Teispoolsus

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Teispoolsus

PostitusPostitas Cochrane » 20. Mai 2005, 23:52

Teispoolsus
Underworld

Juba sajandeid kestab sõda vampiiride ja libahuntide vahel, mis on ajaga kaasas käinud ja kasutab nüüd tehnoloogia viimaseid võimalusi näiteks kuulid hõbenitraadist või ultravioletsest valgusest. Selene (Kate Beckinsale), üks vampiiridest, hakkab kaitsma inimest, Michael Corvin (Scott Speedman), kellest näivad libahundid väga huvitatud olema. Ta ei suuda tema nakatumist libahuntide geenidega vältida, kuid hakkab vaikselt päevavalgele (õigemini küll öövalgele) tooma asju, mis näitavad libahuntide ja vampiiride sõda hoopis uuest vaatepunktist.

Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

PostitusPostitas Robert » 14. Juuni 2005, 09:09

Hästi stiilne action on, muidugi on sarnaseid filme teisigi(Bladed), aga meelelahutuseks kõlbab küll. Mõned võitlusstseenid olid isegi väga lahedad.
8/10
Robert
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2873
Liitunud: 18. Jaanuar 2005, 15:21
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Girl17 » 15. Veebruar 2006, 13:24

Mulle meeldis küll väga... :D tseenid oli kah lahedad :)
Kasutaja avatar
Girl17
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 170
Liitunud: 25. Jaanuar 2006, 14:42
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas CyberRax » 01. Mai 2006, 03:57

Peab nõustuma: "stiilne" on just see sõna mis seda filmi ideaalselt kirjeldab. Endale see film küll liigselt ei istunud - stoori oli liialt sisutühi, kandva ideega (vampiirid vs libahundid) oleks palju enamat saanud korda saata ning lõpplahendus jättis kah soovida. Popcornikas, mis vähemalt minu arust mainitud konkurendile ("Blade") iga viimse kui kandi pealt alla jäi. 6/10
CyberRax
Eliit
 
Postitusi: 451
Liitunud: 08. September 2005, 20:39
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Brynety » 15. August 2006, 11:49

sjuper film :)
mina olen. olen olen. olen mina
Brynety
Batman alustab
Batman alustab
 
Postitusi: 83
Liitunud: 20. Mai 2006, 18:08
Asukoht: Eesti.

PostitusPostitas deepblue » 17. August 2006, 20:36

oli jah päris lahe
Kasutaja avatar
deepblue
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 19
Liitunud: 11. Juuli 2006, 08:58

PostitusPostitas uussaabas0 » 08. Jaanuar 2007, 20:24

See on mu lemmikutest üks lemmikum film. Ja parim film vampiiridest ja libahuntidest. Kindlalt 10/10
Kasutaja avatar
uussaabas0
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 189
Liitunud: 17. Aprill 2005, 15:48
Asukoht: Pärnu

PostitusPostitas Sepateus » 09. Jaanuar 2007, 00:49

Minu arust see, küll mingi tipp-film ei ole. Nagu eelnevalt öeldud - paras popcornicas. Kaks mingid tibilikku hübriidi keksimas. Täiesti tavaline ajaviitefilm, kuid mitte midagi enamat.
si vis pacem para bellum
Kasutaja avatar
Sepateus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 221
Liitunud: 15. September 2006, 20:22
Asukoht: tartu

PostitusPostitas Ralf » 09. Jaanuar 2007, 08:15

Sepateus kirjutas:Minu arust see, küll mingi tipp-film ei ole. Nagu eelnevalt öeldud - paras popcornicas. Kaks mingid tibilikku hübriidi keksimas. Täiesti tavaline ajaviitefilm, kuid mitte midagi enamat.


Samas õudukasugemetega ulmemärulina võttes on ta üks parimaid ka. ;)
(Kuigi isiklikult meeldis järg veidi rohkem)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Sepateus » 10. Jaanuar 2007, 01:43

Fletchu kirjutas:
Sepateus kirjutas:Minu arust see, küll mingi tipp-film ei ole. Nagu eelnevalt öeldud - paras popcornicas. Kaks mingid tibilikku hübriidi keksimas. Täiesti tavaline ajaviitefilm, kuid mitte midagi enamat.


