Gran Torino

See foorum on mõeldud Filmiveeb.ee filmide kommenteerimiseks.

Moderaator: Meeskond

PostitusPostitas Garli » 18. Jaanuar 2009, 02:43

Minule väga meeldis. Eelmise aasta üks lemmikfilme.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas cosmicDancer » 19. Jaanuar 2009, 16:26

Mulle ka väga meeldis, veel mõtlen kas IMDB's panna 7 või 8 (mõlemad minu kohta VÄGA head hinded).
Tõeline saavutus kui üks film suudab olla korraga naljakas, kurb, vihaleajav, inspireeriv ning tegeleb pealekauba ühiskonna sotsiaalsete probleemidega.
there's too much caffeine in your bloodstream
and a lack of real spice in your life
Kasutaja avatar
cosmicDancer
Teadmata kadunud
Teadmata kadunud
 
Postitusi: 14
Liitunud: 23. Juuli 2006, 21:20
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas rauls » 19. Jaanuar 2009, 22:59

Film jõuab ju kinno 27. märtsil ja teil juba vaadatud.
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Garli » 19. Jaanuar 2009, 23:06

rauls kirjutas:Film jõuab ju kinno 27. märtsil ja teil juba vaadatud.

Internet teeb imesid.
Kasutaja avatar
Garli
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 3695
Liitunud: 23. Detsember 2008, 17:19

PostitusPostitas rauls » 20. Jaanuar 2009, 00:35

Kes see siin nüüd kustutamas käis? :D
Kasutaja avatar
rauls
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4385
Liitunud: 27. August 2008, 23:34

PostitusPostitas Soprano » 20. Jaanuar 2009, 00:39

rauls kirjutas:Kes see siin nüüd kustutamas käis? :D

Arutame kino teemadel siin edasi.
Kasutaja avatar
Soprano
Filmiveeb.ee admin
Filmiveeb.ee admin
 
Postitusi: 8748
Liitunud: 06. Jaanuar 2007, 05:24

PostitusPostitas LiveForThis » 30. Jaanuar 2009, 19:42

9/10
Kurb teos Eastwoodilt :'(
Mitte kuidagi ei suutnud 8 ja 9 punni vahel valida, aga GT väärib lõpuks siiski rohkemat.
Kasutaja avatar
LiveForThis
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4911
Liitunud: 28. Juuni 2008, 15:25
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Ralf » 01. Veebruar 2009, 23:40

Täitsa kickass film oli. Eastwood ei pannud paika seekord mingeid kvaliteetfilmi raame vaid tegi mõnuga ja saigi hakkama nauditava meelelahutusfilmiga mis võib mõnel samas ka silma märjaks ajada ja peaks paljud naerma panema. Clintil ise on veel verd luude ümber küll, täitsa ilusti müttas peaosas. Kahjuks kõrvalosatäitjad jäid tsipa lahjaks, aga see on ka puhtalt Clinti šõu.
Kasutaja avatar
Ralf
love <3
 
Postitusi: 13749
Liitunud: 06. Mai 2006, 14:57
Asukoht: Sinu voodialune (väga tolmune *köh*)

PostitusPostitas Hülss » 03. Veebruar 2009, 20:29

Palju ei saa Gran Torino'le ette heita, aga siiski võtaks paar asja luubi alla. Tekst on iseenesest väga hea ja huumoririkas, kuid siiski jäi mind häirima, et liigne huumor lõi filmi pisut tasakaalust välja. Kahtlemata peab peategelane vaatajale meeldima, aga sellega poleks tulnud niivõiteisiti probleeme, sest enamustel on Clint Eastwood'iga varasemalt ülesehitatud publiku-näitleja suhe. See pole esimene kord kui Eastwood mängib sümpaatset vihast ning humoorikat peategelast. Tema näitlejakarjääri ja selle jooksul kujunenud imago saab võtta kokku paari sõnaga: badass motherfucker. Clint Eastwood on valgenahaliste Samuel L. Jackson. Walti tegelane ei pea tegema lolli vihast grimassi, nagu võis näha paarist close-up'ist, et vaatajale meeldida. Clint peab ainult silmi kissitama ja sellest piisab.

Gran Torino on ilmselgelt rohkem komöödia kui draama. Tekst on niivõrd humoorikas, et 2/3 filmist naersin ma kõva häälega, suutmata end tagasi hoida. Suuremalt osalt oli see Walti kanda, aga ka Sue tegelane pakkus häid koomilisi momente. Hästi oli kujutatud perekonna suhete ja gängielu pinnapealsust, seda siiski ainult ühe vanamehe vaatevinklist ja rohkem komöödia eesmärgil. Filmi sügavam pool jäi selle varju paraku, kuid üks hea stseen oli kindlasti nende kolme neegriga. Pean silmas just seda, et vanamees jõudis noortele oma jutuga kohale ja seda kõigest paari lausega (relv oli muidugi abiks). Walt on elu näinud tegelane, kes paneb ennast maksma kus vaja, seades nii mõnegi inimese paika. Tao'd kehastanud näitleja oleks isiklikult välja vahetanud, keemiast jäi vajaka tema ja Clint'si vahel ning suurem asi näitleja polnud poiss samuti. Kui Tao keldrisse lukustati, siis tema näitlemine oli lausa masendav vaatepilt. Tao tegelase kallal oleks ka rohkem pidanud vaeva nägema ja ma usun, et ma pole ainuke, kes nii arvab.

