Tae gu kgi - sõja vennaskond

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Tae gu kgi - sõja vennaskond

PostitusPostitas Cochrane » 24. Juuni 2005, 17:53

Tae gu kgi - sõja vennaskond
Taegukgi hwinalrimyeo (2004)

Korea sõja taustal toimuv lugu kahest vennast, kes vastu oma tahtmist sõjakeeristesse tõmmatakse. Suurem neist üritab tagada, et neid ei lahutataks ning et vend sõjatandrilt eemal oleks. Selle saavutamiseks on tal vaja aumedal saada. Et selleni jõuda, sooritab ta kaelamurdvaid ülesandeid, näiteks jookseb läbi kuulirahe, et üht Põhja-Korea ohvitseri vangi võtta. Missioonid toovad talle küll au ja kuulsust, kuid algne siht kipub ununema ja ta hakkab sõda nägema kui võimalust saada veelgi kuulsamaks. Noorem vend on selle muutuse pärast mures ning nendevaheline side on kadumas...

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas H20H » 28. Juuni 2006, 00:19

Ei ole üldjuhul sõjafilmide fänn, kuid see meistriteos kuulub minu jaoks parimate filmide tippu. Tegu on väga julma ja samal ajal väga kauni ja kurva looga. Sisu lihtsalt paelub esimesest imekuanist avastseenist alates, kuni perfektse lõpustseenini. Peale filmi sai suu ammuli ka lõpputiitrid lõpuni vaadtatud - lihtsalt uskumatult hea asi oli :D 10/10
Kasutaja avatar
H20H
Eliit
 
Postitusi: 164
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 17:58

PostitusPostitas Gang-pae » 08. Jaanuar 2009, 19:46

Eepiliselt melodramaatiline sõjafilm. Soovitan.
Kasutaja avatar
Gang-pae
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 576
Liitunud: 01. Jaanuar 2009, 23:58

Re: Tae gu kgi - sõja vennaskond

PostitusPostitas lostinthemist » 08. Aprill 2012, 15:23

Kindlasti eelmise dekaadi üks parimaid sõjafilme, ja mitte ainult Aasia kino hulgas, vaid teeb ka mitmele USA sõjafilmile silmad ette. Pärast vaatamist ei uskunud kohe, et see kestis kaks ja pool tundi - aeg lendas nii kiiresti. Selle kohta võib tõesti öelda "eepos." Karakterid on viimse piirini lihvitud, tegelaste arengut oli jube vaadata ja mõjus nii hinge matvalt. Lahingustseenid on tõeliselt väga võimsad ja hästi tehtud. Mõjus nii võõrastavalt ja efektiivselt, et pärast filmi vaatamist ma ei suutnud rohkem kui 10 minutit Battlefield 3 mängida. Kusjuures, ülesehituse poolest meenutas see tõsiselt "Saving Private Ryan"it. Saab julgelt soovitada ka inimestele, kes ei ole üldse tutvunud Aasia kinoga.
Rohkem mul midagi öelda pole, sest eelmised kaks kasutajat on kõik ülejäänud olulise juba ära öelnud. Õudust, julmust ja isegi pisaraid.
10/10

Ei mäleta ka enam, millal ma viimati panin filmile 10/10.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea

Re: Tae gu kgi - sõja vennaskond

PostitusPostitas LiveForThis » 08. Aprill 2012, 23:12

Pärast pikka perioodi on Kang Je-gyu taas tuhast tõusnud ja valmis meisterdanud veelgi ambitsioonikama projekti "My way" http://en.wikipedia.org/wiki/My_Way_(2011_film)

Pilt
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

Re: Tae gu kgi - sõja vennaskond

PostitusPostitas lostinthemist » 09. Aprill 2012, 01:34

Jep, pärast vaatamist uurisin lavastaja loomingut ning märkasin ka, et eelmisel aastal oli ta valmis saanud ühe teise sõjafilmiga. Kindlasti vaatan lähiajal ära.
Minu elust ja enesest
Lõuna-Korea filmiblogi
Eelnevalt AvP_75, nüüd kasutajanimega lostinthemist.
Kasutaja avatar
lostinthemist
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2195
Liitunud: 02. Veebruar 2006, 01:43
Asukoht: Lõuna-Korea


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 124 külalist