Howli liikuv loss

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Howli liikuv loss

PostitusPostitas Cochrane » 24. Juuni 2005, 03:05

Howli liikuv loss
Howl´s Moving Castle

Kuri nõid paneb noore Sophie peale needuse, mis muudab ta vanaks naiseks. Kuna Sophie ei saa sedasi oma senist tööd oma ema kübarapoes jätakta ega ka needusest kellelegi rääkida, läheb ta kurikuulsa võlur Howli likuvasse lossi ja saab seal tööd majapidamises. Seal sõbruneb ta tuledeemon Calciferiga, kes annab lossile energiat ja on Howliga seotud lepingu kaudu, mida ta ei saa avaldada. Nad lubavad üksteist aidata. Sarnaselt Calciferile suudab ka Howl nõia needusest läbi näha ning tema ja Sophie armuvad. Sohie aitab Howlil astuda tema endise õpetaja, Sulimeni vastu, kuid taa peab samas ka aitama Calciferi vabaneda lepingust, kuna see saaks siis talle tema nooruse tagasi anda.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 30. Oktoober 2007, 21:38

pisut segane süzee, aga täitsa hea.
see on sedasorti anime kus ka visuaalselt on huvitav, ainult mõned kohad olid kuidagi kohmakad nt need lahingud. ja peab ütlema et eestikeelne dubleering oli väga segane, mõnda kohta tuli kolm korda üle kuulata et aru saada milles siis nüüd iva oli. Inglise keeles oli vaimukam, ma vaatasin Youtube´ist.
aga see kihiline, läbipaistev pilt... huvitav. Kuigi Printsess Mononoke lähedale ta ei küündinud.
mõningas mõttes ülimalt veider, et õhtumaade lugu ja tegelased jaapanliku...kuidas öelda...karakteriarendusega ja liikumisega. aga eks nad on seal ennegi teinud filme mitte enda kultuuri kontekstis.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas siilupart » 30. Oktoober 2007, 22:09

Vaatasin ka seda animet.. Juhuslikult sattus pühapäeva hommikul silm peale. Kuigi ma algust ei näinud, hakkasin vaatama seda alles siis kui veerand aega oli ära olnud või nii. Ma väga paljusid animeid pole kindlasti näinudki. See oli tegelikult isegi sellist sorti multikas, mis mulle tavaliselt meelepärased ongi. Võitlemine kurja vastu, äraarmumine oma (niinimetatud) kangelasse,seiklemisi ja veidike ka ulmesegust sisu (õudussegust sisu).. Ja nagu lõpupoole selgus, oli ka sellel kõrvitsapeal (hernehirmutisel) tugev needus peal ja tänu siis Sophiele see needus purunes. Samuti ka oma kallimalt sai ta võetud needuse ja endalt tal kadus samuti needus pealt. See lõpp jäi pisut segaseks, aga muidu muud kohad olid kõik ok. :D See tuli, Caltcifer, oli päris tore tegelane ja nagu ka näha, kõikvõimas. Aga millest ei saanud ma aru eriti, oli see lepinguosa ja ka see nõidusepool. Jäin vist päris palju algusest ilma.. :pööritus:
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)

PostitusPostitas Reinuvader Rebane » 30. Oktoober 2007, 22:38

algus oli veel segasem.


mis mulle imelik tundub on see et kuidas on teostatud taust, mingid täiesti kõrvalised asjad - suits, varjud, valgus, rohi, pilved vmt - on nii viimase peal ja nii filigraanselt läbitöötatud, samal ajal tegelased on joonistatud niivõrd...kahemõõtmelised, niivõrd tinglikud sellega võrreldes. see on see võõrastav kontrast mille pärast anime ei saa mulle kunagi ROHKEM meeldida kui "vana kooli", Euroopa ja Sovetmuzfilmi tehtu.
Kasutaja avatar
Reinuvader Rebane
Bond, James Bond
Bond, James Bond
 
Postitusi: 524
Liitunud: 23. August 2006, 14:15
Asukoht: kuum ja kõle kõrb

PostitusPostitas siilupart » 01. November 2007, 11:10

Njah, segased kohad olid sellel multal küll sees, (olgugi et algust ma ei näinud, millel erilist vahet ka ei olegi nagu tundub) kui ausalt tunnistada. Sellel animel on veel kodukas ka olemas kes veel ei tea
http://disney.go.com/disneypictures/castle/ .. Ma eriti ei teagi siin niimoodi tagantjärele vaadata selle animes toimuvale, pisi (kehvasti tehtud) vigadele, kuid muidu multikas ise oli hea, kui nii võtta. :pööritus:
Ma tean, paar aastat tagasi nägin ma ETV pealt ühte tõeliselt armastusväärset animet. Anime nimi ei tule hetkel meelde. Aga siis oli tegemist naissõdalasega, kes lavastas ennast meessõdalaseks. Tüdruk pidi oma perekonda kaitsma ja oma vastasega võitlema, kuigi läks hoopis nii et armus oma (vastasesse) vaenlasesse. Tüdruku vastane seda ise hetkel ei aimanud aga hakkas siiski tasapisi kahtlema selles, et vastaseks võib olla naine. Ja alles siis kui naisega koos olevad sõdalased haavasid naise vastast, siis nende pilgud hetkeks ka kohtusid, aga siis mees kukkus hobuselt ja kaotas teadvuse. Naine otsustas teesklemise lõpetada ja hakata hoolitsema mehe eest.. Lõpp tulemus oli see, et nad ühendasid oma jõud. See oli väga romantiline samuti, nagu Howli liikuv lossgi. Võibolla on keegi siit foorumist seda animet näinud ja oskab ka selle pealkirjagi õelda, mis mul hetkel ei meenu.
I Know I Am Little Stupid Girl, But I Learn Always Something
Kasutaja avatar
siilupart
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 109
Liitunud: 27. Juuli 2007, 23:49
Asukoht: Kuressaare (Saarlane:D)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 96 külalist