Batman vs Superman: Õigluse koidik

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Rasmus » 26. Märts 2016, 20:39

Noh, teisel vaatamisel oli igatahes parem. Teadsin, mida oodata ja jälgida, ja võiks vist isegi öelda, et sain nüüd sisust aru. Kui Doomsday osa poleks, siis julgeksin heaks filmiks nimetada - praegusel kujul on lihtsalt meelelahutuslik segadus. See Nolani triloogia stiilis lugu, mis sinna sisse peidetud on
Spoiler :
(kohtumaja plahvatus, Batmani detektiivitöö jms)
, on tõsiselt korralik, ja mul on väga kahju, et seda eraldi filmiks ei tehtud. Üleüldse veider valik "Batman v Superman" ja "Justice League" enne stand-alone filme ära teha - Marveli loogika töötas selles mõttes paremini. Poleks olnud vaja niimoodi kiirustada. Saan aru, et Justice League = raha, aga see universum laguneb lihtsalt koost, kui buildupist nii kiiresti üle hüpatakse. "Batman v Supermani" oleks võinud vabalt kolmeks kahetunniseks filmiks jagada - tulemus olnuks parem ja sisu jäänuks ülegi.

Ootan huviga Snyderi R-rated versiooni, mis kuulduste kohaselt vähemalt pooltunni jagu pikem peaks olema. Montaaži hüplikkuse järgi hinnates võiks välja jäetud materjali küllaga olla.

7/10
Kasutaja avatar
Rasmus
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5052
Liitunud: 08. Märts 2012, 15:26
Asukoht: Honey Island Swamp

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas DaydreamDiamond » 27. Märts 2016, 14:26

Rassu kirjutas:Noh, teisel vaatamisel oli igatahes parem. Teadsin, mida oodata ja jälgida, ja võiks vist isegi öelda, et sain nüüd sisust aru. Kui Doomsday osa poleks, siis julgeksin heaks filmiks nimetada - praegusel kujul on lihtsalt meelelahutuslik segadus. See Nolani triloogia stiilis lugu, mis sinna sisse peidetud on
Spoiler :
(kohtumaja plahvatus, Batmani detektiivitöö jms)
, on tõsiselt korralik, ja mul on väga kahju, et seda eraldi filmiks ei tehtud. Üleüldse veider valik "Batman v Superman" ja "Justice League" enne stand-alone filme ära teha - Marveli loogika töötas selles mõttes paremini. Poleks olnud vaja niimoodi kiirustada. Saan aru, et Justice League = raha, aga see universum laguneb lihtsalt koost, kui buildupist nii kiiresti üle hüpatakse. "Batman v Supermani" oleks võinud vabalt kolmeks kahetunniseks filmiks jagada - tulemus olnuks parem ja sisu jäänuks ülegi.

Ootan huviga Snyderi R-rated versiooni, mis kuulduste kohaselt vähemalt pooltunni jagu pikem peaks olema. Montaaži hüplikkuse järgi hinnates võiks välja jäetud materjali küllaga olla.

7/10


Jep. (Y)
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Kasutaja avatar
DaydreamDiamond
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 982
Liitunud: 07. Oktoober 2008, 11:36
Asukoht: Tartu

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Kadii » 30. Märts 2016, 12:33

Võin vist enamvähem öelda, et Batman on mu lemmik igasugustest kõikidest koomikskangelastest, kuigi see arvamus on kujunenud puhtalt Dark Nighti filmiseeria vs Marveli uputus põhjal. Mul on nüüd plaanis lähemalt tutvuda vanemate filmidega ka ja eks siis näeb edasi.
Läksin ka filmi vaatama null-(l)ootusega, sest nii palju on dissitud seda ikka, aga dno, ma ei ütleks küll, et ma nii pettunud olen.

