimhinge erakordne jõud. Ameerika kaardistamata metsikul kõnnumaal langeb karusnahakütt Hugo Glass (Leonardo DiCaprio) karu ohvriks ning jäetakse kaaslaste poolt surema. Glass peab jagu saama kujuteldamatutest takistustest, mille hulka kuulub ka tema usaldusaluse John Fitzgeraldi (Tom Hardy) reetlikkus. Toeks tahtejõud, alustab Glass teekonda läbi jäise põrgu, mille teises otsas ootavad kättemaks ja loodetav lunastus.

Loe täielikku tutvustust siit
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas JazZ- » 22. Jaanuar 2016, 20:41

SPOILERID ja palju muud:

Kuigi läksin filmi vaatama isegi relatiivselt madalate ootustega, ei osanud ennast millekski nii laiamõõtmeliselt igavaks ka eelnenud 4-tunnisel eksamil ette valmistada. Tabasin ennast "The Revenanti" ajal korduvalt mõtlemast "Clerks II"-s demonstreeritud LoTR'i kokkuvõttele, ainult et see oleks isegi igava kirjelduse mängus kõnealuse filmi jaoks liiga paeluv sisututvustus olnud. "The Revenant" on üks neist filmidest, mis tekitab tunde nagu oleksin kõike seda juba sadu kordi näinud, ilma et ükski konkreetne näide pähe tuleks. Kuigi eks "Die Hard" koos hunniku teiste märulifilmidega omab ligikaudu sama põhimõtet, lihtsalt selle erinevusega, et Bruce Willise liftisahtis hüplemised ei ole minus veel kordagi tekitanud tahtmist minna sinna metsa, kus Natalie Dormer praegusel ajal seikleb, et oma piinadele lõpp teha.
Kui nüüd filmi sisust rääkida (mis pole just kuigi lihtne tegevus, sest eriti palju seda just polnud), siis oli Tom Hardy tegelaskuju minu jaoks DiCaprio omast kordades sümpaatsem. Igatahes ilmutas Fitzgerald teistest karakteritest tunduvalt suuremas koguses loogilist mõtlemist, mida miskipärast tohutuks kuriteoks loeti. Kummaline, sest keegi tema hukkamõistjatest polnud isegi naine. Lisaks tõi Hardy tegelane oma obsessiivse karusnahkade jutuga mulle meelde "Cannibal the Musicali" kütipoisid, mis võimaldas mul paariks õnnelikuks minutiks oma mõttepaleesse sulguda. See, miks Glass oma kaaskondlaste jaoks nii respekteeritud mees oli, jäi minu jaoks samuti arusaamatuks, sest ainus konkreetne filmis välja toodud põhjus oli tema orienteerumisoskus. Kui filmi sündmustik oleks Kristiine kaubanduskeskuses toimunud, oleks see austus ehk isegi põhjendatud olnud, aga üldiselt jäi mulje, et mees, kes jäi ellu ei hooli mitte millestki ega kellestki peale Tom Hardy* ära tapmise. See, et Bill Weasley, kes nüüd mingil põhjusel absoluutselt igas filmis mängib, tema isekate kättemaksuplaanide pärast surma sai, ei paistnud talle igatahes karvavõrdki korda minevat. Punapäise kapteni surmale eelnenud kõne sellest, kuidas ta enam oma naise välimust ei mäleta, oli üsna selge (klišeest nõretav) märk, et ta peagi kuuli rindu saab, sest mitte keegi maailma filmiajaloos pole enda halva mälu demonstreerimise järel õnnelikku lõppu leidnud.
Kui "The Revenant" on juba eelnevalt saanud reklaami kui vaatemäng kõigest, mida Leonardo DiCaprio Oscari nimel valmis tegema on (hah, gay!), siis midagi enamat ma filmist enda jaoks kahjuks ei leidnudki. Kui ehk see tore oravajumala lugu välja arvata. See oli tore. Kui Hardy saab Oscari ja DiCaprio sellest ilma jääb, siis näen juba vaimusilmas ette seda massiivset gifide kogust, mis 9GAG'ist filmi (viimast?) stseeni kasutades laekuma hakkab.