Samas õudukasugemetega ulmemärulina võttes on ta üks parimaid ka. ;)
(Kuigi isiklikult meeldis järg veidi rohkem)

Jah, seda küll, kuid mulle see kokteil eriti ei istu, eelistan siiski puhtalt tarbida.
si vis pacem para bellum
Kasutaja avatar
Sepateus
Sõrmuste Isand
Sõrmuste Isand
 
Postitusi: 221
Liitunud: 15. September 2006, 20:22
Asukoht: tartu

PostitusPostitas Cochrane » 10. Juuli 2009, 02:02

Õudusfilm libahuntidega, õudusfilm vampiiridega ja arvukaid tulevahetusi sisaldav märul. Kolm asja, mille nautimiseks tuleb sageli vaadata kolme erinevat filmi. Underworld ühendab need mõnusaks meelelahutuseks, milles alustatakse ilma pikema sissejuhatusega koheselt kõigi kolme mainituga.
8/10
Kasutaja avatar
Cochrane
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 2680
Liitunud: 12. Aprill 2005, 12:17

Re: Teispoolsus

PostitusPostitas LiveForThis » 26. August 2011, 03:07

Üle väga pika aja otsustasin Underworldi seeria uuesti ette võtta. Mõningane tänu läheb vist ka Underworld: Awakeningu trailerile, mis äratas minus taas soojemad ja külmemad mälestused Selenest, vampiiridest, lycanitest ja nende mütoloogiast.

Kogu senisele triloogiale olengi ainult korra pilgu peale visanud. Pärast Blu-Ray väljaande läbivaatamist tuli ka veel meelde, et mul endal film DVD-na riiulis ilusasti olemas.

Ütleme nii, et tõesti on suur vahe, kas tutvuda mõne filmiga 5-6 aastat tagasi ja lasta sellel igavesesse unustusse vajuda ja siis puhtalt püsiva huvi pärast film taas läbi vaadata.

Len Wisemani Underworld on umbes täpselt nagu esimene Matrix. Ainult, et valitseva tehisintellekti asemel on filmi keskmes vampiirid ja lycanid. Kasutan lycani libahundi asemelt seetõttu, et see kõlab nii pagana hästi. Lycan.... (Y)

Matrixiga sarnanemine tuleneb asjaolust, et paljud slo-mo tulevahetused ja paigad, kus neid läbi viidi tuletasid kohe vägisi meelde Matrixi finaali ja selle safehouse`i ründamist. Lausa kummastav kui sarnased.
Aga olgu sellega kuidas on. Underworld on üks väga äge film.

Ta on otsast lõpuni stiilne - Selene ehk pikkade mustade mantlitega vampiirid automaatrelvastus seljale kinnitatud. Uhked mõisaelanikud tipptasemel tehnoloogia ja relvastusega. Mida veel tahta aristokraatlikust ja kõrgist surematute rassist?
Lavastuslikust küljest vägagi tempokad ja põnevad actionstseenid. Mitte just kõik, aga siiski valdav enamus.
Vampiiride ja lycanite igipõline heitlus on küllaltki huvitav ja eelkõige seetõttu, et see on käigupealt arenev, mis lubab mõlemat vaenupoolt rahuliku rütmiga tundma õppida.
Kunstilisest küljest väga kauni vastavalt vampiiridele ja lycanitele rõhutava keskkonnaga.
Mütoloogia poolest esialgu üllatavalt muhe, aga hiljem kui filmi tegevustikku veelgi enam süveneda muutub kahe liigi ajalugu üha paeluvamaks teemaks.
Näitlejate poolest ei ole Underworld just erakordselt tugev. Kõik osatäitmised on korralikud niikaua kui nende tegelastelt midagi enamat ei hakata nõudma.
Suures seltskonnas paistab kõige enam silma veetlev Kate Beckinsale ning alati väga veenev ja mõjuvõimas Bill Nighy, kelle etteaste oli lihtsalt võrratu. Puudu pole ka Michael Sheeni Lucianist. See kuldne kolmik on võrratu. Ülejäänud teenivad vapralt oma eesmärki ehk polegi määratud huvi pakkuma. Kusjuures suure üllatusena mõjus fakt, et tohutut libahundimürakat Raze`i kehastas Kevin Grevioux, kes oli üks filmi loo arendajatest.

Stsenaariumi poolest on Underworld enamgi kui viisakas. Pole mitte midagi ülearust ega lauslolli. Kõik oleks nagu hoolikalt lihvitud, õlitatud ja pöidlaid pihku surudes käima lükatud. Ja voilaa, film hakkaski tööle.
Ainuke asi, mille kallal võtta tahaks, on Selene ja Michaeli pealesurutud suhe, mis ei olnud sugugi veenev, kuigi Selene tegelase tausta avaldamine aitas suhte arengule küllalt palju kaasa, et see päris sunnitud muljet ei jätaks.

Eriefektide suhtes jagub minu poolt ainult kiidusõnu. Kostüümid ja grimm oli otse teemasse ning lycanite kehaehitus mõjus üsnagi realistlikuna. Mitte küll siis, kui konarlikud CG lycanid ringi jooksid, aga väga vahva on vaadata, kuidas täismahus lycan aeglaselt ringi tatsab ja oma lõusta demonstreerib. Aeglane küll, aga samas on väga tänuväärne taas näha vanakooli stiilis monstrumeid, mitte CG udukogusid.

Kui filmi toonist ka paar sõna poetada, siis mainiks nii palju, et selline sinakas, rõske, niiske, külm ja trööstitu vihmasegune maailm lausa röökis underground vampiiride järele.

Kena film 8/10
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 105 külalist