Filmi lõpp ei saavutanud minu puhul oma täit effekti. Gran Torino on kahtlemata õnnestunud teos ja kindlasti on mõnus näha Clint'si taaskord vihase ja tegutsevana. Oscari nominenti ma ei näinud siin esimesest treilerist saadik ja minu suurim hirm sai ka teoks. Hea film, aga tasakaalust väljas. Walt ehk Clints on rohkem koomiline, kui mees keda kisuvad lõhki erinevad tunded. Tegelase areng on hea meelelahutus, kuid kindlasti mitte sügav pilt vaevatud hinge. Rõhk on selgelt huumoril, mistõttu ei anna filmi draagiline ning vägagi tabav lõpp oma täit effekti. Kuna film oli pea 2 tunnine, siis polnud siin enamaks lihtsalt ruumi sama lähenemise juures. Clints ei tundunud rollis naeruväärsena, mida samuti enne vaatamist kartsin. Pigem oli ta omas mahlas, usutav ja vanas headuses. Üht eestlast võib üllatada kui loomult tugevaid inimesi võib leida Ühendriikidest. Kasvatus ning sõda jätab oma jälje, Walti põlvkonnale sarnaseid inimesi tulevikus otsida ei maksa. Kahjuks on ta surev, nö puust voolitud tõug. Kahju, et seda külge samaväärselt ei lahatud. Draamat ja komöödiat tasakaalus hoida pole kunagi kerge.
Kasutaja avatar
Hülss
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1279
Liitunud: 14. Jaanuar 2007, 16:49
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Zinera » 30. Märts 2009, 21:30

Selline mõnus film, mis näitas, kui palju võib eksida kellegi suhtes ja et sinu lähedased ei pruugi olla üldse lähedased. Kui peategelane pidi Vietnami sõjas igatpidi hiinlasi, vietnamlasi tapma, siis lõpuks kujunes asi välja nii, et ta kaitses neid. Mulle meeldis, hea rahulik, ja muideks lõpp sobis suht hästi, kuigi midagi jäi nagu puudu, ei tea mis see oleks võinud olla.

8/10
Zinera
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 2599
Liitunud: 22. Mai 2005, 13:41

PostitusPostitas Kidd » 11. Aprill 2009, 10:40

Täiesti tavalise draama süžee ja lõpp oli etteaimatav (see saigi ainult 2 moodi lõppeda), aga Eastwood tegi selle film ikka väga heaks. Isegi vanamehe häälitsused olid lahedad ja paljuütlevad.

8/10
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Kidd
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 872
Liitunud: 23. Jaanuar 2008, 15:14
Asukoht: Taiwan

PostitusPostitas hau » 12. Aprill 2009, 13:11

See film ikka päris kergelt ülehinnatud. Imdb #77 8.4, RTs 80%, siin ka keskmine mingi 8 kanti.
hau
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 4195
Liitunud: 12. Veebruar 2006, 17:22
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Six-Fo » 16. Mai 2009, 01:19

Mulle film meeldis! 72 Ford oli ka täitsa kena, selliseid ju lõhuti FnF filmi tegemisel vist hulgim nagu ma aru olen saanud(kuigi pole suurem asi Fordi fänn, ma väga suur Chevyde austaja hoopis).
Clint oli ka tegija, siuke tüüpiline torisev pensionär. Meeldis väga "Get off my lawn" koht! :))
Kasutaja avatar
Six-Fo
Raevunud härg
Raevunud härg
 
Postitusi: 188
Liitunud: 21. Detsember 2008, 02:00

PostitusPostitas Wisegirl » 17. Mai 2009, 12:50

Mulle Eastwoodi filmid meeldivad- ta on sümpaatselt karune ja urisev.

Nõustun Hülssiga, et film oli tasakaalust väljas, aga olen rahul, et mulle filmi mõte oma lahkamata sügavusega kohale jõudis.

Ahjaa, "Gran Torino" laul! Vanameistri enda poolt kirjutatud (ja ta poegade, vist). Lauljas tundisn kohe ära Jamie Cullumi. Ilus laul. =)
-Breathe.... Deeply, yes, of course, but, by all means.....: exhale- RDA
Kasutaja avatar
Wisegirl
Ristiisa
Ristiisa
 
Postitusi: 1082
Liitunud: 28. Detsember 2005, 01:15
Asukoht: Sydney

PostitusPostitas Rain » 01. Juuni 2009, 09:09

Väga hea film, selline mõnus ja rahulik. Sügavamõtteline, :) Ja see Ford, vot see oli alles vanakool, Clint on ise ka üks vanakool. :))
9/10
Kasutaja avatar
Rain
Filmiveeb.ee meeskond
Filmiveeb.ee meeskond
 
Postitusi: 3667
Liitunud: 06. Märts 2008, 16:38

EelmineJärgmine

Mine Filmid

  • Statistika
  • Kes on foorumil

    Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist

cron