Kumaré

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Kumaré

PostitusPostitas uLtImAtEcRiTiC » 15. August 2012, 15:48

Kumaré
Kumaré (2011)

"Kumaré" on Morgan Spurlocki ja Sacha Baron Coheni vaimus vändatud eksperimentaaldokk, mille autor Vikram Gandhi kehastub India guruks, et uurida, mida tähendab usk tänapäeva maailmas, kus valitseb kergeusklikkus usuküsimustes ja eksootiliste usundite odav populaarsus.

Tänapäeva Läänes ja eks ka Eestis on nagu seeni pärast vihma esile kerkinud igasuguseid gurusid ja õpetajaid, kes erineva nurga alt vaimset värki idanema püüavad panna. Nende ümber leidub ka palju õpilasi, kes tunnevad õpetajaga suurt ja maagilist sidet või midagi muud müstilist. Esialgu tundub, et sellist nähtust saab ainult distantsilt laita või seestpoolt ülistada, kuid mitte ise tasakaalukalt torkima minna.

Vikram Gandhi, esimese põlvkonna India immigrantide laps, kes on üles kasvanud USAs, hakkas tegema dokki gurudest. Selle käigus sai tal aga villand näpuga näitamisest ja vaimsete juhtide edevusest, kes kõik kippusid väitma, et nad on kuidagi autentsemad või õigemad kui teised. Ta otsustas, et loob eksperimendi korras ise uue guru Kumaré ja tuli välja täiesti usutava ja realistliku, seejuures sugugi mitte valetava looga. “Täna me näitame iseennast nii nagu me oleme ja mina ei ole see kes te arvate, et ma olen,” nõnda ütleb karismaatiline Kumaré juba kohe filmi alguses. See film ületab tõe ja vale ning filmikunsti žanrite piire aplausiväärt geniaalse siirusega.

Ülevaate autor: Kaarel Kuurmaa

Loe täielikku tutvustust siit
Kasutaja avatar
uLtImAtEcRiTiC
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 4788
Liitunud: 01. Detsember 2009, 23:12

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 94 külalist