Tavaliselt olen üritanud oma filmihinde arvutada subjektiivseid ja objektiivseid argumente kombineerides, aga seekord jätan kõik "objektiivselt oli seda toorest kala süüa ilmselt üsna ebameeldiv" välja ja võtan lähtepunktiks ainult "subjektiivselt ei ole mitte midagi igavamat kui vaadata Leonardot toorest kala söömas".

3/10

*Kui selle lause kaks viimast sõna eemaldada, siis ei oleks mul Glassile mingeid etteheiteid.

inb4:
Spoiler :
<Forza> fuck, see on kvaliteet 10/10

<adi> tahaks sellest Karksi-Nuia rahvamajas Narva-Jõesuu harrastusteatri esituses näidendit näha 10/10

<Rassu> Arvestades, et "The Revenantis" tegi kaasa Melaw Nakehk'o, oli filmis kahetsusväärselt vähe alastust. Õnneks imeline vaatepilt verisest lumest päästis nii mõndagi (peale Tom Hardy). Nutsin, kui Hawk surma sai. 9/10

<Soprano> Teemasse: https://www.youtube.com/watch?v=Rh2jpjoyNyk

<LiveForThis> Iñárritu tõestas juba "Detrás del dineroga", et ta on võimekas lavastaja, kuid koguterviklik vaatemäng, millest iga kaader "The Revenantis" nõretas, andis tunnustust, et mehe kuratlikul talendil pole piire. 5/5

<Spellbound> Ei suutnud mind köita samal tasemel kui Pillars of Eternity. 6/10
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Mees, kes jäi spoiler

PostitusPostitas Rasmus » 22. Jaanuar 2016, 21:31

Jazi arvamus on mõnusalt negatiivne, kohe hea lugeda. Ise laekusin ka paar tundi tagasi kinost ja ausalt öeldes jättis mind päris külmaks see kinost tagasi tulemine, kuna kindad olid koju jäänud. Film jättis samuti suht külmaks, aga midagi otseselt negatiivset oleks ka liig öelda, selline solid 7/10. Siiski tabasin end mingil hetkel mõttelt, et "oot, kas filmides ei peaks mitte sisu ka olema?", aga visuaalid ja režii ja muusika ja näitlemine ja kõik see oli nii vinge, et tunduks kuidagi sobimatu praegu vinguda. Mu põhiprobleem oli ilmselt see, et ei suutnud filmi korralikult sisse elada ega end otseselt tegelastega samastada, nii et kõik toimuv jäi minu jaoks emotsionaalselt väga kaugeks, jäin suhteliselt ükskõikse pealtvaataja rolli. See võis muidugi olla tingitud ka lihtsalt sellest, et ma polnud enne filmi päris õigesti häälestatud ja "The Revenantil" oli seetõttu pisut raske mu täit tähelepanu pälvida.

Enivei, kui Iñárritu nimi lõpuks ekraanile ilmus, tekkis ikkagi tahtmine plaksutada, sest just nähtu oli kuidagi niivõrd majesteetlik ja suur. Panin viimase sõna kursiivi, kuna olen näinud, et nii tehakse. Pikad kaadrid või kuidas iganes neid õigete terminitega nimetatakse, töötasid siin oluliselt paremini kui "Lindmehes", lisasid vist realistlikkust või midagi. Üleüldse oleks võinud tegelt realismile rohkem rõhuda, DiCaprio tegelane oli siin ikka väga superkangelane. Samas oli see karurünnaku värk üks ägedamaid asju, mida ma kunagi kinos näha olen saanud, nii et olen vabalt valmis sellise badassery nimel oma uskumatust pisut (või väga palju) suspendeerima. Lõpuvõitlus oli suht fantastiline, sellistes suurfilmides on hea nii otsekohest brutaalsust näha. Mõtlesin filmi ajal, et Glassi käekäik võiks sümboliseerida DiCaprio püüdlusi Oscari saamisel, aga näib, et ka kogu ülejäänud maailm on sellele mõttele tulnud ja ma polegi kahjuks nii ainulaadne.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Forzelius » 22. Jaanuar 2016, 22:24