Kirjutan kõik spoileris, ma ei viitsi filtreerida.
Spoiler :
Esimene pool oli tõesti suhteliselt mõttetu. Lihtsalt pilt pildi järel, kuidagi väga kangelt ja mittesujuvalt ja koomiksikaugele inimesele ( ehk mulle) võib-olla natuke segaseksjääv. Ei saanud ma enne trivia lugemist aru, et see segase sõnumi tooja oli Flash või et vanemate hauast välja tulnud koll oli ilmselt rehverents Man-Batile.
Batman ongi ju enamasti olnud selline pahur mehike ja imo Affleck oli täpselt parajalt pahur edasi ja enamus meist vajaks ilmselt aeg ajalt kallistamist, kui vanemad oleks oma silme ees maha lastud. Küll aga kiskus see Batman minema pigem Lego Batmaniks. Mul kummitas see sarnasus terve filmi esimese poole ning Batmani ja Supermani "äraleppimise" stseeni järel ütles 0ll ka, et see oli nagu Lego Batman. Uus kostüüm on ka minu maitse jaoks natuke liiga kandiline, mis annab Lego naljale ainult lisa juurde.
Palju räägitakse muidugi sellest ka, et Supermani surm ja no tegelikult ellujäämine on võrdeline Jeesuse ärakäiguga, et sobivalt oli avanädalavahetus ülestõusmispühadega jne. AGA mina leian, et nad oleks võinud selle kuukese veel oodata ja selle emadepäeval välja lasta, sest et mida kuradi stseeni ikkagi selle äraleppimisega. Kujutasin kohe ette, et järgmises stseenis on Batman ja Superman Illinoisis Martha juurdes teepeol.
Üks, mida ma teie kriitikast aru ei saa, on see peamine "Lex Luthor oli nagu natuke hulluks läinud Zuckerberg", aga samas väidate, et Tim Rothi tegelaskuju H8s "ei olnud üldse Waltz". Eisenberg tegi pahalase, kellele oleks ise tahtnud lõuksi panna, mis minu jaoks on üks hea pahalase peamisi omadusi. Ning algupäraselt oligi teda ju kujutatud kohmaka punapäise poisiklutina, kes enamusele tuntud Lexiks saabki alles filmi lõpus.
Natuke kaugeks jäid Batamani õudusunenäod, eriti see kõrbes võitlemise osa. Lihtsalt jäi tunne, et keegi oli Mad Maxi natuke liiga palju fännanud ja samal ajal Freudi lugenud.
Häirivatest sarnasutest veel nii palju, et Doomsday esimene kaader oli küll raudselt sisse lõigatud LotRist.

Aga filmi teine pool oli küll suurepärane minuarust. Kui Doomsday oma esimese elektrikupli tegi, tulid mul küll külmavärinad peale. Kapitooliumi plahvatus, Martha päästmiskaklus (sest kellele neid uksi vaja on) ja terve sadamakaklus olid väga uhked, rääkimata tegelikult Batmani ja Supermani vahelisest kaklusest.

Ühesõnaga see film ei nullinud absoluutselt mu ootusi järgmisteks osadeks, rääkimata Wonder Womanist ja Aquamanist. Tõesti, Nolaniga ikka päris võrrelda ei saa, aga tegelikult ei tohikski. 7/10
Pilt
Kasutaja avatar
Kadii
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 452
Liitunud: 03. Juuni 2010, 19:58

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas ruut » 09. Aprill 2016, 22:49

Käisin ja vaatasin ka lõpuks ära. Olen algusest peale arvanud, et see saab olema saast....ja noh, kahjuks pidas mu sisetunne paika. Iseenesest väga ilus film ja adekvaatne kaameratöö, Afflecki Batman oli suht cool...aga kõik tegelased jäid niivõrd võõraks, et neist oli raske hoolida, motivatsioonid olid samuti debiilsed ning need kaklusstseenid (ning kogu film üldiselt tegelikult) olid niivõrd tühjad (s.t. ilma mingisuguse kireta), et mul oli kinos nii igav. Viimati oli mul ühte koomiksifilmi vaadates samaväärselt igav siis, kui ma seda uut Fantastilist Nelikut vaatasin. Ja see juba ütleb nii mõndagi.

Hinnang: (N)
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Pixie » 12. Aprill 2016, 21:22

ruut kirjutas:Iseenesest väga ilus film ja adekvaatne kaameratöö, Afflecki Batman oli suht cool...aga kõik tegelased jäid niivõrd võõraks, et neist oli raske hoolida

Jep, jep, jep.

