Koerahammas

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

Koerahammas

PostitusPostitas Soprano » 27. Veebruar 2011, 18:10

Koerahammas
Dogtooth (Kynodontas)



Kreeka kino üldiselt siinkandis palju ei näe. Kes on Kreekas elanud, teavad pajatada, et sealsed mütoloogiad ja legendid on veel veidramad nendest, mida eesti lastele unejuttudeks pajatatakse. No mida siis veel kinost tahta? Von Trieri "Idioodid" võisid ehk oma aususega jahmatada, Lanthimose väljapeetud küünilisus on "Koerahambas" veel tase kõrgemal.

Siin on üks perekond, mille kolm last on arengupeetusega täiskasvanud. Täiskasvanud, kelle maailm jäi seisma umbes siis, kui nad olid 10-aastased. Ema on lastega kodus, isa töötab tehasedirektorina. Maja ümber on suur aed, suur bassein maja ees. Väike park. Nii see elu seal Kreekas vaikselt läheb ...

Näiteks: "Mul on uut anesteetikumi, tahad proovida? Jah, miks mitte. Okei, teeme siis nii - kes esimesena üles ärkab, on võitja." Neiud suruvad lapid ninale ja vajuvad voodisse. Teine stseen: noormees näeb aias kassi, põgeneb. Tuleb tagasi hekikääridega ja asub kassi jälitama. Isa tuleb õhtul koju, üleni verine ja seletab lastele: kass on selle aia kõige ohtlikum loom. Ta võib varitseda meid kõikjal! Kolmas stseen: "Lapsed, teie ema jäi rasedaks; paari kuu pärast sünnivad teile kaks venda ja koer ..." Neljas stseen: "Ema, mis on "zombi"?" Kes sulle selle sõna ütles? Zombi on väike kollane lill. Emme, ma leidsin aiast kaks pisikest kollast zombit - tahad, ma toon nad sulle?" Jne, jne.

Täiesti uskumatu film. Teist nii traagilise alatooniga situatsioonikomöödiat polegi näinud.

http://2009.poff.ee/



Täielikku tutvustust loe siit.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas Ralf » 03. Mai 2011, 23:13

Väga hüpnotiseeriv, lummav ning traagiline ja kohati häiriv humoorikas draama. (Y)
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)


Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 204 külalist