Hea vanakooli Suur film. Kena mikstuur Dances With Wolvesist ja Gangs of New Yorkist. Tehniline pool ülim, kohati päevavalguskaadritega tuli mingi Malick meelde. Kui millegagi üldse nuriseda, siis oleks võinud natukene püüdlikum muusika olla. Kohati jättis tunde nagu lihtsalt pandi mingid tüübid viiuliga helisid tegema ilma mingi sihi ja suunata. Oleks mingit temaatikat soovinud. Leo nägi kõvasti vaeva nagu ikka. Isiklikult pole kunagi ta sellest "ei võida oscarit" memest hoolinud, aga kena oleks, kui ta pingutusi hinnataks. Aasta lemmikfilmi materjal just mitte, aga iseenesest tore, et kaks pea kolmetunnist vesterni topis figureerima saavad.
PiltPiltPilt
Kasutaja avatar
Forzelius
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 13222
Liitunud: 22. Mai 2005, 21:22

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Ralf » 22. Jaanuar 2016, 23:49

Forzelius kirjutas:kohati päevavalguskaadritega tuli mingi Malick meelde

Mis on täiesti õigustatud, sest Emmanuel Lubezki oli operaatoriks ka nelja viimase Malicki filmi puhul.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Spellbound » 23. Jaanuar 2016, 04:13

JazZ- kirjutas:inb4:
Spoiler :
<Forza> fuck, see on kvaliteet 10/10

<adi> tahaks sellest Karksi-Nuia rahvamajas Narva-Jõesuu harrastusteatri esituses näidendit näha 10/10

<Rassu> Arvestades, et "The Revenantis" tegi kaasa Melaw Nakehk'o, oli filmis kahetsusväärselt vähe alastust. Õnneks imeline vaatepilt verisest lumest päästis nii mõndagi (peale Tom Hardy). Nutsin, kui Hawk surma sai. 9/10

<Soprano> Teemasse: https://www.youtube.com/watch?v=Rh2jpjoyNyk

<LiveForThis> Iñárritu tõestas juba "Detrás del dineroga", et ta on võimekas lavastaja, kuid koguterviklik vaatemäng, millest iga kaader "The Revenantis" nõretas, andis tunnustust, et mehe kuratlikul talendil pole piire. 5/5

<Spellbound> Ei suutnud mind köita samal tasemel kui Pillars of Eternity. 6/10


Ma mõistan, et pole foorumis ammu korralikult käinud, mistõttu ei tea ka praeguste naljade ja muude vigurite kohta, aga mida see tähendama peab? JazZ- pakub välja, mida ma ütleks filmi kohta, kui ma oleksin selle kohta juba midagi postitanud?

Ja Pillars of Eternity on mulle võõras, mistõttu ei saa ka võrrelda.
Who are you? Who slips into my robot body and whispers to my ghost?
LEVEL 1
Kasutaja avatar
Spellbound
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3527
Liitunud: 01. September 2008, 14:34
Asukoht: Tallinn

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas JazZ- » 23. Jaanuar 2016, 04:49

Spellbound kirjutas:
JazZ- kirjutas:inb4:
Spoiler :
<Forza> fuck, see on kvaliteet 10/10

<adi> tahaks sellest Karksi-Nuia rahvamajas Narva-Jõesuu harrastusteatri esituses näidendit näha 10/10

<Rassu> Arvestades, et "The Revenantis" tegi kaasa Melaw Nakehk'o, oli filmis kahetsusväärselt vähe alastust. Õnneks imeline vaatepilt verisest lumest päästis nii mõndagi (peale Tom Hardy). Nutsin, kui Hawk surma sai. 9/10

<Soprano> Teemasse: https://www.youtube.com/watch?v=Rh2jpjoyNyk

<LiveForThis> Iñárritu tõestas juba "Detrás del dineroga", et ta on võimekas lavastaja, kuid koguterviklik vaatemäng, millest iga kaader "The Revenantis" nõretas, andis tunnustust, et mehe kuratlikul talendil pole piire. 5/5

<Spellbound> Ei suutnud mind köita samal tasemel kui Pillars of Eternity. 6/10


Ma mõistan, et pole foorumis ammu korralikult käinud, mistõttu ei tea ka praeguste naljade ja muude vigurite kohta, aga mida see tähendama peab? JazZ- pakub välja, mida ma ütleks filmi kohta, kui ma oleksin selle kohta juba midagi postitanud?