Filmi alguses kahetsesin, et Man of Steel jäi meeldetuletuseks vaatamata. Kuid tasub vaid korra kurta ja paar päeva peale kinos käimist sattusin mingi filmikanali pealt just nimetatud filmi peale, täpselt see lõpp ja olulisemad kohad, mida BvS teise nurga alt näitas. Kohati väga detailselt järgi tehtud.

Superman pole minus kunagi vaimustust tekitanud, alles nüüd sai ta mingi stoori, mis ta veidigi huvitavamaks tegi. No see osa, et kuidas rahvas teda ülistas ja samas vihkas. Ning need vihjed tulevatele filmidele olid küll mingil määral elevust tekitavad, aga siiski väsitav mõelda, et jälle tuleb rodu filme, mis kõik omavahel seotud ja et ühest aru saada, tuleks eelnevad ära näha jne. Marveli omadega sain kuidagi märkamatult järje peale, aga väga ei viitsi sama uuesti läbi teha. Eks näis.
Kasutaja avatar
Pixie
gatehead
gatehead
 
Postitusi: 1740
Liitunud: 22. Aprill 2007, 17:12

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Ronet » 15. Aprill 2016, 00:26

Läksin ka väga madalate ootustega seda vaatama ja tunded on.. natuke segased, kuid üldjoontes siiski negatiivsed. Parim osa filmist oli Afflecki Batman ja nagu Sadflecki meemist aru võib saada, ei jäänud ilmselt temagi lõpp-produktiga rahule. Loodetavasti saab mees soolofilmi jaoks piisavalt loomingulist vabadust, sest ta on end korduvalt tõestanud andeka filmitegijana.

Need segased tunded olid suuresti tänu filmitegelaste segastele motiividele. Algus oli veel suhteliselt arusaadav, kui nad Batmani loo Man of Steeliga retconnisid, aga siis mingist hetkest hakkasid kõik tegelased imelikult käituma. Nagu paljud on juba korduvalt öelnud, siis Eisenberg oli kohutav Lex Luthor, kuid see eest oleks poisist saanud arvestatava Jokeri või isegi Riddleri.

DC/WB lõpubossid peavad mingi tarkade klubi kokku kutsuma ja oma tulevikuplaanid hoolikalt uuesti üle vaatama. Snyder ei jaga biiti üldse. Vaadaku kasvõi oma animatsiooni osakonda, seal on üksjagu palju häid joonisfilme. Miks ei võiks nendest šnitti võtta?

Also, Aquamani paljastus ajas korralikult muhelema, sest automaatselt tuli meelde SEE uudislugu.


5/10
Päevik | 2021
Pilt
Pilt
"What's a knockout like you doing in a computer-generated gin joint like this?" - William T. Riker
Kasutaja avatar
Ronet
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 5960
Liitunud: 08. November 2008, 08:40

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas Jolt » 15. Aprill 2016, 10:24

Level kirjutas:DC/WB lõpubossid peavad mingi tarkade klubi kokku kutsuma ja oma tulevikuplaanid hoolikalt uuesti üle vaatama. Snyder ei jaga biiti üldse. Vaadaku kasvõi oma animatsiooni osakonda, seal on üksjagu palju häid joonisfilme. Miks ei võiks nendest šnitti võtta?


Seoses sellega tuleb meelde, et WB juba tegi BvS kiirest vaatajanumbrite langusest ja leigetest hinnangutest omad järeldused. Pealkirja tasemel nägid need asjalikud välja, kuid lähemal lugemisel tundusid vastavad mõtted loogikaga kokku puutuvat umbes sama tihedalt nagu kaks absoluutselt paralleelselt kulgevad joont. Ehk siis, mingis ruumimoonutuse kõveruses võib see kokkupuude ju toimuda, aga tavaoludes küll mitte.
Warner otsustas võimalikult suures ulatuses loobuda riskantsetest filmidest... mis täpsemini tähendab siis muudes-meediumites-kehtestamata-originaallugusid. Selle asemel keskendutakse teemadele, millel on inimeste teadlikkus nö sisse integreeritud - DC, LEGO jms. Otseselt ei saa seda WB pahaks panna, umbes samas suunas nihkuvad kõik stuudiod.
Aga kuidas see mõte seostub otseselt BvS tulemustega on mulle veidi mõistmatu. Ainus loogiline seletus paistab olevat, et ju nad tunnistavad ka enesele, et BvS on s!tt film. Mis kvaliteedile vaatamata suudab puhtalt tuntuse arvelt teenib tagasi rohkem raha, kui sellesse investeeriti.

