Inglise patsient

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Inglise patsient

PostitusPostitas Taavi » 08. Juuni 2005, 20:04

Inglise patsient
The English Patient

Inglane Almasy (Ralph Fiennes) on rikkast soost pärit kaardimärgistaja, kes kolmekümnendatel saab ülesandeks kaardistada täies ulatuses Sahara kõrb. Kuid Teise Maailmasõja alates tulistatakse ta lennuk alla ning mees saab õnnetusest üliraskeid põletushaavu.
Tundmatu piloodina viiakse Almasy ravile Itaaliasse, kus tema eest hakkab isiklikult hoolt kanda hooldeõde Hana (Juliette Binoche). Kui aga üks mehe perekonnatuttav ta seal haigevoodis ära tunneb, hakkab tema vastasleeri kuulumine avalikuks saama ...

9 Oscarit (parim film, lavastaja, naiskõrvalosa (Juliette Binoche), operaator, kostüümid, kujundus, montaaz, muusika, heli).

Täielikku tutvustust loe siit.
Taavi
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1180
Liitunud: 17. Jaanuar 2005, 01:29
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Daegwynn » 09. Juuni 2005, 14:44

Ette võib heita ainult filmi pikkust. Oleks saand tublisti lühemalt teha, seejuures midagi kaotamata. Minule täitsa meeldib. Armastusfilm, mis teha. Kellele sellised ei meeldi, hoidku kaugemale. Väga head näitlejatööd, tõesti kohe. Fiennes (hääldatakse fains, kui juhtub huvitama) ja Binoche kandideerisid mõlemad oscarile, kuid jäid kahjuks minu meelest ilma.
Kasutaja avatar
Daegwynn
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 14
Liitunud: 23. Aprill 2005, 20:43

PostitusPostitas crackhead » 22. September 2005, 18:09

Daegwynn kirjutas:Ette võib heita ainult filmi pikkust. Oleks saand tublisti lühemalt teha, seejuures midagi kaotamata. Minule täitsa meeldib. Armastusfilm, mis teha. Kellele sellised ei meeldi, hoidku kaugemale. Väga head näitlejatööd, tõesti kohe. Fiennes (hääldatakse fains, kui juhtub huvitama) ja Binoche kandideerisid mõlemad oscarile, kuid jäid kahjuks minu meelest ilma.



Binoche võitis
Viimane vaadatud film: On Golden Pond 9/10
Viimane ostetud DVD: Blood Diamond 10/10

Pilt
Kasutaja avatar
crackhead
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1135
Liitunud: 04. Aprill 2005, 08:49
Asukoht: Hirvepark/Siselinna kalmistu/Varblane/Harju mägi

Re: Inglise patsient

PostitusPostitas Kickflick » 11. Oktoober 2011, 23:11

Ehk on asi minus, aga filmi esimene pool ei haaranud mind üldse kaasa, jäi igavaks ja liiga turvaliseks. Samas filmi teine pool oli super, suurepärased näitlejatööd, intrigeerivad stseenid, kaunid loodusvõtted, hästi kirjutatud stsenaarium ja ilus muusika. Ralph Fiennes mõjus minu jaoks ilmselt oma välimuse tõttu eemaletõukavalt, aga ülejäänud näitlejate ilmumist ootasin huviga, eriti Juliette Binoche'i, Willem Dafoe'd, Colin Firthi ja Kristin Scott Thomas'i. Oleks film umbes 45 minutit lühem ja kompaktsem suutnud olla, läheks ta kindlasti mu lemmikute hulka, aga kahjuks pikkus rikkus tõesti pisut ära.
Kasutaja avatar
Kickflick
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3774
Liitunud: 29. Juuli 2009, 19:53
Asukoht: Tallinn

Re: Inglise patsient

PostitusPostitas Trash » 11. Oktoober 2011, 23:44

Film mis õigustab abielurikkumist.
Iron Man transforms into cyberkinetic gun.

http://trash-can-dance.blogspot.com/
Kasutaja avatar
Trash
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 909
Liitunud: 06. Märts 2009, 00:37

Re: Inglise patsient

PostitusPostitas brixxx » 22. Märts 2012, 17:23

Oli huvitav nukker draama film. Mulle jäid silma kõige enam Ralph Fiennes ja Willem Dafoe (see üks väheseid filme, kus ta mulle meeldib ja mulle tundub, et ka üks väheseid, kus ta ei ole halb tegelane). Ma olen seda filmi näinud kaks korda telekas ja mulle tundub, et kordagi mitte algusest. Ma ei ole näinud filmi ''The Constant Gardener''i, aga see tundub väga sarnane filmile ''The English Patsient''. Mina küll ei mäleta, et filmis mängis Colin Firth.

Spoiler :
Filmist on mul jäänud kõige enam meelde, et Williem Dafoe näitab, et tal lõigati pöial ära. Kas filmi lõpus suri Ralp Fiennesi tegelaskuju?


Hindeks annan 8/10 kuna eriti ei mäleta seda filmi enam, aga mäletan oli huvitav nukker draama. Paraku seda abiellu rikumist ma ei mäleta.
Kultuuri Võlu - blogi kultuurist
Techblog - õpetused ja arvustused
Kasutaja avatar
brixxx
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 927
Liitunud: 19. Detsember 2011, 12:53
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 93 külalist