Oled õigetel jälgedel!

Spellbound kirjutas:Ja Pillars of Eternity on mulle võõras, mistõttu ei saa ka võrrelda.


Pole hullu, nali pidi käima rohkem selle kohta, et olete vennaga Jõu tumedale poolele üle läinud ja vähemalt kolmandiku oma hingest mängukuradile müünud ning lisaks veel väike viide sellele, et teie filmihinded enam nii harmoonias pole. Aga nüüd on see nali ka kahjuks surnud. Elagu nali!
Kasutaja avatar
JazZ-
Aasta foorumlane 2018
Aasta foorumlane 2018
 
Postitusi: 3827
Liitunud: 19. Aprill 2009, 19:19
Asukoht: Tallinn

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Rasmus » 23. Jaanuar 2016, 14:44

Hea mees, Spell, rikkusid nüüd suurepärase nalja ära.
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas lostinthemist » 23. Jaanuar 2016, 15:02

Tõbras selline ikka. Ongi suurepärane nali vastu taevast läinud. Pilt
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas tuusla » 24. Jaanuar 2016, 19:03

Hea teema, mis tõestab, et kui filmiveeblased peavad mingit filmi halvaks, siis ei tasu seda vaatama minna, ja kui heaks, siis ei tasu seda samuti vaatama minna.

Enne ei lähe ka, kui on selge, kas 40+ Leo saab juba jälle vinguda, kuidas "tema jätab näitlemise maha ja pühendub tõsisemalt noorte supermodellide ärarikkumisele".
Kasutaja avatar
tuusla
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 406
Liitunud: 22. August 2009, 00:21
Asukoht: Metsamajake

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Zinera » 24. Jaanuar 2016, 22:47

5/10
Ausalt arvasin, et see film on parem, vahepeal oli ikka üsna igav. Enamik häid kohti oli treileris ära, seega kahju, et nädal varem kinos treileri ära nägin. Leonardo ja Tom Hardy tegid hästi oma rollisooritused, lihtsalt sisu oli väga tegevusvaene.
Spoiler :
Hawk-ist oli ikka täiega kahju, tore tegelane oli. Filmi lõpp oli ka kuidagi eriti etteaimatav, lihtsalt indiaanipealik tappis tütre päästmise eest Tom Hardy ära ja oligi kõik. Lihtsalt kõik. Mingi uus karu oleks võinud Leonardo tükkideks rebida vms, nii vaimuvaene...
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Ralf » 25. Jaanuar 2016, 06:15

Mitte et ma väga pooldaks sellist kategoriseerimist jne, aga "The Revenantist" palju räägitud kui nn meestefilmist, mis võib-olla pole isegi vale määratlus, vaadates, kui leigelt Filmiveebi naisliikmed sellesse suhtuvad. :P
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Soprano » 25. Jaanuar 2016, 06:48

evatsikile meeldis! Mulle ka, kuigi oleks võinud kompaktsem olla ning aja (ja teekonna pikkuse) kulgu oli kuidagi segaselt portreeritud. Leole hoian Oscaritel pöialt. Selle filmiga on tal ikka parim šanss üle pika aja.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas ruut » 25. Jaanuar 2016, 10:58

Võib olla spoiler, aga
Spoiler :
sellise "ühes loodusega" tüübi kohta, kellel on hea suunataju, oli Leo tegelane üks paras debiilik. See rollisooritus ise oli ka selline mittemidagiütlev, kas tõesti tuleb Oscar selle eest, et "ou sitaks külm oli ja ta sõi toorest maksa, kuigi ta ise on taimetotilane?" Fuck that.


Keskpärane film, keskpärane lugu, ilusad kaadrid ja kõige kehvemad CGI loomad eales. Tom Hardy oli cool, tho.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Mees, kes jäi ellu

PostitusPostitas Ronet » 25. Jaanuar 2016, 11:50

Kui aus olla, siis ma ise ootasin ka midagi enamat. Aga kogu see ellujäämise aspekt, kaameratöö, loodus etc pakkusid piisavalt naudingut, et muudest puudustest mööda vaadata. Leo on muidugi paremaid rolle teinud.

7/10

Ei usu eriti, et see mu eelmise aasta top10'sse mahub tho.
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Järgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 124 külalist