Zack Snyder vist juba filmib Justice League'i. Nii et jah, niipea teda selle teema juurest ära ei kangutata. Aga hei, vähemalt pakub see Max Landise sarnastele tüüpidele head jutuainet. Ühes viimases Q&A podcastis saab päris palju hilaari alates 15st minutist.
Kasutaja avatar
Jolt
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2207
Liitunud: 12. Juuni 2007, 12:02

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas lostinthemist » 20. Aprill 2016, 13:07

Pärast seanssi olid pigem positiivsed emotsioonid, sest minu jaoks Snyder pole kunagi pettumust valmistanud rabavate visuaalide, kaameratöö ning võitlusstseenidega. Neid vaadates alati silm puhkab ja ausalt öeldes ma ei ootagi temalt midagi rohkemat. Seepärast ei saa öelda, et oleksin pettunud. Narratiivi osas meeldis Marveli stamp-mallist teistsugune ülesehitus, aga siiski.. retrospektiivis on tunda, et narratiiv logiseb ja midagi on tõsiselt puudu.

Miskipärast meenub siin kirjutades "The Hobbit: The Battle of the Five Armies," kus vaatamise ajal tundsin, et filmist on välja jäetud suur hulk stseene ja see mõjub filmile pigem negatiivselt. Minu kahtlused osutusid tõeks, kui sai ära vaadatud pikendatud filmiversioon, mis oli tunduvalt tervilikum filmikogemus. Täpselt sama tunnen hetkel "Batman vs. Superman: Dawn of Justice"i kohta, et filmist oleks nagu ilmselgelt puudu ligi poole tunni jagu stseene ning olen kindel, et pikendatud filmiversioon sulataks senise kaootilise ja mittekoherentse märksa sujuvamaks teoseks.
Seega jään lavastaja versiooni huviga ootama.

Ben Afflecki Batman on minu silmis parim Batman läbi aegade.
Mind alati häiris inimeste vingumine "Man of Steeli" viimase kolmandiku kallal, kus terve linn tehti maatasa. Cmon, see oli ju nii fking awesome. Õnneks tänu "Batman vs Supermani" filmile on see jõhker lammutamine nüüd õigustatud (ma olen suhtkoht kindel, et Snyder oli seda algusest peale planeerinud ja kui see tõesti nii on, siis tegemist on geniaalse lükkega) ja need vingujad peaksid nüüd vait olema.
7/10
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas ruut » 20. Aprill 2016, 13:16

lostinthemist kirjutas:Mind alati häiris inimeste vingumine "Man of Steeli" viimase kolmandiku kallal, kus terve linn tehti maatasa. Cmon, see oli ju nii fking awesome. Õnneks tänu "Batman vs Supermani" filmile on see jõhker lammutamine nüüd õigustatud (ma olen suhtkoht kindel, et Snyder oli seda algusest peale planeerinud ja kui see tõesti nii on, siis tegemist on geniaalse lükkega) ja need vingujad peaksid nüüd vait olema.

1. Linna hävitamine oli stupid as fuck, eriti just Supermani kui tegelase seisukohast.
2. Ma olen suhtkoht kindel, et Snyder ei planeerinud mitte sittagi ette ning BvSi seda puudutav stooriliin oli lihtsalt õnnelik juhus. Aga isegi kui planeeris (mis on väga unlikely) on see ikkagi stupid as fuck.

Vingun kui tahan, sest on põhjust vinguda.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas lostinthemist » 20. Aprill 2016, 17:53

Minu meelest lammutamine meikis senssi, kuna superkangelased ei oskagi alguses olla superkangelased, et kõik probleemid saaksid puhta ja ohvritevähese lahenduse. Superman oli tol hetkel viimistlemata ja kogenematu ning Snyder üritaski minu silmis taotleda "The Dark Knight"i moodi pisut süngemat ja realistlikumat mitte-happy-go-lucky Supermani versiooni. Võis olla jah totter Supermani seisukohast, kuidas teda kujutati traditsiooniliselt enne "Man of Steeli", aga selline teistsugune lähenemine läks mulle korda.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas korgemae0 » 28. Aprill 2016, 09:42

Naljakas on lugeda ka kuu hiljem neid arvamusi ja arvustusi selle filmi kohta. Batmanist on saanud tegelaskuju mis nagu peaks kõigile meeldima ja kui oled teisel arvamusel, siis ilmselgelt ei tea sa asjadest midagi.
Mina pole kunagi suurem asi Batmani fänn olnud kuid olen lugenud ikka sadu koomikseid temast ja ta tegemistest. Mis puudutab Supermani, siis tegu on ühe kõige igavama kangelasega koomiksites, tipus on ta lihtsalt sellepärast, et oli esimene. Aga see selleks.

Selles filmis oli Batman super, Affleck tegi väga head tööd ja oli näha seda viha ja kättemaksuhimu temas. Sellega kahjuks kõik see hea piirdus ka. Film algas järjekordse origin story klippidega mis olid võetud otse koomiksilehtedelt (polnud üldse halvasti tehtud) aga kõik teavad juba mis toimus ja tundub mõttetu veel aega raisata sellele.
Film ise oli veniv ja mida aeg edasi seda kurvemaks ma muutusin, et see film nii jura on. Ja kui Batman hakkas kurjategijaid tapma oli pmst kõik, seda filmi enam päästa ei saa. Üks ere päikesekiireke filmis oli paradeemonite kohalolek aga selle rikkus ära eriti kohutav action scene. (stseenis seisis üks tüüp tükk aega relv käes Batmani selja taga ja siis läks talle kätega kallale, what?)

Üldine mõte kuidas 2 "kangelast" omavahel tülli ajada oli ka eriti tobe.
Spoiler :
Luthor tahtis Batmani surma aga Supermanil polnud nagu väga motti teda tappa. Selle asemel, et minna ja öelda "jou, lex hoiab mu ema vangis ja tahab, et ma su ära taoks"
Ja miks nad lõpetasid kaklemise oli veel hullem.
Spoiler :
MARTHA!


Ma nii lootsin, et tegu oleks hea filmiga, sest viimane Superman ja Batman polnud ka just kõige paremad filmid.

Olen suur koomiksite fänn ja tore on näha neid asju suurel ekraanil aga kui teha, siis võiks ikka korralikult teha.
korgemae0
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 6
Liitunud: 27. Aprill 2013, 21:50

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas ruut » 28. Aprill 2016, 12:27

Kokkuvõtvalt võib öelda, et suht halb film oli ikka küll.
Kasutaja avatar
ruut
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 990
Liitunud: 23. Mai 2009, 22:31

Re: Batman vs Superman: Õigluse koidik

PostitusPostitas lostinthemist » 03. Juuni 2016, 16:04

lostinthemist kirjutas:Miskipärast meenub siin kirjutades "The Hobbit: The Battle of the Five Armies," kus vaatamise ajal tundsin, et filmist on välja jäetud suur hulk stseene ja see mõjub filmile pigem negatiivselt. Minu kahtlused osutusid tõeks, kui sai ära vaadatud pikendatud filmiversioon, mis oli tunduvalt tervilikum filmikogemus. Täpselt sama tunnen hetkel "Batman vs. Superman: Dawn of Justice"i kohta, et filmist oleks nagu ilmselgelt puudu ligi poole tunni jagu stseene ning olen kindel, et pikendatud filmiversioon sulataks senise kaootilise ja mittekoherentse märksa sujuvamaks teoseks.
Seega jään lavastaja versiooni huviga ootama.

Täpselt nagu mul oli õigus "Hobbiti" viimase filmi kohta, peab mu rauno-senss täpselt paika ka "Batman vs Superman"i puhul. Poole tunni võrra pikem R-versioon tulekul ja trailer ka väljas.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Eelmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 75 külalist